Rudý zákon

Knihy o investovaní, školenia a iné vzdelávacie produkty v oblasti investovania

Rudý zákon

Poslaťod JUGGLER » Pon 11 30, 2015 7:35 pm

RUDÝ ZÁKON
Kniha podľa skutočnej udalosti.

http://www.albatrosmedia.sk/rudy-zakon.html

Americko-britský miliardář William Browder byl spokojený a mocný muž. Jeho investiční firma Hermitage Capital spravovala majetek v hodnotě 4,5 miliardy dolarů, z nichž velkou část vydělal na obchodech v Rusku, kde převážně žil.

Před přistáním v Moskvě ho zaujal článek v časopisu Forbes o muži, který byl podobně úspěšný; Browdera ovšem zarazilo, jak snadno i bohatý člověk může narazit. Americký Číňan Jude Shao odmítl dát úplatek výběrčímu daní, byl zatčen a po křivém obvinění odsouzen k 16 letům vězení. Článek Browderem otřásl – pro podnikání byla Čína desetkrát bezpečnější než Rusko. Jeho ruský byznys byl navíc už delší dobu postavený na soubojích s oligarchy o ovládnutí lukrativních firem. Browder hrál tvrdě a nadělal si nepřátele. Zvlášť když začal upozorňovat na jejich korupční praktiky. „Co kdybych přibrzdil?“ napadlo ho nad textem. Kromě malého syna měl v Londýně novou manželku a další dítě na cestě. Když letadlo rolovalo, Browder na své obavy zapomněl. Střet s temnotou však přišel již za pár okamžiků.

Miliardář jej vylíčil v knize Rudý zákon, která nyní vyšla česky. A jde o jedno z nejpozoruhodnějších děl ve svém žánru. Napětím se vyrovná nejlepším detektivním příběhům, ale stojí na skutečných událostech. Browder byl nechtěným hrdinou jednoho z nejdramatičtějších politických thrillerů; z jeho kont zmizely peníze, jeho nejbližší spolupracovník byl zavražděn.

http://www.respekt.cz/tydenik/2015/12/m ... miliardare

V 90. rokoch sa vrhol na investičnú príležitosť na ruskom trhu a vybudoval raketovo prosperujúci hedgeový fond Hermitage Capital. Do roku 2005, keď ho Putin vykázal z krajiny, sa vypracoval na najväčšieho zahraničného investora v Rusku. Potom skupina skorumpovaných policajtov vyrabovala jeho moskovskú kanceláriu a s pomocou finančných úradníkov zo štátnej pokladnice ukradla 230 miliónov dolárov, ktoré Browderov fond zaplatil na daniach. Všetko potom hodili na hlavu podnikateľa a jeho najbližších spolupracovníkov.

Browderov daňový právnik Sergej Magnitskij, ktorému sa celé korupčné sprisahanie v štátnej správe podarilo rozpliesť, sa stal obeťou vraždy v ruskom väzení. Finančníkov príbeh opisuje táto kniha s podtitulom „Jak jsem se stal Putinovým nepřítelem č.1“.

Bill Browder sa zaslúžil o presadenie zákona Sergeja Magnitského na pôde amerického Kongresu. Zákon od roku 2012 zakazuje vstup do krajiny a nariaďuje zmrazenie účtov vrahom Magnitského a ďalším ruským občanom, ktorí porušujú ľudská práva. Browder sa v súčasnosti usiluje o zavedenie podobnej legislatívy v Európskej únii. (česky) Bizbooks
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER
 
Príspevky: 8867
Registrovaný: Štv 04 17, 2008 8:39 pm

Re: Rudý zákon

Poslaťod Rokosák » Str 12 02, 2015 2:31 am

Kontrola kapitalu znamena kontrolu nad statom. Je prirodzene, ze kazda normalna krajina podporuje vlastny kapital a bojuje proti cudziemu, pokial nadobudne dolezitosti.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Rokosák
 
Príspevky: 1640
Registrovaný: Str 08 03, 2011 11:43 pm

Re: Rudý zákon

Poslaťod Peter Em » Sob 12 05, 2015 9:14 pm

Stále viac sa mi potvrdzuje, že štát je najväčšia rakovina, aká na svete existuje. Veď kto vedie vojny? Kto núti ľudí ísť na front? Kto postavil k múru (a dal bez milosti zastreliť) tých, ktorí odmietli? Kto si berie svoje výpalné z príjmu každého človeka (cca 50-60 % príjmu) pod hrozbou basy? Kto ľudom stále viac berie ich osobné slobody?

Žeby štát?
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Obrázok užívateľa
Peter Em
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Pon 12 15, 2014 7:15 pm

Re: Rudý zákon

Poslaťod jaroslav80 » Sob 12 05, 2015 9:27 pm

Pozor na jazyk. Priatelia statu si o tebe do notesa poznacili ze si nespolahlivy. :)
jaroslav80
 
Príspevky: 1818
Registrovaný: Štv 03 24, 2011 6:19 pm


Späť na Knihy, literatúra o investovaní

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť