SmartPriceAction.com

Odkazy na články, weby, portály o investovaní
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa ViktorVero »

Na začiatku decembra 2011 som začal publikovať blog o obchodovaní na burze a forexe: http://www.SmartPriceAction.com" onclick="window.open(this.href);return false; .

Na tomto blogu rozprávam môj príbeh. Je to skutočný príbeh človeka, ktorý dlho hľadal pokoj a rovnováhu. Človeka, ktorý dlho nevedel pochopiť, že nie je možné oddeliť obchodovanie na burze od ostatného života. Človeka, ktorý uspel až vtedy, keď si „upratal v hlave“ a keď sa trading stal jeho životnou filozofiou.

Akékoľvek pripomienky, nápady, ale aj kritiku samozrejme uvítam.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15788
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ahoj. V čom je ten príbeh?
Najprv si dal peniaze Afin Brokerovi, alebo hocikomu inému a prišiel si na to, že ťa okrádajú a ďalej?
Začal si sa na burze trápiť sám a zistil si, že to nie je ľahké. Prešiel si všetkým, čím prejde každý začiatočník. Si nabitý vedomosťami. Konečne vieš o čom je trading, čo treba robiť. A ďalej? Čo ďalej? Chýba mi pointa.

Z tou podkapitalizáciou súhlasím len keď ide o trading for living. Keď musíš konzistentne zarábať, živiť sa.
Ináč je to jedno. Môžeš rovnako zbohatnúť z pár tisícami, keď si dobrý, ako skrachovať s miliónmi, keď nezvládneš riadenie rizika. Pri forexe je to detto jedno.
Väčšina skrachuje kvoli zlému riadeniu rizika. Nie kvôli nedostatku peňazí.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa ViktorVero »

JUGGLER napísal:Ahoj. V čom je ten príbeh?
Najprv si dal peniaze Afin Brokerovi, alebo hocikomu inému a prišiel si na to, že ťa okrádajú a ďalej?
Začal si sa na burze trápiť sám a zistil si, že to nie je ľahké. Prešiel si všetkým, čím prejde každý začiatočník. Si nabitý vedomosťami. Konečne vieš o čom je trading, čo treba robiť. A ďalej? Čo ďalej? Chýba mi pointa.

Z tou podkapitalizáciou súhlasím len keď ide o trading for living. Keď musíš konzistentne zarábať, živiť sa.
Ináč je to jedno. Môžeš rovnako zbohatnúť z pár tisícami, keď si dobrý, ako skrachovať s miliónmi, keď nezvládneš riadenie rizika. Pri forexe je to detto jedno.
Väčšina skrachuje kvoli zlému riadeniu rizika. Nie kvôli nedostatku peňazí.
V prvom rade sa chcem poďakovať za reakciu.

Pýtaš sa na pointu. Ak tomu správne rozumiem, tak sa pýtaš, aký je dôvod toho, že daný blog publikujem. Odpoveď je jednoduchá – konzistentnosť. Neschopnosť byť konzistentný má vždy držala od zarobenia naozaj veľkých peňazí. Tak napríklad tento štvrtok. Výborný deň. Zvýšil som equity o cca 5%. Ďalších 5% som nechal na stole. To je v poriadku – čakal som, či vydrží BRN 3000 na eur/usd. Pokiaľ by nebol vydržal a cena by sa odrazila nadol – tak by som bol urobil určite cez 10%. Pointa? Poznám sa – do Vianoc by som pravdepodobne už neotvoril žiadnu pozíciu.

Ono sa to nezdá, ale už aj za dva mesiace fungovania blogu mám stálych čitateľov. A sľuby, ktoré som dal sa chystám celkom určite dodržať. Takže teraz nemôžem len tak prestať sledovať trhy, pretože už mám zarobené dosť do konca roka.

Ďalšia vec je, že je rozdiel medzi tým, niečo vedieť a tým, túto vedomosť dať na papier. Áno, máš pravdu. Som nabitý vedomosťami. Ale tieto vedomosti zmysluplne zobraziť vôbec nie je jednoduché. Už len to, že nad tým premýšľam, mi hodne pomáha.

