Postupy a termíny pre refinancovanie hypo

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.

Postupy a termíny pre refinancovanie hypo

Poslaťod ondro » Uto 09 13, 2016 8:43 am

Situácia je taká, že v decembri mi po 3 rokoch končí fixácia na hypo na novostavbu v BA vo VÚB za 3.79%, pričom som poberal príspevok pre mladých. Zvažujem prechod do inej banky, alebo aj zostať vo VÚB, ak mi ponúknu dostatočne výhodné podmienky.

Mal by som nasledujúce otázky:
1. Za akých podmienok môžem dočerpať zvyšné 2 roky štátneho príspevku? Je to vôbec možné?
2. Kedy môžem začať riešiť a do kedy musím mať doriešené vybavenie novej hypo? Sú tam nejaké lehoty?
3. Aký má vplyv výška príjmu na ponúkaný úrok? Má zmysel x-mesiacov pred refinancovaním naháňať odmeny a tým si navýšiť príjem, ak som na TPP?
4. Aký má vplyv pomer istiny a hodnoty nehnuteľnosti? V prípade, že od kúpy hodnota bytu stúpla, má zmysel robiť kvôli tomu nový znalecký posudok? Alebo ho budem potrebovať v každom prípade?
5. Záleží na tom, na ktorej pobočke rovnakej banky si úver vybavujem? Dostanem vo všetkých pobočkách rovnaké podmienky, alebo má zmysel skúšať viac pobočiek?
6. Čo všetko budem potrebovať predložiť na to, aby som si mohol dať vypracovať konkrétnu ponuku?
7. Počul som niečo o úverovom certifikáte. Ako to funguje?
8. Som klientom Partnersgroup, oplatí sa dať to riešiť im alebo si viem vybaviť lepšie podmienky sám? Napr. sporenie/investovanie si riešim sám a značne výhodnejšie, ale pre druhý pilier som ich služby využil rád.
ondro
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Str 03 30, 2016 8:16 pm

Re: Postupy a termíny pre refinancovanie hypo

Poslaťod peter.cmorej » Sob 09 17, 2016 6:32 pm

odpoviem ti iba na prvu otazku, lebo odpovedou sa ostatne stavaju bezpredmetne: ak mas HUM, po troch rokoch refinancovat uver nemozes, lebo by si musel vratit vsetky doteraz vyinkasovane statne prispevky. Takze si odkazany na VUB a budes musiet zobrat co ti daju. Refinancovat uver s HUM bez vracanie prispevkov mozes az najskor po styroch rokoch. Na novom uvere vsak nebudes moct cerpat statny prispevok lebo refinancovanie nie je platnym ucelom uveru pre poberanie statneho prispevku.
peter.cmorej
admin
 
Príspevky: 3189
Registrovaný: Pon 10 08, 2007 12:35 pm


Späť na Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť