bitcoin a jeho hranice

Odkazy na články, weby, portály o investovaní

bitcoin a jeho hranice

Poslaťod TomaSo » Uto 06 25, 2019 7:07 pm

Čo si myslíte o hraniciach, na ktorých sa tento rok bitcoin zastaví? V psoledných dňoch stúpal vysoko, mnoho pseudo aj nepseudo odborníkov sa dohaduje kde by mala hranica bitcoinu tento rok byť, respektíve nebyť. Analytik zo spoločnosti thinkMarkets vraví, žeby sa mohla hladina bitcoinu tento rok vyšplhať na 60 až 100 tisícdolárov, túto infošku uviedol včera pre Fox Business. Podľa vás bude bitcoin stúpať a stúpať ako Naem vraví, alebo sa zastaví, zostagnuje, poprípade dropne hlboko dole ? Celkom trúfavé tvrdenie o tom, že sa bitcoin vyšplhá an 100tisíc, ale určite to vlastníkov tejto kryptomeny poteší, teda aj mňa :lol:
Čo vy na to ? Súhlasíte s Naeemovím tvrdením, alebo naopak sa od neho skôr odvraciate?

zdroj: kryptonovinky.sk
TomaSo

Re: bitcoin a jeho hranice

Poslaťod Istiach » Uto 06 25, 2019 8:17 pm

25k. Pekne cislo, preco nie.
Istiach

Poslaťod cryptotrader » Str 06 26, 2019 12:43 pm

Vrchol nasledujucej bubliny/cyklu bude, ked cena hitne (350MA x3). To pisem ja, co neveri na TA :D
cryptotrader

Poslaťod JUGGLER » Str 06 26, 2019 11:45 pm

Ja som ešte stále nepochopil načo je dobrá taká mena, čo jej cena takto lieta. Ako peňažná mena určite nie..hodí sa len ako špekulácia, že na zmene ceny možno zarobím. A zarobím len vtedy, keď vsadím dobre.

Ked bol BTC 3000 nikto tu nesršal optimizmom, nikto nevedel čo bude. Nepametám si nikoho, kto by zahlásil nákup s presnou cenou a s presvedčením, že bude rásť.

Jedine Martin Pillar správne doshortoval BTC a ohlásil, že zmenil názor na LONG. To je môj hrdina.

Takisto Airmike napísal, že pod 3000 by nemal ísť, lebo niekto velký skúpi celý trh..takže videl dobrý risk/reward držania na long. To bol fundovaný názor o ktorý sa dalo investične oprieť.

A co dál? Tí čo majú zisk, že naozaj nakúpili nízko, tí sa budú teraz triasť, že to znova padne?
Kopa ľudí to zažilo. Nakúpili vysoko a potom bud predali v strate , alebo to prežili a teraz nevedia čo ďalej.

Škoda, že tu nemáme také štatistiky, aké sú povinní dávať CFD brokeri: koľko % ľudí u nich prerába. Hned by sme videli, či BTC má špekulatívny význam ( ked už nevidím žiadny platobný ).

Som zvedavý, či sa na BTC trhu podarí to, čo na akciovom trhu. Že sa bude dať BTC na základe niečoho ohodnotiť a predvídať nejaký pohyb, či targety. Tie výstrely, že musí ísť na 100 000 sme počuli už v 2017 a potom spľasla bublina...
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod Istiach » Štv 06 27, 2019 12:11 pm

Mna osobne to bavi tradovat a pride mi fascinujuce ako to vplyva na urcitu cast internetovej populacie. Je to zaujimave sledovat. Vznika okolo toho kopec roznych materialov. Od roznych serioznych vedeckych vyskumov, cez animovane serialy, reditovu komunitu az po plno scamov.

Ako som uz naznacil inde. Ja osobne vidim 3 moznosti.

