zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Odkazy na články, weby, portály o investovaní
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa jogo »

Istiach napísal:A o tom su cele hlavne spravy.
Tak mi daj odkaz, v ktorom inom Slovenskom mediu je sprava o tejto udalosti v Indii.

Tu je cosi v Cechach: http://www.investicniweb.cz/zpravy-z-tr ... i-korupci/" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Istiach »

Ja ti nemusim davat ziadny link a nic to nemeni na fakte ze ta sprava klame hned v nadpise.

Porovnaj tieto dva nadpisy:

Indie v rámci boje proti korupci ruší bankovky vysoké hodnoty.
vs
India ostala paralyzovaná po náhlej a šokujúcej reforme hotovosti. Zo dňa na deň sa v podstate stala bezhotovostnou spoločnosťou

Nechapem ako ti mozu aj napriek tomuto hlavne spravy prist doveryhodne.

Je to taky novy cas pre konspiracnych teoretikov :lol:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa jogo »

Istiach napísal: Nechapem ako ti mozu aj napriek tomuto hlavne spravy prist doveryhodne.
Pocuvaj priatelu, ja som tu dal prispevok o zruseni hotovosti v Indii a ty tu zacinas tocit o doveryhodnosti hlavnych sprav.
To sme tu uz riesili, tak naco sa k tomu vracat. Pozri si nadpisy maistreamovych medii po vitazstve Trumpa a co je na nich pravdy.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Istiach »

Existuje taky vtip. Pride soviet do USA a american si chce do neho rypnut. Tak sa ho pyta, kolko ze je to u vas v sovietskom zvaze priermerna mzda na hodinu? A rus na to, ale vy bijete cernochov!

Jednoducho som pocitoval potrebu poukazat na to, ze hlavne spravy ako zdroj doveryhodnych informacii stoja za milu jarmilu. Minule sme sa o hlavnych spravach a im podobnych bavili, a nedohodli sme sa. Ja mam s tym jednuducho problem. Nezakazujem ti to citat, ale myslim si ze tuna to nema co robit. A kedze niesom ani za cenzuru, tak si len napisem svoje.

I ked musim priznat, ze ten clanok po obsahovej stranke okrem nadpisu nebol uplne mimo. Len ten nadpis bol v podstate loz a cele to bolo napisane stylom do 4 cenovej. Tolko k tomu, preco som sa ozval.

BTW v indii sa ziadna hotovost nerusi.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa jogo »

Istiach napísal:Nezakazujem ti to citat, ale myslim si ze tuna to nema co robit. A kedze niesom ani za cenzuru, tak si len napisem svoje.
Investor a trader musi byt rozhladeny. Kto cita iba maistream, ostal po volbach v USA a Brexite zaskoceny. Ale je tu jeden clovek na fore(nemenujem a nie som to ja :) ), co oba tieto vysledky predpokladal. A zhodou okolnosti tiez cita Hlavne spravy, ako jeden zo zdrojov svojich informacii.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa MartinPillar »

A co tu ma byt iba zdroje zo CNN, CNBC a podobne kreatury, ktore informuju napriklad o nekonecnej podpore Clintonovej medzi ludom USA alebo o pritomnosti zbrani hromadneho nicenia v Iraku a podobne nezmysly bud zamerne klamlive alebo podavane bez overenia informacie? :lol:
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa iceberg8 »

reakcia na mafiansky zakaz cashu

http://www.bbc.com/news/world-asia-india-37921672" onclick="window.open(this.href);return false;
'No customers': Indians react to currency ban

Indians are scrambling to adjust to life without 500 and 1,000 rupee notes after they were removed from public circulation in a shock announcement on Tuesday night. The move is part of a crackdown on corruption and illegal cash holdings.

The BBC's Vikas Pandey in Delhi and Aakriti Thapar in Mumbai take to the streets to find out how citizens are coping.
'My child has cancer, we can't buy food'

Mahavir Singh, sitting outside Delhi's famed All India Institute of Medical Sciences (AIIMS), is the picture of despair. The farm labourer has travelled nearly 80km (49 miles) from his village with his mother and his 10-year-old son Mohit Kumar, who suffers from blood cancer. The trio had brought 5,000 rupees for the trip to cover food, travel and lodging expenses, only to find that most of their money is now effectively worthless.

"We are facing major problems. Auto-rickshaw drivers and hotels are not accepting 500 rupee notes and that is all I have. It's been such a struggle to feed my family, and my son will have to sleep on the pavement tonight," he told the BBC.

His mother, Pushpa Devi, says they have already spent all the 100 rupee notes they have. "I have heard that there are some people who come here every evening to distribute food as charity, so I am hoping we can have that for dinner."
'I have no customers'

Sameer, who owns a roadside clothes shop along Mumbai's busy Linking road, says that he has had next to no customers all day.

"You can see, there is no one here," he says. "Those who do come in try purchasing a cheap item with their 500 and 1,000 rupee notes and then asking us for change since the ATMs are shut. But we are not accepting those notes.

"In the long run this is going to affect our business badly as we only deal in cash."
'You tell me what to do with this cash'

Kalamuddin, a rickshaw puller in old Delhi, is angry. "I am left with all this," he says, animatedly waving 500 rupee notes around. "What will I do? I don't have any identity card or even a bank account. It's my hard-earned money. You tell me how I can prove that this is not black money."

Mr Kalamuddin's problem is likely to be a common one in India, which is overwhelmingly a cash economy and where many daily-wage labourers do not possess formal identification or bank accounts.
'A great move'

Ranchor, who owns a convenience store in western Mumbai, says he is accepting 500 and 1,000 rupee notes from customers desperate to rid themselves of the now-banned currency.

"But we are not giving any change back. They have to purchase goods that are worth that amount. We will go to the bank and change those notes.

"This has benefited us because people are coming here as they can't go to the smaller local shops. This is a great move by the prime minister. It is time to crack down on black money."
Wedding woes

Neeraj Bharadwaj, a jeweller in old Delhi, agrees it is important to bring "black money" back into the economy. But he says he is not sure about the way it was done.

"What are we going to do for the next few weeks? Our business is mainly during the wedding season, which starts in a few days. But now how are people going to buy gold and silver? They can only convert 4,000 rupees a day and that's not enough when you have a wedding to fund," he says.

"I pay all my taxes but I still mainly deal in cash. Now I am left with thousands of rupees worth of valueless notes. What am I going to do with them? Even if I change 4,000 rupees a day every day, it will take me months to convert all my money. I am educated and know what to do, but imagine the plight of a vegetable seller or milkman?"
'Incredible India'

Chiara Rossi, an Italian national who has been in India for six weeks, said the fiscal move had left her at a loss as to what to do with her foreign exchange.

