prenajom 4i bytu po izbach - Bratislava

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.

Re: prenajom 4i bytu po izbach - Bratislava

Poslaťod Chris » Štv 06 16, 2016 11:28 pm

Dusanko prečítaj si to celé od začiatku .
Energie a náklady na 2i z teplárni je tak až k 150€. Náklady na obnovu spotrebičov(ktoré teraz vydržia každé 2 roky) sú kde?
Plus náklady keď nemáš nájomcov a nepredvídané škody .

Ak máš super spoľahlivých a slušných nájomcov tak áno je to pre lenivého investora, ale až natrafis na vagabundov, sociálny prípad s dieťaťom tak je to trápenie a prehlbovanie straty.
Samozrejme ak chceš mat všetko kóšer tak aj dane a odvody musíš započítat a to už take atraktívne neni.

V prípade vojny ti bude byt rovnako naprd ako akcie...
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Obrázok užívateľa
Chris

Poslaťod jogo » Pia 06 17, 2016 6:45 am

Som minule pocul zaujimavy udaj. Ze vraj naklady na vystavbu 3-izboveho bytu pre velkeho developera su asi 8500 Euro.
Je to vratane ceny prace a po zapocitani vsetkych zliav(na material aj pracu), ktore si velky developer vie vybavit.
Mozno by sa odbornici z fachu vedeli vyjadrit k tomuto udaju, ci je to realne.
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo

Poslaťod dusantt » Pia 06 17, 2016 8:16 am

Tak inak, ked sa vam nepacim. Existuju aj nebytove priestory. Napr na obchodnej ulici vam ich nikdy nikto nepreda :)
Co tak tento smer ?
dusantt

Poslaťod petok » Pia 06 17, 2016 9:18 am

jogo píše:Som minule pocul zaujimavy udaj. Ze vraj naklady na vystavbu 3-izboveho bytu pre velkeho developera su asi 8500 Euro.
Je to vratane ceny prace a po zapocitani vsetkych zliav(na material aj pracu), ktore si velky developer vie vybavit.
Mozno by sa odbornici z fachu vedeli vyjadrit k tomuto udaju, ci je to realne.

ja som pocul o nakladoch 1000 eur/m2 v BA
Obrázok
zdroj: http://www.asb.sk/biznis/developeri/co-rozhoduje-o-uspechu-rezidencneho-projektu
petok

Poslaťod rmaly » Pia 06 17, 2016 9:52 am

dusantt píše:Tak inak, ked sa vam nepacim. Existuju aj nebytove priestory. Napr na obchodnej ulici vam ich nikdy nikto nepreda :)
Co tak tento smer ?

neviem co sa paprcis :) :)

podla mna tu nikto nie je negativista (prilisny) ohladne nehnutelnosti, len niektori spravne upozornuju na rizika spojene s tymto typom podnikania / investicii...

Vcelku spravne si podla mna vystihol podstatu, lenze sem chodia aj ludia, ktori hned vidia vidinu isteho bohatstva - chapes, niekto, kto mozno ma ani nie 1000 v cistom mesacne a chce investovat do 1 bytu za zivot a mysli si, ze nebude musiet robit...

Prenajimanie bytu ako "podnikanie" je podnikanie ako kazde ine - ked to vies robit + mas stastie, tak to nesie a naopak.
A vymiename si tu nazory, tak co sa hned stves. Ako vravim, tvoj prispevok (ten dlhsi) bol podla mojho nazoru validny, len opat si tam opisal prilis optimisticky scenar.

