Zobrat Uver ???

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
printerscd
Príspevky: 19
Dátum registrácie: So 19 06, 2010 4:21 pm

Zobrat Uver ???

Príspevok od používateľa printerscd »

chcem zobrat uver od SLSP na byt: 50 000 e na 30 r. kazdy mesiac po 230 e + poplatky atd.takze celkovo musim zaplatit 99 600 e

na 5 r. je fixny potom sa to meni urok tam je

popozerat este ine banky ake maju ponuky ? naco si celkovo davat pozor pri takom velkom rozhodnuti ?

Dakujem
printerscd
Príspevky: 19
Dátum registrácie: So 19 06, 2010 4:21 pm

Re: Zobrat Uver ???

Príspevok od používateľa printerscd »

este ze urok tam je 2.9 %
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zobrat Uver ???

Príspevok od používateľa filip glasa »

neviem či ti dajú v realite tých 2,9 %.
Čo si treba zvážiť:
1. či na to máš
2. keď sa pohnú sadzby smerom nahor, či na to budeš mať
3. pozeraj sa v banke aj na to, aké sú tam možnosti predčasného splácania a aké prípadné pokuty.
tradermiso
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 31 05, 2010 10:09 am

Re: Zobrat Uver ???

Príspevok od používateľa tradermiso »

Trosku mi dviha adrenalin slovensky folklor rozhorcovania sa nad kumulativnym objemom zaplatenych penazi. Predstav si ze by si si poziciaval od kamarata 50.000 EUR za 3% rocne, s tym ze 30 rokov mu budes platit len uroky 125/mesacne a potom sa uvidi. Za 30 rokov by si mu zaplatil 45.000 EUR na urokoch a stale by si mu bol dlzny celu sumu, tj 50.000, cize suma sumarum -95.000 EUR. Podla mna taki sialeni kamarati neexistuju a preto su tu banky...Hypotekarny uver je absolutne najlacnejsi zdroj penazi aky mozes najst. A to este nerozoberam hodnotu penazi v case, ked si zoberies ze by bola rocne 2% inflacia, tak tvoja mesacna splatka v 30.roku hypoteky bude mat skutocnu hodnotu cca 140 dnesnych EUR.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zobrat Uver ???

Príspevok od používateľa filip glasa »

:) štandardný dotaz: " to až tak veľa preplatím na tej hypotéke?"
Na druhej strane keď mi dáva banka úrok na termiňáku 3% p.a., tak sa nečudujem, že tá banka mi to až tak strašne preplatí. Tam skôr nadávam aké mizerné úroky dostávam :D
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Zobrat Uver ???

Príspevok od používateľa slimak »

Ty ked to davas na terminak, mas zrejme kratsi horizont ako 30 rokov. A preto sa ti ta tisicka,dve na urokov,ktoru ti este zdania rocne zda malo. Ale na druhej strane, ked si tie uroky spocitas za 30 rokov tak to je vela. Vela to je ze sa to splaca pomaly(mala cast istiny).
Preto ja osobne by som nikdy nebral ,ak by som nemusel 30 rocnu hypoteku, este keby tie splatky by mi mesacne brali podstatnu cast mojich prijmov. Resp. ze velmi malo by mi zostalo na zivot. Kratsi cas sa da uskromnit,ale 30 rokov. Priklad ja by som si neplatil ani poistenie. radsej sa uskromnil a rychlo splatil co najvacsiu cast istiny a cim skor. Nemusi to byt to spravne idealne riesenie - financne mozno aj nevyhodne,ale kvoli psychike.

Ak by si mal ozaj urok 2,9% to je dobry urok.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zobrat Uver ???

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

printerscd napísal:chcem zobrat uver od SLSP na byt: 50 000 e na 30 r. kazdy mesiac po 230 e + poplatky atd.takze celkovo musim zaplatit 99 600 e
na 5 r. je fixny potom sa to meni urok tam je
popozerat este ine banky ake maju ponuky ? naco si celkovo davat pozor pri takom velkom rozhodnuti ?
ponuky bank sa menia z tyzdna na tyzden, niekedy aj zo dna na den. Raz je vyhodnejsia jedna, raz druha. Ked nechces obiehat banky, tak napis mi email, dostanes co najvyhodnejsiu ponuku ako sa len da a este aj poradenstvo k tomu. Zobrat si hypoteku vyzera jednoducho a aj to casto jednoduche je .. az kym nenastane nejaky zadrhel :) Potom dobreho poradcu ocenis ;)
calculator
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 22 02, 2011 8:35 am

Re: Zobrat Uver ???

Príspevok od používateľa calculator »

Píšeš, že splátka je 230 eur a úrok 2,9. To ale nesedí pri 30 ročnej hypotéke. Mesačná splátka 230 eur pri 50000 eurách je pri úroku cca 3,7%.
A ten úrok 2,9% sa mi zdá celkovo moc nízky na to, že je to 5 ročný fix. Taký úrok podľa mňa banky nedávajú.
Jedine, že by si myslel hypotéku so štátnou dotáciou.
tradermiso
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 31 05, 2010 10:09 am

Re: Zobrat Uver ???

Príspevok od používateľa tradermiso »

filip glasa napísal::) štandardný dotaz: " to až tak veľa preplatím na tej hypotéke?"
Na druhej strane keď mi dáva banka úrok na termiňáku 3% p.a., tak sa nečudujem, že tá banka mi to až tak strašne preplatí. Tam skôr nadávam aké mizerné úroky dostávam :D
omnoho vystiznejsie povedane to co som mal na srdci :mrgreen:
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2829
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 112 times

Re: Zobrat Uver ???

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ponukni banke 4% za 30 rocny fix s moznostou neobmedzeneho skoreho splatenia.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zobrat Uver ???

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Rokosák napísal:Ponukni banke 4% za 30 rocny fix s moznostou neobmedzeneho skoreho splatenia.
:) to by musel byt velmi bonitny klient aby sa s nim o to vobec bavili
Urcite ide o hypo pre mladych. A na hypo pre mladych je to zasa dost vysoka sadzba.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"