Druha hypoteka

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
NeoTT16
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So 21 03, 2015 1:44 pm

Druha hypoteka

Príspevok od používateľa NeoTT16 »

Zdravim vas. mam otazku. mam jednu hypoteku na dom, nejaky spotrebak a chcem sa opytat ci je mozne dostat druhu hypoteku na byt, ktory mam v zaujme prenajimat. Z platu mi to ale urcite nevide, uz teraz mi v banke nedaju ani spotrebny uver. ake mam moznosti? neda as to nejako spravit, ked najom bytu mi tu hypo bude splacat.dakujem za odpoved.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Druha hypoteka

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jedine so spoluziadatelmi, ktory preukazu prijem namiesto teba
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1425
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 757 times
Been thanked: 81 times

Re: Druha hypoteka

Príspevok od používateľa rmaly »

Ako presne si to predstavujes? Lebo keby aj teoreticky si dostal hypo, tak prva splatka bude predpokladam skor ako prvy najom a za dalsie, naozaj si si isty, ze aj pri 100% obsadenosti ti vyinkasovane najomne pokryje istinu + uroky + poplatky spravcovi?
Lebo cisto narychlo - predpokladam, ze potrebujes pozicat 100% (kedze to vyzera, ze vlastne prachy nemas)... podotykam ze od marca uz len tak 100% nedostanes... a urcite nie na mega super urok... ale spat k vypoctom
taky 2-3 izbacik stary v Ruzinove ak mas stastie, tak zozenies dajme tomu za 110.000. Prenajmes ho dajme tomu za 600 (mozno za 650, ale to uz nie je moc iste)...
Hypo mi vysla pri 2.05% (co asi nedostanes) = 409eur splatka na 30 rokov. K tomu rataj do 200 eur poplatky spravcovi + energie + poistka + dan z nehnutelnosti... To si ledva na 0 pri super konstalacii hviezd...
Teda bral som do uvahy Bratislavu, ale predpokladam, ze pomer cena / vykon bude asi podobny vsade, ci sa mylim?

zaujima ma to, mozes to tu trosku rozviest
NeoTT16
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So 21 03, 2015 1:44 pm

Re: Druha hypoteka

Príspevok od používateľa NeoTT16 »

Chcem prenajimat dom, v ktorom teraz byvam, 3izbova novostavba, teda ked to pojde. Hypo platim 300e, energie 110e, prenajimat to chcem za cca 420 eur. Je to v Trnave. Neplanujem na tom zarabat, len chcem aby sa mi splacala hypo a dom potom dam mojim dvom dceram, teraz maju rok. Momentalne mam moznost kupit 4 izbovy byt od znamej za 70 000 a rad by som to vyuzil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"