Ladisova kniha

Knihy o investovaní, školenia a iné vzdelávacie produkty v oblasti investovania
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Ladis »

Moje kariera ještě potřebuje pár let na dokončení.
Ale už jsem si zkrátil asi předloni pracovní dobu na 35 hodin týdně.
A párkrát za rok se naštvu a přestanu pracovat už po 6 hodinách.
Říkám si taky, že slavný autor slavné knihy to nemá zapotřebí pracovat víc než 35 hodin týdně.
Však moje anglická kniha bude snad teprve v listopadu nebo prosinci hotova.
Tedy kariera ještě potřebuje pár let na dokončení.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Rado »

Ja si myslím, že knihy by sa mali čítať od niekoho, kto už kariéru dokončil. Prezradím ti jedno tajomstvo: Dostal si sa tam, kde 80% ostatných, ktorí nikdy neinvestovali len chodili poctivo do práce. Radšej by malo písať knihy tých zvyšných 20%, ktorí zamestnávajú väčšinu. Dosiahneš rovnaké výsledky ako ten, od ktorého sa učíš.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Ladis »

Jenže moje dokončená kariera je dokončená anglická kniha.
Takže já nemohu psát knihu až po dokončení kariery,
když ta kariera je ta kniha sama.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4043
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ladis ma v tom svoju logiku. Ale treba uznat ze je vytrvaly.
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Lance »

Well napísal:Ahoj Ladis, ty ako skvely dlhodoby investor, preco vlastne este musis pracovat a byvat v podnajme?
Cozeeee?Autor bestselleru r.2012 a byva v podnajme? :shock: Myslim,ze tej knihe dal chybni nazov a preto sa to nepredava.Ladis keby si to nazval:Jak sem prisel na burze o spodky,tak by si hadam nejaku tu cesku kacku na tem vydelal.Budes to mat velmi tazke sa dostat do fazy:Nedelat a vydelat.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Ladis »

"preto sa to nepredava. Ladis keby si to nazval: Jak sem prisel na burze o spodky, tak by si hadam nejaku tu cesku kacku na tem vydelal. Budes to mat velmi tazke sa dostat do fazy: Nedelat a vydelat."

Nuže dítě moje - slovenský daytrader Lance,
Moje česká a německá kniha se prodává výborně a chodí mi na konto tisíce korun, stovky eur a desítky dolarů.
Až bude kniha anglicky, budou chodit tisíce dolarů.
Já jsem na burze vydělal víc peněz než ztratil.
Já mohu už dnes ihned přestat pracovat a budu dostávat několik stovek euro měsíčně bez práce.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Lance »

Ladis napísal:"preto sa to nepredava. Ladis keby si to nazval: Jak sem prisel na burze o spodky, tak by si hadam nejaku tu cesku kacku na tem vydelal. Budes to mat velmi tazke sa dostat do fazy: Nedelat a vydelat."

Nuže dítě moje - slovenský daytrader Lance,
Moje česká a německá kniha se prodává výborně a chodí mi na konto tisíce korun, stovky eur a desítky dolarů.
Až bude kniha anglicky, budou chodit tisíce dolarů.
Já jsem na burze vydělal víc peněz než ztratil.
Já mohu už dnes ihned přestat pracovat a budu dostávat několik stovek euro měsíčně bez práce.
Faaakt? :shock: .Ja som sa len zamyslel,ze ako toho uspesneho a svetoznameho investora Ladisa,dostat z podnajmu.Takze myslis,ze mojim navrhom na zmenu nazvu by z toho nebol dobry marketingovy tah a niekto by to aj kupil?
Ono WELL vlastne prezradil tvoje 12 roc.investorske edge a to,ze vlastne zijes v podnajme so spanielskymi ciganmi,co vlastne znamena,ze mas minimalne ziv.naklady.To sa ti potom dokupuju akcie jedna radost.Kurna co si hned nepovedal na rovinu co je za tym ty tajnuskar jeden :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Ladis »

