Refinancovanie hypotéky s fixáciou 1 rok

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
calculator
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 22 02, 2011 8:35 am

Refinancovanie hypotéky s fixáciou 1 rok

Príspevok od používateľa calculator »

Ponúka nejaká banka refinancovanie hypotéky, pričom by bola fixácia iba 1 rok?? Podľa toho čo vidím na stránkach, sa zdá, že banky ponúkajú iba minimálne 3-ročnú fixáciu. A to je dosť nevýhodné, pokiaľ má človek v pláne vkladať každý rok mimoriadnu splátku. Chápem, že banky potrebujú čosi z nového klienta vyžmýkať a jeden rok je krátka doba.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2839
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Refinancovanie hypotéky s fixáciou 1 rok

Príspevok od používateľa Rokosák »

Pokial mozes celu hypoteku splatit za rok tak je to dobra myslienka. Inak nie, lebo existuje riziko rastu urokovej miery. Rast moze byt dramaticky.
To ze si na Slovensku banky presadili obmedzenie predcasnej splatky je smutna vizitka NBS ci kto to ma na starosti.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
calculator
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 22 02, 2011 8:35 am

Re: Refinancovanie hypotéky s fixáciou 1 rok

Príspevok od používateľa calculator »

Ja som zástanca skôr takého splácania hypotéky, že radšej mať úver natiahnutý na čo najviac rokov aby bola najmenšia splátka, a ak sú voľné zdroje dať ich pri fixácií ako mimoriadnu splátku, tým pádom je optimálne mať 1 ročnú fixáciu. Druhá varianta, mať nastavenú kratšiu dobu splácania a vyššie splátky, sa nemusí vyplatiť ak príde čosi nečakané a budú chýbať peniaze...
Primabanka možno má 1-ročný fix aj pri refinancovaní ale asi to nebude bohvie aký úrok. Takže refinancovanie hypotéky sa moc neoplatí pre tých čo chcú každý rok vkladať mimoriadnu splátku.
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Refinancovanie hypotéky s fixáciou 1 rok

Príspevok od používateľa sufo »

Ja mam refinanc vo VUB s fixom na 3-roky a vraveli mi, ze kazdy rok mozem splatit 20% z istiny. Ale neoveroval som si to v zmluve, ci je to naozaj tak.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Refinancovanie hypotéky s fixáciou 1 rok

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Hypoteku splatit za rok nikdy nemozes. Hypotekarny uver je totiz definovany zakonom na 4 roky ...

Vsetko ma pre a proti, treba davat pozor ako su nastavene pravidla danej banky. V niektorych ti mozu urcit vysku min zostatku na uverovom ucte a nedovolia ti spravit mimoriadnu splatku ( aj pocas vyrocia fixacie ) :)
Rokosák napísal:Pokial mozes celu hypoteku splatit za rok tak je to dobra myslienka. Inak nie, lebo existuje riziko rastu urokovej miery. Rast moze byt dramaticky.
To ze si na Slovensku banky presadili obmedzenie predcasnej splatky je smutna vizitka NBS ci kto to ma na starosti.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2839
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Refinancovanie hypotéky s fixáciou 1 rok

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ake krasne, ze na Slovensku dostavaju bankove licencie banky, ktore v suvislosti s hypotekami cibria financne znalosti klientov bank. To nedokazu ani v USA. Poznam pripad jednej pani, ktoru velmi dobre poznam, ktorej financnu zrucnost asi americke bankove urady podcenuju a preto dostala hypoteku s urokom 4,375%, lehota 30 rokov, fixacia na 30 rokov, predcasne splatky neobmedzene, uroky su odpocitatelnou polozkou z dani.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Refinancovanie hypotéky s fixáciou 1 rok

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

hypoteka musi byt minimalne na 4 roky, ale mozes ju splatit aj po prvom roku fixacie. Nic tomu nebrani. Urcite sa najde aj banka, ktora poskytne fix na 1 rok, ale vzhladom na fakt, ze dost bank ma moznost predcasnych splatok aj pocas fixacie .. napr. ako VUB 20 % .. tak je to dost nezmyselne vyberat banku podla tohto kriteria.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Refinancovanie hypotéky s fixáciou 1 rok

Príspevok od používateľa lukas-svk »

rokosak: toz .. zivot, tak to chodi.

peter: ah cize paragraf 68, zakon 483/2001 .. cize lehota splatnosti, tu su potom mantinely v ktorych banky mozu ponukat hypoteky (4 - 30 rokov), s tym za kolko realne klient moze splatit hypoteku to teda nema nic spolocne?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Refinancovanie hypotéky s fixáciou 1 rok

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ano, len tusim pri hypo mladym je to tak, ze ak by si to splatil za tych prvych 5 rokov, tak musis vratit statny prispevok
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Refinancovanie hypotéky s fixáciou 1 rok

Príspevok od používateľa marco »

peter - podla mojich info je mozne splatenie pocas 5.teho roku
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Refinancovanie hypotéky s fixáciou 1 rok

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

neviem, HUM velmi nerobim a zistovat sa mi to teraz nechce ;)
moona
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 28 01, 2014 5:33 am

Re: Refinancovanie hypotéky s fixáciou 1 rok

Príspevok od používateľa moona »

zaujimavym faktorom bude demografia, kde su uz odhady docela dobre - to sa neprejavi za 10 rokov, ale mozno za 20/30 - teda najcastejsia dlzka hypo uverov (a tento faktor je mozne zohladnit uz dnes). jednoducho podiel aktivnej zlozky obyvatelstva (ludia ktori kupuju najcastejsie nehnutelnosti) sa bude znizovat. ponuka bytov vzrastie.
Download high quality 98-365 to prepare and with Braindumps Also get free demos of www.usna.edu for review of mcitp McDaniel College
moona
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 28 01, 2014 5:33 am

Re: Refinancovanie hypotéky s fixáciou 1 rok

Príspevok od používateľa moona »

zaujimavym faktorom bude demografia, kde su uz odhady docela dobre - to sa neprejavi za 10 rokov, ale mozno za 20/30 - teda najcastejsia dlzka hypo uverov (a tento faktor je mozne zohladnit uz dnes). jednoducho podiel aktivnej zlozky obyvatelstva (ludia ktori kupuju najcastejsie nehnutelnosti) sa bude znizovat. ponuka bytov vzrastie.
Download high quality 98-365 to prepare and with Braindumps Also get free demos of www.usna.edu for review of mcitp McDaniel College
gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: Refinancovanie hypotéky s fixáciou 1 rok

Príspevok od používateľa gangstro »

Každá banka má fix aj na 1 rok - len teraz letí fix na 3 roky - preto to nikde ,,nevidno". Úver môžete splatiť kedykoľvek - poplatky to je už iná kapitola - štandardne 5%.
Väčšina bánk umožňuje splatiť 20% ročne zo zostatku. Ale mať úrok pod 3,5% je podľa mňa super.Však tie peniaze sa dajú krásne zhodnotiť:)
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Refinancovanie hypotéky s fixáciou 1 rok

Príspevok od používateľa marco »

peter.cmorej napísal:ano, len tusim pri hypo mladym je to tak, ze ak by si to splatil za tych prvych 5 rokov, tak musis vratit statny prispevok
presne tak Peter - hypo nemoze byt ale splatna do 4 rokov (nejednalo by sa o hypoteku, ale o uver).

prave z tohto dovodu by som odporucal zaujemcom o statny prispevok fix na 5 rokov.
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"