Refinancovat hypoteku, alebo pockat do konca fixacie

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
bambulka
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 30 09, 2008 8:18 am

Refinancovat hypoteku, alebo pockat do konca fixacie

Príspevok od používateľa bambulka »

Ahojte,

mam taku dilemu, mam hypoteku pre mladych a 5 rocny fix mi konci v maji 2017.Uver mam 68000Eur este na 21rokov. Mam moznost refinancovat hypoteku v SLSP s tym, ze ma to bude stat len vycislenie uveru vo VUB a to 150Eur. Ziadnu inu pokutu nemam, kedze mam hypoteku pre mladych a 4 roky uz presli a SLSP teraz preplaca skoro vsetko. Splatky mi vsak vychadzaju asi len o 15Eur mesacne menej ako platim teraz.Oplati sa mi pockat do konca fixacie a ostat vo VUB, alebo mam uver refinancovat? Ide o to, ci v maji 2017 uz nepojdu urokove sadzby hore.
Dakujem za radu.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Refinancovat hypoteku, alebo pockat do konca fixacie

Príspevok od používateľa Rokosák »

Nikto nevie ci pojdu urokove sadzby hore, alebo nie. Tvoja otazka by mala byt, co ked pojdu sadzby hore? Mam na splatky?

Pri refinancovani treba aj porovnat splacanie istiny, co priamo znizuje dlh a teda tu cast splatky platis sebe.

Takisto dolezite je pri dnesnych urokoch predlzit obdobie do dalsej fixacie.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
bambulka
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 30 09, 2008 8:18 am

Re: Refinancovat hypoteku, alebo pockat do konca fixacie

Príspevok od používateľa bambulka »

Ci mam na splatky, ano, budem mat, aj ked sa zvysia splatky, otazka vsak je, co by ste robili v mojom pripade. Refinancovat uver teraz, alebo pockat do maja 2017? Neoplati sa teraz zafixovat terajsiu urokovu sadzbu?
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Refinancovat hypoteku, alebo pockat do konca fixacie

Príspevok od používateľa Rokosák »

Zober ceruzku (EXCEL) do ruky a pocitaj.

1. Pozri si kolko istiny splacas na sucasnej hypoteke (v deviatom roku?) a kolko istiny budes splacat v novej hypoteke. Spocitaj do najblizsej fixacie - teda sucasnej.

2. Vo vseobecnosti je lepsie pri dnesnych urokoch oddialit fixaciu. Otazkou je o kolko. Porovnaj splacanie istiny do vzdialenej fixacie. Budes vsak musiet odhadovat urokovu mieru medzi koncom maja 2017 a vzdialenou fixaciou.

3. Pozri sa na cisla a podla nich sa rozhodni.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: Refinancovat hypoteku, alebo pockat do konca fixacie

Príspevok od používateľa emr »

tazko predikovat ci pojdu uroky hore, ale momentalne nie je vo kratkodobom vyhlade nic, co by malo uroky relevantne zvysovat.

Ak ti to stoji za tych par euro, da sa zvolit vyckavacia taktika, t.j. zatial cakat a ak by boli signaly ze to ma ist hore, refinancovat. Ten proces zvysenia sadzieb ma vacsinou nejaku zotrvacnost. Napr. taki hypotekarni poradcovia vedia v predstihu ake banky maju ake akcie a vedia ze by mali ist uroky na hypo hore/dole.

Okrem minimalizovania splatok hypo by som ti poradil skusit zvysit svoj prijem. Ludia maju tendenciu minimalizovat naklady (ktore ako citam mas uz dobre minimalizovane) pricom prijmova stranka je casto omnoho flexibilnejsia.
bambulka
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 30 09, 2008 8:18 am

Re: Refinancovat hypoteku, alebo pockat do konca fixacie

Príspevok od používateľa bambulka »

A co Brexit? Neovplyvni to urokove sadzby?
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: Refinancovat hypoteku, alebo pockat do konca fixacie

Príspevok od používateľa emr »

Urokove sadzby nezacnu rast kym nepojde hore inflacia a tu brexit ovplyvni skor negativne, takze sotva
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"