Nuže Lance dítě moje slovenské cigánské,
Já mám na burze veliký úspěch od roku 1954 do 2012.
A moje kniha má ten nejlepší název, jaký kdy kdo vymyslel, protože je to jediná kniha, kterou potřebuješ. Ve Španělsku bydlím v jeskyni se slepicemi a se sviněmi.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Rado »

Ladis napísal: Já jsem na burze vydělal víc peněz než ztratil.
To je istotne pravda. Ladis nepredáva nič, čo je momentálne v strate. V prípade, že by tak musel urobiť, napísal knihu, ktorá mu eventuálnu priznanú stratu pokryje. Sám odporúča podobné riešenie aj pre iných svojich nasledovateľov. Akurát to už bude druhá najlepšia kniha a druhá, ktorú potrebuješ. Kto má ambíciu byť spisovateľom, tak by sa mal riadiť jeho radami.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Lance »

Takze je to pravda?Ja som kamosovi neveril,ze v okoli Alicante ludia ziju v jaskyniach spolocne so sliepkami,sviniami atd.Kurna,tak to sa mu musim ospravldenit.Konecne sa medzi nami ten spor a pocit nedoveri urovna.Vidite,keby ste zacali pisat knizku plnu pribehov ako sa zije v r.2012 v jaskyni,ako dokazete pomoct ludom?Este raz dakujem a nezabudajte,ze nikdy nie je neskoro.Aj diagnoza investorskeho sialenca sa da liecit,je to vsak na vas musite urobit vy ten prvy krok :idea: :!:
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Rado »

Tak sa autor svetového bestselleru pustil analyzovať akciu TDW. Bohužiaľ analýza plochá asi ako kniha, ktorú napísal.
Zasláno 8-9-2012 v 10:03


Foto : červená Karkulka a zlý vlk

Ptala se červená Karkulka vlka v pátek 7. září 2012 ve 12:26:32 hodin,
zda koupit dnes olejnaté akcie Tidewater Inc. - TDW.

Za dvě miliardu dolarů je to příliš malá firma.
2% dividenda je neuspokojivě málo.
Na konci letošního roku při letošnim zisku a dnešnim kurzu vychází akcie drahá s P/E 24.
Však s P/B 0,98 a P/S 2,2 je akcie levná.
Total Debt/Equity 38,2% ujde
Ale ROE 3,8% je velice velice málo

Fašisti z Onvista čekají letos silný pokles zisku a 2013 silný růst zisku, proto by akcie měla logický potenciál růstu od února 2013. Letos však má logický důvod klesat až do konce roku a i počátkem ledna. Však akcie se málokdy chová logicky, díky silným manipulacím od podvodníků jak Šorš Choroš nebo Israel Roubini a Goldman Scheiss.
http://www.onvista.de/aktien/snapshot.html?ID_OSI=85870&.." onclick="window.open(this.href);return false;.

Židi na Finance Yahoo však očekávají silný růst už letos u firmy Tidewater, zřejmě dostali za ty pozitivní údaje na webstránce úplatky od šéfa firmy Tidewater.
http://finance.yahoo.com/q/ae?s=TDW+Analyst+Estimates" onclick="window.open(this.href);return false;

Babička od Karkulky = paní Červená by akcie Tidewater nikdy nekoupila. Olejnaté akcie by koupila jen BP a Royal Dutch Shell. Však to už se nikdo nikdy nedoví, protože zlý vlk babičku Červenou sežral.

http://akcie.webz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Milý autor svetového bestselleru. :D Najskôr si pozri odvetvie v ktorom spoločnosť pracuje. Prirovnávať ju k BP a Royal Dutch je mimo. TDW je servisná firma pre ťažiarov. Potom je dobré poznať aj štruktúru aktív spoločnosti a nepozerať len pomerové ukazovatele. V aktívach je zaujímavých 215 lodí s priemerným vekom 5,7 roka zvyšných 115 je s priemerom 29 roka. S aktuálnou cenou, kde nakupuješ dolár majetku za 0,98$ to nie je terno, ale aktíva sú lode. TDW by som teraz nekupoval, ale odporúčam nasledovať autora s príznačným menom Wizard of Munich a jeho skvelým prehľadom o tom čo kupuje.
Plus tam vidím len jeden a to ten, že si ma označil za vlka. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Ladis »

Plochý a nic nevědoucí je a zustane Rado Radovan Bory z Velkého Šaríša.
Proč on se vyhnul popisu akcie Tidewater? Protože neni schopný tam cokoliv ohodnotit.

