Antikvariát - výkup prečítaných kníh

Knihy o investovaní, školenia a iné vzdelávacie produkty v oblasti investovania
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Antikvariát - výkup prečítaných kníh

Príspevok od používateľa filip glasa »

Antikvariát - v rámci eshopu http://www.polica.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Už dlhšiu dobu rozmýšľam nad tým ako zorganizovať výkup, alebo komisionálny predaj prečítaných kníh. Do antikvariátu zameraného na ekonomickú literatúru sa hodia knihy, ktoré ste si prečítali, ale neprirástli vám k srdcu lebo:

1. Tomuto smeru sa už ďalej nevenujete
2. Kniha neobsahovala napriek názvu to čo ste hľadali
3. Potrebovali ste si iba naštudovať určitú tému a knihu už nepotrebujete
4. Potrebovali ste iba VŠ učebnicu na skúšku
5. Máte príliš veľa kníh a malý byt

Zatiaľ som mal v antikvariáte iba knihy od známych, ale chcel by som rozšíriť túto službu verejne. Uvítam knihy z týchto oblastí:

1. vypredané knihy - ekonomika, investovanie, trading, motivácia, management
2. bežné knihy z hore uvedených oblastí
3. ekonomické učebnice a knihy doporučené k štúdiu
4. zahraničnú, hlavne anglickú literatúru (napr. z Amazonu)
5. prípadne dajte vlastný návrh

Zatiaľ som nevymyslel nejaký systém na tieto knihy, ale napadajú ma tieto možnosti:

1. výkup kníh za dopredu dohodnutú cenu
2. komisionálny predaj za vopred dohodnutú cenu + dohoda o znížení ak po čase zistíte, že chcete rýchlejšie predať

Knihy by boli v eshope v ponuke tu: http://www.polica.sk/antikvariat.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pri komisii by som knihy skladoval ja u seba, aby bola istota, že knihy naozaj sú k dispozícii, videl som ich stav, mohol rýchlo odoslať a podobne. Cena by sa buď to navýšila o províziu za komisionálny predaj, alebo by sa provízia odrátala z ceny zrealizovanej objednávky.

DPH by našťastie zatiaľ nevstupovala do hry - som neplatca DPH.

Zatiaľ by som všetko riešil v rámci vzťahov tu z fóra a existujúcich zákazníkov z eshopu, keďže na to nemám vymyslený nejaký dokonalý systém. Odvoz kníh v rámci Bratislavy zabezpečím. Vždy je lepšie dohodnúť si odvoz väčšieho množstva kníh a nie len jednej. Na cene sa môžeme dohodnúť emailom, osobne, atď.

Knihy mimo Bratislavy môžeme riešiť klasickou poštou po dohode.

Ak máte skúsenosti s odovzdávaním kníh do antikvariátu, bazáru, skúsenosti s nacenením kníh, alebo rôzne návrhy, tak ich sem prosím napíšte.

Ceny:
Zároveň napíšte aké ceny si predstavujete za svoje knihy vzhľadom ku kúpnej cene, napr.: 1/2 z pôvodnej ceny, 1/3 ak je zlý stav knihy a podobne.

Tiež napíšte za akú cenu ste ochotný použité knihy kúpiť ako čitateľ.

Email pre neregistrovaných: objednavky (zavinac) polica.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Knihy, literatúra o investovaní"