"This is India and anything can happen but this is not fair. The government should have thought about tourists. I have 5,000 rupees and I am leaving India this evening. I don't know what to do with my money. It's frustrating."
to je asi motto, ked chces zabit rakovinu, zabi pacienta, zabijes aj rakovinu.
keby som mafian v indii, tak hold mafianujem dalej, len zaplatim dane a zvysim ceny svojich sluzieb a tovarov, priapdne v 1,3miliardovej indii si kupim tak 10 tisic bielych konov... velkoobchodna zlava..
vlada nevie ako riesit mafiu, a preto 1,3 miliardam ludom (no minus 2% co banky a karty vyuzvaju) skomplikuju zivot...

inak hlavne spravy len pouzili bulvarnejsi nadpis, to treba filtrovat.. pripadne pisat do redakcie nech sa ukludnia - ked im napise 50 ludi, ukludnia sa..

EU tiez zrusial 500vky - ale potichu a opatrne, len ich netlacia a stahuju.. potom logicky pojdu 200vky, co tam potom, ze je inflacia.. potom cyperske dane ala 7% cut z hotovosti na ucte ako dan za hotovost bude kazdodenna realita, taka socialna.. niet uniku, kedze hotovost zdanit nevedia..

---
http://www.zerohedge.com/news/2016-11-1 ... rrency-ban" onclick="window.open(this.href);return false;
cca 2000eur/oz zlata v indii - ban cashu...
kedysi to tento scenar bol nerealny, hm...
svet praje len pripravenym (paranoikom)...
to by ma zaujimalo, ci ta miliarda dokaze zdvihnut ceny celkovo hore, aj celosvetove, kedze hento je len 60-100% premium nad trhovu cenu.
ceny realit tam pojdu prudko dole - takze kto chce dovolenkovy dom, ma ho mat..
india by nebola, keby niet Himalájí - bola by tam pust, to je okienko geografie, len tak :)
What Modi had done — contrary to what I initially thought — wasn’t a bold move. It was a populist move, designed to please the 98% who do not save. While they are really driven by envy, these 98% are putting on a brave face, celebrating the alleged defeat of corruption. To them the fights of yesterday — at gas stations and elsewhere — and the loss of trust in their fellow citizens is merely collateral damage.
Odoslané z počítača
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Istiach »

Oficialna sprava RBI:

https://www.rbi.org.in/Scripts/BS_Press ... prid=38520" onclick="window.open(this.href);return false;

http://finmin.nic.in/press_room/2016/pr ... _notes.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa iceberg8 »

http://aeronet.cz/news/rakouska-erste-n ... o-serveru/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vážení čtenáři a zejména finanční přispěvatelé našeho serveru AE News, věnujte prosím pozornost tomuto oznámení. Slovenská Spořitelna nám minulý týden dopisem oznámila, že nám ruší na Slovensku bankovní účet, a to s 2-měsíční výpovědní lhůtou. Banka nám nesdělila důvod, odmítla se s námi bavit. Náš šéfredaktor to tak nenechal a dnes ve Vídni hovořil přímo v ERSTE se zástupcem pro Slovensko. Důvod uzavření účtu je ten, že náš server a jeho obsah není v souladu s morálními hodnotami a vnitřním kodexem skupiny ERSTE.
47813.jpg
Slovenská Spořitelna v majetku rakouské Erste

Jaký kodex to je, nebo jaké to jsou morální hodnoty, to se náš šéfredaktor nedozvěděl. VK je teď na cestě z Rakouska, napíše o tom možná větší článek, jenom mi vysvětlil po telefonu výsledek svého jednání. Podle našeho názoru je toto neuvěřitelný skandál a jde o případ bankovní diskriminace, věcí se bude zabývat náš právník a budeme zvažovat i možnost arbitráže a podání podnětu Evropské centrální bance pro podezření z nezákonné bankovní diskriminace. Jsme přesvědčeni, že banka uzavřela účet z důvodů, které jsou v rozporu s listinou ZPS a také v rozporu s evropskými předpisy na ochranu spotřebitele před diskriminací ze strany významné tržní síly. Pokud se najde více subjektů, kterým ERSTE nebo její dceřinné banky uzavřely účty z nejasných důvodů, rádi se připojíme ke skupinové žalobě.

Samozřejmě, že naši slovenští čtenáři, ani ostatní, kteří nám přispívají na provoz našeho serveru v EURech bankovním SEPA převodem, nepřijdou o možnost zasílání příspěvků na eurový účet na Slovensku. Účet u Slovenské Spořitelny nadále funguje a bude fungovat až do konce března (marca) v rámci výpovědní lhůty, takže na účet můžete až do té doby stále zasílat příspěvky na zachování provozu AE News. Do konce března otevřeme na SK účet u jiné banky.

Naprosto nás však šokuje neprofesionalita rakouské bankovní skupiny, která selektuje své zákazníky podle politického smýšlení. Morální hodnoty a vnitřní kodex, to teď bude u České i Slovenské Spořitelny rozhodovat o tom, komu účet zůstane a komu ho banka naopak uzavře, stejně jako nám, bez udání důvodu. Takovéto chování nesmí být bankám tolerováno. Přijímání drobných příspěvků od čtenářů na zachování provozu webové stránky, která nedělá nic špatného nebo nelegálního a pouze publikuje články o událostech z domova i ze světa, bez cenzury a bez servility, není zločin, není to terorismus, není to praní špinavých peněz, není to hazard, není to obchod s narkotiky nebo zbraněmi. Jde o psaní článků, které neobsahují návody na výrobu bomby. Píšeme svobodně. Diskutujeme svobodně. A za tuto svobodu nám Slovenská Spořitelna zruší na pokyn ERSTE účet?

Věřím, že tento článek se určitě dostane i na Slovensko, takže i slovenské alternativní servery teď budou vědět, kam rozhodně nemají chodit zakládat si účet. Je to varování. A zcela zřetelné, pro všechny vlastence na Slovensku, a nejen tam.
Odoslané z počítača
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Istiach »

Mozu byt radi, ze za tie bullshity co pisu, nesedia v base.

A to si myslia ze mame bruselsku sojuz totalitu... A este sa chcu koli diskriminacii odvolavat na europsku instituciu. pomatenci.
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa mm1809 »

Istiach - nechcel som to uz rozoberat a kadrovat niekoho ako BOLSEVIKA, avsak tvoj postoj voci SLOBODE PREJAVU je neskutocny - zvrateny. Naozaj neviem ake hodnoty zastavas ale ak nie si bolsevik tak potom totalny eurohujer a zastanca jedneho spravneho neomylneho nazoru a nikdy inak. Kazdy kto ma iny pohlad na svet ako ty si zasluzi vazenie? umlcat?