A toto zde je jen zcela normální ve fórech milionkrát ukazující se hádka mezi hloupým nezletilým traderem a inteligentním dospělým value investorem. To nikam nevede a nemá smysl, je škoda času, protože plno traderů zůstane hloupých až do smrti.

Já jsem si dal za úkol 2008 napsat tu nejlepší knihu světa o investování na burze ve čtyřech řečích, knihu které nahradí včechny ostatní knihy, takže každý bude potřebovat jen jedinou knihu, kde je všechno potřebné a žádné bezcenné věty navíc a po 5 letech práce na jaře 2013 to bude hotovo.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Lance »

Pane Ladislave a preco ste tu brozurku nenapisal rovno v anglictine kedze ste sa vyjadril,ze vydanie v anglictine vam bude prinasat tisice dolaru.Vidite opat ste sa mylil a nikto vam kvoli tomu nenadava tzn.je prirodzene,ze sa casto mylite a nalhavate si ,ze nie.Nebojte sa priznat si chybu.Je evidentne ,ze ste velmi citlivy a silou mocou sa tomu branite,ale myslite na to,ze:
1.pomozete sam sebe.
2.pomozete verejnosti,pretoze kedze je to zo zaciatku menej bolestive,tak to niektori sa snazia praktizovat podla vas.
Uvazovali ste vobec niekedy nad tym kolko ludi by vase meno spominalo keby ste vidal knihu:Spoved naivneho investora.?Ludia by vas obdivovali,ze ste to konecne dokazal zo seba dostat a priznat sa stal by ste sa slavnym a keby to bolo v 4 jazykoch ako spominate,tak to vam garantujem,ze by ste mozno i tych par dolarov z nej aj zarobil!!!Minimalne by sa vam naklady vratili,takze si myslim,ze by to za pokus nieco take stalo napisat.Co vy na to?Vidite,ze aj napriek tomu,ze ste robil take hloupe investorske chyby mate sancu stat sa znamy sirsej verejnosti okrem tohto webu.Ve vasem pokrocilem veku si myslim,ze je ten spravny cas mysliet i tymto smerom.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Ladis »

Nuže moje cigánské slovenské dítě,
nejjednodušší a počátek kariery byla česká kniha. Z té se udělal pracně německý překlad za pomoci Němců a s opravami od Němců, moje cigánské slovenské dítě. Z toho se udělá velice pracně anglický překlad a vrchol kariery s opravami od Angličanů, moje cigánské slovenské dítě. Po vrcholu kariery se udělá velice pracně španělský překlad za veliké pomoci Španělů, moje cigánské slovenské dítě. Tedy nelze dělat anglickou verzi jako první, moje cigánské slovenské dítě. Základ a počátek musí být česká verze, moje cigánské slovenské dítě.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Rado »

V roku 2008 som ti spravil analýzu tvojej investície do Solonu a mojej do PDS. Tam si prvýkrát zistil, že aj výkaz cashflow je dobré minimálne omrknúť. Upozorňoval som ťa, že Solon netvorí cash zo svojej prévádzkovej činnosti. Naopak si označil moju investíciu za hnúj. Nuž moje malé dieťa ono to dopadlo tak, že ty si dnes v nerealizovanej strate skoro 99% a ja som po troch rokoch PDS predal so ziskom 100%. Ak dvaja robia to isté, tak to nie je to isté.
Analýzu TDW robiť nebudem. Poukázal som tu len na povrchnosť tvojho prístupu k investovaniu. Ty nevieš nič o spoločnostiach do ktorých dávaš svoje ťažko zarobené peniaze, ktoré si každý večer vyjazdíš vo svojom taxíku. Ja som na tom bol len o trochu lepšie ako ty, preto som kupovanie akcií opustil.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Lance »

