Indexfunds.sk

Odkazy na články, weby, portály o investovaní
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Maatej
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 08 04, 2007 1:39 pm

Indexfunds.sk

Príspevok od používateľa Maatej »

S povolenim admina si dovolujem upozornit na svoju stranku: http://indexfunds.sk/. Ide o web, ktory sa venuje pasivnemu investovaniu, ETFkam, indexovym fondom, odbornym studiam, financiam. Kedze vacsina prispievatelov na tomto fore su zrejme aktivni investori, pripadne traderi, na mojej stranke sa stretnete s opacnymi nazormi na investovanie, s odbornymi studiami, ktore ukazuju, ze aktivne investovanie je looser's game. Verim, ze vas prinuti zamysliet sa a mozno prehodnotite aj svoje doterajsie nazory na financie. Odvazite sa do jamy levovej?:)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Indexfunds.sk

Príspevok od používateľa filip glasa »

máš na webe citát Buffetta o tom, že najlepší spôsob ako invesstovať do akcíí je cez indexový fond. Každý vie prečo to Buffett povedal práve on.
Výhodnosť indexových fondov nie je argument pre tvrdenie, že trhy sú efektívne :wink:

To len na margo tej dlhočiznej diskusie o teórii efektívnych trhov:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewtopic.php?f=6&t=9" onclick="window.open(this.href);return false;
Maatej
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 08 04, 2007 1:39 pm

Re: Indexfunds.sk

Príspevok od používateľa Maatej »

Preco to Buffet povedal? Zda sa, ze to vie kazdy okrem mna:). Ja sa domnievam, ze to odporucal ako najlepsiu cestu pre bezneho investora s minimom nakladov.

Ak su indexove fondy naozaj vyhodne (rozumej lepsie ako aktivne investovanie), potom mi je jedno, ci su trhy efektivne alebo nie a uz som vyhral, lebo tam mam zainvestovane. No z teorie efektivnych trhov vyplyva vyhodnost indexovych fondov. Na druhej strane, existuje aj argument, ze indexove fondy su vyhodne, aj ked trh efektivny nie je - The Inefficient Market Argument for Passive Investing.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Indexfunds.sk

Príspevok od používateľa filip glasa »

presne tak ako píšeš.
Napísať odpoveď

Návrat na "Odkazy na webe a investovanie"