To čo píšeš o podkapitalizácii je pravda. Je to však pravda len v ideálnom svete. Áno, v ideálnom svete bude jedno, koľko má trader na účte. Vždy bude striktne dodržiavať money management a keď mu to broker umožní, môže obchodovať aj so 100 USD.

Svet však nie je dokonalý. A ja už vôbec nie som dokonalý. Na blogu popisujem svoje zážitky a skúsenosti. U mňa v minulosti vždy platilo, že malý účet ma hnal do túžby jeho veľkého zhodnotenia a to vždy bola cesta do pekla.

V.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15788
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ViktorVero napísal: Pýtaš sa na pointu. Ak tomu správne rozumiem, tak sa pýtaš, aký je dôvod toho, že daný blog publikujem.

Pýtam sa kvôli rozuzleniu príbehu. Začínaš tým, že Ťa okrádali, pokračuješ, ako si vzal svoj osud do vlastných rúk a rozuzlenie je aké?
1. Si profík, ktorý sa živí forexom XY rokov...?
2. Zbohatol si, chceš sa podeliť o skúsenosti...?
3. Vieš ako na to a rád by si predával služby, školenia, couching...?
ViktorVero napísal: Pointa? Poznám sa – do Vianoc by som pravdepodobne už neotvoril žiadnu pozíciu.
Ono sa to nezdá, ale už aj za dva mesiace fungovania blogu mám stálych čitateľov.
A sľuby, ktoré som dal sa chystám celkom určite dodržať. Takže teraz nemôžem len tak prestať sledovať trhy, pretože už mám zarobené dosť do konca roka..

Dám Ti jednu radu. Keď Ti ide - zarob čím viac. Zbohatni. Vytvor si rezervu.
Keď Ti nejde, o to viac dbaj o manažment, disciplínu, konzistentnosť.
Nepodľahni ilúzii, že úspech na burze bude trvať večne. Tak ako všade inde, raz za pár rokov príde kríza.

ViktorVero napísal: Ďalšia vec je, že je rozdiel medzi tým, niečo vedieť a tým, túto vedomosť dať na papier. Áno, máš pravdu. Som nabitý vedomosťami. Ale tieto vedomosti zmysluplne zobraziť vôbec nie je jednoduché. Už len to, že nad tým premýšľam, mi hodne pomáha.
Môj názor je taký, že byť nabitý vedomosťami nestačí. Premýšlať a pochopiť je viac.
Vzdelávať a odovzdávať skúsenosti v tradingu je ťažké. Ale užitočné. Rád si prečítam zmysluplné veci.
ViktorVero napísal: To čo píšeš o podkapitalizácii je pravda. Je to však pravda len v ideálnom svete. Áno, v ideálnom svete bude jedno, koľko má trader na účte. Vždy bude striktne dodržiavať money management a keď mu to broker umožní, môže obchodovať aj so 100 USD.

Svet však nie je dokonalý. A ja už vôbec nie som dokonalý. Na blogu popisujem svoje zážitky a skúsenosti. U mňa v minulosti vždy platilo, že malý účet ma hnal do túžby jeho veľkého zhodnotenia a to vždy bola cesta do pekla.

Beriem to tak, že si došiel na to, že základom je riadenie rizika.
Neexistuje ideálny svet, ale existuje ideálne riadenie rizika. A ideálny trejder je taký, čo je konzistentne ziskový pri 10 000, 100 000, alebo 1 miliarde.
Forex je na to ideálne prostredie.

Predstav si, že ja som mával opačný problém. Malé účty som vždy zhodnotil na stovky až tisíce %. Z veľkými som mal problém ísť nad niekoľko desiatok %. Z mentálnymi blokmi sa zbohatnúť nedá. Zmyslom tradingu podľa mňa nie je chodiť do práce až do penzie. Účelom je zbohatnúť a byť finančne nezávislý.