Pane Ladislave vy ste taxikar? :shock: Je predsa r.2012 a vy se oznacujete za uspesneho value investora od r.1954 a stale si zarabate ako taxikar? :o :o :o :o :shock: :shock: Takze ani vyplacanie dividend vam nezarucuje ten pohodlny zivot o ktorom od r.1954 snivate?Ve vasem pokrocilem veku na stare kolena este stale musite jazdit taxikom,aby ste si mohli dovolit zit v podnajme s niekolkymi spanielskymi cigosmi?
Mate fakt pevnu volu,ze sa dokazete tolke roky seba sameho presviedcat,ze tie vase investicne vystrelky su uspesne.
Mi ste si nedali opravit tu brozurku nejakym cechom?Ci kazdy odmietol citat to vase investorske fantazirovanie?
Dal som vam tu niekolko otazok,ale odpovedzte az ked vam skonci sichta v taxiku,teraz sa hlavne sustredte na bezpecnost cestnej premavky.Pane Lado ked hovorite stale o dididendach nemate to nahodov na mysili sprepitne co dostavate ako taxikar?
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa davoo »

Ja už som na to prišiel. On prenáša vizualizáciu na úplne novú úroveň a svoj mozog sa už zopár dekád snaží presvedčiť, že je úspešný investor a napísal jedinú knihu, ktorú potrebuješ. Škoda, že si ho nemôžem dať do ignore listu a znepríjemňuje mi život svojimi lentilkovo sfarbenými príspevkami s nulovou informačnou hodnotou.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Ladis »

Nuže moje hloupé slovenské cigánské dítě Davoo, ty lžeš jak když tiskneš ve snaze ublížit starším a chytřejším lidem jiné národnosti. To může dělat jedině špatně vychovaný hlupák, který nemá ponětí o slušném chování v diskusních fórech. Hanba ti!
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa filip glasa »

Škoda, že si ho nemôžem dať do ignore listu
môžeš:http://ako-investovat.sk/diskusia/ucp.p ... &mode=foes
Kontrast
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2012 10:16 pm

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Kontrast »

Ladis napísal:Nuže moje hloupé slovenské cigánské dítě Davoo, ty lžeš jak když tiskneš ve snaze ublížit starším a chytřejším lidem jiné národnosti. To může dělat jedině špatně vychovaný hlupák, který nemá ponětí o slušném chování v diskusních fórech. Hanba ti!
Ahoj Ladis :)

ak ti to pomoze, mna mozes kludne oslovovat vsetkymi slovami ake len poznas. Inak co si to hovoril o slusom spravani v diskusnych forach? Nejak mi to uslo :(
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

davoo a Lance, prestante prosim Ladisa urazat. Vecne prispevky k jeho investovaniu, ok, ale robit si srandu typu taxik, podnajom, atd. .. to je trosku nemiestne a pod uroven.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa davoo »

peter.cmorej napísal:davoo a Lance, prestante prosim Ladisa urazat. Vecne prispevky k jeho investovaniu, ok, ale robit si srandu typu taxik, podnajom, atd. .. to je trosku nemiestne a pod uroven.
Pozor Peter, to by som si nedovolil a nikde som ho neurazil, i keď on s tým nemá príliš veľký problém a nie je na škodu, že sa mu Lance nastavil trochu zrkadlo. Považuje sa za úspešného investora, ale ešte ním nie je. O svojej knihe tvrdí, že je bestseller, ale taktiež ním ešte nie je. A bude celé mesiace všetkých naokolo presviedčať o opaku. Vizualizácia prenesená na mnou nepoznanú úroveň. Neviem ako by som to povedal viac "po lopate" a taktiež neviem, kde konkrétne som ho urazil. Viacerí tu, tuším, môj príspevok pochopili ako príliš ofenzívny, čo nebol zámer. A v tom ignore liste ho mám, pretože jeho investičné rady ma už prestali baviť a bolia ma oči z tých jeho šialene sfarbených príspevkov. To si, hádam, ešte môžem dovoliť.
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Lance »

