Zaujimave filmy o traderoch, burze, investoroch...

Odkazy na články, weby, portály o investovaní
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: Zaujimave filmy o traderoch, burze, investoroch...

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Keď mi známa poslala linku na podcast s Radovanom Vávrom 3 hod. 25 min. povedal som si ,,to snáď nie,,. V živote som som nepočúval taký dlhý rozhovor. Ale stálo to za to. Odporúčam každému, kto chce mať prehľad ,,z každého rošku trošku,, od človeka, ktorý niečo dokázal.

https://youtu.be/l7xr1oz9Jvk

... atmosféra po skončení rozhovoru s Radkem Vávrou byla, že jsme nejspíš spáchali podcast roku. Chtěli jsme tuto epizodu nazvat jako „investiční speciál“, ale vhodnější přirovnání bude „takový přátelský pokec u ohně se skleničkou vína“.

Povídali jsme si o Petru Kellnerovi, kterého Radovan znal osobně; o Andreji Babišovi, kterého Radovan zná osobně; o kapitalismu a jak se během ekonomické transformace z Čech ztratilo odhadem 500 mld. Kč, o aktuální situaci, vzdělávání a došlo i na srovnávání Evropské unie se zbytkem světa. Oslím můstkem jsme se dostali také k elektromobilitě a proč Radek prodal své Ferrari a koupil si Teslu, jaké kryptoměny ho zajímají a kolik na nich už prodělal. V poslední části rozhovoru jsme se věnovali investování na akciovém trhu; jaké vidíme trendy a do čeho investovat, proč je dobré tato rozhodnutí neodkládat a přidali jsme několik praktických rad.

Přátelé, tento rozhovor si určitě pusťte. Byl plný mnoha užitečných informací a nás to ohromně bavilo. Věříme, že bude i vás.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

JUGGLER
jednoznačne skvelý rozhovor,jeden z najlepsích ake som si vypočul za poslednú dobu a to ich zvyknem pozerať vela, ďakujem za tip :like: Nanestastie znova sa potvrdzuje, coho sa boja rozumni ludia uz dlhsie, že Europa nielen že zaostáva, ale tento stav sa bude do buducna len prehlbovať.

martinpa
Active Member
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Príspevok od používateľa martinpa »

Oddychovejsie - ak niekoho zaujima pohlad na bublinovy startup - okrajovo sa to myslim tyka aj investorov a burzy

WeWork: Or the Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

Fund
Active Member
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 3:46 pm

Príspevok od používateľa Fund »

...vdaka za tip na podcast,naozaj stal zato venovat mu cas :like:

Trumpeta1978
Guru Member ****
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

dalsi velmi vyzivny podcast od Radovana Vavru na rôzne témy
https://www.youtube.com/watch?v=8Hj3VTc ... Securities

Radovan Vávra je milující manžel, hrdý otec, pravidelný psovod a primitivní antikomunista. Vystudoval ekonomii, dříve vedl Komerční banku, dnes je uznávaným investorem. Se Štěpánem udělali skvělý rozhovor dvou ekonomů, který průřezově obsáhl řadu investičních i společenských témat.

Intro 0:00 - 0:37
Podcast 0:37

V rozhovoru s ním se také dozvíte:
- Jaký je rozdíl života v US a u nás?
- Jak to mají mladí - v čem spočívají jejich dnešní možnosti?
- Jsme ve střední Evropě spoutaní a upjatí?
- Proč po Příkopech jako ředitel KB jezdil Ferrari?
- V čem byla dobrá devadesátá léta?
- Jaké vidí jako inspirativní osobnosti z české porevoluční historie?
- Jak vnímá kapitálové trhy z pohledu jejich regionů?
- Proč ho ekonomicky fascinuje Asie? Předběhne US?
- Co může "doběhnout" Čínu? Vymstí se jí politika jednoho dítěte?
- Uregulovali jsme se v Česku a utrápili až do ekonomické smrti?
- Proč "v Evropě bylo vždy lepší žít a v Americe investovat"?
- Jaký měl názor na Brexit a jak se vyvíjí?
- Je Evropa "žvanírna řizená šílencema"?
- V čem je atraktivní investování v US? A v čem je speicfické?
- Jak komentuje jednotlivé sektory a konkrétní akcie?
- Jak se dívá na probíhající rotaci?
- Co si myslí o vývoji inflace?
- Jaký tipy akcií by kupoval?
- Jak komentuje oblasti technologií, healthcare či automotiv?
- Jaký odhaduje vývoj v cestovním ruchu?

Franto
Dátum registrácie: Ne 01 08, 2021 2:24 pm

Príspevok od používateľa Franto »

JUGGLER napísal:
Pi 09 04, 2021 9:05 pm
Keď mi známa poslala linku na podcast s Radovanom Vávrom 3 hod. 25 min. povedal som si ,,to snáď nie,,. V živote som som nepočúval taký dlhý rozhovor. Ale stálo to za to. Odporúčam každému, kto chce mať prehľad ,,z každého rošku trošku,, od človeka, ktorý niečo dokázal.

... atmosféra po skončení rozhovoru s Radkem Vávrou byla, že jsme nejspíš spáchali podcast roku. Chtěli jsme tuto epizodu nazvat jako „investiční speciál“, ale vhodnější přirovnání bude „takový přátelský pokec u ohně se skleničkou vína“.

