Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Knihy o investovaní, školenia a iné vzdelávacie produkty v oblasti investovania
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Je možné investovať podľa Roberta T. Kiyosakiho?

áno
15
42%
nie
21
58%
 
Celkom hlasov: 36

Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Príspevok od používateľa filip glasa »

Kiyosaki je dosť kontroverzný autor kníh o osobných financiách a snáď aj investovaní. Ak by som to prehnal tak napíšem, že jední ho milujú a druhí nenávidia.
Podľa mňa sú jeho knihy motivačné, čiže motivujú k nejakej činnosti, ktorá vedie k tomu aby sa človek o seba postaral. Ak je to začiatok v hľadaní znalostí o investovaní a financiách všeobecne, tak fajn. Ak človek pri jeho knihách skončí, je to pramálo. Dokonca možno pôjde aj zlou cestou, pretože jeho knihy sú:
1. povrchné
2. plné dogmatických ničím nepotvrdených tvrdení
4. obsahujú nekompletné a nepresné návody a príklady ako investovať
5. ignorujú možné rôzne situácie čitateľa a tým pádom nevhodnosť Kiyosakiho riešení pre neho

A určite by sa našlo kopec ďalších výhrad.

http://www.polica.sk/motivacia-kariera- ... ki-100016/" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a filip glasa v Pi 08 12, 2006 5:35 pm, upravené celkom 1 krát.
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Ahoj, plne s tebou súhlasím, čo sa týka motivácie. Práve jeho knihy ma podnietili niečo začať robiť so svojim životom a nenechať všetko len na náhodu. A vďaka vašim radam na openiazoch.sk som si kupila knihu Peter Syrový - Investováni pro začátečníky. zatial mi už zodpovedala niektoré otázky :wink:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ak sa zaregistruješ môžeš si k tejto tému zahlasovať :wink:

Jeden známy sa ma opýtal či nemám nejakú knihu o opciách. Že našiel v knihe Kiyosakiho návod ako na opcie a chce si to naštudovať. Tento známy mal chabé skúsenosti s fondami. Ak by sa pustil na základe Kiyosakihi knihy do opcií tak by to asi dobre nedopadlo.

Založím tému o Petrovi Syrovém a môžeš tam o nej napísať.
kleeo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 07 12, 2006 3:59 pm

Príspevok od používateľa kleeo »

Včera som sa zabudla pred podaním príspevku prihlásiť :o Vieš rada by som hlasovala, len odpoveď áno alebo nie sa mi nezdá adekvátna. Na jednej strane súhlasím, že v jeho knihách chýba "vedecký podklad" - ak sa to tak dá chápať, na druhej strane som jeho knihám vďačná, pretože ma pomohli dostať tam, kde som dnes. Oveľa viac sa zamýšlam nad tokom svojich financií a čo chcem v budúcnu so svojimi úsporami urobiť. Takže podľa mňa nemôžem jednoznačne odpovedať. ak by si položil otázku "Sú pre vás knihy Kyosakiho motivujúce?" odpovedala by som áno, ak by si sa spýtal "Myslíte si, že po prečítaní Kyosakiho kníh viete dosť o ivnestovaní?" odpoveď by bola nie. Tolko moja filozofická úvaha... :wink:
kleeo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 07 12, 2006 3:59 pm

a ešte jedna motivačná

Príspevok od používateľa kleeo »

Práve som si spomenula, že okrem Kyosakiho existuje kopec motivačných knih, ktore sa trošku lepšie čítajú (čo sa týka prekladu aj gramatiky :) ) a majú čo čitateľovi povedať...

Jednou z nich je i Najbohatší muž Babylonu. http://www.uspesniazdravi.szm.sk/financie.htm

Dúfam, že sa Vám ukážka bude páčiť :wink:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Zmenil som hlasovaciu otázku tak už sa dá na ňu zareagovať.

skús napísať svoje dojmy o knihe Investování pro začátečníky sem:

http://ako-investovat.sk/viewtopic.php?t=37
8x

Príspevok od používateľa 8x »

Myslim, ze sa da investovat aj podla jeho zasad, ale musite si najst obor v ktorom budete dobry: akcie, opcie, nehnutelnosti, vlastny podnik atd. a v tom obore sa uz ucit konretne kroky...
Nie vsetci maju talent na obchodovanie s akciami, ako nie vsetci maju talent kupovat dobre nehnutelnosti. Vseobecne len podnecuje najst si ten spravny obor, a co najmenej pre peniaze robit, ale aby peniaze robili pre vas. Kazdy casom vyvija svoje vedomosti a zrucnosti a na zaciatok staci Kiyosakiho pohlad na narabanie s financiami.
NOEMUSS
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 16 01, 2007 6:45 pm
Kontaktovať používateľa:

ZDRAVIM VSETKYCH

Príspevok od používateľa NOEMUSS »

Ludkovia ja si rozhodne myslim ze podla R.T.Kiyosakiho je mozne investovat.
Pokial si spominam tak on ani nechce aby niekto podla jeho navodov investoval svoje prostriedky. On skoro pri kazdkom priklade uvadza ze : "Nechcem sa chvalit, ako som to dokazal ja, ale len naznacit" ze ako sa to da!!!
A preco si myslim ze sa podla neho da investovat, lebo pise dost o AKTIVE ktore sa vola CAS a ten ked budeme "investovat" do vdelavania sa tak podla mna je to velmi dobra investicia:)
A len aby som nezabudol moje podakovanie patri prave jemu ze, u mna existujetake nieco ako je "starat sa sam o svoje bubaky dnes s ohladom na zajtrajsok" (lebo inak by som to nechal na zajtrajsok a to by mohlo dopadnut vseliako)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Nedávno som dostal mail v ktorom autor písal o tendenčnosti a nepresnosti Kohouta aj Gladiša. Čo sa potom v porovnaní s nimi dá povedať o R.T.K.?
Používateľov profilový obrázok
v0id
Príspevky: 16
Dátum registrácie: St 14 02, 2007 8:42 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy

Príspevok od používateľa v0id »

Ahoj, v kritike ti nejako vypadol bod 3, mam tomu rozumiet tak ze si si na neho aspon v niecom poopravil nazor? :D
Ja si dovolim hodnotit RK az vtedy ked budem mat jeho prijmy z investovania, dovtedy ho budem pocuvat so zatajenym dychom a oslovovat "Majstre" :D
Mne osobne dali jeho knihy dve zakladne veci: chapem rozdiel medzi investovanim a spekulovanim, a viem rozoznat rozdiel medzi aktivom a pasivom. S tymto zakladom sa mi o dost lahsie citaju dalsie veci.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Je možné investovať podľa Roberta T. Kiyosakiho?

Príspevok od používateľa Bebe »

Kiyosaki je rozumný autor a preto sa nesnaží radiť pri investovaní a jeho knihy vari ani nie sú brané ako rady na investovanie. Ak by sa o to snažil, riskoval by, že sa z neho stane investičný Guru. Teda niekto, koho ľudia následujú. Každý Guru má však svoj začiatok aj koniec. Každá investičná stratégia má svoje obdobie, kedy funguje. My už však vieme, že trhy sa vyvýjajú a nič netrvá večne. Po skrachovanom Guru neštekne ani pes. A to R.K. určite nechce. (ostatne toto fórum má tiež svojich Guru.) Správny investor sa riadi dvoma základnými zákonmi:
1)Som plne zodpovedný za všetky investičné rozhodnutia, ktoré urobím.
2)Každý názor, alebo radu riadne posúdim a zvážim a zariadim sa podľa predchádzajúceno bodu.

Prínos R.K. je v tom, že učí ľudí rozmýšľať ako investor, pretože investor sa na tento svet díva inak, ako bežný smrteľník, resp. spotrebiteľ. Tam, kde bežný smrteľník vidí problém, investor vidí príležitosť. Keďže ľudia majú veľa problémov, je tým pádom aj veľa investičných príležitostí. Ale toho, čo sa dá od R.K. naučiť je oveľa viac. Ak však niekto v jeho, alebo iných knihách, či tomto fóre, hľadá investičné rady, prestaňte hľadať a sústreďte sa na niečo prospešnejšie. Ak budete postupovať správne, príležitosti sa objavia.

Pracovať na sebe, čítať knihy bez predsudkov a obmedzení, základné princípy popísané v knihách uplatňovať vo svojom živote, to je cesta, ktorá iste vedie k cieľu. Zistil som, že najväčším obmedzením úspechu v investovaní som sám. Akonáhle som však zmenil svoje návyky, svoj pohľad na vec, svoje zažité predsudky a bariéry, dosiahol som to, čo som chcel. Vďačím za to nielen R.K. ale i iným autorom a týmto im za všetko ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Kiyosaki najväčšiu časť svojho majetku získal až písaním kníh. Následne seminármi a predajom hry cash-flow kvadrant.
Skúste si prečítať knihu od Robert G. Allana niečo ako - Viac zdrojov príjmu. Tam autor a píše aj o tom, ako zarobiť na písaní kníh, a na konci niečo v tom zmysle, ako si z vás urobí členov svojho multi level marketingového tímu.
dida24
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 14 03, 2007 3:06 pm

Re: ZDRAVIM VSETKYCH

Príspevok od používateľa dida24 »

uplne suhlasim. jeho knihy su dobre a hlavne velmi naucne a motivacne
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Je teda Kiyosakimu nefandím, ale zo začiatku sa mi jeho knihy páčili. Dnes si myslím, že omiela stále to isté a píše tendenčne a nepresne. Hlavne sú to knihy písané pre američanov a veľa vecí v nich písaných sa nás netýka (dane, zákony, spôsoby kúpy a nájmu nehnuteľností a podobne).
Takže vždy tak polovica knihy je úplne na nič. Ale ak máte čas a chuť, tak nie je problém. Ja radšej voľný čas venujem iným knihám.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Používateľov profilový obrázok
Karol
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 23 06, 2007 4:19 pm

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy

Príspevok od používateľa Karol »

no tak ti si asi nečital kiyosakiho pretoze ja co poznam ludi tak nechali zamestnanie a zacali plnit veci ktore sa nachadzaju v tejto knihe :!:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

No neviem čo si tým chcel Karol povedať.
Poznám ľudí čo podnikajú aj investujú a Kiyosakiho nečítali.
Ja jednoducho považujem Kiyosakiho za povrchného, nepresného, ale úspešného autora. Koniec koncov jeho najlepší biznis sú knihy, šolenia, hra cash flow kvadrant.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Príspevok od používateľa jonatanus »

suhlasim s filipom... je to taka motivacna omacka a to je tak vsetko... navyse te dalsie knizky su uz uplne o nicom (jako investovat)..
KarolK
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 05 08, 2007 9:38 am

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy

Príspevok od používateľa KarolK »

O investovaní neviem temer nič.
Myslím však, že Robert Kiyosaki je skvelý človek so skvelým poslaním, a snaží sa pomôcť ľudom zmeniť skôr životné postoje a pohľad na peniaze a na podnikanie, čo je pre každého človeka omnoho ťažšie ako sa naučiť investovať.Za čias môjho pôsobenia v jednom MLM som od neho precital všetky knižky, ktoré možno kúpiť na stránke dobreknihy.com a v po každej d
ďaľšej prečítanej som sa s nim viacej a viacej stotožňoval.
Je skvele, že je tu takéto fórum. Skúsení investori, ktorí tu píšu, sú pre mňa takisto takí Robertovia Kiyosaki, pretože sa snažia pomôcť ľudom zmeniť svoju finančnú budúcnosť k lepšiemu (ku čomu je investovanie jedna z najľahších ciest), akurát neoslovia taký široký okruh ľudi ako Robert a nevytvoria si touto činnosťou taký pasívny príjem, ako ma on. :) (možno aj preto, že on je dušou viac podnikateľ a vy ste viacej investori) Ak raz budete zakladať podnik, a písať biznis plán, doporučujem vám určite pri tom čítať knižku "Čo máte vedieť, než začnete podnikať." Veď od koho sa to učiť, keď nie od človeka, ktorý dosiahol úspech v toľkých oblastiach podnikania ako RK...
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Príspevok od používateľa Lobista »