To peter c.
Nase prispevky ho urazaju? :shock: Myslim,ze obsahom nasich prispevkov sme presne naplnili vecnu kvalitu jeho prispevkov.Verim,ze tiez ich pise len v case az caka na nejakeho clienta v taxiku cize
hlavne z nudy a maju absolutne nulovu pridanu hodnotou.Osobne vsak verim pretrasformovanie pana Ladislava z investora iluzionistu do skutocneho inteligentneho value investora ako si to sam praje.Nic proti podnajmu a vazim si hocijaky druh prace ,takze aj taxikar je cool job.Tieto skutocnosti vsak navadzaju na myslienku,ze pan Ladislav ma asi sam so sebou problem.Pan Ladislav ma fantasticku pevnu volu no zaroven z jeho pribehu sa potvrdzuje,ze nepomenovanie veci tymi pravymi slovami a zlahcovanie problemu moze viest ku katastrofe.
Kazdopadne ak pravidelne nastevujes jeho thread a citas jeho prispevky,tak chapem,ze ta nasiera ked mu ho dalsi ludia zaplnaju a ty sa musis medzi tym odpadom preklikavat.

to filip glasa:
Cau Filip,bezproblemov mazni moje prispevky az by bola z tvojho pohladu a pohladu verejnosti narusena konzistencia prispevkov pana Ladislava.
Dakujem.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4043
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tiez povazujem Ladisove prispevky vdaka zvlastnym farbam, zvlastnej vlajke, zvlastnej stylizacii ... za prakticky neskodne. Obcas sa tu podla mna objavia ovela nebezpecnejsi podvodnici a mozno by sa oplatilo energiu plytvat radsej na narusanie jejich zamerov.
Keby niekto ohladom Ladisovych prispevkov nerozoznal ze sa jedna o recesiu, omyl alebo prelud ... tak pride o 10 EUR za knihu. Ked vam preda niekto napriklad nevyhodnu poistku, pozicku, ucast na pyramidovej hre ... mozete prist o stovky az tisice.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal:
Tiez povazujem Ladisove prispevky vdaka zvlastnym farbam, zvlastnej vlajke, zvlastnej stylizacii ... za prakticky neskodne.
Keby niekto ohladom Ladisovych prispevkov nerozoznal ze sa jedna o recesiu, omyl alebo prelud ... tak pride o 10 EUR za knihu.
Kiez by si mal pravdu. My, co sme tu na forach od roku 2005 vieme svoje.Web ma svoju historiu, staci si pozriet prispevky z roku 2007.A hlavny historicky dokument uz Ladis davno z webu stiahol - jeho forum z roku 2008. Tam by si pozeral, kolko penazi ludia naliali do anglickych a USA bank podla jeho rad.
Preto, ak niekedy oponujem Ladisovym prispevkom, robim to preto, lebo vidim, ze zas sa nejaky novacik chysta nakupit akcie podla jeho rad po 3 rocnom nepretrzitom raste.
A hlavne si mysli, ze po precitani Ladisovej knihy je tym najmudrejsim investorom na svete, ktory vyberom akcii podla jeho kriterii prekona vykonnost indexovych fondov.
A moze to dopadnut podobne ako roku 2008 s akciami bank.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jogo, tvoje prispevky ohladom Ladisa maju vzdy hlavu a patu
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nepovedal by som , že urážajú Ladisa. Robiť si srandu z niekoho a mať na to argumenty nie je to isté ako urážať niekoho bez dôvodov. On dlhé roky uráža a každého kto si dovolí voči nemu hocijakú kritiku. A žiadne argumenty neuznáva. Zvykli sme si a berieme to s humorom.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jednoducho sa mi tie prispevky nepacili, povazoval som ich za zbytocne, tak som sa ozval. Ladisove prispevky nie je mozne brat inak ako s humorom. Ja ich napriklad citam rad, vzdy ma pobavia. Slovne spojenia ako "bile ciganske dite" to dokaze iba Ladis :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Aj ja ich rád čítam. Mimo toho, že sa s nadhľadom pobavím aspoň rozmýšlam o scestnosti a nevýhodach pasívneho investingu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4043
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