Ozvi sa častejšie. Najviac rešpektu a čitateľov získaš , ak si tu založíš vlastné vlákno a v reálnom čase ľuďom nahlásiš nejaký reálny trejd. Máme tu na to vyhradenú tému. Pokiaľ ide o zarábanie peňazí, niet nad živé príklady.

Držím palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa ViktorVero »

JUGGLER napísal:Pýtam sa kvôli rozuzleniu príbehu. Začínaš tým, že Ťa okrádali, pokračuješ, ako si vzal svoj osud do vlastných rúk a rozuzlenie je aké?
1. Si profík, ktorý sa živí forexom XY rokov...?
Áno, dá sa to tak povedať. Posledné štyri roky to určite platí. To čo som zarobil tradingom stačilo na veľmi pohodlný život. V tejto chvíli však musím byť úprimný. Tak ako išiel čas a prichádzali už trošku väčšie peniažky, tak som investoval aj do iných odvetví podnikania. Takže aj keby som z tradingu nemal dostatočný príjem, viem to vykryť z iného zdroja. Zbavuje ma to tlaku. Toto spolu s tým, že som si vybudoval dostatočne veľký obchodný účet (to znamená, nie som tlačený do veľkého percentuálneho ročného zhodnotenia) zabezpečuje moju pohodu. A u mňa pohoda rovná sa úspešný trading. Nie je nič horšieho, ako keď trader „musí“.
JUGGLER napísal:2. Zbohatol si, chceš sa podeliť o skúsenosti...?
Zbohatol som? Neviem. To je veľmi relatívne. Z pohľadu nejakého zamestnanca určite. Aj z pohľadu veľkého počtu podnikateľov, čo sa denne musia poriadne obracať. Ale z pohľadu burzy mám obrovské rezervy ...
JUGGLER napísal:3. Vieš ako na to a rád by si predával služby, školenia, couching...?
Som naozaj prekvapený, koľkých ľudí toto zaujíma a koľko e-mailov som už na túto tému dostal. Keď som začal v septembri minulého roka rozmýšľať o tom, že by som si vytvoril vlastný blog, určite som nemal v pláne niečo predávať.
JUGGLER napísal:Dám Ti jednu radu. Keď Ti ide - zarob čím viac. Zbohatni. Vytvor si rezervu.
Keď Ti nejde, o to viac dbaj o manažment, disciplínu, konzistentnosť.
Nepodľahni ilúzii, že úspech na burze bude trvať večne. Tak ako všade inde, raz za pár rokov príde kríza.
Trhy sa samozrejme neustále menia. Čo funguje dnes, už nemusí zajtra. Myslím si však, že už sa dokážem adaptovať na nové podmienky, takže sa nebojím, že by som nedokázal byť dlhodobo úspešný. Skôr by som sa bál toho: „Zarob čím viac.“ To môže byť nebezpečné.
JUGGLER napísal:Môj názor je taký, že byť nabitý vedomosťami nestačí. Premýšlať a pochopiť je viac.
Vzdelávať a odovzdávať skúsenosti v tradingu je ťažké. Ale užitočné. Rád si prečítam zmysluplné veci.
Všade je ťažké niekoho niečo naučiť. Ale v tradingu je to ešte mnoho krát ťažšie. Ľudia tu robia veci, ktoré by ich v bežnom živote ani len nenapadlo urobiť. Sám si pamätám, ako mi búchalo srdce, keď som sa naučil „malú násobilku“ tradingu a dokázal som si spočítať, čo sa stane, keď sa ropa pohne o x tikov nahor.
JUGGLER napísal:Beriem to tak, že si došiel na to, že základom je riadenie rizika.
Kto na to nepríde nemá šancu. Riziko je jediný parameter, ktorý je trader schopný ovplyvňovať.
JUGGLER napísal:Neexistuje ideálny svet, ale existuje ideálne riadenie rizika. A ideálny trejder je taký, čo je konzistentne ziskový pri 10 000, 100 000, alebo 1 miliarde.
Forex je na to ideálne prostredie.
Áno, trader by sa mal správať stále rovnako, bez ohľadu na to, aký náklad vezie. Ale to je ideálny stav ideálneho tradera.
JUGGLER napísal:Predstav si, že ja som mával opačný problém. Malé účty som vždy zhodnotil na stovky až tisíce %. Z veľkými som mal problém ísť nad niekoľko desiatok %. Z mentálnymi blokmi sa zbohatnúť nedá. Zmyslom tradingu podľa mňa nie je chodiť do práce až do penzie. Účelom je zbohatnúť a byť finančne nezávislý.
Ale to je práve to – ideálny trader neexistuje. Nastupuje psychika. Ono naozaj nie je jednoduché správať sa rovnako, keď mám na účte 5.000.- USD, alebo 250.000.- USD.
JUGGLER napísal:Ozvi sa častejšie. Najviac rešpektu a čitateľov získaš , ak si tu založíš vlastné vlákno a v reálnom čase ľuďom nahlásiš nejaký reálny trejd. Máme tu na to vyhradenú tému. Pokiaľ ide o zarábanie peňazí, niet nad živé príklady.

