Dotazník o psychológii investora

Odkazy na články, weby, portály o investovaní
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Dotazník o psychológii investora

Príspevok od používateľa filip glasa »

Sú priamym prienikom s obsahom mojej diplomovej práce, v ktorej sa zaoberám psychológiou investovania, resp. najčastejšími chybami Slovákov pri investovaní z pohľadu psychológie. Vytvoril som dotazníko-test, ktorý je určený pre investorov aj neinvestorov, ktorí môžu jednoducho zistiť, akých chýb sa dopúšťajú. Myslím si, že tento dotazníko-test je vhodným a zaujímavým prostriedkom vzdelávania (kritického pohľadu) aj pre Vašich čitateľov.

Pre lepšie pochopenie, obsahu mojej práce pripájam krátku prezentáciu (viď. príloha)

Týmto Vás chcem požiadať o spoluprácu a to takou formou, že na Vašu stránku, alebo skupinu na facebooku umiestnite link na dotazníko-text (viď. link nižšie) a Vaši čitateľia (užívatelia) by sa dobrovoľne mohli na ňom zúčastniť.

link: http://stancik.php5.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Dotazník o psychológii investora

Príspevok od používateľa Rado »

Dodazník podľa mňa absolútne nepoužiteľný. Najskôr by som si zadefinoval čo rozumiem pod slovom investovanie a potom konštruoval otázky do dotazníka. Obchodovanie na forexe nie je o investovaní. Odpoveď na otázku, či by som zavrel pozície vo forexe v takomto znení hovorí o dosť závažnej neznalosti veci. (Vhodnejšia je odpoveď "podstúpim vyššie riziko s vyšším výnosom". Vaša odpoveď môže naznačovať, že investor predá akcie príliš skoro a dosiahne tak nižšie zhodnotenie, len aby predišiel zlyhaniu.) Z pohľadu psychológie je väčší tlak na obchodníkovi ako investorovi. Možno iba pri obstarávaní investície je ten tlak porovnateľný.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Dotazník o psychológii investora

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Veľmi slabý dotazník. Po vyplnení 50% som sa na to vykašlal.
V jednej otázke sú pre mňa správne všetky odpovede, v inej ani jedna...
Tu sú správne všetky:
Na základe čoho očakávate úspešnosť vašej investície?
na základe jej historického vývoja
je to úspešná firma
na základe vlastných skúseností a intuície
na základe technickej analýzy
na základe fundamentálnej analýzy
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Odkazy na webe a investovanie"