Manazment prenajmu tretou stranou / Rent management

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
spart
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 09 01, 2017 2:57 pm

Manazment prenajmu tretou stranou / Rent management

Príspevok od používateľa spart »

Ahojte,
vyuziva niekto sluzby tretej strany pri prenajme bytu/bytov?

V Amerike je to zabehnute odvetvie ale googlenim som na Slovensku nasiel iba zopar firiem (vacsinou len BA).

Mate prehlad aka provizia sa uctuje pri komplexnych sluzbach?
Mam tym na mysli ze agentura sa stara o vsetko a ja ako majitel riesim v spolupraci s nimi len zavazne problemy.

Je mozne nieco taketo vobec rozumne vyuzivat na Slovensku ak sa nejedna o velmi drahe a luxusne byty?
Môj blog/denník o investičných počinoch https://akosporit.sk/
Vývoj môjho portfólia https://akosporit.sk/moje-portfolio/vyvoj-portfolia/
Bennes
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: St 11 12, 2013 4:24 pm

Re: Manazment prenajmu tretou stranou / Rent management

Príspevok od používateľa Bennes »

ako pises, je toho strasne malo a ked sa venuju sprave bytov, su to luxusne drahe byty ktore prenajimaju dalej cez svoje websites/airbnb/booking.

Co sa tyka provizie, platia zhruba cca 2/3 trhoveho prenajmu bytu. tj 1/3 je ich provizia.

Co je celkom fajn v pripade, ze clovek je prec v zahranici, nema v meste spolahliveho cloveka co by sa mu o to staral.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Manazment prenajmu tretou stranou / Rent management

Príspevok od používateľa Airmike »

ta 1/3 provizia nepotrva dlho. dnes uz existuju trosku ine biznismodely, ktore pocitaju s tym, ze vplyvom inflacie a kupnej sily najmy rastu. ale oni ta zakontraktuju na dlhsie obdobie a beru profit v case, nie na zaciatku.
firmy z proviziou 20-30 percent nemaju sancu prezit, do par rokou zmiznu.

myslim si ze do 1-2 rokov ten trend pride aj na Slovensko a nebude sa tykat len luxusnych bytov.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Manazment prenajmu tretou stranou / Rent management

Príspevok od používateľa rmaly »

Airmike napísal:ta 1/3 provizia nepotrva dlho. dnes uz existuju trosku ine biznismodely, ktore pocitaju s tym, ze vplyvom inflacie a kupnej sily najmy rastu. ale oni ta zakontraktuju na dlhsie obdobie a beru profit v case, nie na zaciatku.
firmy z proviziou 20-30 percent nemaju sancu prezit, do par rokou zmiznu.

myslim si ze do 1-2 rokov ten trend pride aj na Slovensko a nebude sa tykat len luxusnych bytov.

ja som zvazoval biznis a brat zhruba 5% mesacne z celkovej ceny najmu (za to, ze najdem cloveka, vybavim papiere)...
Robim to akoze so svojimi bytmi a chcel som nabrat cudzich... ale zatial som nezohnal nikoho (niezeby som robil nejaku mega kampan)... ludia su dost skrobi :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Manazment prenajmu tretou stranou / Rent management

Príspevok od používateľa Airmike »

rmaly

plan urcite nieje zly, poznam par ludi, ktorym sa takto o byty staral nejaky kamarat. davnejsie bolo prave Airbnb na to ako stvorene, lebo vynosy boli dobre. dnes uz ale vynosy klesli a v kurze su dlhodobe prenajmy. tam nie je tolko prace a mozes to robit na objem. kazdopadne vzdy zalezi na trhu. ked nie je dostatocne velka kupna sila obyvatelstva, klienti sa zhanaju tazsie.
preto sa do toho biznisu pustaju technologicke firmy zo vsetkymi vyhodami, ktore mozu klientovi poskytnut.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Manazment prenajmu tretou stranou / Rent management

Príspevok od používateľa rmaly »

@Airmike

jasne, ja som chcel pilotne zacat s kamoskou, co isla do zahranicia na 3 roky, tak som jej ponukol, ze sa jej postaram o byt za takych podmienok... ale nechcela (a to musela behat sem a tam kvoli vymene a tak)... ale chapem, ze to nie je taka vec, co by si ludia sami nevedeli osefovat...
Marek95136
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 8:40 am

Re: Manazment prenajmu tretou stranou / Rent management

Príspevok od používateľa Marek95136 »

Zdravim,

Mam 3 vlastne byty a pred cca 2 rokmi som to chcel robit za cenu mierne vacsiu ako berie realitka za prveho najomcu, co dohodia...oslovil som cca 50 prenajimatelov, nezaujem...pritom chodim na obhliadky a vidim co dokaze s bytu urobit za 5 rokov nekompetentny prenajimatel.

Cenu som mak cca 50 e/mes za fullku vratane hladania najomcu, chcel som riesit ba,nr,tt, som z nitry.

Ak mate zaujem( je to prieskum nie ponuka), poslite sukromnu spravu, mam este ulozenu staru webstranku aj s balikmi sluzieb, pisal som ju sam v zdrojovom kode :D

Marek
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"