Držím palce.
Samozrejme, 90% ľudí zaujíma, kde vstúpiť a kde vystúpiť. V klasike: Trade your way to financial freedom je to pekne popísané.

V.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa jogo »

Tak vitaj Viktor...
Vzdy ma potesi, ked pride na forum skuseny trader. Je sa potom od koho inspirovat...
Skoda len, ze po kratkom case tito traderi "vyhasnu" - proste prestanu pisat. Bud ich to prestane bavit, nahneva ich nedovera citatelov alebo dokonca nezaujem o ich prispevky.
Tomu sa da predist jedine zverejnovanim zivych obchodov v realnom case a to sa pri tvojom 4h tradingu kludne da robit.
A nereagovanie na provokacne prispevky. Najlepsia odpoved na taketo prispevky je dalsi uspesny zivy obchod zahlaseny v realnom case.

Na zaciatok moja obligatna otazka(za ktoru som uz bol velakrat "zjazdeny", ale ja ju vytrvalo davam dalej :wink: ):
Mozes napisat, ake zhodnotenia p.a. si dosahoval doteraz v tradingu? Neide mi o absolutne cisla, len rocne percentualne zhodnotenia, aby sme boli v obraze, co ocakavat od tebou prezentovanych strategii.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa ViktorVero »

jogo napísal:Tak vitaj Viktor...
Vzdy ma potesi, ked pride na forum skuseny trader. Je sa potom od koho inspirovat...
Skoda len, ze po kratkom case tito traderi "vyhasnu" - proste prestanu pisat. Bud ich to prestane bavit, nahneva ich nedovera citatelov alebo dokonca nezaujem o ich prispevky.
Opätovne, ďakujem za reakciu.

Trading ma naučil, že veci je potrebné robiť naplno, alebo ich nerobiť vôbec. Do môjho blogu som investoval veľa času a energie – nemusíš sa báť, že prestanem písať príspevky.
jogo napísal:Tomu sa da predist jedine zverejnovanim zivych obchodov v realnom case a to sa pri tvojom 4h tradingu kludne da robit.
Obchodujem aj na D1 a W1. Len som zatiaľ tieto obchody neukazoval. Keď som rozbiehal blog, tak som uvažoval, že by som mal ukazovať pre začiatok H4 obchody. Zdalo sa mi to pre ľudí prístupnejšie. Ale obchodovanie na H4 je náročné na čas. Ale pár dní takto pobežím, aby som nazbieral nejaké obchody – teda samozrejme, ak sa ukážu nejaké príležitosti.

Obchody v reálnom čase. Väčšinu ľudí zaujímajú obchodné signály. Chcú mäso. Ale keď to mäso dostanú, aj tak väčšina z nich nie je schopná to využiť.
jogo napísal:A nereagovanie na provokacne prispevky. Najlepsia odpoved na taketo prispevky je dalsi uspesny zivy obchod zahlaseny v realnom case.
Reakcie zatiaľ boli len pozitívne. Až ma to prekvapilo. Nečakal som toľko e-mailov. Je jasné, že môžem očakávať aj opačné reakcie. Viem to najlepšie z vlastnej skúsenosti. Moje ego bolo veľké ako mrakodrap. A na vine boli všetci naokolo, len nie ja. Aký to bol posun, keď som dokázal (a to len pred manželkou) priznať, že za všetko čo sa mi deje, som si zodpovedný len ja sám.
jogo napísal:Na zaciatok moja obligatna otazka(za ktoru som uz bol velakrat "zjazdeny", ale ja ju vytrvalo davam dalej :wink: ):
Mozes napisat, ake zhodnotenia p.a. si dosahoval doteraz v tradingu? Neide mi o absolutne cisla, len rocne percentualne zhodnotenia, aby sme boli v obraze, co ocakavat od tebou prezentovanych strategii.
Minulý rok to bolo cca 38%. Ale toto číslo nemá veľkú vypovedaciu hodnotu. Obchodujem veľký účet a to mi dáva veľkú slobodu. Z toho potom rezultuje, že mi stačí urobiť pár dobrých obchodov. Pokiaľ som v pluse, tak moja ochota venovať sa tradingu výrazne slabne.

V.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa jogo »

ViktorVero napísal:Obchodujem aj na D1 a W1. Len som zatiaľ tieto obchody neukazoval. Keď som rozbiehal blog, tak som uvažoval, že by som mal ukazovať pre začiatok H4 obchody. Zdalo sa mi to pre ľudí prístupnejšie. Ale obchodovanie na H4 je náročné na čas. Ale pár dní takto pobežím, aby som nazbieral nejaké obchody – teda samozrejme, ak sa ukážu nejaké príležitosti.

Obchody v reálnom čase. Väčšinu ľudí zaujímajú obchodné signály. Chcú mäso. Ale keď to mäso dostanú, aj tak väčšina z nich nie je schopná to využiť.
Vyborne, dokonca tyzdnove grafy. Tak to sa na to fakt tesim.
Aby neskusenym traderom to maso "nezaskocilo" mozno by si tie obchody mal davat bez udanych SL a PT. Jednoducho ohlasit vstup do obchodu a potom vystup z obchodu s pripadnym nasledovnym komentarom.Lebo niekto po case by fakt mohol zacat obchodovat tvoje signaly a nemusel by dobre dopadnut(pokial pouzivas posuvane SL ap.) Ja urcite od teba necakam obchodne signaly, ktore by som podla teba obchodoval.
Chcel by som len nazerat "cez rameno" skusenemu traderovi, aby som sa nieco priucil...

Minulý rok to bolo cca 38%. Ale toto číslo nemá veľkú vypovedaciu hodnotu. Obchodujem veľký účet a to mi dáva veľkú slobodu. Z toho potom rezultuje, že mi stačí urobiť pár dobrých obchodov. Pokiaľ som v pluse, tak moja ochota venovať sa tradingu výrazne slabne.
Toto cislo ma pre mna velku vypovedaciu hodnotu. Nachadza sa v range mojich predstav o moznostiach realneho tradingu. Taketo zhodnotenie by aj mne stacilo na trading for living, len musel by som mat dostatocnu istotu, ze uz viem, co robim. Vtedy by som do toho zapojil vsetky uspory vratane terminovanych vkladov. Teraz sa do toho neodvazim naplno pustit.
Aky maximalny drawdown si mal minuly rok?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15788
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ViktorVero napísal: Obchody v reálnom čase. Väčšinu ľudí zaujímajú obchodné signály. Chcú mäso. Ale keď to mäso dostanú, aj tak väčšina z nich nie je schopná to využiť.
Mäsa je na internete dosť. Mäso je pokrmom amatérov. V konečnom dôsledku každý raz pochopí, že trading nie je o kúpenej/darovanej rybe, ale o tom, že tú rybu musíš vedieť uloviť sám.
Okrem toho, väčšina mäsa na internete je len návnada. Časť trejdu. Napríklad vstup a maximálny potencionálny zisk. To je nič. To je podvod.
Jediný servis, ktorý stojí za niečo je kompletný obchodný plán ( set-up ).
Vstup, výstup, stopka. A to je to isté ako kompletný obchod v reálnom čase.
ViktorVero napísal: Minulý rok to bolo cca 38%. Ale toto číslo nemá veľkú vypovedaciu hodnotu. Obchodujem veľký účet a to mi dáva veľkú slobodu. Z toho potom rezultuje, že mi stačí urobiť pár dobrých obchodov. Pokiaľ som v pluse, tak moja ochota venovať sa tradingu výrazne slabne.
Pre mňa nijaké číslo za jediný rok nemá veľkú vypovedaciu hodnotu. Priemer za posledné tri roky má niečo do seba, ale stále to má len relatívnu vypovedaciu hodnotu. Mnohým stačí vidieť, že na burze sa dá zarobiť. Skončiť rok v zisku.
Aj to kvitujem, ale profesionálna dráha je niečo oveľa, oveľa komplikovanejšie.
Trading má totiž mnoho súvislosti. Nenadarmo vravím, že až keď na burze zbohatneme, až vtedy môžeme povedať, že sme úspešní.

Poviem príklady:

1. Trader X sa vypracoval z malého kapitálu na veľký. Na taký veľký, ktorý mu umožnil žiť a vytvárať si rezervy. A potom ten veľký kapitál otočí toľko krát, že vybratý zisk mu v istom bode stačí na finančnú nezávislosť do konca života.
V tomto bode je Trader X za vodou. Zbohatol a nemusí už ďalej trejdiť.
Môže dokonca rozbiť svoj working kapitál a stále ostane za vodou. Jedine taký trejder môže o sebe s istotou povedať, že je/bol úspešným trejderom.

Zoberme si iný príklad.

2. Trader Y sa vypracuje z 30 000 na 100 000. Takže má za sebou tri roky po 50% p.a., zisk nevyberal, budoval si kapitál. Keď má 100 000, sekne prácou a je z neho full time profík.
Dva roky po sebe urobí znova po 50% p.a. Má už za sebou 5 rokov po 50% p.a. - slušná výkonnosť, nie? Zisk 50 000 p.a. vyberá a míňa na živobytie.
OK. Cíti sa byť profík. Život je gombička. Sloboda.
Po piatich rokoch však príde kríza a stratový rok. Working kapitál sa scvrkne.
Treba z niečoho žiť. Druhý rok má na to, aby dohnal straty.
Rok doháňania strát znamená, že už 2 roky trejdí bez zisku a treba z niečoho žiť.
Pri 2 x 50 000 ročnej spotrebe to znamená takmer istý krach.
5 rokov po 50% p.a. a profík je v kýbli. To čo dokázal bolo zbytočné, lebo nedokázal na burze prežiť, ani zbohatnúť. Môže si taký trejder povedať, že je úspešný trejder?

Poznám dokonca prípady, keď trader prišiel o všetko po rokoch v jednom jedinom trejde.

Rozdiel medzi úspechom a neúspechom môže byť tenká čiara.

Preto vravím, že tradingom sa nestačí uživiť. Treba sa uživiť do penzie (dlhodobo), alebo zbohatnúť. Najlepšie je zbohatnúť. Lebo trejder je ako pilot stíhačky.
Nemusí vydržať...

...takže v tomto zmysle pozor na vetu: ,, pokiaľ som v pluse, tak moja ochota venovať sa tradingu výrazne slabne,,. To je nebezpečný prístup. Nemôžeš trejdiť len toľko, kolko ti stačí na život...
Trading ťa musí baviť natoľko, že pokiaľ nie si za vodou, tak ťa to musí hnať vpred. Podobne ako v profesionálnom športe.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa ViktorVero »