1 - zanikne to
2 - nic extra sa nestane a bude si to zit marginalnym zivotom mimo mainstreamu
3 - stane sa z toho "digitalne zlato"

prave koli tej tretej moznosti by som chcel mat 1-2 btc v zalohe. To vsak samozrejme neznamena, ze sa to oplati kupit za akukolvek cenu.
Istiach

Poslaťod Istiach » Štv 06 27, 2019 12:58 pm

Este by som dodal ze bitcoin nieje zakladna jednotka. V blockchaine je zakladna jednotka satoshi tj 0.00000001 BTC. Cize ak by bol btc za tych legendarnych 100 000, tak si vies za to stale kupit kavu, len to budes kupovat za satoshi. ( odhliadnuc od inych problemov :D )
Istiach

Poslaťod MartinPillar » Štv 06 27, 2019 2:29 pm

Ja to vidim takto:

1. Nemôže to byť bublina, ak to nie je na all-time high. Zároveň to nemôže byť bublina, ak už 3 alebo 4x dokázal bitcoin narásť naspäť po 90% poklese. (tzn. nebudú to tulipány, ktoré padli a boli vybevené, ale skôr to bude niečo ako internetové akcie).
2. AMZN, AAPL, NFLX atď. tiež padli o 90%, ale vstali a išli ďalej a rástli logaritmicky. Dialo sa to v inom časovom horizonte, ale to tiež nie je problém, lebo teraz sa tiež všetko deje rýchlejšie. Sme skrátka inde.
3. Keďže Bitcoin rastie logaritmicky (s občasnými 90% poklesmi) a logaritmicky rastie aj Hash rate jeho siete tak ho žiadna iná crzpto mena nemôže nikdy dobehnúť. Ak bude rásť hash rate a teda sieť bude nezničiteľná nehacknuteľná atď. bude rásť aj cena, ak bude rásť cena bude rásť aj hash rate.
4. Bitcoin je reálne riešenie pre krajiny ako KĽDR, Venezuela, Irán, Bielorusko už teraz. Ttrumpove sankcie iba podporujú jeho adaptáciu v krajinách s vysokou infláciou. Zároveň je to aj riešenie pre centrálne banky týchto krajín, odrezané od tvrdej meny.
Tento posledný nárast súvisí s očakávaním inflácie, keďže Draghi chce znižovať sadzby a Trump chce odstrániť Powella, lebo nerobí to isté čo Draghi. Ak príde k nárastu inflácie na celom svete ako bolo v 70-tych rokoch, Bitcoin sa asi presadí natrvalo všade.
MartinPillar

Poslaťod jan » Štv 06 27, 2019 3:19 pm

Problem je v pouziti. Posledne roky maju kryptomeny obrovsku pozornost, dostatok penazi a napriek tomu nespravili ziadnu pouzitelnu aplikaciu.

2. So spominanymi firmami nemaju kryptomeny spolocne vobec nic. Tie firmy totizto maju ziadane produkty, najcastejsie najziadanejsie vo svojom trhovom segmente. Stabilne generuju zisky, zamestnavaju ludi ...

4. Pokial kryptomeny nie su pouzivane v rozvinutych krajinach, tak infrastruktura chudobnych krajin prilis nenahrava ich pouzivaniu prave tam.
Jeden chudobny stat s hyperinflaciou neznamena vo svetovom meradle prakticky ziaden vyznamnejsi dopyt.
jan

Poslaťod TomaSo » Uto 07 16, 2019 12:37 pm

1 no,napriklad teraz prisla na "trh" Libra, ktora vyzera dost slubne. Predpoklada sa, ze by mohla pokorit aj komercne banky. Chcu ju spristupnit ludom a vytvorit na jej "uskladnenie" aplikaciu v mobile. Ludia budu mat k nej pristup a budu si ju moct posielat. Tu sa povrava to, ze je dost mozne, ze vdaka tomuto mozno ukonci svoju karieru Paypal. Donald Trump sa boji, zeby to mohlo ohrozit ekonomiku v jeho krajine a ma v zaujme obmedzit bitcoin /Libru (aj derivaty) legislativne. Japonsko naopak, berie Libru vazne a bude diskutovat o tom, aky dopad to bude mat na ich bankovnictvo. Source. Kazdopadne, ked buduci rok vojde Libra do obehu, budem mat zaujem si ju zaobstarat. Kto este na nu ma zalusk?

2 Na jednej strane suhlasim s nazorom, ze bitcoin je mena, ktorej hodnota sa neustale meni, ale na druhej strane to ma vvysoky potencial a som zvedavy kde sa zastavi.
TomaSo

Poslaťod Istiach » Uto 07 16, 2019 2:39 pm

Libra a btc je nieco uplne ine. To len tak pomimo.
Istiach

Späť na Odkazy na webe a investovanie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť