Statistiky poctu predanych bytov

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Statistiky poctu predanych bytov

Príspevok od používateľa emr »

Zdravim vospolok,

su niekde verejne dostupne statistiky poctu predanych nehnutelnosti? T.j. napr. kolko bytov sa za nejake obdobie predalo v Bratislave.
Zaujima ma agregatny pocet, t.j. stare byty aj byty v novostavbach spolu.
Ja som nenasiel.

Konkretne ma zaujima ako poklesol objem predaja bytov v Bratislave pocas krizy 2008-2009 a po nej a ako dlho ten pokles trval.

PS: O cenovych statistikach NBS viem. Viem tiez o relativne detailnych statistikach vystavby aj predaja novostavieb. Z tych ale tazko nieco extrapolovat aj o starych bytoch.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Statistiky poctu predanych bytov

Príspevok od používateľa Pette »

o nejakych verejnych neviem, niekto s kontaktami na katastri by mohol mat spocitane zapisy na LV...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Statistiky poctu predanych bytov

Príspevok od používateľa JUGGLER »

skús bencont.sk

Top Reality: Spoločnosť Bencont Investments nás pravidelne zásobuje štatistikami z bytového trhu v hlavnom meste. Pred pár dňami zverejnila výsledky za tretí kvartál, ktoré priniesli viacero prekvapení. Medzi nimi aj zdražovanie starších bytov a stúpajúce ceny nájmov.

https://clanky.topreality.sk/vysledky-z ... gn=mailing" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Bambus
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 12 06, 2017 10:10 am

Re: Statistiky poctu predanych bytov

Príspevok od používateľa Bambus »

JUGGLER napísal:skús bencont.sk

Top Reality: Spoločnosť Bencont Investments nás pravidelne zásobuje štatistikami z bytového trhu v hlavnom meste. Pred pár dňami zverejnila výsledky za tretí kvartál, ktoré priniesli viacero prekvapení. Medzi nimi aj zdražovanie starších bytov a stúpajúce ceny nájmov.

https://clanky.topreality.sk/vysledky-z ... gn=mailing" onclick="window.open(this.href);return false;
zial nevieme nic o ich metodike, bud cucaju z prsta, alebo z vlastnych dat o predaji alebo zhromazduju nieco od realitiek/developerov

-----
Celkovo sa na Slovensku jedna o státisíce "prevodov/prepisov", nazvime to ako chceme. Cez realitky ide mozno 15-20% z tohto objemu, v Bratislave pravdepodobne viacej. NBS ma data iba z NARKSu, nemaju nic ine. Kataster raz za uhersky rok vypluje informaciu o pocte prevodov, zmien vlastnictva alebo niecoho takého. V Bratislave sa tusim jedna o 300 tisíc za rok. Ale fakt len lovim v pamati. Su v tom vsak vsetky mozne ukony, prepisy po dedeni, sused preda na dedine 100m2 pody,...

Odporucam napisat email/list ziadost o spristupnenie informacie a trvat na vyziadani presnej informacie od katastra (oni velmi radi odkazuju na NBS ci statisticky urad).
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: Statistiky poctu predanych bytov

Príspevok od používateľa emr »

Dik za tipy chlapci.
Bencont ma presne data o novostavbach (pocty, ceny) ale data o starych bytov berie z inzertnych portalov. Preto pri nich nema info o zobchodovanych poctoch ale len o cenach. Tudy cesta nevede.

To ze NBS robi svoje oficialne statistiky na zaklade dat z NARKSu (co je fragment trhu aj to nie nutne velmi presny) namiesto presnych a kompletnych dat z katastra napoveda o mojich sancach k niecomu sa dostat. Ale skusim a dam vediet ako som dopadol.
Bambus
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 12 06, 2017 10:10 am

Re: Statistiky poctu predanych bytov

Príspevok od používateľa Bambus »

Nejaku tu zimu som venoval studiu realitného trhu na Slovensku, drzim palce :) ...keby taketo statistiky mali (oni, ti zli, stat, vlada, ...) tak ver tomu ze uz davno mame dan z nehnutelnosti na zaklade trhovej hodnoty lebo realne data o predajnych cenách su to posledne co im chyba, metodika je vymyslena uz niekolko desiatok rokov.

Kataster ma udaje (vklad bez zmluvy neprejde), stacilo by len spravit lepsiu databazu kde by bola aj kupna cena (vsetko ostatne uz je, unikatne oznacenie kazdej nehnutelnosti, aj kazdeho vlastníka, historicky vyvoj zmien vlastnictva je uz dnes dohladatelny...cize jednoznacne treba skusit kataster (realne ale ignoracia infoziadosti nema pravnu dohru v nasej krajine, tiez sa mozu vyhovarat ze udaje nemaju aby ta odbili, resp. ich maju ale nie tak ako ty chces resp. ti vycislia sumu vycucanu z prsta, ze oni to tak bezne nerobia a splnenie tvojej poziadavky bude stat dva miliony eur...).
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"