Clovece spamataj sa, pravo na SLOBODU PREJAVU nech je ten prejav akykolvek je - vlastne by mal byt - v slobodnej spolocnosti zaruceny. Spochybnovanie a kriticke myslenie je predsa zaklad. Avsak zijeme v EU a vladnu nam ludia rovnakeho zmyslania ake mas ty, TOTALITNEHO zmyslania.

Hanba ti.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Airmike »

ked si nechcel rozoberat. tak nerozoberaj a chod si trollovad na nejake nackovske forum .

aeronet je klasicky web kde sa siri propaganda. jedine stastie mate , ze na to este neexistuje legislativa. inak by ste uz davno platili mastne pokuty za sirenie paniky, poplasnych sprav a dezinformacii.

dobre vam tak
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Airmike »

iceberg8

nechapem na co sem taky prispevok aj davas. nie je to ani zaujimave a jedine co to sposobi, ze miesto uzitocnych putina obhajujucich idiotov tu budu trollovat aj trollovia plateni.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Istiach »

mm1809:

Ved prave ze existuju ludia ako ja, tak tu slodobu prejavu maju. Ci pisem snad niekde ze by som ich zatvaral do basy?

Len hovorim, ze maju stastie ze mozu slobodu prejavu vyuzivat. Keby bolo po ich, uz by boli "optimalizovani".

Fakt sa mi nechce s tebou o tomto bavit. A vies preco, lebo si podla mna bud uplne hlupy, alebo presne vies co robis... a nezabudni ma napadnut za to co som ti napisal, kedze sa tak zastavas slobody prejavu, ktora by mala byt ako hovoris, zarucena.
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa mm1809 »

Mika co si nervozny? Nemas rad ludi co maju iny nazor na svet ako ty?

Mne je nejaky aeronet ci co to je uplne volny, ja pisem o tom ze ti ludia maju pravo rozpravat co chcu. Co je na tom nepochopitelne? Tie tvoje narazky na "mate stastie" su trapne, ja sa nepotrebujem zaradovat k nejakym skupinkam aby som si dokazal vybudovat nazor na svet. Som slobodny clovek, a jediny nacizmus, ale v tvojom pripade skor nejaka forma totality tu srsi z toho co pises ty. Dokazes v tom svojom obmedzenom svete pochopit ze niekto moze mat LEGITIMNE iny nazor?

Istiach. narazal si na vazenie, a mozno by si ich tam rad aj videl. To je jedno. Nenapadam ta za to co pises, mas na to pravo. Ale daj ho aj druhym, nech sa ti akokolvek nepaci co vravia.

Pointa je niekde inde z toho clanku. Clovek ma INY pohlad na svet a institucia ho odstavi od bankoveho uctu. V dnesnej dobe ked nie len stat monitoruje vsetko sa velmi lahko da zistit kto nie je zrovna priaznivec napr. vladnej strany.
Nastane doba kedy budeme takychto ludi odpajat od systemu, rusit im ucty a elektornicke OP? Alebo kam to zajde?

Coho sa vlastne bojite ked nechas prejavit ineho nazor nech je akokolvek hlupy?
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Istiach »

Vyhral si. papa
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Airmike »

:)
skshogun
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Po 22 08, 2016 6:57 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa skshogun »

Aj podla mna su na Aeronete chujoviny, tak ako su chujoviny na Denniku N a SME. Ale co tak nechat na citatelovi nech posudi on sam co je chujovina a co nie? Treba citat tlacove spravy a robit si svoj nazor sam. Nespoliahat sa na nazory vypatlancov z jednej ani z druhej strany.
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa mm1809 »

To vitazstvo vam venujem OBOM hrdlicky, nech mozete SLOBODNE rozhlasovat akekolvek nazory, aj tie vase ;) :twisted:
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa makx »

iceberg8, vysvetli nam prosim, preco tu davas skoro 1 rok staru spravu? Co si tym chcel povedat?

Obrázok
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa iceberg8 »

preklikal som sa k tomu az dnes, resp vcera..
a preco sem davam taky bullshit/bulvar?
no ake pravo ma potom TV narkoza a TV hnoj davat fica, bez moznosti obhajoby jeho pravdy a tvrdeni ?
alebo kazimirove grafy a 90% zlacenenie plynu ? ako moze byt politik taky idiot? ako moze "vzdelany a vazeny" clovek realne a seriozne verit, ze plyn co i len potencionalne mohol zlacniet o 90% ? 90 % clovece ? to chce silny zaludok, alebo obrovsku absenciu na matematike..

ale dnes ide internet dolu vodou, tak i media a tak i seriozni ludia
http://www.dsl.sk/article.php?article=19144" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeme príliš veľa a hýbeme sa príliš málo, upozorňuje Hawking

ale musim suhlasit, ze to bola skor provokacia z mojej strany, za prve - banky si nami robia co chcu, skor som chcel poukazat na to,ak bude cashless society, tak ako tu zopar ludi by rado, resp. neboli by proti, potom budem musiet mat trach napisat, ze nechcem to a tamto, lebo budem teroristicky zmyslajuci a vypnu mi cashless ucet ? ak si to dovolia teraz, ked je kopec bankovej konkurencie, co by to znamenalo neskor, ked bude mat 1 obcan pravo len na 1 ucet ?

toto co pisem, podla mojho nazoru, nie je paranoja, ale skor hladanie dier a chyb buducnosti. tak isto ako ked rozmyslam, ako si zabezpecit byt dom, tak nie som paranoik, ked rozmyslam AKO KEBY SOM BOL ZLODEJ - snad sa chapeme - aby som mohol co najlepsie zabezpecit obydlie, musim sa vzit do koze potencionalneho votrelca. a aby som co najlepsie zabezpecil svoje financie, musim byt podozrievavy aj voci banke, aj ked je to z takych divnych zdrojov, ako som poslal. ja to beriem ako beznu sucast zivota v REALNOM svete. a cim viac ludi na to napise nazor, tym via inspiracii. nebol umysel trollovat. v tychto dnoch juzna korea ide coinless, takze preto som hodil clanok na ZAUJIMAVY bankovy incident.

v UK zatvorili ucty Russia Today - tiez bez vysvetlenia.. ale nesledujem to nejak extra podrobne..
Odoslané z počítača
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Iceberg: Diky za link. O tomto som nevedel.

The rest: Poplasne spravy siria najma ine tzv mainstreamove media, vid kauza koniec sveta po Brexite, Trumpovi a talianskom referende. Dufam ze zatvarat ucty a sudit budu aj tychto :D
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa makx »

iceberg, ked mas nutkanie dalej vypisovat o bezhotovostnej spolocnosti, tak zaloz temu a pis tam. A prosim, zamysli sa konecne, co pises, lebo splietas 2 na 3 (Kazimir, Hawking, zabezpecenie obydlia, potencial. votrelec,...).
Okrem vysvetlenia, ze si chcel provokacne tu dat nejaku "senzaciu", tak jedina relevantna informacia a k teme su s juznou koreou plus UK RT (aj ked to je tiez uz stara info, co obletela vsetky media).

K tomu aeronetu, vsetko vystihuje fakt, ze na udajnej vypovedi nie je ziadne info okrem cisla uctu, ze sa v skutocnosti jedna o vypoved aeronetu. Ziadne meno, adresa, nazov organizacie, ziadna identifikacia, proste nic.
To je najvacsi vysmech celej verejnosti a hlavne obhajcom aeronetu a podobnych pseudo medii, ze zatajuju este taketo zakladne informacie a to este v roku 2016.

Inak najvacsi vtip je, ze obhajcovia aeronetu sa odvolavaju na slobodu slova, nazoru, prava "ineho" pohladu na svet a pritom aeronet propaguje a vobec nie je kriticky voci statom ako Rusko a Cina, kde je sloboda slova, nazoru a prava "ineho" pohladu na svet ovela ale ovela mensia ako v SR alebo na zapade.
Precitajte si nieco o regulacii internetu napr. v Cine ako okamzite sa tam maze kritika voci statu alebo vlade, aeronet by tam uz davno neexistoval vratane nemoznosti si otvorenia ani jedneho bankoveho konta.

Ako povedal Mika, pseudo medium aeronet preziva iba vdaka chybajucej legislative, tolerancii zo strany statov a naivite citatelov (tych skutocnych, nie platenych alebo fiktivnych). Pretoze kazdy, kto pouziva kriticke myslenie, pochopi, ze aeronet nema nic spolocne so slobodou nazoru a inakosti nazoru.

Prosim Vas zas tu nevytahujte porovnavanie s renomovanymi mediami, pretoze to je diskusia ako na zakladnej skole "ale Jozko si minule nespravil DU, tak ja si ich tiez nebudem robit".
Naposledy upravil/-a makx v Po 05 12, 2016 11:36 pm, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Buďme radi, že môžeme čítať články z jednej aj druhej strany. Škoda, že tí, čo na vlastnej koži nezažili cenzúru a vymývanie mozgov za bolševickej totality to nechápu. Začína to nebezpečným škatuľkovaním a nálepkovaním ( tí sú zlí a tí dobrí ), pokračuje výzvami na zákaz...potom začnú skutočné zákazy a cenzúra...a nakoniec príde totalita.

Ja sa hlásim k tomu, že čítam správy na jednej i na druhej strane. Na oboch nachádzam bullshit, ale aj veľmi dobré články.

Debata o slobode slova o ktorej by som sa na sme.sk nedočítal:

http://www.hlavnespravy.sk/lipsic-rozdr ... tka/868209" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Stačí si pustiť video.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

je jedine slovo, ktore dokaze popisat problem o ktorom tu diskutujeme . a toto slovo je VALIDITA.

toto je presne dovod preco sme si pred mesiacom pisali, ze niesom ochotny diskutovat na urovni ktora sa tu poslednych mesiacoch udomacnila. absolutna strata kritickeho a logickeho myslenia. zamienanie si pojmou ako je INFORMACIA a NAZOR. v zurnalistike je to jasne. nemozes publikovat informacie, ktore su nepotvrdene. pokial maz nazor, ktory chces prezentovat , tak ho musis napisat ako komentar. ja som analytik a viem analyzovat data. clanky nie su nic viac a nic menej ako suhrn dat. dokonca aj primitivny algoritmus dokaze analyzovat, ci je clanok hoax alebo ma validitu. problem je, ze ludia to nedokazu. resp. ludia to robit nechcu. ludia chcu citat svoj vlastny podprahovy nazor. a ten samozrejme dostanu.


pred par mesiacmi som s kolegami riesil prave vplyv umelej inteligencie na zurnalistiku. existuju stovky webov kde clanky pisu algoritmy a ludia ich citaju lajkuju a komentuju. vytesuju sa z toho ze autor clanku ma podobny nazor ako citatel . vyhladavaju media, ktore pisu to co ludia chcu pocut. smutne je, ze ludia sa spravaju primitivnejsie ako najprimitivnejsie algoritmy, ktore clanky pisu. pri proruskych konspiracnych weboch je situacia este zufalejsia. pisu ich totiz ludia, pre lludi. ziadna informacia nemusi byt podlozena. staci napisat absurdnu hypotezu. a toto je nieco k comu ty dodavas, ze si treba vypocut obe strany. poviem ti tajomstvo. ziadne dve strany neexistuju. validne informacie proste su. validna informacia nema ziadnu pozitivnu alebo negativnu konotaciu. to co citas niesu informacie. su to nazory. s ktorymi sa stotoznujes alebo nie.


nemoze byt kazdy vedec, any datovy analytik. celkom by stacilo pouzit sedliacky rozum. a tiez by stacilo keby ludia nazyvali veci pravymi a jednoduchymi menami.

okupacia v 68 nebolo oslobodenie. anexia Krymu bolo bohapuste napadnutie suverennej krajny a zabratie uzemia Ruskom. Sirenie propagandy pomocou internetu je sirenie propagandy a nie informovanie verejnosti.


Škoda, že tí, čo na vlastnej koži nezažili cenzúru a vymývanie mozgov za bolševickej totality to nechápu.

skoda je hlavne to, ze si v ramci demokracie ochtny pripustit, ze ten totalitny rezim, ktory tak nenavidis si tu robi PR a to uplne beztrestne. Ja niesom za ziadnu cenzuru ani za to aby autori sedeli v base. to co tvrdim je, ze kazdy kto siry hoaxy a propagandu zalozenu na vymysloch, ktora bola mimochodom x krat prekazana a potvrdena samotnymi autormi by jednoducho mal byt oznaceny ako siritel propagandy.

a to ze institucie ako banky alebo inzerenti niesu ochotni podporovat teroristicke aktivity ? Ano to je spravne, mame demokraciu a je jasne ze rakuska banka nebude podporovat teroristov. ma to aj smernicu. vola sa to AML.
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa mm1809 »

Mika vyborny nazor, plne sa stotoznujem.

sme.sk, dennik N, a aktualne mainstream televizie a ostatne pro US by mali mat v uvode kazdeho clanku a relacie napisane - PROPAGANDA USA

a tie ostatne - PROPAGANDA RUSKA alebo kohokolvek.