jogo napísal: Tam by si pozeral, kolko penazi ludia naliali do anglickych a USA bank podla jeho rad.
Beriem to tak, ze novacik pride o peniaze pri pasivnom investovani pomalsie nez pri tradingu s pakou 1:100 alebo vyssou. (...třeba az za 30 let... :P ) A aj to casto len o polovicu toho co vlozil. Preto ho povazujem za malo nebezpecneho. Ako nic proti tomu ked s nim mate zle skusenosti ze ho sem-tam trochu uzemnite, len som sa divil ako odrazu a intenzivne ste tym teraz zacali marnit cas. Ked doteraz sa kazdy len zasmial, mavol rukou a cital si dalej nieco ine.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaroslav80 napísal:Beriem to tak, ze novacik pride o peniaze pri pasivnom investovani pomalsie nez pri tradingu s pakou 1:100 alebo vyssou. (...třeba az za 30 let... :P ) A aj to casto len o polovicu toho co vlozil. Preto ho povazujem za malo nebezpecneho.
Keď niekto na burze príde o peniaze, tak je to vždy vďaka jeho vlastnej hlúposti.
My trejderi nikoho na trading nenahovárame. Len prezentujeme, že je aj taká možnosť.
Donekonečna upozorňujeme , že základom úspechu je entuziazmus, vzdelanie, skúsenosti, systém, pravidlá a hlavne riadenie rizika. Nepoznám tu nijakého trejdera, ktorý by nováčika nahováral na trading s pákou. Ja napríklad páku skoro vôbec nevyužívam. Ale to neznamená, že s ňou neviem pracovať. Kto nevie, ten na to zvyčajne doplatí.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4043
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal: My trejderi nikoho na trading nenahovárame. Len prezentujeme, že je aj taká možnosť.
Donekonečna upozorňujeme , že základom úspechu je entuziazmus, vzdelanie, skúsenosti, systém, pravidlá a hlavne riadenie rizika.
Ved tak to ma byt. Lebo keby ste rizika zamlcovali podobne ako Ladis pri jeho "systeme" a jeho tipoch, boli by ste 10-nasobne nebezpecnejsi nez on.

Paku neodsudzujem, v rukach profika to moze byt skvela pomocka. Nemusi mat u brokera naviazany velky kapital ,ale len taky aky je ochotny riskovat. A moze tak byt zabezpeceny neposunutelny stop loss. V rukach novacika su to zapalky v ruke 3 rocneho chlapca.

Predstavme si bezneho zamestnanca ktoremu ostavaju z vyplat nejake peniaze a on z tejto rezervy 20% zoberie a da na terminak a potom znovu na terminak a tak dookola. Poviete si - nic moc, ale zase mohlo to dopadnut aj horsie. No a keby si z tych 20% uspor kupil nejake akcie a 20-30 rokov sa o ne nestaral (podobne ako o tie terminaky) ... tak mozno o 20-30 rokov bude na tom podobne ako s terminakmi, mozno horsie, mozno lepsie. Kazdopadne ziadna katastrofa.

Preto Ladisa a jeho knihu povazujem za vcelku neskodnu. Ludia bezne hadzu peniaze do automatov, kupuju v "spickovych obchodoch" vyrobky-novinky za 3-nasobne vyssiu cenu nez budu stat o rok a nasledujucich 20 rokov, atd... Takze peniaze sa daju zmarnit aj este horsie, nez nakupom nahodnych akcii a drzanim ich.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Ladis »

Obrázok

The Asteroids Galaxy Tour - Heart Attack
http://youtu.be/GN9s1BO5EjA" onclick="window.open(this.href);return false;
http://youtu.be/9ocUabzGEtM" onclick="window.open(this.href);return false;
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hrôza. To sa nedá počúvať... :mrgreen:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Biosko »

Radsej nejaky metal :D
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Ladis »

Moji českou knihu vlastní dnes městská knihovna Praha, Brno, Ostrava,
Hradec Králové, Ústí nad Labem, České Budějovice, Olomouc, Zlín,
Bratislava, Košice a Národní knihovna Praha.

