INVESTORSKÉ A TRADING SÚŤAŽE

Odkazy na články, weby, portály o investovaní
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: INVESTORSKÉ A TRADING SÚŤAŽE

Príspevok od používateľa Tomtom »

Mika napísal:tak ako , dal niekto bet na EURCAD ?
EURCAD zatial vyzera ze ma potencial +120 od nahlaseneho tipu
Striebro zatial slabucke , islo -0,12 od nahlaseneho tipu
Ďakujem za odpoved...a oni ako spomina JUGGLER oni ani EURCAD ani nemaju, ja momentalne skusam stastie na skalpovani EURUSD zatial sa dari, idem 100 % in , zatial sa mi podarilo cca 155% :) ale ked kukam ze prvy ma cez 1500% tak je co dohanat :)
TomTom - vaša navigácia :)
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: INVESTORSKÉ A TRADING SÚŤAŽE

Príspevok od používateľa Tomtom »

Moja prva suťaž :)

Vam sa ako dari?

257. TOMTOM 192.55%
TomTom - vaša navigácia :)
Používateľov profilový obrázok
RogueTrader
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 22 04, 2014 3:55 pm

Re: INVESTORSKÉ A TRADING SÚŤAŽE

Príspevok od používateľa RogueTrader »

Maly postreh k soutezi XTB
http://tradingcup.xtb.cz/rankings" onclick="window.open(this.href);return false;
Pochopil jsem to tak, ze pokud chci zkusit udelat nekolik stovek % za den, tak musim jet kratkodobe opce. Na forexu nebo pres CFD na indexech nebo komoditach to je nerealne, s vyjimkou kdyz clovek chytne nejaky extremni pohyb.
Pokud budu klikat 10-15 minutove opce, tak je akorat problem v maximalni sazce (ne nebudu tomu rikat investice :-) ). Pokud z 10 sazek zaraz budu mit 6 uspesnych a 4 ztratove, budu v plusu cca 3 tisice EUR. Takhle to musim otocit 4x za hodinu abych mel zisk nad 100 % za hodinu. A pak mam sanci za jednu seanci udelat nekolik stovek % a vyhrat telefon.
Je to tak nebo na to jde nekdo jinak?
BTW: Sance na zisk na techto kratkodobych opcich jsou vzhledem ke spreadu (=zisku brokera) mnohem mensi nez na rulete.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: INVESTORSKÉ A TRADING SÚŤAŽE

Príspevok od používateľa Airmike »

Mika napísal:EURCAD - long, Silver-long

moje tipy
EURCAD vychadza ok ja uz mam zavrete => nejakych +330
silver stale sa placa v rangu, nic moc => ani neratam mozno 0.10 ??
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: INVESTORSKÉ A TRADING SÚŤAŽE

Príspevok od používateľa Airmike »

inac na tom priklade EURCADU je pekne vidiet ze aj ja stale bojujem s tym ze pri velkych targetoch zvyknem vymaknut. proste ak drzim velky lotsize, tak si mozem hovorit kolko chcem ze budem drzat 1.5-2 mesiace, ale akonahle da 300+350 bodov zatvaram
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: INVESTORSKÉ A TRADING SÚŤAŽE

Príspevok od používateľa kolega »

Dnes mi kamos poslal link na tuto sutaz https://www.quantopian.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

treba naprogramovat strategiu pre obchodovanie akcii na minutovych datach. Vyzera to zaujimavo ale minutove data nie su moja parketa, mozno by som aj tak vedel nieco zriadit, uvidim.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: INVESTORSKÉ A TRADING SÚŤAŽE

Príspevok od používateľa rasto800 »

kolega napísal:Dnes mi kamos poslal link na tuto sutaz https://www.quantopian.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

treba naprogramovat strategiu pre obchodovanie akcii na minutovych datach. Vyzera to zaujimavo ale minutove data nie su moja parketa, mozno by som aj tak vedel nieco zriadit, uvidim.
To vyzera na prvy pohlad celkom zaujimavo, cely ten projekt. Aj ked ja teda stocks vobec uz nerobim a ani neplanujem. A oni zas nemaju futures a ani neplanuju :)
Ale aj tak je to zaujimave:
1) Clovek ma pristup k datam (stocks) za poslednych 12rokov, na minutovej a daily urovni bez vybavovania nejakeho demo uctu, stahovania nejakej platformy atd.
2) Strategie sa programuju v ich IDE ktore je priamo pristupne cez web prehliadac. Tj. zapnem komp, zapnem prehliadac a uz kodim.
3) Python sa da celkom rychlo zvladnut (havne pre niekoho kto ma ake take zaklady v hocijakom prog. jazyku)
4) Cele to je zadara na backtesting (live pripojenie na IB planuju nejako spoplatnovat casom)

No urcite mi to pride ako celkom dobry napad co chlapci spravili.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: INVESTORSKÉ A TRADING SÚŤAŽE

Príspevok od používateľa kolega »

tiez sa mi to paci a je to sice na minutovych datach ale ide sa na daily base takze asi idem do toho, python a ich IDE snad zvladnem...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: INVESTORSKÉ A TRADING SÚŤAŽE

Príspevok od používateľa Airmike »

dukascopy navysili prize funding o 30%

zaroven zmenili turnover requirements pre kazdych 100 USD z 0,5M na 2M

http://www.dukascopy.com/fxcomm/?page=News&post=483" onclick="window.open(this.href);return false;

http://i.imgur.com/bc2v45G.png" onclick="window.open(this.href);return false;
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: INVESTORSKÉ A TRADING SÚŤAŽE

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Doteraz som mal predsa 1,5M na kazdych vyhratych 100 USD.

Naposledy som nahodilo otvaral pozicie na EURUSD ked bol spread najmensi a ihned ich zatvaral cez market ... a zo 100 USD ostalo 40 EUR. Ale turnover requirement 1,5M bol splneny a peniaze som previedol.
Napísať odpoveď

Návrat na "Odkazy na webe a investovanie"