To by bol ten idealny svet a clovek by si vybral. Avsak poukazovat na jednu zlu zlu propagandu (rusku) a nezabrdnut do tej z USA, je akesi nekompletne. Skoda ze tento zakon v parlamente nedavno nepresiel i ked sa tykal mimovladok, bolo by hned jasnejsie kto za koho kope.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

makx, Mika, absolutne suhlasim
Mika napísal:okupacia v 68 nebolo oslobodenie. anexia Krymu bolo bohapuste napadnutie suverennej krajny a zabratie uzemia Ruskom. Sirenie propagandy pomocou internetu je sirenie propagandy a nie informovanie verejnosti.
Mika napísal:a to ze institucie ako banky alebo inzerenti niesu ochotni podporovat teroristicke aktivity ? Ano to je spravne, mame demokraciu a je jasne ze rakuska banka nebude podporovat teroristov. ma to aj smernicu. vola sa to AML.
presne tak
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

vidis toto je to o com pisem. ty hovoris o nazoroch, demokracii a slobode slova. ja hovorim ze ludia sa daju velmi lahko manipulovat na zaklade externych vplyvov a demokracia a sloboda slova su zneuzivane v informacnej vojne.
ludia to maju pred ocami kazdy den, a vobec si to neuvedomuju. a tiez si neuvedomuju ze toto podprahove vnimanie hoaxu meni ich nazor. aj tu v tejto diskusii. a je to stale viditelnejsie. kazdopadne je to len tvrdenie a nie kazdy zdiela tento nazor. ja by som na potvrdenie alebo vyvratenie pouzil kvantitativnu analyzu a machine learning.

namiesto toho aby som sa len prizeral ako forum degeneruje by som chcel nieco urobit. povodne som chcel odist a nediskutovat, ale vdaka prispevku vyssie ma napadla ina vec. podme spravit experiment. podme spravit kvantitativnu analyzu tohto fenomenu.

experiment

1 - stiahnime vsetky prispevky ktore boli publikovane na tomto fore.
2 - stiahnime data ako datum registracie uzivatelov (pre identifikaciu diskutujucich)
3 - analyzovat mozeme

- proruske prispevky
- proamericke prispevky
- neutralne prispevky

spravime kvantitativnu analyzu v casovej rade od vzniku fora, ktora skupina prispevkov mala aky priebeh v case.

dalej mozeme analyzovat prispievajucich na zaklade datumu registracie , na zaklade poctu prispevkou. aby sme vedeli selektovat skutocny nazor diskutujucich od trollov, ktori sem chodia riesit propagandu. je jedno ci prorusku a ci proamericku. mozeme analyzovat naladu fora, ci sa meni alebo je konzistentna. mozeme tiez analyzovat korelaciu medzi rovnakymi nazorovymi skupinami a vplyv trolov na ne,

najdime mylniky , peaky, vyselektujme extremy na casovej osi.

na zaklade tychto dat mozeme vizualizovat korelacne krivky. mozeme zistit aky vplyv maju trollovia na formovanie nazoru komunity, aky vplyv maju na nazor komunity dlhodobo diskutujuci.

mozeme tiez porovnat tieto data z inymi zdrojmy napriklad datumom vzniku konspiracnych webov.

vsetko sa da spocitat. ak bude vola. pomocou klucovych slov sa daju vyselektovat prispevky. ML algoritmus dokaze s urcitou presnostou vyselektovat aj negativnu alebo pozitivnu emociu v prispevku. je to sice vela prace. ale je to zaujimave.


takze ak chcete, som ochotny sa do toho pustit. ak mi peter da data. a som velmi zvedavy, kto bude potom ochotny obhajovat jednu alebo druhu stranu proti cislam.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa makx »

Mika, vyborne prispevky.

mm1809, vidiet, ze sa stale snazis vyvolat dojem, ze aeronet a ine pseudomedia sa rovnaju mainstreamovym mediam a ponukas znova jednoduche riesenie, ktore vyvola idealny svet, ze staci nalepkovat media "propaganda USA" a "propaganda RUSKA". Jednoduche riesenia pre komplexne problemy neexistuju a idealny svet uz vobec nie. Znova aeronet sa neda porovnavat kvalitou sprav s mainstremovymi a hlavne renomovanymi mediami.

Ty si sam napisal, citujem "ja sa nepotrebujem zaradovat k nejakym skupinkam aby som si dokazal vybudovat nazor na svet" a teraz prides s Kotlebovskym riesenim oznacovania vsetkych medii "propaganda x", "propaganda y".
Takze sam nechces byt zaskatulkovany ale media by si skatulkoval. To je presne "logika" aeronetu :roll:

Znova tu napisem, ja vnimam urcite mainstreamove media (najviac sa mi pozdavaju ceske v nasom regione ako idnes, hospodarske noviny alebo lidovky), ze maju urcite vychylenie na zapad ale zostavaju voci nemu stale kriticke (samozrejme do urcitej miery, inak by neboli vychylene) a stale si tam dokazem precitat aj uspechy na vychode (okrem neuspechov) ale pseudo media ako aeronet nie su VOBEC kriticke voci rezimu, ktory propaguju a docitam sa tam IBA o neuspechoch na zapade. Preto povazujem aeronet, ze sa nemoze rovnat s mainstreamovymi mediami.
Tuto tezu mi este nevyvratil ziaden obhajca aeronetu a ani Juggler. Zato ak si otvorim hlavne spravy alebo aeronet a potom si otvorim masmedia alebo renomovane masmedia, tak sa tato teza potvrdi.


- Ak sa bavime o chybajucej legislative v ramci medii, tak som tym myslel hlavne sirenie poplasnych sprav a chybajuce poziadavky na transparenciu medii.
Sloboda nazoru neznamena, ze teraz si mozeme povedat absolutne vsetko, pretoze potom sa to da lahko zneuzit ako v pripade nahlasenie bomby v budove, keby to nebolo trestne a stihane, tak tu bombu nahlasuju obcania stale ako sa im hodi.
Nieco podobne sa teraz deje s hoaxami a dezinformaciami. Ak napisem titulok clanku, ktory je uz podla obsahu clanku klamlivy, tak vsetko je ok a este taketo medium sa tu obhajuje.
Porovnanie s nahlasenim bomby, keby nahlasenie bomby sa nezneuzivalo v takej miere ako sa zneuzivalo, tak by tiez nemuselo byt trestne. Ale trend bol opacny.
Takisto ako sa pred konfliktom na Ukrajine v 2014, kedy neexistovali ziadne pseudo media, tiez boli hoaxy, kt. sa sirili emailami (preposli dalej) a ludia boli rezistentni voci tymto primitivnym dezinformaciam. Ale s nastupom pseudo medii, sa iba znasobili, zorganizovali, sprofesionalizovali sa hoaxy a evidentne funguju, kedze nase obyvatelstvo im zacalo verit. Par hoax emailom neverili ale pseudo mediam uz ano ale v podstate je to to iste.
Takze nulove sankcie voci primitivnym dezinformaciam (je mi jedno, kto koho propaguje) nie je riesenie.

