Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Odkazy na články, weby, portály o investovaní
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Hmm. To ukazuje na odklon původní strategie (alespoň tak, jak byla představovaná), kde akcie nefigurovaly a ve které naopak hrály velkou roli alfa certifikáty (vedle bonus a dalších).
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

Ferin007 napísal:Hmm. To ukazuje na odklon původní strategie (alespoň tak, jak byla představovaná), kde akcie nefigurovaly a ve které naopak hrály velkou roli alfa certifikáty (vedle bonus a dalších).
Uz jednou jsem Vam zde odpovidal, ze to neni pravda. Ty alfa certifikaty si stale jen sam namlouvate. Jeste nikdy nebyl v portfoliu nektereho aktivniho klienta FINEZ Investment Management alfa certifikat. Tak prosim prestante uvadet Vase neoverene domnenky.

Psal jsem jednou o alfa strategiich clanek. Casto se o alfa strategiich zminuji. Ale bohuzel soucasna nabidka na trhu alfa certifikatu neni dle meho nazoru zajimava. Neni zas takovy problem si alfu vytvorit sam. Ale problem je, ze aby to bylo efektivni a v ramci celeho diverzifikovaneho portfolia, bavime se tak o 10mil Kc a vyse.
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

Objevily se tu nejasnosti, nepochopeni ohledne cilu a smyslu poradenstvi FINEZ Investment Management.

Nuze, nejde o nadvykonnost. Cilem je dosahnout na danem horizontu cileneho vynosu s danou akceptaci maximalnich kratkodobych poklesu. Tedy nejde dokonce ani o stabilni rocni vynos, i kdyz se o to zaroven pochopitelne snazim, ale neni to cilem. Investicni cile si s kazdym investorem stanovime individualne, podle toho je i kazde portfolio indiviualni.

Sluzbu nazyvam jako "interaktivni portfolio" - pristup ke "sprave" (neni to ale sprava v pravem slova smyslu, jde jen o poradenskou cinnost) je freestyle... tedy v zavislosti na aktualni trzni situaci prizpusobuji i investicni strategie... momentalne je jadro vetsiny portfolii v jednotlivych akciich... proc? To uz jsem popisoval v rozhovoru i zde v diskuzi. Vyuzivame ale vseho mozneho. Opravdu nejde jen o akcie a opravdu nejde o pasivni tabulkove skladani diverzifikovanych portfolii. To je jina sluzba nazvana "pasivni portfolio", ktera se tyka mensich portfolii. S castkou pod milion korun neni aktivni sprava efektivni. I pasivni portfolia si ale skladam dle vlastnich strategii.
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa jonatanus »

tak teraz tomu uz vobec nerozumiem. pokial nejde o nadvykonnost, naco aktivna sprava? predsa priemer mi da pasivna sprava.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Jan_Traxler napísal: [Uz jednou jsem Vam zde odpovidal, ze to neni pravda. Ty alfa certifikaty si stale jen sam namlouvate. Jeste nikdy nebyl v portfoliu nektereho aktivniho klienta FINEZ Investment Management alfa certifikat. Tak prosim prestante uvadet Vase neoverene domnenky.
Já vám samozřejmě pod pokličku nevidím. Vycházím z Vašich četných (hlavně starších) článků, především na investujeme.cz, ve kterých opakovaně výslovně uvádíte alfa certifikáty jako základní stavební prvek (nebo alespoň jeden z nich) stabilního diverzifikovaného portfolia. Nic konkrétnějšího neuvádíte, takže to, co jsem uváděl výš, je pouze zcela logický závěr. :wink:

Tím, že uvádíte, že v současné době je nevyužíváte, pouze potvrzujete to, co uvádím o pozměněné strategii.
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

To Ferin:

Nuze do tretice... tak si ty clanky dohledejte a prectete, mozna pak pochopite, ze mluvim o alfa strategiich jako o jedne z variant jak defenzivne spravovat portfolio. Ne o zakladnim stavebnim prvku, ale o jednom z moznych zakladnich stavebnich prvku. A alfa certifikaty zminuji jako jeden z prostredku, jak alfa strategii vyuzivat. A myslim, ze vzdy najdete u tematu i zminku, ze stavajici alfa certifikaty na trhu nepovazuji za dobre nastavene.

Pristup i zamereni u interaktivniho portfolia je freestyle, tudiz v portfoliich vyuzivam ruzne investicni strategie dle situace na trzich. Nejde o pozmeneny pristup, jak alespon Vasi vetu chapu, jde stale o stejny freestyle pristup, ktery vyuziva ruzne investicni strategie.

To jonatanus:

A co je podle Vas ten prumer, ktery Vam da pasivni sprava? Kdyz si reknete zadani, ze chcte vydelat tolik, kolik vydela S&P na petilete periode, pak si samozrejme koupite S&P a nic neresite. Jeste jsem se ale nesetkal s jedinym takovym investorem. Bezny investor rekne chci 8% p.a. na horizontu 5 let; jiny rekne treba 10% p.a., jiny 12% p.a., jiny 20% p.a. atd. Kazdy na nejake periode. Kazdy za akceptace urciteho rizika. Atd. Kazde portfolio pak vypada jinak, obcas maji nektere instrumenty spolecne, ale celkove se zpravidla dost lisi, protoze se lisi zakladni koncept portfolia. Je obrovsky rozdil, jestli je mym cilem 5% p.a. za deset let, nebo 20% p.a. za tri roky. Cilem aktivni spravy je dosahnout na cilovem horizontu cileneho zhodnoceni s co nejvetsi pravdepodobnosti. Cim vyssi vynos, tim pravdepodobnost uspechu klesa. Nevim, co je pro Vas prumer, ale me ani me zakazniky prumer nezajima, nam jde vzdy o predem pevne danou vykonnost. Nejde o nadvykonnost, nejde o maximalizaci vykonnosti, jde o pevne dane zhodnoceni za minimalizace rizika, aneb s co nejvetsi pravdepodobnosti.
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa jonatanus »

Jan_Traxler napísal:A co je podle Vas ten prumer, ktery Vam da pasivni sprava? Kdyz si reknete zadani, ze chcte vydelat tolik, kolik vydela S&P na petilete periode, pak si samozrejme koupite S&P a nic neresite. Jeste jsem se ale nesetkal s jedinym takovym investorem. Bezny investor rekne chci 8% p.a. na horizontu 5 let; jiny rekne treba 10% p.a., jiny 12% p.a., jiny 20% p.a. atd. Kazdy na nejake periode. Kazdy za akceptace urciteho rizika. Atd. Kazde portfolio pak vypada jinak, obcas maji nektere instrumenty spolecne, ale celkove se zpravidla dost lisi, protoze se lisi zakladni koncept portfolia. Je obrovsky rozdil, jestli je mym cilem 5% p.a. za deset let, nebo 20% p.a. za tri roky. Cilem aktivni spravy je dosahnout na cilovem horizontu cileneho zhodnoceni s co nejvetsi pravdepodobnosti. Cim vyssi vynos, tim pravdepodobnost uspechu klesa. Nevim, co je pro Vas prumer, ale me ani me zakazniky prumer nezajima, nam jde vzdy o predem pevne danou vykonnost. Nejde o nadvykonnost, nejde o maximalizaci vykonnosti, jde o pevne dane zhodnoceni za minimalizace rizika, aneb s co nejvetsi pravdepodobnosti.
pasivne riesenie je nasledovne:
nahadzem do pocitacu vseky mozne aktiva, vyratam historicke performance+standardne odchylky a poskladam z toho portfolio, ktore bude cisto matematicky odpovedat pozadovanemu vynosu+riziku.

aktivne riesenie je ked sa snazim to zlozenie portfolia casovat napriklad. ale to uz je snaha o nadvynos, samozrejme.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Jan_Traxler napísal: Pristup i zamereni u interaktivniho portfolia je freestyle, tudiz v portfoliich vyuzivam ruzne investicni strategie dle situace na trzich. Nejde o pozmeneny pristup, jak alespon Vasi vetu chapu, jde stale o stejny freestyle pristup, ktery vyuziva ruzne investicni strategie.
Pokud se nemýlím, tak dřív jste se vyjadřoval tak, že před samotnými akciemi upřednostňujete certifikáty. Proto ta slova o pozměněné strategii/filozofii.
Není to žádný útok/výtka, jen mě překvapilo Vaše vyjádření, že svá portfolia teď máte zainvestovaná především v jednotlivých akciích. Toť vše. :wink:

Má na to vliv i současné zvýšené riziko emitenta (který přitom s sebou u certifikátů nepřináší žádnou adekvátní rizikovou prémii)?
OVCA
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 26 10, 2008 12:05 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa OVCA »

s tým zlatom trochu prestrelil ;)
Táto veta sa mi páči:
Teraz ked sme dole treba nakupovať ;) (dvoj zmyselné)
Ano pre nových, ale nie pre tých čo nakúpili na vrchole a teraz sú v poriadne strate.
Tak ked to začne rásť, tak 5-8 rokov mali zbytočné peniaze. čo je to za zárobok:
Koncom roka 2006 akcia 1000sk,koncom 2007 akcia 1250 sk, koncom 2008 akcia 250 sk ;), než sa dostaneme na 1250 sk, tak to potrvá 5 a viac rokov, takže za tých 8 rokov som nezarobil nič. Začnem zarábať až od 2009, ak mám ešte peniaze na nakupovanie a musím vo veľkom.
Ale prvá investícia je proste 8 rokov nezisková a viac stratová.
-
A preto sa pýtam, prečo poradca nepredpokladal krízu, či pokles a nepresunul peniaze, do bezpečnejší vôd?
Mladých chalani robiaci poradcov sami za seba to predpokladali v NOV 07 (čo si myslím, že bolo neskoro, ale aj tak) a pred koncom roka popresúvali všetko do bezpečia a pre 24.1.08 pri prudkých polesoch mali zisky.
Prečo nechajú peniaze padať, prečo ich nepresunú? A potom nech hovoria o nákupoch, ked sú akcie skoro na dne.
-
Ja som začal vyberať peniaze koncom roka 07 na podnet kamaráta ako kamarátska rada. A spravil som dobre (50% rast ročne nemohlo byť donekonečna). Teraz čakám ešte na začiatok roka a začne pomaly zas nakupovať, a podľa situácie aj vo väčšom
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

Má na to vliv i současné zvýšené riziko emitenta (který přitom s sebou u certifikátů nepřináší žádnou adekvátní rizikovou prémii)?
Castecne take. Ale primarni duvod je, ze pri dnesni situaci na trzich nabizi jednotlive akcie (samozrejme peclive vybrane) na strednedobem az dlouzhodobem horizontu lepsi pomer vynos/riziko. Vidim v nich dnes vetsi potencial.
1) Certifikaty mohou dobre slouzit jako ochrana kapitalu (bonus, discount), ovsem pri dnesni volatilite musi byt ochrana tak velka, ze potencialni vynos je mizivy, je prilis omezen. Takze radeji dnes volim kratkodobe vetsi vykyvy za cenu strednedobe az dlouhodobe vyssiho vynosu.
2) Certifikaty mohou take dobre slouzit jako pasivni investice (indexove), ovsem indexy dnes nepovazuji za vhodne, nebot mnoho velkych spolecnosti ma a bude mit problemy. Indexy jsou prumer a pri dnesni situaci je na strednedobem vyhledu vnimam jako brzdu. To radeji doporucuji vybirat jednotlive akcie, nebo sahnout po aktivne spravovanem fondu.

Hezky den
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

OVCA napísal:s tým zlatom trochu prestrelil
To si povime za par mesicu. Mozna ano a mozna ne.
A preto sa pýtam, prečo poradca nepredpokladal krízu, či pokles a nepresunul peniaze, do bezpečnejší vôd? Prečo nechajú peniaze padať, prečo ich nepresunú? A potom nech hovoria o nákupoch, ked sú akcie skoro na dne.
A jak Vy vite, ze jsem nepredpokladal pokles akcii a nepresunul penize do bezpecnejsich vod? Primo do akcii presouvame vetsi cast kapitalu teprve posledni mesic. Do te doby jsme se minimalne s polovinou portfolia drzeli relativne konzervativnich certifikatu. Bohuzel extremni zarijove vykyvy nekterym drzenym certifikatum zlomily vaz. Do kvetna jsme take drzeli cast kapitalu v komoditach. V zari jsme se ziskem prodavali tureckou liru. Atd. (Rikam to obecne, samozrejme u kazdeho investora je portfolio jine dle jeho investicnich cilu, takze nekteri jsou take vice ve ztrate a jini mene.)

Vase soudy nejsou zalozeny na informacich, ale na Vasich domnenkach, tak se jich prosim na priste vyvarujte.
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa jonatanus »

Jan_Traxler napísal:Primo do akcii presouvame vetsi cast kapitalu teprve posledni mesic. Do te doby jsme se minimalne s polovinou portfolia drzeli relativne konzervativnich certifikatu.
jonatanus napísal:bol som v tom ze sa snazi ponukat nadpriemerne zhodnotenie. je to tak alebo nie?
ano je to evidentna snaha o nadvynos. (nebolo by naskodu si v tom spravit jasno)
OVCA
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 26 10, 2008 12:05 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa OVCA »

Jan_Traxler napísal:
A jak Vy vite, ze jsem nepredpokladal pokles akcii a nepresunul penize do bezpecnejsich vod? Primo do akcii presouvame vetsi cast kapitalu teprve posledni mesic. Do te doby jsme se minimalne s polovinou portfolia drzeli relativne konzervativnich certifikatu. Bohuzel extremni zarijove vykyvy nekterym drzenym certifikatum zlomily vaz. Do kvetna jsme take drzeli cast kapitalu v komoditach. V zari jsme se ziskem prodavali tureckou liru. Atd. (Rikam to obecne, samozrejme u kazdeho investora je portfolio jine dle jeho investicnich cilu, takze nekteri jsou take vice ve ztrate a jini mene.)

Vase soudy nejsou zalozeny na informacich, ale na Vasich domnenkach, tak se jich prosim na priste vyvarujte.
Aké domnienky, realita! Kde chodím, kde čítam, s kým sa bavím, tam je 75% ľudí v strate, lebo poradca chrápal, ale ako je možné, že 25% je v pluse? No lebo iný poradca makal. Dokonca na viacerých fórach písali poradcovia, že treba prejsť do iných "vôd", resp. na čas vybrať zisky, a počkať čo sa bude diať, lebo trhy sa trasú a je to na spadnutie. Ostatní sa smiali, ja som vyberal a dobre som spravil, vybral som skoro na max. vrchole +/- 2%.
Nemám sa čoho vyvarovávať, je to tvrdá realita.
Písal som to všeobecne na poradcov, čo sa tvária ako poradcovia, nie o vás.

Beriem aj to, že z dlhodobého hľadiska sa to vráti, ale nebude to ono, keby spravili presun, ešte pri páde, tak by skôr zarobili, niektorí čakali na pád na dno, niektorí presunuli pred vrcholom a niektorí ked to začalo

PS: prečo sú banky v krachu? Lebo videli obrovské zisky a čim viac im to rástlo tým viac riskovali.
vid. DEXIA, behom 3 hodín devizová strata 85 mil EUR! a to spravil jeden človek, čo mal otvorení účet na 1 mld EUR!

Jo budem čakať na zlato, ked pôjde hore, ale kedy?
Tak to je dobrá rada, to je ako ked teraz napíše, "čakajte akcie pôjdu hore", no ale kedy?
Na komodity som nič nehovoril, v začiatkoch roka sa dalo dobre zarobiť na zlate a iných komoditách.

PS2: Najhoršie je, že v banke vám stále hovoria to pôjde hore, aj ja tam mám peniaze. Teraz sme boli na školení v BA, či dokonca u materskej banky,.... hovoria: "je to tak a tak,... a bude to tak a tak ..."

Keby som počúval bankárov, tak som teraz -150% a nie +150% za 3 roky (a to som amatér, totálny amatér).
Tým nechcem, povedať, že rada poradcov, sú na tom ako bankári, ale je ich dosť, že zoberú peniaze a niekde to hodia.
Hlavne takí čo sú v poisťovnách a firmách a peniaze majú popredu a nie zo zisku.

Nechápem prečo si nevedia niektorí ľudia priznať chybu, resp. za chybu by mali platiť!
Ja vytvoriť také straty, tak mi zoberú všetko, ešte ma zavrú a v živote si nikde nešrtnem.
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

ano je to evidentna snaha o nadvynos. (nebolo by naskodu si v tom spravit jasno)
Neni. Nadvynos z definice musi byt relativni k necemu. V pripade aktivni spravy FINEZ Investment Management by tim benchmarkem byla nula. A tomu se rika absolutni vynos, ne nadvynos. A tento absolutni vynos neni univerzalni (jako to treba maji nektere fondy), ale je individualni - nastaveny dle investicnich cilu kazdeho investora. Uz to rady vysvetluji ponekolikate.
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

To OVCA:

Tak to ale placete na spatnem hrobe. Jestli mate potrebu si postezovat na bankere a financni poradce, tak to prosim delejte nekde jinde a me z toho vynechte, nebot Vase slova bych si mohl vykladat jako pomluvu... coz patri k lidskym cinum, ktere ze vseho nejvic nesnasim. Takze pozor na to. Dekuji.
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa jonatanus »

Jan_Traxler napísal:Neni. Nadvynos z definice musi byt relativni k necemu. V pripade aktivni spravy FINEZ Investment Management by tim benchmarkem byla nula. A tomu se rika absolutni vynos, ne nadvynos. A tento absolutni vynos neni univerzalni (jako to treba maji nektere fondy), ale je individualni - nastaveny dle investicnich cilu kazdeho investora. Uz to rady vysvetluji ponekolikate.
toto je vas benchmark
nahadzem do pocitacu vseky mozne aktiva, vyratam historicke performance+standardne odchylky a poskladam z toho portfolio, ktore bude cisto matematicky odpovedat pozadovanemu vynosu+riziku.
je podla vas casovanie trhu pasivna sprava?
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

To jonatanus:

NE a NE

Benchmark je nula a pristup je aktivni. Jde o absolutni vynos, ne relativni vynos.

Kdyz chce investor 10% p.a. na petiletem horizontu, tak je proste cilem dosahnout 10% p.a. na petiletem horizontu. A je mi fuk, ze Pepicek dosahl 20% p.a., Fanousek skoncil na svych, Manicka projela cely ucet a simpanz vydelal 15% p.a. Chapete???

P.S. Za simpanze si muzete dosadit pocitacem vyscreenovane portfolio.
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa jonatanus »

nerozumieme sa.. jak hovori klasik, jebat nato
Naposledy upravil/-a jonatanus v So 01 11, 2008 5:47 pm, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja myslím, že p. Traxler to tiež predstavuje ako aktívne spravovanie portfólia. Preto teda neviem, kde je problém.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:ja myslím, že p. Traxler to tiež predstavuje ako aktívne spravovanie portfólia. Preto teda neviem, kde je problém.
najprv som myslel ze on to prezentuje ako pasivnu spravu, teraz uz chapem ze je to aktivna sprava bez snahy o nadvynos, co je podla mna nezmysel, ale nema asi bohviejaky zmysel sa o tom bavit dokolecka.
(k tomu co mu nadiktuje jeho klient sa da poskladat benchmark.)
OVCA
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 26 10, 2008 12:05 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa OVCA »

Jan_Traxler napísal:To OVCA:

Tak to ale placete na spatnem hrobe. Jestli mate potrebu si postezovat na bankere a financni poradce, tak to prosim delejte nekde jinde a me z toho vynechte, nebot Vase slova bych si mohl vykladat jako pomluvu... coz patri k lidskym cinum, ktere ze vseho nejvic nesnasim. Takze pozor na to. Dekuji.
Nepotrebujem tu plakať, len píšem o realite, píšem svoj názor k článku, nemusím tu vypisovať o vás. Včas som zistil čo sú to za mamlasov.

Pomluvu? A koho? Nikde som nič na vás nepísal, mali by ste byť menej urážlivý a lepšie čítať!
Písalo sa ako to robíte vy a ako to je bežné ;), tak som sa vyjadril.

Váš prístup ku klientom a štýl sa mi páči, ale na slovensku je zohnať niečo také ťažké.

Ak som vás nejako urazil tým, že som nepísal o vás a vám to vadí, že som nepísal o vás, tak sorry ;) :roll:
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

toto je diskusia k rozhovoru, ty si napisal uplny off topic
OVCA
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 26 10, 2008 12:05 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa OVCA »

Spôsob odplaty za vaše poradenské služby je odlišný od toho, na čo sú klienti zvyknutí u bežných poradenských firiem či v banke. Tam sa im predstiera, že poradenstvo je vlastne zadarmo. Vám zaplatím za služby priamo. Nie je výsledkom to, že sa tým služba iba predraží?

Tak se na to samozřejmě dívá mnoho lidí. Je to názorný příklad stylu uvažování, který dělá z chudých chudé. Prozíravější lidé sledují poměr cena/výkon. Běžný poradce vám rád poradí „zadarmo“, ale taky od něj zpravidla odejdete s životní pojistkou, za kterou má nemalé provize. V bance dopadnete podobně, když Vám nevnutí pojistku, tak skončíte u jednoho tabulkově vybraného fondu. FINEZ Investment Management se zabývá čistě jen investováním. Větší portfolia pomáháme investorům spravovat aktivně vydáváním individuálních investičních doporučení. Při tom využíváme zpravidla nízkonákladových indexových produktů, investičních certifikátů a jednotlivých akcií. Místo provizí si FINEZ bere 20 % z čistého zisku. To je rozhodně spravedlivější varianta a měla by investorům v konečném zúčtování přinést daleko vyšší užitek. Menší portfolia bývají nastavena jako pasivní a koncipována z podílových fondů. V takovém případě si FINEZ nechá zaplatit za zpracování investičního plánu, což kompenzujeme investorům nabídkou nižších vstupních poplatků u fondů.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Ještě bych měl otázku na J. Traxlera?
Opakovaně uvádíte, že k vašim favoritům patří mj. Turecko a Vietnam. Zároveň však odrazujete od indexových instrumentů. Předpokládám, že hlavně v případě Vietnamu stockpicking taky nepraktikujete. Jakým způsobem tedy investujete na těchto trzích?
OVCA
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 26 10, 2008 12:05 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa OVCA »

filip glasa napísal:aktuální investiční výhled:
http://www.finez.cz/data/file/download/ ... d-2008.pdf
Pekný pokec, až na to, že autor nepovedal totálne nič čo by sme nevedeli.
Očakával som nejaké odvážnejšie vyjadrenia, ale nakoniec to ostalo pri ANO/NIE, čítaj neviem!
Autor mohol kľudne povedať svoje domnenky investora, ved na konci sa zriekol všetkých vecí v článku v prípade škôd,...
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa Bobikpp »

OVCA napísal: Pekný pokec, až na to, že autor nepovedal totálne nič čo by sme nevedeli.
Suhlasim - bolo to uplne o nicom - taky prehlad a preklad par analyz, ktore sme si mohli precitat x tyzdnov dozadu...
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa Honzajs »

Trochu bych se ho zastal - na základě vlastních zkušeností s články na webu.
Těžko když napíšu článek v něm bude bomba, co jste neměli šanci už někde číst.

Individuální (alespoň do jisté míry) pak může být až závěrečný názor.
OVCA
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 26 10, 2008 12:05 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa OVCA »

ako bolo to pekné zhrnutie prečo je taká situácia ako je a čo môžeme očakávať aj A a čo ak B, ale možno príde aj C a vlastne sme sa nikde nedostali, ale skôr som čakal viac osobnej iniciality ;)
Samozrejme by to bol iba jeho názor a nezodpovedal by za nič čo by zo svojím názorom spôsobil.
Takéto neisté vyjadrenia, či investovať do niečo, alebo neinvestovať je na nete a všade možne miliony.

Proste od investora by som očakával aj niečo lepšie, presnejšie.
Kde by sa dalo investovať bezpečne teraz, či v blízkej dobe.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa filip glasa »

Proste od investora by som očakával aj niečo lepšie, presnejšie.
Kde by sa dalo investovať bezpečne teraz, či v blízkej dobe.
bezpečne? v banke, alebo v štátnych dlhopisoch. A je jedno v ktorej dobe. Inde to nie je bezpečné ani v dobrých časoch.

Bezpečnosť a vyšší výnos sa spolu jednoducho vylučujú.

Inaknejaké tipy naodvetvia na konci predsa len boli.
OVCA
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 26 10, 2008 12:05 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa OVCA »

teraz som pozeral slovenské dlhopisy aj fond dlhopisov a leteli pekne dole (to je tak asi na dlhé obdobie)
Ano až na konci niečo bolo, niečo málo.
Samozrejme, to beriem, že čím vyšší výnos, tým väčšie riziko.
Ale vždy pred krízou sa dalo dobre zarobiť, prepady neboli tak rýchle a okamžité a vždy sa dalo včas vybrať, či presunúť.
Prípadne dobre nabaliť (určiť si hranicu) a ísť inde.

Ale teraz ako čo kukám, tak vždy ide hore niečo iné, alebo niečo iné ide dole.
Niečo ide chvílu hore a vzápätí to padá.
Už ani zlato nie je to čo bývalo.

Nechcem po autorovi nejaké investičné plány, ale bližšie popísať, čo by dnes išlo a prečo.

Napr. dalo sa zarobiť na USD a veľmi pekne,... tak niečo by mohol povedať aj o menách, ak je to v jeho kompetenciach
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa Bobikpp »

skusim napisal par postrehov co sa mi pacilo a co nie (chapte to ako konstruktivna kritika)

pacilo
- ze otvorene priznal, ze mu par investicii a odhadov nevyslo a vlastne sa za to aj svojim sposobom ospravedlnil
- ze sa snazil spravit vseobecny prehlad (co sa ale potom obratilo proti nemu a zaver taky nejasny)

nepacilo
- neviem preco som si to vobec vsimol, ale chybalo mi cislovanie stranok - uznavam - taka blbost, ale...patri to k standartu
- pouzite grafy - ze neboli od Finvizu :wink: :mrgreen:
OVCA
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 26 10, 2008 12:05 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa OVCA »

článok bol ako z bankového prostredia.
Nechcem urážať autora, možno je v investovaní fakt profík, ale články nevie písať ;)
Vyjadrujem sa k článku a nie k jeho profesionalite investovania.

Pri čítaní som si pripadal, ako keby som bol v banke a nejaký amatér mi tam niečo vyprával.
Ja sa opýtam, kde mám investovať a on povie, tam a tam, ale zároveň povie, že ale nie je to isté môže to ísť dole, ale zas povie, ale aj hore.
Proste je jedno kde to buchnem.
Ja som na podobné kecy že vraj investorov v bankách doplatil, odpovedajú dosť neurčito, ale zárove§ vás presviedčajú, v časom som na to prišiel a to čom som nevybral pred koncom roka 07 som vybral začiatkom.

Inak celkový systém investovania a starostlivosti sa mi dosť páči, hlavne zisk zo zisku ;)
Aj to priznanie chýb (to zvládne málo kto).

Chcelo by to profesionálnejší článok, lebo niekto posucdzuje kvality podľa článku a nie podľa výsledkov ;)
To je ako, ked niekto porovnáva kde si študoval a nie podľa toho čo vieš ;)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa filip glasa »

teraz som pozeral slovenské dlhopisy aj fond dlhopisov a leteli pekne dole
To ti môže byť úplne jedno - ak potrebuješ bezpečnosť, tak kupuješ ten štátny dlhopis kvôli kupónu a plánuješ ho držať do splatnosti. A nie špekulovať s jeho cenou na burze.

ešte dodám, že Jan Traxler to písal akoby pre svojich klientov, takže to vysvetlenie situácie - čo sa deje, bude asi na mieste. Svojich klientov pozná a vie čo sa ho pýtajú, čo vedia a čo nie.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa jonatanus »

nemyslim ze to bolo zle, iste som to necital takto :shock: , ale ako zhrnutie pre verejnost (a klientov) to je ok. samozrejme by to mohlo byt profesionalnejsie (po vsetkych strankach), ale na tom to asi nestoji. akorat by som tam nepisal ten omluvny druhy odstavec, cita to predpokladam aj spusta ludi co netusia ze to meskalo a to zrovna dobry dojem nespravi, ked ako prve priznam ze nesom schopny nacas napisat par stran textu - je rozdiel ked meska z clankom honzajs na blogu alebo ked meska firma, pre ktoru by to mal byt podstatny (marketingovy) dokument. citit z toho ze je to one-man-show.