Někde však to trvá 4 měsíce, než daji knihu do katalogu a do regálu.
Nikdy nebude mít knihu zaostalá bolševická komunistická městská knihovna Plzeň
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Ladis »

Dnes se objevila v německých obchodech kniha:
Der einfache Weg zum Wohlstand : Mehr verdienen, weniger riskieren und besser schlafen - Gottfried Heller
Kniha mne zklamala, když jsem se do ní v obchodě hodinu díval. Ta kniha je především žaloba na euro. Jenže euro je ta největší vymoženost lidstva v Evropě a čím dříve přišlo, tím lépe. Jen Řecko mělo zůstat venku.
Na obálce knihy je od kamaráda objednaná chvála: Das Buch ist ein Muss – Kniha se musí koupit. To té knize škodí. Neboť rozumné a potřebné knihy nemají na obálce chválu a nepotřebují.
U ocenění akcií se Gottfried Heller omezuje na poměry KGV a KBV, ale nepíše tam, jak vysoké tyto poměry znamenají koupit nebo prodat akcie. A nepíše vůbec nic o KUV, KCV, PEG a růstu zisku. Nepíše, kdy koupit a kdy prodat akcie. To ale nemůže zakladatel finanční poradny prozradit nikomu. A tak on v knize láká lidi na jeho draze placenou poradnu FIDUKA – Mnichov, kde pracoval on a André Kostolany téměř 30 let.
Jestli jen lektoři nakladatelství FinanzbuchVerlag rozhodují, jaká kniha bude publikována, měli by být ihned propuštěni. Neboť oni způsobují, že jsou tištěny jen nepotřebné knihy od známých lidí. A nejsou tištěny u nich žádné potřebné a rozumné knihy od neznámých lidí.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ladis napísal: Na obálce knihy je od kamaráda objednaná chvála: Das Buch ist ein Muss – Kniha se musí koupit. To té knize škodí. Neboť rozumné a potřebné knihy nemají na obálce chválu a nepotřebují.
Tak prečo máš na tej svojej ,,jediná kniha, ktorú potrebuješ,, a chvály, ktoré si napísal sám? Napríklad takú lož, že v knihe je technická a fundamentálna analýza, ktorá nemá vo svete obdoby? Prečo si tam nenapísal, že je to jediná kniha ktorú NEPOTREBUJEŠ a že autorové portfólio je za posledných 5 rokov v strate -50%?
Ladis napísal: Jestli jen lektoři nakladatelství FinanzbuchVerlag rozhodují, jaká kniha bude publikována, měli by být ihned propuštěni. Neboť oni způsobují, že jsou tištěny jen nepotřebné knihy od známých lidí. A nejsou tištěny u nich žádné potřebné a rozumné knihy od neznámých lidí.
Knihy sa tlačia, aby boli predávané a čítané. Tá tvoja je už teraz ,,worstseller,,.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Ladis »

Nejhezčí písnička z Ecuadoru ve stilu sanjuanito
http://youtu.be/9eZlx8s5ajw" onclick="window.open(this.href);return false;
La mejor canción de Ecuador en estilo San Juanito
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ladisova kniha

Príspevok od používateľa Ladis »

:D Obálka předpremiéry mojí americké knihy bez ISBN čísla.
Na Adobe Photoshop to nejde dobře, písmo je neostré.
Ale pro originál mojí knihy s ISBN mi udělá PDF pro obálku knihy
s ostrým písmem mnohem lépe než já tiskárna Tigris.cz - Zlín na Moravě.
Američanům nechci dělat obálku knihy z dolaru, ale nechám ji ze 100 euro :D

Obrázok
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Napísať odpoveď

Návrat na "Knihy, literatúra o investovaní"