bitcoin a jeho hranice

Odkazy na články, weby, portály o investovaní
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
wolf25
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa wolf25 »

ked nabuduce niečo komentuješ aspon si otvor dany članok aby tvoj komentar nebol totalne odveci

tnk0
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 1:45 pm

Príspevok od používateľa tnk0 »

ja som si to precital cele a je to slabe. Celkovo obchodovany objem bitcoinov na vsetkych burzach klesa, institucie nakupuju cez otc, legitimne burzy co nepouzivaju tether rastu. Stranky ako coinmarketcap alebo bitcoinity uz davno ignoruju burzy ktore si umelo zvysuju objem obchodov. Vcera dali z tetheru to posledne podanie na sud, uvidime ako sa to doriesi ale ja osobne by som bol za pad tej firmy nech sa cely system ocisti (aj za cenu napr 60% padu ceny btc). Idealne by bolo ak by burzy zacali pouzivat stablecoin ako DAI kde sa robi audit nepretrzite kedze to je cele na blockchaine

wolf25
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Príspevok od používateľa wolf25 »

PAX, DAI, USDC maju pravidelné audity a sú pod dohľadom. Dokonca Binance má vlastný stable coin BUSD, ktorý je len rebrandovaný PAX. Otázka je prečo ťa nútia napriek tomu používať Tether ( na trading futures )

tnk0
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 1:45 pm

Príspevok od používateľa tnk0 »

ze preco ta nuti binance tradovat futures cez tether? to fakt netusim, ale tu sa to tiez posunulo dobrym smerom. najvacia futures burza je uz CME

Adammd
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm

Príspevok od používateľa Adammd »

george1
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 7:44 pm

Príspevok od používateľa george1 »

Tether a Bitfinex kombinácia smrdí od začiatku od 2014. Tether by mal byť viazaný na USD 1:1 . Od začiatku ale sa objavujú názory a indície, že tetherom je manipulovaný kurz btc. Taktiež, že rezervy v USD nie 100% kryjú Tether. Audity neprebehli úplne ako mali a podozrenia trvajú. Kurz tetheru mal napríklad v roku 2018 značný výkyv, čo signalizovalo, že niečo nie je v poriadku. Na trhu sú ďaľšie stablecoiny, či to prinesie stabilitu, netuším. Pre mňa slovo tether signalizuje manipuláciu na bitcoine.

JUGGLER
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Adammd napísal:
So 16 01, 2021 9:02 pm
Konkurencia pre GBTC prichadza

Osprey Set To List Bitcoin Trust At 1/4 The Cost Of GBTC
Same shit, different day..

The Osprey REX Bitcoin Trust (OBTC) is set to start trading over-the-counter sometime next week.

Pre američanov to znamená 0,49% p.a. oproti GBTC 2%.p.a.
Pre nás žiadna zmena...akurát máme protistranu keby sme chceli robiť arbitráž na prémium nad NAV.

Európa v tomto predbehla Ameriku. Tu vznikajú Bitcoinové fondy obchodované na regulárnych burzách ...xetre a pod...
Pre nadšencov to znamená oslobodenie od daní a odvodov. :potlesk:

https://youtu.be/buygQ1C2GFs
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Napísať odpoveď

Návrat na "Odkazy na webe a investovanie"