priznane chyby chvalim :D

na stranke som si vsimol ze mate "Aplikace na správu portfolia" - sto eto? je to uz hotove, da sa to niekde videt?
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa Ferin007 »

OVCA:
Já nevím, cos od toho čekal?!? Bylo to dost přesně a přehledně napsaný shrnutí současné situace (a možných výhledů) pro širokou veřejnost (jeho současný a potenciální klienty). Nebyla to žádná vědecká práce na téma příčiny a následky finanční krize a její možná řešení a už vůbec ne sbírka investičních tipů.
Autor je správce portfolia a navrhovatel finančních plánů. Takže těžko tu bude do světa vytrubovat svoje žhavý tipy. Ne, že by to v omezené míře neudělal, stejně jako zhodnotil svoje stávající více či méně úspěšné investice, což je určitě sympatický a pozivní, na rozdíl od článků mnohých "analytiků" ve stylu "zítra nastane A, ale je stejně možný, že bude B, a kdyby ne, tak i C je možný".
OVCA
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 26 10, 2008 12:05 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa OVCA »

ferin: know-how som nechcel, ale keby sa trochu viac oprel do čoho investovať, myslím všeobecne, ale nie zas tak všeobecne ;)
Tie ostatné veci čo tam písa sú známe, možno keby to bolo napísané pred pol rokom, tak by som bol rád, ako pre niekoho kto sa zobudil teraz, je to super, ale inak nula bodov.
Fajn by boli aj vlastné grafy vývoja a ziskov, stačia všeobecne, netreba presne kde bolo investované, ale vš. čo ja viem akcie firiem USA (pritom mohol investovať len do 1 firmy,...), komodity,... ;) ako mu to šlo, resp. aké bolo očakávanie a aký bol výsledok.
Pre úplného laika je to super, ale pre amatéra je to už slabé a ja sa radím k amatérom.
resp. asi ta takto, pred viac ako pol rokom som hľadal takéto info v kope ako je to v tomto dokumente, ale časom som našiel všetko a všetko mi bolo na forach vysvetlené, takže dokument je dobrý ale dosť mešká
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Problém je, že ten dokument je ale určenej především "amatérům".
Pokud jde o vývoj portfolia, pokud sem dobře pochopil, sestavuje je klientům individuálně, takže nevím, co by tam uváděl.
Jinak je jasný, že konkrétní "moudra" by uvítal každej (včetně mě), to zas jooo. :wink:
OVCA
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 26 10, 2008 12:05 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa OVCA »

tak pre amatérov pol roka mešká :D
konkrétne som nechcel ;)
Ale viac špecifické ako teraz ;)
V podstate tento dokument by som napísal aj ja ;) v tomto čase, lebo o všetko o čom píše je dávno na webe, a dokopy nič nepovedal, kde by sa mali investori amatéri uberať, no povedal to, ale je to tak obšírne, že to by šlo v minulosti spraviť a nie teraz. Nikto nechce know-how
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jan Traxler - Finez: finančné poradenstvo inak

Príspevok od používateľa Ferin007 »

A ještě bych měl na J.Traxlera jeden dotaz/poznámku.
Říkáte, že v současné době nevidíte moc uplatnění pro certifikáty (indoxové jsou teď nevhodné, bonusové prorážení hranice a alfa nemají pro vás vhodné kostrukce). Budiž.
Na druhou stranu je ale teď zlatá doba pro diskont certifikáty. Díky velice vysoké volatilitě se nyní dá s diskont certifikáty i při velice vysokém diskontu dosahovat velice zajímavých výnosů.
Jeví se mi tak (přinejmenším pro část portfolia) jako velice vhodné při současné situaci. Ochrání i při poměrně velkých propadech, zároveň skýtají vysoký potenciál růstu. Co vy na to?
Napísať odpoveď

Návrat na "Odkazy na webe a investovanie"