Juggler, pozrel som si video s Lipsicom. Btw je to len vysek diskusie a este aj zostrihany! Takze nepoznam uceleny nazor Lipsica a ostatnych ale iba nazory, ktore podporuju Hlavne spravy. Mal tam byt cely zaznam diskusie.
Co som napisel v odseku vyssie je presne to co sa pytal aj Hvorecky, kde je ta hranica?
Pre situacie ako klamlive nahlasenie bomby v budove sa urcila hranica. Pre klamlive uvadzanie financnych vykazov sa tiez urcila hranica. Pre zavadzajucu (skrytu) reklamu v mediach sa tiez urcila hranica. A vsetky pripady by nemuseli byt vobec trestne alebo sankciovatelne (pokuty), pretoze ved mozeme povedat, ze je to "sloboda nazoru" a nestarame sa v akej miere to je zneuzivane. Aj uctovnik v Enrone si mohol povedat, ze on mal IBA iny pohlad na svet = uctovanie, tak preco by mal napr. platit pokutu? Aj ked to bola jasne dokazatelna klamliva uctovna technika.

Lipsic okamzite oponoval a jeho odpovedou na otazku, kde je hranica, ze zakaz a tresty nie su riesenie a treba len viac diskutovat. Ano ale je otazka, ci zijeme vo svete, kedy slabiny systemu sa zneuzivaju v malej miere alebo vo velkej, ktora uz smeruje k anarachii alebo urcitemu chaosu. Hoaxy v podobe emailov bola mala miera, uroven spolocenskej diskusie (ako zmienoval Lipsic) bola dostatocna aby zabranila viere v hoaxy. V sucasnom svete, pseudo media zneuzivaju nas system v takej miere, ze sucasna uroven spolocenskej diskusie je pomala a viera v hoaxy narasta ovela rychlejsie.
Suhlasim s Lipsicom, ze vacsia diskusia ale hlavne osveta je potrebna ale je otazka, nakolko je rychla a reflektujuca aby nestupnovala viera v hoaxy?
Priklad citat:
http://www.etrend.sk/ekonomika/jan-mach ... losti.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Na gymnáziu Novohradská sme vytvorili s kolegom predmet Dejiny a spoločnosť, na ktorom učíme žiakov, ako bádať v humanitných vedách. Všetky tézy musia byť postavené na relevantných dátach. Každý rok ale bojujeme s prvákmi, pretože sú náchylní veriť konšpiračným teóriám a bombasticko-fantastickým témam. Keď máme tému o vesmíre, tak z toho napríklad vypadne, že Američania neboli na Mesiaci a všetko je len fikcia.

Takze Juggler, ako sa ma spolocnost vysporiadat s tymto trendom? Ze sa stupnuje viera v hoaxy a primitivne dezinformacie a zacinaju mat vplyv na masu ludi.
Predstavme si, ze by sa takto zacali sirit hoaxy medzi statikmi, stavitelmi domov. Tiez sa mame len prizerat, ako statici zacinaju verit primitivnym klamstvam a 8/10 budov spadne.

Ja som tiez proti ciernobielemu svetu, ze jedine (a jednoduche) riesenie je vsetko zakazat a rovno posielat do basy.
A preto existuju aj pokuty a ine odstupnovatelne sankcie. Rovnako ako to je v pripade klamlivych financnych vykazoch alebo reklamach.
Znova nebavime sa o zakaze alebo pokutach, ze niekdo nadava "spinava SaS" ale o clankoch, ktore su hoaxy a jasne prekazatelne klamstva.

Po druhe, samoregulacny ucinok (nie su potrebne pokuty, zakazy, tresty, atd.) je zvysenie poziadavkov na transparenciu. Preco sa viem docitat o organizacnej a vlastnickej strukture, financnych vykazoch mainstreamovych medii a u pseudo medii, nie som schopny najst ani konatela. Toto je dalsi faktor preco nemozeme stavat na rovnaku uroven masmedia a aeronet a ine pseudo media.
To je tiez paradoxnej sucasnej doby, ze verejnosti vadia schrankove firmy, nejasne organizacne a vlastnicke struktury, ci uz u firmach, ktore obchoduju so statom alebo nie, ale rovnakej verejnosti, ktora zaroven obhahuje alebo veri aeronetu, nevadi, ze je v skutocnosti rovnako netransparentny. Znova sa tu aplikuje dvojaky meter.
JUGGLER napísal:Začína to nebezpečným škatuľkovaním a nálepkovaním ( tí sú zlí a tí dobrí ), pokračuje výzvami na zákaz...potom začnú skutočné zákazy a cenzúra...a nakoniec príde totalita.
Najvacsiu mieru skatulkovania prave pozorujem z hlavnych sprav, ktore jasne ukazuju, zapad vsetko zle, zhnity system, atd. a vychod je ok, tam netreba ziadnu kritiku. Kto s tym nesuhlasi, je okamzite zaskatulkovany za "slnieckara" alebo najnovsie "protislovaka".
Najvacsia miera zakazov a cenzury je prave na vychode, ktoremu hlavne spravy vobec nie su kriticke a hlavne vobec cenzuru ani nespominaju! A ano, totalita tam je. Uz nie ako za cias bolsevika ale v porovnani so zapadom tam je.

Takze prepac Juggler ale sam si odporujes. Stale mi uchadza logika v tvojich vyrokoch, ked si proti cenzure a zaroven obhahujes hlavne spravy, kde je najvacsia cenzura (selektivnost sprav).

Na zaver, ja som za alternativny pohlad na svet, lebo to nas posuva dopredu. Ale to sa deje pod podmienkou, ze alternativny pohlad vieme potom aj dokazat v podobe faktov, dokazov, dat, potvrdeni nezavyslimi stranami, transparencie a vecnej diskusie.
Proste aeronet a pseudo media tieto predpoklady vobec nesplnaju a preto z mojho pohladu nemaju ani narok sa povazovat za nieco "alternativne".
Naposledy upravil/-a makx v Ut 06 12, 2016 2:51 pm, upravené celkom 1 krát.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ja som presvedceny a z toho dovodu mam krasny pocit z toho, ze mi rozna nespravna propaganda anektuje mozgove bunky. Aj ta spravna. Prosim neberte mi tento krasny pocit. Ja propagandu milujem. Hlavne taku na urovni, kde potrebujem viac ako pol sekundy na zistenie ci ide o propagandu.
Z toho dovodu si neprosim, aby mi niekto hladal propagandu skladajucu sa z klamstiev polopravd a dalsich prehreskov proti formalnej logike a vopred ci nasledne prezradil. Ja ich vsetky milujem. Inak by som nemohol citat noviny, pozerat reklamy, studovat dejiny, navstevovat weby a klikat na priatelov z fejsbuku.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa mm1809 »

Dobre tak zhrniem to co si myslim.

Media by mali z principu fungovat ako reporteri verejnej mienky a diania. V dnesnej dobe sa postavili do role kedy sa snazia verejnu mienku vytvarat a dokonca aj dianie - to je dost skandal, si patentovat pravo na rozum a pravdu. Kadruju a nalepkuju tych co konaju a myslia inak. A vzdy podla toho pisu a informuju, kto je ich vlastnik. Zda sa ze kazde medium je niekoho lokaj. Neexistuju slobodne a najma nezavisle media a informacne zdroje.

Preto jedina moznost, je mat moznost si pozriet informacie o nejakej udalosti z ROZNYCH zdrojov (vdaka za internet) a z toho si urobit nazor. (v minulosti bola manipulacia ludia lahsia kedze exsitovalo len radio/noviny/tv v rukach mocnych)

Na ktoru stranu sa prikloni citatel/divak, resp. zostane nestranny zalezi len od hodnot a postojov jedinca ktory tie spravy bude citat/sledovat.

A napriek tomu som za zakaz akehokolvek zakazovania a okliestovania slobod.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Istiach »

mm1809 napísal: Preto jedina moznost, je mat moznost si pozriet informacie o nejakej udalosti z ROZNYCH zdrojov (vdaka za internet) a z toho si urobit nazor. (v minulosti bola manipulacia ludia lahsia kedze exsitovalo len radio/noviny/tv v rukach mocnych)
Rozumies, ale ked si pozries 10 zdrojov z ktorych je 9 systematicky vymysleny bullshit, tak ti to na rozume neprida, skor naopak.

Ako je napisane vyssie: Na zaver, ja som za alternativny pohlad na svet, lebo to nas posuva dopredu. Ale to sa deje pod podmienkou, ze alternativny pohlad vieme potom aj dokazat v podobe faktov, dokazov, dat, potvrdeni nezavyslimi stranami, transparencie a vecnej diskusie.
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa mm1809 »

Ano mas pravdu, mozes si zdovodnit ze z takychto a takychto dovodov je nejaky zdroj bullshit. Je ich kopec, a mozno aj ten aeronet (nepoznam tu stranku a nic som z nej nikdy necital). Tu uz je ale na cloveku aby pouzil intelekt a rozum a vyhodnotil ten zdroj a to co cita/sleduje.

Ono ked si to tak vezmes, vacsina ludi asi skumat ani nechce. Otvoria prve alebo svoje oblubene medium a ked docitaju aj tak len preladia tv a svoju mysel na " Farmar hlada zenu" pretoze je to pohodlne a utecu tak od svojich problemov.
Mensina hlada aj ten "alternativny pohlad" a potom vyhodnocuje.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Istiach »

Ako hovoris, vacsina ludi skumat nechce a prave ich cieli proganda, lebo je to masa ktora ma politicku silu a je lahko ovplyvnitelna. A prave preto je dolezite vyriesit, co s webmi, ktore vyuzivaju nasu slobodu slova a pluralitu nazorov, aby systematicky prave tychto ludi ovplyvnovali podla svojich zaujmov. A zarovoen nesklznut k totalitnym rieseniam.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa makx »

mm1809 napísal:Je ich kopec, a mozno aj ten aeronet (nepoznam tu stranku a nic som z nej nikdy necital).
Nepoznas aeronet a nikdy si z toho webu necital (okrem skopirovaneho textu od iceberga) ale bol si prvy, co kritizoval Istiachov komentar o aeronete a nepriamo si obhajoval aeronet. To ma byt to spochybnovanie a kriticke myslenie, na ktore sa odkazujes, ze si si spravil obraz o aeronete podla jedneho textu?

Nie, ty si neaplikoval ziadne spochybnovanie a kriticke myslenie.
Ale prave si nam dokazal, ze tvoje kriticke prispevky voci Istiachovi a Mikovi boli cisty trolling.
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa mm1809 »

Ano uznavam bol to trolling, z mojho pohladu vsak v pozitivnom zmysle. kedze trolling podnieti zda sa vasnivu debatu ktora priniesla zaujimave nazory a pohlady.

Bez ohladu na to ci som cital alebo necital aeronet, predpokladam ze to je alternativne ladeny spravodajsky server a nie stranka nejakych pedofilnych vesmirnych ludi. Mne vsak slo o to ze zrovna v tych prvych prispevkoch nastalo schvalovanie zatvarania uctov, resp. pomaly ludi, koli nazorom. Ak vystupovanie proti tomu je trolling, tak ano, trolloval som a rad.

Hold ale slovo trolling je dnes tak sprofanovany termin, ze tym mozes oznacit hociaky prispevok co sa ti zrovna nepaci ;)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Istiach »

Treba uviest veci na pravu mieru:

Trolling nema pozitivmy zmysel. To je podstata trollingu.

Aeronet nieje alternativne ladeny spravodajsky server, ale web siriaci propagandu, ktory nieje alternativou voci spravodajskemu mainstreamu, lebo nesplna to co by spravodajsky server mal splnat zo svojej podstaty.

Napr u mna schvalovanie zatvarania uctov stale pretrvava. Firma si ma pravo urcit hranice, tak ako si ma pravo urcit hranice, stat, rodina, mesto, zdruzenie atd.

Trolling je dobre zdokumentovany internetovy fenomen. AK niekto nevie co to je, sup dostudovat napr na wiki.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa JUGGLER »

makx napísal:
Takze prepac Juggler ale sam si odporujes. Stale mi uchadza logika v tvojich vyrokoch, ked si proti cenzure a zaroven obhahujes hlavne spravy, kde je najvacsia cenzura (selektivnost sprav).

Na zaver, ja som za alternativny pohlad na svet, lebo to nas posuva dopredu. Ale to sa deje pod podmienkou, ze alternativny pohlad vieme potom aj dokazat v podobe faktov, dokazov, dat, potvrdeni nezavyslimi stranami, transparencie a vecnej diskusie.
Proste aeronet a pseudo media tieto predpoklady vobec nesplnaju a preto z mojho pohladu nemaju ani narok sa povazovat za nieco "alternativne".
Nevadí, že ti uchádza logika. Ja ťa nepresviedčam. Len prezentujem svoj názor.

Aeronet nepoznám..neviem prečo sa všetci začali k nemu vyjadrovať, ked ho tu nepozná skoro nikto. :roll:
Kliknete a okamžite robíte verdikty.... Ja som si tam prečítal jeden článok a nebol to zlý článok. Bol o tom ako sa všetok mainstream vrhol na Lucku Bílu a Vondráčkovú zato, že povedali svoj názor. A pustil som si pesničku od ,,extrémistu,, čo mu v Slávikovi ľudia dali hlasy, aj o píčach a mrdáni od rómskeho rappera z ktorého média urobili hrdinu...

Asi tu nemá zmysel nič rozoberať, lebo ja som jasne povedal, že na Hlavných správach nachádzam bullshit a zároveň aj dobré články. Ale aj Sme, Pravda, Trend píšu bullshity a zároveň aj dobré články. Sme nebudem rozoberať, ale u Hlavných správ som s nimi obsahovo spokojný. Väčšinou len prekladajú u nás nepublikované články zo zahraničných médii, pričom dávajú linky na originály...zaťial všetko, čo bolo prelinkované zo Západom u nich sedelo...preveroval som niekolko zdrojov. Čo sa týka komentárov a blogov, tie sú u nich podpísané menom a priezviskom. Tak neviem čo tu stále kecáte o trolloch, hoaxoch a propagande. Zprávy z ruských zdrojov čítam málo a beriem ich z rezervou. Ja ani západným médiam nežeriem všetko ...proste evidentne všetkým médiám chýba snaha o nezaujatý a objektívny pohľad. Každé melie to svoje...

A je mi na grcanie z toho dvojitého metra: Áno, Rusi sú zlí, lebo obsadili Krym, ktorí kedysi darovali Ukrajine...ale bolo to niečo, čo ešte nikto na svete neurobil? Je Kosovo, čiže obsadenie územia Srbska v poriadku? ...Pýtal sa niekto Srbov? Bolo ,,humanitárne,, bombardovanie Srbska v poriadku ? ...Nedalo sa to riešiť ináč? Je obsadzovanie palestínskych území Izraelom v poriadku? Prečo média nerozoberajú zločiny, keď sa zbombarduje dom v Palestíne o ktorom sa vie, že sú v ňom ženy a deti? Zato na Rusov sa ihned našije, že zbombardujú nemocnicu v Alleppe...a budú to omielať všetky média donekonečna. Len potom sa ich spýtajú na dôkazy, na súradnice....zrazu jedna babka povedala....Presne taká babka, aká povedala, že v Iraku sú jadrové zbrane...

Tak fajn, kritizujme Rusov, že pomáhajú legitímne zvolenému prezidentovi Asadovi...ale preberajme v mainstreame i amíkov, že rozdrbali Irak bez mandátu OSN. Nech to média nezametajú pod koberec. Pri všetkom, čo sa deje v Iraku a s ISIL treba rozoberať prečo sa to deje, kto môže za situáciu v Iraku, Sýrii, Lýbii? Prekliatí Rusi? Ostatní sú anjeli?

Pozrite sa na migráciu moslimov do EU. Všetka imigrácia vo vyspelom svete svete sa robí tak, že utečenci čakajú v lágroch a štát do ktorého chcú ísť ich preveruje. Aj pol roka, aj rok. Aj z našími ľuďmi sa tak jednalo, ked sa utekalo z komunistického režimu.

A tu zrazu do EU prídu hordy utečencov, ktorým už v Turecku nehrozilo nič. Zboria ploty , ochrana hranice nefunguje, žiadne preverovanie, idú si kde sa im zachce. Nič také inde nefunguje, ale my neriešime, že systém zlyhal, že to takto nemôže fungovať, že niekto má zato niesť zodpovednosť...My riešime ideológiu otvorenej náruče, že treba zachrániť celý svet. Fajn, tak riešme, že doma máme 400 000 rómov, ktorí sa za 100 rokov neintegrovali a z ktorých 1/3 žije v neľudských podmienkách bez vody a elektriky. Alebo riešme, prečo na svete zahynie každý deň 20 000 detí. Všetky by sme mohli zachrániť...stačilo by na to 50 miliárd ročne...zlomok toho čo sa dá do zbrojenia...nuž to evidentne nie je pre niekoho hlavný problém, ani dobrý biznis...

Média nerozoberajú, že všetci politici u nás sa zhodli, že kvóty ani islam tu nechceme ...a tí politici vyjadrujú vôľu ľudu... bez pochýb väčšiny ľudu. Tak prečo média zastupujú vôľu menšiny? To isté bolo v USA. Polovica ľudí tam volila Trumpa, ale 95% médii útočilo a zosmiešňovalo Trumpa. Zamyslite sa nad tým, že tu niečo nie je OK a hľadajte súvislosti. Ja som človek ktorý chce poznať pravdu, preto to seno z mainstreamu nežeriem. Keď nefunguje to, čo by malo fungovať, tak ľudia hľadajú alternatívu. A robia si vlastné média. A preto Hlavné správy nerobia nič zle. Len prekladajú články, ktoré sú niekomu nepríjemné. Len píšu čo tom, čo v médiách chýba. A len vyjadrujú názor. Často aj hlúpy, ako povedal Lipšic, ale taká je už sloboda slova.

Ináč celé roky som tu dával linky na zaujímavé články od SME...teraz nemôžem, lebo majú obsah spoplatnený. Takže vďaka chamtivosti Sme nemôžem šíriť ich obsah zadarmo...Vdaka tomu, že prachy sú pre nich to najdôležitejšie, tak tu budem dávať linky na články z Hlavných správ. A poviem vám jedno. Mne je úplne jedno aké médium čítam. Vo všetkých je kopa hlúposti. Už som to písal X krát. Mňa zaujíma obsah. Mňa zaujímajú fakty, informácie, názory. Ja kašlem na ideológiu, na vymývanie mozgov. Takže ked mi tu idete písať, čo si myslíte, vyjadrite sa ku konkrétnemu obsahu, už ma unavuje tá nič nehovoriaca fráza, že všetky alternatívne média sú na nič.

To isté platí aj o diskusii. Je mi jedno kto tu píše. Zaujíma ma len obsah a fakty. Ak sa píšu hlúposti - nečítam to. Ak má niekto dobré príspevky - som rád.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Mika napísal:takze ak chcete, som ochotny sa do toho pustit. ak mi peter da data. a som velmi zvedavy, kto bude potom ochotny obhajovat jednu alebo druhu stranu proti cislam.
fuuha. No ak ti stacia raw data, tz. len databaza a ty si to rozparsujes (ci ako sa tomu nadava) sam, tak nech sa paci, bez problemov ti ich dame
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Istiach »

Možno však napomáhať dobru systematickým šírením klamstiev, falšovaním a prekrúcaním faktov? Biblická odpoveď je jasná: "Prečo nechápete moju reč? — Preto, že nemôžete počúvať moje slovo. Vaším otcom je diabol a chcete plniť žiadosti svojho otca. On bol od počiatku vrahom ľudí a nestál v pravde, lebo v ňom niet pravdy. Keď hovorí lož, hovorí z toho, čo mu je vlastné, pretože je luhár a otec lži." (Evanjelium podľa Jána, 8:44)

https://dennikn.sk/blog/hlavnespravy-sk ... anie-jedu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Odkazy na webe a investovanie"