Postupy a termíny pre refinancovanie hypo

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
ondro
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: St 30 03, 2016 8:16 pm
Been thanked: 2 times

Postupy a termíny pre refinancovanie hypo

Príspevok od používateľa ondro »

Situácia je taká, že v decembri mi po 3 rokoch končí fixácia na hypo na novostavbu v BA vo VÚB za 3.79%, pričom som poberal príspevok pre mladých. Zvažujem prechod do inej banky, alebo aj zostať vo VÚB, ak mi ponúknu dostatočne výhodné podmienky.

Mal by som nasledujúce otázky:
1. Za akých podmienok môžem dočerpať zvyšné 2 roky štátneho príspevku? Je to vôbec možné?
2. Kedy môžem začať riešiť a do kedy musím mať doriešené vybavenie novej hypo? Sú tam nejaké lehoty?
3. Aký má vplyv výška príjmu na ponúkaný úrok? Má zmysel x-mesiacov pred refinancovaním naháňať odmeny a tým si navýšiť príjem, ak som na TPP?
4. Aký má vplyv pomer istiny a hodnoty nehnuteľnosti? V prípade, že od kúpy hodnota bytu stúpla, má zmysel robiť kvôli tomu nový znalecký posudok? Alebo ho budem potrebovať v každom prípade?
5. Záleží na tom, na ktorej pobočke rovnakej banky si úver vybavujem? Dostanem vo všetkých pobočkách rovnaké podmienky, alebo má zmysel skúšať viac pobočiek?
6. Čo všetko budem potrebovať predložiť na to, aby som si mohol dať vypracovať konkrétnu ponuku?
7. Počul som niečo o úverovom certifikáte. Ako to funguje?
8. Som klientom Partnersgroup, oplatí sa dať to riešiť im alebo si viem vybaviť lepšie podmienky sám? Napr. sporenie/investovanie si riešim sám a značne výhodnejšie, ale pre druhý pilier som ich služby využil rád.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Postupy a termíny pre refinancovanie hypo

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

odpoviem ti iba na prvu otazku, lebo odpovedou sa ostatne stavaju bezpredmetne: ak mas HUM, po troch rokoch refinancovat uver nemozes, lebo by si musel vratit vsetky doteraz vyinkasovane statne prispevky. Takze si odkazany na VUB a budes musiet zobrat co ti daju. Refinancovat uver s HUM bez vracanie prispevkov mozes az najskor po styroch rokoch. Na novom uvere vsak nebudes moct cerpat statny prispevok lebo refinancovanie nie je platnym ucelom uveru pre poberanie statneho prispevku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"