Pivnica vymena

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Pivnica vymena

Príspevok od používateľa Chris »

Zdravim,

chcel by som sa poradit ohladom mojej pivnice v jednom novostavbovom komplexe.

Moja pivnica je hned v suterene hlavneho vchodu, zabezpecena naviac dalsimi dverami na zamok (pivnicovy komplex), ale ma 2 steny murovane a 2 z dierovaneho plechu + dvere z dierovaneho plechu.
Co je hlavna nevyhoda je vacsi vyskyt prachu, co mi asi najviac vadi.

Obrázok

Dostal som ponuku vymenit za celomurovanu s proti-poziarnymi dverami.
Avsak je na opacnej strane komplexu. Neni zabezpecena dalsim uzamknutim pivnicoveho priestoru, kedze je mimo. Je vacsia o 2-3m2.
Z vonkajsej strany vpravo je rozvodova skrina a ako vidno na fotkach idu kable vrchom do vedlajsej miestnosti, kde je vraj orange mini-datacentrum.

Otazka je: V pripade poruchy mozu nasilne vniknut do tej novej pivnice, kedze ma narozdiel od mojej viacej potrubia, kabelaze a este su tam aj ventily. Pripadne musim pristupnit priestor k tymto rozvodom ?

Pytal som sa realitnych maklerov, ktori maju zazmluvnene priestory v tom komplexe a vraveli, ze nie. Dotycny pan to chce vymenit kvoli blizkosti k bytu, kedze ma byt v hlavnej casti, kde mam ja pivnicu a nechce sa mu chodit cez celu garaz. Ale ci tam nie je aj nejaky iny hacik.

Obrázok
Obrázok

Pivnicu vyuzivam ako sklad veci, ktore nechcem skladovat v byte, sezonne veci a bicykle.

Takze vymenit alebo nie ?


Vopred dik za kazdu konstruktivnu radu, postreh.
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Pivnica vymena

Príspevok od používateľa rabdo »

za výmenu:
lepšia bezpečnosť (pevné múry a plné dvere)
väčší priestor
menej prachu

proti:
uzávery stupačky na vodu (v prípade poruchy tu treba počítaj aj z násilným vniknutím - to sú tie tri ventily )
kanalizačné rúry v priestore


inak čo sa týka všetkých rozvodov tie sú nové, odskúšané - tak by sa nemali meniť min. 20 rokov

skús si preveriť u správcu budovy či niesu ešte niekde inde hlavné uzávery vody (tak by tie tvoje boli len pomocné) a tak by to nemuselo byť až také nevýhodné
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Pivnica vymena

Príspevok od používateľa Biosko »

Tak ako spomina rabdo, spytaj sa na ten ventyl, inak by som skor menil.

btw: u nas v byte mame polovica najomnikov taky velky cely pivnicny priestor ako mas ty pivnicu pre seba :D
ondrej
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So 26 07, 2014 4:28 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Pivnica vymena

Príspevok od používateľa ondrej »

Áno, môžu, na odvrátenie priamo hroziaceho nebezpečenstva tam budú môcť vniknúť aj za použitia sily, v zmysle ustanovenia Tr. zákona o krajnej núdzi.
Rovnako ti ale môžu vniknúť aj do bytu, preto neviem či to má zmysel riešiť pri pivnici. :D
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2829
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 112 times

Re: Pivnica vymena

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ja by som nemenil. Pockal by som na dalsiu moznost vymeny a zatial povysaval raz mesacne v okoli sucasnej pivnice.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
compac
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 11 12, 2014 8:31 am

Re: Pivnica vymena

Príspevok od používateľa compac »

Ako je to vlastne z cehraničnými hypotékami?
Človek, zamestnaný v Rakúsku nedostane od rakúskej banky hypotéku (či úver na bývanie) na nehnuteľnosť na Slovensku?
adil
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Pivnica vymena

Príspevok od používateľa Chris »

zabudol som napisat, nakoniec som nemenil.
Ako sklad je super, cez 20 stupnov je tam celorocne, bez prachu atd.

compac: sice neviem co to ma spolocne s pivnicou, ale hypo dostanes tam, kde mas s cim rucit.
Cize tvoj pripad ako dostat nizkourokovu hypo z Rakuska na nehnutelnost na SK NENI mozne.
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Pivnica vymena

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

vies dostat hypo na Slovensku na nehnutelnost v Rakusku (Oberbank), ale naopak o takej moznosti neviem
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"