Nedavno som si vypocul niekolko audiobooks of Kiyosakiho. Hoci v nich boli mnohe nepresnosti a vacsina z jeho prihod je zrejme vymyslena, bolo to velmi prijemne pocuvanie. Mne osobne ponuklo iny /nehovorim lepsi - ale iny/ pohlad na mnohe veci a hlavne ma prinutilo rozmyslat nad temami, ktore som predtym nevnimal. Rozhodne odporucam sa s jeho dielami oboznamit /hlavne rich dad, poor dad/ - avsak brat ich skor ako podnet na zamyslenie a priklady ktore pouziva /Porsche ako danovy naklad/ brat s rezervou.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Príspevok od používateľa Lobista »

Este ma zaujala prognoza obrovskeho krachu burzy,
ktory predpoveda v diele Rich dads prophecy. Podla neho by mal byt sposobeny americkym dochodkovym systemom Defined contributions plan /nieco ako nas 2.pilier/, ktory bol zavedeny v roku 1974. V ramci tohto planu si zamestnanci sporia na dochodok v ramci mutual fonds. Ked dosiahnu vek 70 rokov, su povinni zacat svoje podiely v tychto fondoch predavat, a teda stahovat sa z akcioveho trhu. Kiyosaki tvrdi, ze od roku 2016 bude nutenych takto predat svoje pozicie cca. 700 000 dochodcov kazdy rok. Avsak pocet mladych ludi vstupujucich do systemu sa bude znizovat. To sposobi systematicky odliv penazi z akciovych trhov - a teda dramaticky pokles akcii. Hotova apokalypsa :D . Co si o tom myslite?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Príspevok od používateľa filip glasa »

To nie je žiadna novinka a ani Robertov objav. Naozaj pôjde veľa ľudí do dôchodku. Ale až taká apokalypsa to nebude. Jednak tí dôchodcovia ničo nechajú v akciách a iba po častiach budú preklápať do hotovosti a dlhopisov (to čo chcú minúť v horizonte 2-3 rokov). Druhá vec že niečo nechajú v dividendových akciách a niečo nechajú nafurt v akciách, lebo to ani nebudú plánovať minúť. Proste to nechávajú ako svoje dedičstvo - aby niečo po nich zostalo.

RTK ako prognostik asi moc neobstál keď furt omielal o krahu akcií (aj ten budúci aj ten v 2000-2003) a celkom mu ušiel realitný krach.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy

Príspevok od používateľa Bebe »

