prenajom 4i bytu po izbach - Bratislava

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
dusantt
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 16 06, 2016 12:14 pm
Been thanked: 1 time

Re: prenajom 4i bytu po izbach - Bratislava

Príspevok od používateľa dusantt »

Tak inak, ked sa vam nepacim. Existuju aj nebytove priestory. Napr na obchodnej ulici vam ich nikdy nikto nepreda :)
Co tak tento smer ?
Inflacia je predsa nula.
petok
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: So 06 08, 2011 11:52 pm

Re: prenajom 4i bytu po izbach - Bratislava

Príspevok od používateľa petok »

jogo napísal:Som minule pocul zaujimavy udaj. Ze vraj naklady na vystavbu 3-izboveho bytu pre velkeho developera su asi 8500 Euro.
Je to vratane ceny prace a po zapocitani vsetkych zliav(na material aj pracu), ktore si velky developer vie vybavit.
Mozno by sa odbornici z fachu vedeli vyjadrit k tomuto udaju, ci je to realne.
ja som pocul o nakladoch 1000 eur/m2 v BA
Obrázok
zdroj: http://www.asb.sk/biznis/developeri/co- ... o-projektu
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 750 times
Been thanked: 81 times

Re: prenajom 4i bytu po izbach - Bratislava

Príspevok od používateľa rmaly »

dusantt napísal:Tak inak, ked sa vam nepacim. Existuju aj nebytove priestory. Napr na obchodnej ulici vam ich nikdy nikto nepreda :)
Co tak tento smer ?
neviem co sa paprcis :) :)

podla mna tu nikto nie je negativista (prilisny) ohladne nehnutelnosti, len niektori spravne upozornuju na rizika spojene s tymto typom podnikania / investicii...

Vcelku spravne si podla mna vystihol podstatu, lenze sem chodia aj ludia, ktori hned vidia vidinu isteho bohatstva - chapes, niekto, kto mozno ma ani nie 1000 v cistom mesacne a chce investovat do 1 bytu za zivot a mysli si, ze nebude musiet robit...

Prenajimanie bytu ako "podnikanie" je podnikanie ako kazde ine - ked to vies robit + mas stastie, tak to nesie a naopak.
A vymiename si tu nazory, tak co sa hned stves. Ako vravim, tvoj prispevok (ten dlhsi) bol podla mojho nazoru validny, len opat si tam opisal prilis optimisticky scenar.

Vies aki su ludia vo vseobecnosti hlupy? Zakladne veci si nevedia zratat, nemaju dobru bonitu, nevedia, ako sa spravat k najomnikom (alebo ako ich vyberat), nechcu ist cez zmluvu a potom sa divia, ze su problemy... Tak pre takych je tvoj prispevok nebezpecny (ako ked Kali tvrdi, ze nabral majetok na akciach Applu :) :) )
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: prenajom 4i bytu po izbach - Bratislava

Príspevok od používateľa jogo »

.
Naposledy upravil/-a jogo v Pi 17 06, 2016 5:27 pm, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: prenajom 4i bytu po izbach - Bratislava

Príspevok od používateľa jogo »

ja som pocul o nakladoch 1000 eur/m2 v BA
Aspon aka-taka odpoved :)
Tak teraz vytiahnem nieco zo "svojej kuchyne".
V 2007 roku, ked som v Prahe zarabal minimalne 50 000 CZK mesacne, som fakturoval za komplet elektricku instalaciu v byte 10 000 Czk = 400ur. Nech stal material tiez 400 eur, nech sanita(kurenie, voda plyn , stali podobne), tak to je orientacne 2000 Eur. Fakt si myslite, ze hruba stavba stala 50 000 Eur, aby tie ceny bytov radove 100 000 Eur boli ospravdlnitelne. Ja teda nie. :twisted:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: prenajom 4i bytu po izbach - Bratislava

Príspevok od používateľa JUGGLER »

...možno little bit off topic.

Zaujímavý článok - zaujímavá špekulatívna inšpirácia, čo som práve čítal na Sme.

Slováci kšeftujú s bytmi. Pozrite sa ako.
V posledných mesiacoch výrazne narastá počet bytov, ktoré sa kupujú na biznis.

