Zalozenie s.r.o na prenajom nehnutelnosti

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Bennes
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: St 11 12, 2013 4:24 pm

Re: Zalozenie s.r.o na prenajom nehnutelnosti

Príspevok od používateľa Bennes »

https://svet.sme.sk/c/22031977/taliansk ... l?ref=njct" onclick="window.open(this.href);return false;

co tak dom na sicilii? za 15k, je to polhodinu autom od mora. To by nemuselo byt zle na vlastnu dovolenku + prenajimanie turistom/airbnb:)
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 750 times
Been thanked: 81 times

Re: Zalozenie s.r.o na prenajom nehnutelnosti

Príspevok od používateľa rmaly »

http://www.comune.sambucadisicilia.ag.i ... %202/6.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

daleko, mafia, hrozny stav, nevies jazyk, nepoznas pomery...
Bennes
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: St 11 12, 2013 4:24 pm

Re: Zalozenie s.r.o na prenajom nehnutelnosti

Príspevok od používateľa Bennes »

doletis, mytus, opravis, naucis sa, spoznas :D
Bennes
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: St 11 12, 2013 4:24 pm

Re: Zalozenie s.r.o na prenajom nehnutelnosti

Príspevok od používateľa Bennes »

Este dam update k tejto situacii, co som riesil ako vyriesit problem s DTI.

Nakoniec v pohode pojde zobrat podnikatelsky uver na existujucu IT zivnost(s rozsirenim zivnosti na prenajom nehnutelnosti) na kupu nehnutelnosti.
takze nie je potrebne zakladat s.r. o, prehadzovat na to byty FO a vytvarat tam prijem

co je dobra sprava, nebude sa to tak komplikovat Potrebujem len uzavriet tohtorocne uctovne obdobie aby som mohol zobrat uver v januari.

Nevyhoda je vyssia sadzba uveru, ked to bude okolo 2.5-2.7% s kratsou splatnostou, cize splatka vyssia, nizsia vynosnost ale ak sa budu davat predcasne splatky nebude to az tak vadit.

Vyhoda ze tymto sposobom uz nebude problem s DTI, prenajom bude zvysovat prijem zivnosti a teda clovek moze teoreticky brat x bytov.

Takze vyzera to do buducnosti cele fajn :)
Bennes
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: St 11 12, 2013 4:24 pm

Re: Zalozenie s.r.o na prenajom nehnutelnosti

Príspevok od používateľa Bennes »

no prvy rok to vyslo tak natesno, este som nebol platca ale tesne pod limitom, takze tam boli pausalne.

Teraz nedavno som skoncil projekt, dali ma na iny full 100%, zaroven medzitym zmenili scope toho prveho, tak sa ma pytali ci to mozem potiahnut naraz, toho druheho je menej, tak robim naraz 2 a fakturujem viac ako pocet pracovnych dni v mesiaci, tak tam to uz bude urcite cez limit a budem platca tak ci tak, takze tam to uz jedno.

Je to velky bi/dwh reporting projekt, to bude tak na dlhsie, uzivatelia furt vymyslia daco nove co by tam chceli :D Takze uz by som nebol platca ani buduci rok, ze toto nevadi.
Bennes
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: St 11 12, 2013 4:24 pm

Re: Zalozenie s.r.o na prenajom nehnutelnosti

Príspevok od používateľa Bennes »

ked tak nad tym rozmyslam, mozno vznikne paradoxna situacia ze clovek robi viac a bez pausalnych vydavkov mu ostane menej :)
ale tak kluc v posuvani sa dalej,projektovo, moznostami aj manday rate je stale ucit sa technologie a cim viac clovek robi tym viac vie.
Tak som to zobral aj ked financne to bude mozno z kratkodobeho hladiska menej vyhodne. Ako neratal som to presne, ale kvoli tym vedomostiam je taku vec vzdy dobre zobrat.
(ked teda nema rodinu, co nemam..)
Bennes
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: St 11 12, 2013 4:24 pm

Re: Zalozenie s.r.o na prenajom nehnutelnosti

Príspevok od používateľa Bennes »

jaj tak, ano to je pravda.
Ked som to cca kedysi ratal tak ked si odpocitas DPH pri kupe novostavby, 20-30 rokov(podla hodnoty bytu) ti to pokryje naklad z najmu co platis s DPH.
Co by som radsej bez dph, a zaplatil plnu cenu za novostavbu, ale co uz no, asi nie je ina cesta.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"