KarolK napísal:O investovaní neviem temer nič.
..som od neho precital všetky knižky, ktoré možno kúpiť na stránke dobreknihy.com ..
KarolKo, si ma pobavil, ale ostatným priniesol poučenie. Ludia už do nepamäti takto mrhali časom, ako ty. Prečítal si asi 10 kníh o investovaní a napíšeš, že nevieš o tom takmer nič. Je veľa ľudí, ktorí takéto knihy čítajú pre zábavu. To sú ale lepšie rozprávky starej matere, či Dana Browna. Iní ich čítajú a potom strávia veľa času rozmýšľaním a vysvetlovaním a dokonca presvedčovaním, iných, prečo to tak nejde a nefunguje. Čas je kapitál, ktorého má každý rovnako. Niekto ho však premrhá. Ale nájde sa aj zopár takých ako lobista, ktorého si dovolím zacitovať "Mne osobne ponuklo iny /nehovorim lepsi - ale iny/ pohlad na mnohe veci a hlavne ma prinutilo rozmyslat nad temami, ktore som predtym nevnimal" a na to takéto knihy sú. Aby sa pri nich myslelo. Potom ešte raz myslelo a potom konalo. Pri čítaní podobnej knihy by Vás malo napadnúť minimálne niekoľko vecí, ktoré v knihe nie sú, ale boli ste inšprirovní. Inak čítate zle a úplne zbytočne.
KarolK napísal:doporučujem vám určite pri tom čítať knižku "Čo máte vedieť, než začnete podnikať." Veď od koho sa to učiť, keď nie od človeka, ktorý dosiahol úspech v toľkých oblastiach podnikania ako RK...
A ja Ti zase doporučujem, začať podnikať, niečo z tej knihy uplatniť a až potom niečo doporučovať. Inak robíš RK ešte bohatším a seba chudobnejším. A ešte Ti doporučujem s nikým sa nestotožňovať a byť sám sebou a myslieť za seba, ale hlavne zdvihnúť zadok a začať investovať! (ako pokročilo Tvoje rozhodnutie investovať od augusta 2007?)
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Príspevok od používateľa Lobista »

Lenze on tam pise, ze musia vsetky podiely zo zakona za urcity cas predat, aby ich stat mohol zdanit /podiely kupuju za nezdanene peniaze/, resp. ak umru, musia to predat ich pozostali a uhradit dan... /ja vobec netusim ako to realne je/.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Príspevok od používateľa filip glasa »

OK? ak ich teda predajú, tak čo potom s tými peniazmi urobia? Investujú ich znova (aj keď už konzervatívnejšie). V amerike nie je bežné uložiť peniaze na termiňák či do pančuchy.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Príspevok od používateľa Lobista »

hmmm.... je to mozne.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Príspevok od používateľa Bebe »

Nemôžem sa ubrániť oživiť túto zaprášenú temu, keďže som narazil na tento článoček:
http://www.viliam.bur.sk/sk/2007-08-05/ ... rozpravkar
v skutočnosti je úplne jedno, ako a čím tento pán zbohatol, a je rovnako úplne jedno, či sa necháte inšpirovať vo vašom myslení, či konaní with Rich dad, or My little pony
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja som prešiel od zástancu a čitateľa až po odporcu týchto kníh. Myslím, že Robert často navedie ľudí dosť zlým smerom a mnoho minimálne v investovaní mohol skôr uškodiť ako pomôcť. Významná časť ľudí, čo si brali hypotéky na to aby prenajímali domy v Amerike ale aj u nás bola inšpirovaná práve podobnými knihami. R.K. veľmi podrobne informoval o rizikovosti podielových fondov a predajnej mašinérii. Ale toto isté sa dalo aplikovať aj na reality a realitných maklérov. Naviac zdôrazňoval použitie páky pri tých realitách, čo riziko oproti podielovým fondom ešte zvyšovalo. Rozprával o demografii, ale tá samozrejme musí valcovať aj ceny realít a nie len cenných papierov.
No je to kopec čo vytýkať.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Príspevok od používateľa Bebe »

Všetky rady konkrétnych finančných operácií dopadnú obdobne, lebo ak dostatočný počet ľudí urobí to isté, inak to dopadnúť ani nemôže. Všetci ktorí hľadajú Holy Grail v takýchto knihách, na tomto fóre, alebo všade inde ako v sebe samých, tú naivní blázni. Kdekomu sa dá vytýkať kadečo, ale existujú aj horšie biznisy ako písanie rozprávok, napríklad taký tabakový priemysel svojich zákazníkov ničí, dusí a zabíja a aký je to výnosný biznis.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://www.viliam.bur.sk/sk/2007-08-05/ ... rozpravkar" onclick="window.open(this.href);return false;
Ako zarobiť na nehnuteľnostiach? Kúpte si dom za 20 000 amerických dolárov a predajte ho za 60 000 dolárov. Zarobíte 40 000 dolárov za päť hodín. - Dobre sa to počúva, no a teraz zavrite knihu, prejdite sa po bratislavských uliciach, kúpte si nejaký dom za jeden a pol milióna, a predajte ho za štyri. Keď budete hotoví, pošlite mi e-mail. Môžete pridať aj nejaké sprepitné pre svojho finančného guru, veď takúto praktickú radu nedostanete len tak hocikedy.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Príspevok od používateľa filip glasa »