Na bilborde si všimnete, že sa vo vašom susedstve začína stavať nový bytový dom. Keďže bytov je málo, hypotéky sú lacné a všetci sa chcú sťahovať, zacítite v tom príležitosť.
Ešte v ten deň zavoláte predajcovi, pozriete si katalóg a vyberiete si napríklad slnečný trojizbový byt za 150-tisíc eur.
Zaplatíte rezervačný poplatok a onedlho, pri podpisovaní zmluvy o budúcej kúpnej zmluve, aj prvú splátku. Zvyčajne 20 percent z ceny bytu, v tomto prípade 30-tisíc eur. Zvyšok až vtedy, keď bude byt skolaudovaný.
Už v tomto momente však viete, že sa do bytu sťahovať nechcete. Do kolaudácie ostáva takmer dvadsať mesiacov a vy máte dosť času, aby ste si našli skutočného kupca. Takého, ktorý vám za prepustenie bytu v medzičasom vypredanej bytovke zaplatí omnoho viac, ako ste do neho investovali vy.


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20193176/slov ... z4BsHnp0gj" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: prenajom 4i bytu po izbach - Bratislava

Príspevok od používateľa Pette »

Moj nazor na tuto temu - ak chces prenajimat jednotlivym ludom izby, je hlavna otazka - kolko casu a energie chces venovat riadeniu toho celeho? Ak toto nezaratas do prepoctov, tak su zbytocne. Moze to byt hodina mesacne, moze to ale byt aj 10 hodin mesacne a v pripade neplaticov ovela viac.

Co sa tyka cien bytov - ako pisal Peto Cmorej, matematika a prepocty tu neplatia. Je to cista psychologia, strecha nad hlavou a jej cena je nieco, co berie clovek osobne. Teda, preto nehrozi nejaky zasadny pokles cien bytov (bavime sa o Bratislave...).

Preco? Bytov stale nie je nadbytok. Staci si otvorit verejnu ponuku na webe a skuste si len tak zfleku najst byt, kde by ste sa rovno prestahovali. Bude to velmi tazke. Dokial sa toto nezmeni - a to pri dnesnej vystavbe moze byt tak 10-15 rokov - tak neni dovod. Imigracia z celej SR do Bratislavy pokracuje...

A dalsi faktor, o ktorom sa malo hovori, ale je faktom - v BA uz pracuje cez 10 000 ludi z EU a stale pribudaju. Bratislava je v platoch a v parite kupnej sily na vela poziciach uz porovnavatelna so Zapadom a pre Spanielov, Talianov, Portugalcov atd ekvivalentna k Nemecku.

Problemom je teda najst rozumny byt za cenu o nieco nizsiu ako trhovu - ak taky najdes, kludne kupuj. V najhorsom o rok, o dva predas po tejto skusenosti.

K likvidite - za posledne dva mesiace som zazil tri pripady, kedy sa byt predaval menej ako dva dni. Od uverejnenia na webe po podpis rezervacie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: prenajom 4i bytu po izbach - Bratislava

Príspevok od používateľa iceberg8 »

lenze je vela bytov, kde zije 1 dochodca vo veku 70 plus.. tie pojdu coskoro do dedenia a nasledne predaju. suseda, nech odpociva v pokoji, takyto jeden tu nechala, 2i, 65m2 panelak, ciatocna reko, balkon, chceli dedici 115 tisic, teraz su niekde na 108. este sa predava... 2-3 mesaice... potom dalsia suseda, teiz 70plus ma syna, on to chce, ale za 90 :) keby on da 90, ja dam 92 z fleku.. ale uz sa mi nechce stahovat..
co potom, kto tolko bytov kupi ? vie to niekto realne predpovedat ?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: prenajom 4i bytu po izbach - Bratislava

Príspevok od používateľa Chris »

bublinka sa nafukuje a uz teraz sa predavaju dost domov mimo BA a coskoro aj zopar bytov v BA po exekucii...
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: prenajom 4i bytu po izbach - Bratislava

Príspevok od používateľa radvan »

nevedel som kam to dat ... ale toto je napr. zaujimavy sposob prenajmu 4izb bytu po izbach :)

http://www.nehnutelnosti.sk/2468164/4-i ... tefanikova" onclick="window.open(this.href);return false;

bordel :) ... 7-14% vynos ... celkom slusne :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: prenajom 4i bytu po izbach - Bratislava

Príspevok od používateľa iceberg8 »

mna skor zaujala tato formulka :D

Byt sa predáva s aktuálnymi nájomníkmi, ktorí majú dlhodobo uzatvorenú nájomnú zmluvu.

:) :) :) :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: prenajom 4i bytu po izbach - Bratislava

Príspevok od používateľa Chris »

a platia v naturaliach :lol: :lol:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"