Kúpa bytového domu na prenájom

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Dan
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 30 12, 2016 5:00 am

Kúpa bytového domu na prenájom

Príspevok od používateľa Dan »

Dobry den,
mam 200K€ uložene v banke na terminovanom vklade. Urok je velmi slabý skoro nič.S peniazmi som chcel v buducnosti podnikať ale po skusenosti v Amerike som stretol človeka,ktorý tiež podnikal v tom čo som chcel aj ja. Podnikal dlhe roky s reštauraciami vo Francuzsku, predal odišiel do Ameriky a tam si znova kupil reštauraciu s ktorou začal podnikať kvoli vízam. Reštauraciu neskor znova predal. Povedal mi, že mal na vrchole kariery neviem kolko reštauracii s 84 zamestnancami.V Amerike predal poslednú reštauraciu a povedal, že podnikanie tam alebo hocikde inde prináša veľa starostí, problemi,klientela, nemal nikdy čas...Tak sa rozhodol kupiť dom konkr. v Miami, ktorý svojpomocne za rok zrekonštruoval a prerobil ho na dva byty na prenájom. Investoval do toho čas aj peniaze a teraz má skvelý mesačný príjem,pretože nájom v Miami je dosť vysoký a ešte k tomu ma plno času.K tomu si privyrába ako privátny šefkuchar za skvele peniaze.

Chcel by som investovať podobne a na podnikanie sa vykašľať a to ešte na Slovensku :? . Radšej si kúpiť nejaký bytový dom, alebo byty a prenajímať. Skôr premýšľam nad bytovým domom. Veľa dobrích ponúk som nenašiel až na jednu. Ponuka bytoveho domu je v Nemecku cena 200 000€, 4 byty zrekonštruovane 2 x 4+1 (99m²) a 2 x 3+1 (87m²) nezariadené iba kuchynské linky,kúpeľne, wc,s balkonmi, s tromi garážmi a veľkým pozemkom. Nájom spolu vychádza na 1700 eur mesačne v čistom. Poloha je v tichej dedinke, v prírode Berg-Tiefengrün, 12 km od Hofu, 40km od hranic s ČR s výhodnou polohou – 3km od dialnice A9 Berlín-Mnichov.

Prosím niekoho o radu kto má skúseností s prenájmom nehnuteľností. Neviem o tom nič ako by to mohlo fungovať kedže je to dosť daleko a ja k tomu pracujem v zahraničí. Či sa to dá dať na starosť realitke? A ako s daňami je to ked nehnutelnosť je v Nemecku?? Čo si o tom myslíte?? Možem poslať aj link kto sa chce nato pozrieť.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Kúpa bytového domu na prenájom

Príspevok od používateľa Rokosák »

Na SVK mozno na terminovanom ucte zarobit zhruba 3% co je 500 na mesiac. Zhruba tolko cisteho sa da zarobit na prenajme jednej-dvoch nehnutelnosti v Bratislave. V prvom pripade je to bez namahy.

O situacii v Nemecku neviem nic, zrejme ako Ty a preto by som sa do toho nepustal.

Pokial ide o kamarata, restauracia je jednym z najtazsich sposobov podnikania. Prenajom je v USA z danoveho hladiska daleko vyhodnejsi ako na SVK dnes. Pokial platil na SVK zakon o pausalnych vydavkoch 40% to bolo naopak.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Dan
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 30 12, 2016 5:00 am

Re: Kúpa bytového domu na prenájom

Príspevok od používateľa Dan »

Ja to mám na terminovanom učte v Tatra banke a je to uplne minimum ani 1%.banky poskytuju velmi nizsky urok. Pri 3% by to bolo o niečom inom.
duro
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Po 28 05, 2012 3:48 pm

Re: Kúpa bytového domu na prenájom

Príspevok od používateľa duro »

A kde je prosim terminak na 3% rocne dnes? To by ma naozaj zaujimalo :-)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Kúpa bytového domu na prenájom

Príspevok od používateľa iceberg8 »

neboj, coskoro bude, inflaciu nikto neudrzi na korupcnej nule donekonecna...
Odoslané z počítača
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Kúpa bytového domu na prenájom

Príspevok od používateľa Myk »

Pronájem vyžaduje mít vyřešenou správu nemovitosti. Správa přes RK funguje jen pokud najdeš dobrou RK. Problém je, že jestli je RK dobrá, zjistíš až po čase a pak už je pozdě, protože máš nemovitost a v ní problémové nájemníky.

Příklad - měli jsme RK na doporučení a spravovala nám 12 bytů. Půl roku to fungovalo, pak si ale RK koupila vlastní byty, takže lepší nájemníky dávala do jejich bytů, horší nájemníky k nám. Časem jsme měli z 12ti bytů 6 neplatičů. RK jsme vyhodil, zkusili jinou, a nakonec si to řešíme sami a jezdíme holt každých 14 dní 150km řešit správu bytů.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Kúpa bytového domu na prenájom

Príspevok od používateľa Rokosák »

duro napísal:A kde je prosim terminak na 3% rocne dnes? To by ma naozaj zaujimalo :-)
Ja mam 3% v TB. Ucet je vsak v druhom ci tretom roku od zalozenia, takze momentalne uroky mozu byt ine.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
550
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2017 2:25 am

Re: Kúpa bytového domu na prenájom

Príspevok od používateľa 550 »

Osobne by som radsej postavil bytovy dom a predal, alebo prenajimal. Postavit to vide vyrazne lacnejsie ako kupit hotovy dom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"