aj som zabudol napísať, že Robert má novú knihu:
Zvyšte své finanční IQ
http://www.polica.sk/zvyste-sve-financni-iq.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Príspevok od používateľa Bebe »

aj si zabudol napísať, či je to ďalšia rozprávka na dobrú noc za 9EUR :lol:
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Príspevok od používateľa filip glasa »

neviem - dnes som ju prvý krát držal v rukách. Už tie knihy nestíham ani prelistovať a najradšej ich vidím v bublinkovej obálke :lol:
To je ako keď niekto robí vo Figare a má extrémnu nechuť k čokoláde :wink:

registroval som si však doménu http://www.kiyosaki.sk" onclick="window.open(this.href);return false; a niečo tam časom nahodím. Predáva sa to asi dobre (aj keď u mňa zatiaľ až tak nie), tak to skúsim podporiť cez vlastnú doménu.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Príspevok od používateľa Bebe »

no, ak to podporíš svojimi názormi na autora, tak tuším, ako to dopadne.. ten chlapík je prešibaný, zisti si, či nemá na svoje meno ochrannú značku, ešte mu budeš platiť licenčný poplatok za názov domeny 8)
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Príspevok od používateľa filip glasa »

Myslím že Rich Dad je obchodná známka. Ale hlavne to bude predajný kanál, takže sťažovať sa nemá prečo.
Celkom slušný web aj shop:
http://www.richdad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak web je už v pokročilom štádiu a pracujeme na českej verzii:

http://www.kiyosaki.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.kiyosaki.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

ešte napíšem 1-2 kritické články, aby bol web "vyvážený". marketingovo si myslím, že je dobré pritiahnuť aj na kritické názory.
haleluah
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 04 01, 2015 9:15 pm

Re: Robert T. Kiyosaki a jeho knihy o investovaní

Príspevok od používateľa haleluah »

marketingovo si myslím, že je dobré pritiahnuť aj na kritické názory.

Keby že ta mam hejtovať za niečo čo sa mi na tebe nepáči podobne ako ty na r.t.k že prečo sa snažíš vôbec chytať slova marketing keď nevieš o ňom ani hovno keď už aj väčšina stredoškolákov vie že hlavné je niečo prehypovať reklamou alebo ich natiahnuť na niečo originálne. Tak nejak mi príde tvoj názor na r.t.k , polka knihy je vraj nepoužiteľná kedže je o usa , ale pri tom v iných príspevkoch radíš hlavne investovať do amerických akcii , nehnuteľnosť ak je za dobrú cenu v dobrej lokalite tak kúpiť sa vždy vyplatí a nájomnika si tiež podľa dobrej lokality nájdeš to len ku tej argumentacii že keby to robil každý .A pri tom sa vždy pred nejakou svojou radou kvôli takýmto pripomienkam ako máš ty vysoko ohradí , jeho knihy nie sú o čistokrvnom investovaní ale skôr nejaký základ , vyvedenie z omylom o tom ako sa dá zbohatnúť za deň a že investovanie do zlata alebo termínovaných vkladov je dobré na zbohatnutie (z dlhodobého hladiska zlato určite nie) on proste dáva základné know how a nieje to smerované len na tupých američanov ale keď si zoberiem že koľko slovákov okolo mňa (cca 95%) vidí investovanie do hocičoho ako ruskú ruletu tak by sa im podobná knižka hodila aspoň hodiť do hlavy keď už nie prečítať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Knihy, literatúra o investovaní"