Povídali jsme si o Petru Kellnerovi, kterého Radovan znal osobně; o Andreji Babišovi, kterého Radovan zná osobně; o kapitalismu a jak se během ekonomické transformace z Čech ztratilo odhadem 500 mld. Kč, o aktuální situaci, vzdělávání a došlo i na srovnávání Evropské unie se zbytkem světa. Oslím můstkem jsme se dostali také k elektromobilitě a proč Radek prodal své Ferrari a koupil si Teslu, jaké kryptoměny ho zajímají a kolik na nich už prodělal. V poslední části rozhovoru jsme se věnovali investování na akciovém trhu; jaké vidíme trendy a do čeho investovat, proč je dobré tato rozhodnutí neodkládat a přidali jsme několik praktických rad.

Přátelé, tento rozhovor si určitě pusťte. Byl plný mnoha užitečných informací a nás to ohromně bavilo. Věříme, že bude i vás.
Páči sa mi ten rozhovor, aj keď to je skôr monológ :D , ale veľmi fajn.
R. Vávra má rozhľad a myslím, že vníma veci naokolo správne. Štát je zlý gazda. Radšej nech sa všetko sprivatizuje. Lebo síce idea je pekná, že keď to bude vlastniť štát, budeme zarábať na tom všetci, ale je to len predstava, utópia, rovnako ako komunizmus, základný príjem atď. Realita je taká, že nech je na akejkoľvek stoličke hocikto, keď má možnosť si z "toho" urobiť vlastný biznis, tak sa tak stane. A štát prdlajz zarobí. Sen sa rozplynie.
Tak ako povedal Makó, keď sa ho opýtala Tódová, prečo to robil. Jeho odpoveď bola "Bolo to jednoduché."
https://www.youtube.com/watch?v=CH5afGrGkWc&t=1s

A napriek tomu, že som ešte nemal tú česť jednať s američanom, chápem jeho sympatie k amíkom. Že tak cca vie, s čím môže rátať, keď s nimi jedná.

Málokto by asi mal gule na to, do čoho on išiel. Sú mi sympatickí ľudia, čo majú odvahu otočiť kormidlom, keď všetci naokolo len mudrujú, škrabkajú sa po hlave a prekračujú na mieste z nohy na nohu. Skrátka vie zobrať zodpovednosť do vlastných rúk. Tak ako to hovorí v jednom rozhovore, keď spomenie toho kapitána ponorky, ktorý počuje z jednej strany jedno a z druhej strany druhé... argumenty 50/50 a on má tú schopnosť otočiť tým kormidlom. A že sa tým pochváli? No a? Skrátka je SEBA vedomý :D . Takých ľudí potrebuje aj Slovensko.

Rokosák
Guru Member ****
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm

Príspevok od používateľa Rokosák »

Namiesto globálneho porovnávania štátu a súkromných spoločností či socializmu a kapitalizmu, dovolím si ísť viac do detailov. Mne z toho vychádza, že kapitalizmus a súkromné spoločnosti sú vynikajúce v statkoch kde jestvuje to čo ekonómovia nazývajú elasticitu dopytu. Príkladom sú televízory, dovolenky v zahraničí a podobné statky, ktoré možno odložiť, či bez nich existovať. Inak to je so základnými statkami ako jedlo, bývanie, zdravotníctvo a podobne. Tam je lepšie sa vo všeobecnosti súkromnému sektoru vyhýbať. Napríklad americké zdravotníctvo je toho príkladom i keď nie napríklad americké poľnohospodárstvo, ktoré pracuje slušne.
Ďalším faktorom je, či súkromný sektor vládne politikom, alebo naopak. V USA vládne politikom súkromný sektor, v Čine je to naopak.
Toľko z teórie. Hlavný je však názor a postavenie jednotlivca. Mne kapitalizmus vyhovuje, iným nie.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.

Substance242
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 1:16 am

Príspevok od používateľa Substance242 »

Spomínaný MARGIN CALL som si veľmi užil, Irons aj Spacey ("...what?") aj ostatní na jednotku, výborné.
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.

Substance242
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 1:16 am

Príspevok od používateľa Substance242 »

Vávra: Postarejte se o sebe sami, stát to neudělá. Češi jsou finanční nevzdělanci
https://video.aktualne.cz/dvtv/vavra-po ... f6b220ee8/
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.

DanteUnchained
Gold Member **
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Substance242 napísal:
Ut 31 08, 2021 9:55 pm
Spomínaný MARGIN CALL som si veľmi užil, Irons aj Spacey ("...what?") aj ostatní na jednotku, výborné.
MC je super, Irons a SPacey potiahli cely film. Big short mam ale radsej :D

DanteUnchained
Gold Member **
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

https://youtu.be/KV5QlSgq7lg
Tiez dobry film o burze :D

andre
Gold Member **
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm

Príspevok od používateľa andre »

NO OVŠEM #05 - RADOVAN VÁVRA
https://www.youtube.com/watch?v=p3VNcoeiSpU

Začněte investovat dneska. Nesnažte se hledat něco sexy, co z vás udělá milionáře přes noc, radí zkušený investor a bývalý nejlepší český bankéř Radovan Vávra. Máme se obávat pocovidové finanční krize? Co pohání Andreje Babiše? Jak se bude vyvíjet trh kryptoměn? A v čem selhávají média? Dozvíte se v nové epizodě NO OVŠEM.

Napísať odpoveď

Návrat na "Odkazy na webe a investovanie"