Vies aki su ludia vo vseobecnosti hlupy? Zakladne veci si nevedia zratat, nemaju dobru bonitu, nevedia, ako sa spravat k najomnikom (alebo ako ich vyberat), nechcu ist cez zmluvu a potom sa divia, ze su problemy... Tak pre takych je tvoj prispevok nebezpecny (ako ked Kali tvrdi, ze nabral majetok na akciach Applu :) :) )
rmaly

Poslaťod jogo » Pia 06 17, 2016 4:49 pm

.
Naposledy upravil jogo dňa Pia 06 17, 2016 5:27 pm, celkovo upravené 1
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo

Poslaťod jogo » Pia 06 17, 2016 5:25 pm

ja som pocul o nakladoch 1000 eur/m2 v BA

Aspon aka-taka odpoved :)
Tak teraz vytiahnem nieco zo "svojej kuchyne".
V 2007 roku, ked som v Prahe zarabal minimalne 50 000 CZK mesacne, som fakturoval za komplet elektricku instalaciu v byte 10 000 Czk = 400ur. Nech stal material tiez 400 eur, nech sanita(kurenie, voda plyn , stali podobne), tak to je orientacne 2000 Eur. Fakt si myslite, ze hruba stavba stala 50 000 Eur, aby tie ceny bytov radove 100 000 Eur boli ospravdlnitelne. Ja teda nie. :twisted:
jogo

Poslaťod JUGGLER » Pia 06 17, 2016 11:30 pm

...možno little bit off topic.

Zaujímavý článok - zaujímavá špekulatívna inšpirácia, čo som práve čítal na Sme.

Slováci kšeftujú s bytmi. Pozrite sa ako.
V posledných mesiacoch výrazne narastá počet bytov, ktoré sa kupujú na biznis.

Na bilborde si všimnete, že sa vo vašom susedstve začína stavať nový bytový dom. Keďže bytov je málo, hypotéky sú lacné a všetci sa chcú sťahovať, zacítite v tom príležitosť.
Ešte v ten deň zavoláte predajcovi, pozriete si katalóg a vyberiete si napríklad slnečný trojizbový byt za 150-tisíc eur.
Zaplatíte rezervačný poplatok a onedlho, pri podpisovaní zmluvy o budúcej kúpnej zmluve, aj prvú splátku. Zvyčajne 20 percent z ceny bytu, v tomto prípade 30-tisíc eur. Zvyšok až vtedy, keď bude byt skolaudovaný.
Už v tomto momente však viete, že sa do bytu sťahovať nechcete. Do kolaudácie ostáva takmer dvadsať mesiacov a vy máte dosť času, aby ste si našli skutočného kupca. Takého, ktorý vám za prepustenie bytu v medzičasom vypredanej bytovke zaplatí omnoho viac, ako ste do neho investovali vy.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20193176/slov ... z4BsHnp0gj
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod george1 » Uto 06 21, 2016 3:34 am

[quote="rmaly"][quote="george1"]re peter cmorej .. ved píšem, že tvoja averzia voči nehnuteľnostiam súvisí s tvojou prácou,s rozličných dôvodov :-) tiež, myslím si že máš skúsenosti v investovaní a investícia do nehnuteľnosti sa môže premeniť na hlboké mínus..to sa ale môže stať nielen pri realitách:
- krach a strata money pri akciách je rizikom vždy , pomôcť môže diverzifikovanie a rozloženie portfólia , ovšem ak príde všeobecný výpredaj ako napr 2008, tak okamžitá návratnosť a likvidita je možná iba s vysokými stratami.
- aj peniaze v banke sú riziko, presvedčiť sa o tom mohli napr na Cypre
Ja si myslím, že pri dostatočnej výške prostriedkov na investovanie, by malo vyzerať portfolio nasledovne :
40% nehnuteľnosti
40% cenné papiere
20% peniaze s vysokou likviditou

a zlato? kde je zlato sa pytam??? :)

kde je zlato? Zakopané na záhrade :-)
george1

Poslaťod Pette » Uto 07 05, 2016 1:20 pm

Moj nazor na tuto temu - ak chces prenajimat jednotlivym ludom izby, je hlavna otazka - kolko casu a energie chces venovat riadeniu toho celeho? Ak toto nezaratas do prepoctov, tak su zbytocne. Moze to byt hodina mesacne, moze to ale byt aj 10 hodin mesacne a v pripade neplaticov ovela viac.

Co sa tyka cien bytov - ako pisal Peto Cmorej, matematika a prepocty tu neplatia. Je to cista psychologia, strecha nad hlavou a jej cena je nieco, co berie clovek osobne. Teda, preto nehrozi nejaky zasadny pokles cien bytov (bavime sa o Bratislave...).

Preco? Bytov stale nie je nadbytok. Staci si otvorit verejnu ponuku na webe a skuste si len tak zfleku najst byt, kde by ste sa rovno prestahovali. Bude to velmi tazke. Dokial sa toto nezmeni - a to pri dnesnej vystavbe moze byt tak 10-15 rokov - tak neni dovod. Imigracia z celej SR do Bratislavy pokracuje...

A dalsi faktor, o ktorom sa malo hovori, ale je faktom - v BA uz pracuje cez 10 000 ludi z EU a stale pribudaju. Bratislava je v platoch a v parite kupnej sily na vela poziciach uz porovnavatelna so Zapadom a pre Spanielov, Talianov, Portugalcov atd ekvivalentna k Nemecku.

Problemom je teda najst rozumny byt za cenu o nieco nizsiu ako trhovu - ak taky najdes, kludne kupuj. V najhorsom o rok, o dva predas po tejto skusenosti.

K likvidite - za posledne dva mesiace som zazil tri pripady, kedy sa byt predaval menej ako dva dni. Od uverejnenia na webe po podpis rezervacie.
Pette

Poslaťod iceberg8 » Pia 07 29, 2016 8:19 pm

lenze je vela bytov, kde zije 1 dochodca vo veku 70 plus.. tie pojdu coskoro do dedenia a nasledne predaju. suseda, nech odpociva v pokoji, takyto jeden tu nechala, 2i, 65m2 panelak, ciatocna reko, balkon, chceli dedici 115 tisic, teraz su niekde na 108. este sa predava... 2-3 mesaice... potom dalsia suseda, teiz 70plus ma syna, on to chce, ale za 90 :) keby on da 90, ja dam 92 z fleku.. ale uz sa mi nechce stahovat..
co potom, kto tolko bytov kupi ? vie to niekto realne predpovedat ?
"Neviem, aky dopad bude mat nasledujuca hosporadska kriza, ale v tej po nej pojde len o drobne." - iceberg8
Poslanci majú pre sneh stále problém s dochádzkou, hlasovanie odsunuli
Food for fuel, fck yeah
Odoslané z počítača
iceberg8

Poslaťod Chris » Pon 08 01, 2016 9:20 pm

bublinka sa nafukuje a uz teraz sa predavaju dost domov mimo BA a coskoro aj zopar bytov v BA po exekucii...
Obrázok užívateľa
Chris

Poslaťod radvan » Str 08 03, 2016 3:59 pm

nevedel som kam to dat ... ale toto je napr. zaujimavy sposob prenajmu 4izb bytu po izbach :)

http://www.nehnutelnosti.sk/2468164/4-i ... tefanikova

bordel :) ... 7-14% vynos ... celkom slusne :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
radvan

Poslaťod iceberg8 » Str 08 03, 2016 6:22 pm

mna skor zaujala tato formulka :D

Byt sa predáva s aktuálnymi nájomníkmi, ktorí majú dlhodobo uzatvorenú nájomnú zmluvu.

:) :) :) :)
"Neviem, aky dopad bude mat nasledujuca hosporadska kriza, ale v tej po nej pojde len o drobne." - iceberg8
Poslanci majú pre sneh stále problém s dochádzkou, hlasovanie odsunuli
Food for fuel, fck yeah
Odoslané z počítača
iceberg8

Poslaťod Chris » Str 08 03, 2016 9:25 pm

a platia v naturaliach :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Chris

Predchádzajúci

Späť na Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia