urok na hypouvere vo VUB vyssi ako pred rokom ???

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
qeqe
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 11 02, 2014 9:27 pm

urok na hypouvere vo VUB vyssi ako pred rokom ???

Príspevok od používateľa qeqe »

Dobry den,

Konci mi rocna fixacia na hypoteke vo VUB, sucasny urok mam 3,79%.
VUB mi na dalsie obdobie ponuka 4,24% na rocny fix, alebo 3,74% na 3 alebo 5 rocny fix.
Mam pocit ze uroky za posledny rok skor klesli, a zda sa mi neseriozne, ze mi banka ponuka za tych istych podmienok (rocny fix) podstatne vyssi urok. Uroky ktore momentalne ponukaju ine banky su "uz od" 3% alebo "pre kazdeho" 2,99%.
- Aka je realna sadzba ktora sa momentalne da dostat ?
- Preco mi ponukaju pri 3 a 5 rocnej fixacii mensi urok ako pri rocnej ? Rataju v takomto obdobi s minimalnou inflaciou a znizovanim sadzieb ?
- Mam sa s nimi natahovat, ziadat o prehodnotenie a pod. alebo rovno zmiznut inam ?

Diky, Qeqe
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: urok na hypouvere vo VUB vyssi ako pred rokom ???

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

klasika, snazia sa ta natiahnut
sadzbu ti mozno znizia vtedy ak budu vidiet, ze si uz pobaleny .. tz. ze mas ponuku od inej banky a u nich davas vypoved
aky mas pomer LTV? zostatok hypo/hodnota nehnutelnosti?
banky maju teraz asi lacnejsie financovanie na 3-5 rokov ako na 1 rok
3% mozes dostat celkom realne
Pavel Oravec
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi 04 10, 2013 1:18 pm
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: urok na hypouvere vo VUB vyssi ako pred rokom ???

Príspevok od používateľa Pavel Oravec »

Takisto to považujem, za klasický prípad skúšania.

Na druhej strane, 3 a 5 ročné fixácie sú dnes lacnejšie ako 1 ročné, a to naprieč celým trhom. Takisto snaha banky je zafixovať klienta na dlhšie obdobie.

Čo sa týka aktuálnej ponuky, ťažko povedať všeobecne.
Ale napr. pri priaznivom pomere LTV = ak je výška vašeho úveru v pomere voči hodnote nehnuteľnosti 90%, ideálne 80% a zdokladovateľnosti príjmu (ideálne zamestnanie, dobe neurčitá), sa vieme dostať pod 3%. Konkrétne aj na 2,9% čistého úroku (bez povinnosti uzatvárať si poistenie v banke a pod.)

Smozrejme, môžeme to prebrať podrobnejšie. Stačí poslať správu.

Príjemný večer, s pozdravom Oravec.
qeqe
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 11 02, 2014 9:27 pm

Re: urok na hypouvere vo VUB vyssi ako pred rokom ???

Príspevok od používateľa qeqe »

Ide o uver po prvom roku, pomer nesplatenej ciastky k cene bytu je 76% (ak pocitam kupnu cenu z pred roka).
Pri trojrocnom fixe vidim problem ze pri pripadnom predaji v medziobdobi pridem o 4% predcasne splatenej sumy.
Aky urok sa da momentalne uhrat pri 1-rocnej fixacii ?
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2830
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 112 times

Re: urok na hypouvere vo VUB vyssi ako pred rokom ???

Príspevok od používateľa Rokosák »

Pokial nedokazes splatit uver za rok, ber 5 rocny ci najdlhsi aky Ti vyhovuje. Do buducnosti nikto nevidi a teda otazka nie je iba ako sa nevyhnut pripadnemu nizsiemu uroku v buducnosti, ale aj ako sa vyhnut vyssiemu. Nezabudni, ze ak sa raz zacnu uroky zvysovat, budu ho zvysovat vsetky banky, teda nebude miesto na unik za nizsim urokom.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"