Pozicka - rady

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
ariame
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 04 06, 2008 1:05 pm

Pozicka - rady

Príspevok od používateľa ariame »

Ahojte

Planujem si vziat pozicku - okolo 70,000 Eur na nakup dvoch nehnutelosti v UK (bude to na 20% deposit na kazdu nehnutelnost).

Predpokladam ze ziadna banka tu na slovensku by mi nedala hypoteku na nehnutelnost v zahranici, preto rozmyslam nad pozickou. Jednu hypoteku si prave vybavujem tu v anglicku - momentalne som v procese kupy dvojizbveho bytu v Londyne. Akonahle to mam vybavene, mam v plane poziadat o dalsiu hypoteku - tentokrat buy to let, a kupit dalsi dom na prenajimanie (mam na slovensku 3 izbovy byt, ktory prave teraz realitna kancelaria zacne ponukat na predaj; to bude na deposit na druhu nehnutelnost). Ked to budem mat, myslim ze budem na dne so svojimi financiami a zasobami.

Preto, za ucelom kupy dalsich dvoch nehnutelnosti na prenajimanie, rozmyslam nad pozickou vo vyske okolo 70,000eur od slovenskej banky alebo inej organizacie na Svk. Na Slovensku mam velky dom so zahradou, ktory by som dala do zaruky.

Ake su najlepsie banky/nebankove subjekty na ktore by som sa mohla obratit? Aky je zvycajne urok?

Taktiez, mate neaky iny napad ako by sa to dalo financovat? Mam 30, momentalne prijem okolo 65,000Eur rocne, no nechcem robit do konca svojho zivota. Chcem sa zabezpecit a zariadit si "pasivny income" aby som mohla odist z prace (tohto roku), a robit si co chcem. Nemam az tak vela skusenosti hladom finance, takze ak ma niekto neaku lepsie radu alebo rozumnejsie riesenie,l rada si ho vypocujem :)

dakujem :)
Cestu si bud najdem alebo spravim.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Pozicka - rady

Príspevok od používateľa incognito »

Zobrat uver na byvanie/americku hypoteku aby nebolo treba dokladovat ucel.

Problem by mohlo byt aj dokladovanie prijmu, ale aj to sa da s prehladom zvladnut...

Podla okolnosti sa urok moze hybat okolo 3%, da sa ist aj vyrazne nizsie.

V pripade otazok mi napsite spravu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Pozicka - rady

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

da sa ist vyrazne pod 3% pri americkej hypoteke? a este bez dokladovania prijmu? tak to by som si rad pozrel ;)
Pavel Oravec
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi 04 10, 2013 1:18 pm
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Pozicka - rady

Príspevok od používateľa Pavel Oravec »

Americkú hypotéku pod okolo 3% by som si pozrel. Ale napr. ak by bola výška úveru na Slovensku voči hodnote nehnuteľnosti zakladanej na Slovensku do 70%. Tak v tom prípade sa vieme baviť o sadzbe bližšej k 3% ako ku 4% aj na "bezúčelovom úvere."
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"