jogo napísal:Toto cislo ma pre mna velku vypovedaciu hodnotu. Nachadza sa v range mojich predstav o moznostiach realneho tradingu. Taketo zhodnotenie by aj mne stacilo na trading for living, len musel by som mat dostatocnu istotu, ze uz viem, co robim. Vtedy by som do toho zapojil vsetky uspory vratane terminovanych vkladov. Teraz sa do toho neodvazim naplno pustit.
Veľmi rozumný prístup. Pokiaľ necítiš istotu, tak nie je dobré tlačiť na pílu. A určite by som nezapájal všetky úspory. Obchodovať môžem len s peniazmi, ktoré si môžem dovoliť stratiť. Jaj – teraz sa mi to radí – keby som sa toho bol sám v minulosti vždy držal.
jogo napísal:Aky maximalny drawdown si mal minuly rok?
Maximálny drawdown som vyrobil, keď som si zase raz dokazoval svoje ego a snažil som sa na H4 presvedčiť sám seba, že dokážem s vysokou pravdepodobnosťou obchodovať aj pokračujúce outside bary, ktoré bežne neobchodujem. Toto hrajkanie ma stálo 7% equity.
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa ViktorVero »

JUGGLER napísal:Mäsa je na internete dosť. Mäso je pokrmom amatérov. V konečnom dôsledku každý raz pochopí, že trading nie je o kúpenej/darovanej rybe, ale o tom, že tú rybu musíš vedieť uloviť sám.
Súhlasím.
JUGGLER napísal:Poznám dokonca prípady, keď trader prišiel o všetko po rokoch v jednom jedinom trejde.
Tak pozor. Kto príde o všetko v jednom obchode nie je trader, ale hazardér. Nikdy neriskujem na jednom obchodnom prípade viac ako 1% equity. Nikdy!

Tieto kaskadérske kúsky už mám dávno za sebou. To už je hodne dávno, vtedy som ešte zadával pokyny cez telefón a bol som „veľký trader“. Samozrejme, že som obchodoval ropu a samozrejme, že som mal v tom exponovaný celý účet. A ono to vyletelo, tak ako malo. Skoro som sa po..., keď som si to prerátal z dolárov na koruny a zistil, že je to viac ako moji rodičia zarobili dohromady za celý život. Samozrejme – ako prišli, tak aj odišli. Ale toto nebol trading, toto bolo hazardovanie.
JUGGLER napísal:...takže v tomto zmysle pozor na vetu: ,, pokiaľ som v pluse, tak moja ochota venovať sa tradingu výrazne slabne,,. To je nebezpečný prístup. Nemôžeš trejdiť len toľko, kolko ti stačí na život...
Trading ťa musí baviť natoľko, že pokiaľ nie si za vodou, tak ťa to musí hnať vpred. Podobne ako v profesionálnom športe.
Ale mňa trading baví, to sa naozaj nemusíš báť. Ale jednoducho netlačím na pílu. Veľa krát vidím a viem s pomerne vysokou pravdepodobnosťou odhadnúť, kam cena pôjde a aj tak to neotvorím.

V.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa kolega »

iba 7% ? to je dost slusne vlastne k 38% vyborne ... tak nech sa dari, tesim sa na realne obchody najma ak to bude na dennom grafe..

zatim.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Strastislav »

Nie som nejaký zabehnutý v problematike. Nie so ani úplný analfabet, ale viem, že podľa starejších harcovníkov som ešte s mliekom na brade. Preto sa na Vás skúsenejších obraciam.
Všimol som si na tej stránke zaujímavú aktivitu, ponuku zo strany tvorcu. Intenzívne o tom uvažujem, že by som to skúsil. Je to akési chodenie do školy cez web za nejaký ten poplatok. Ten nie je vecou mojej zvedavosti.
Aký máte Vy skúsenejší traderi názor na takúto myšlienku dovzdelávania sa k trhovým zručnostiam pomocou učiteľa. Získam niečo viac alebo o niečo skoršie ako intenzívna samouka (vid Juggler). Má šancu ma ten školiteľ niečo naučiť, budem to schopný absorbovať? Nedostanem sa do konfliktu s doterajším svojím spôsobom samoučenia sa?
Pomôžte radou.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa filip glasa »

priznám sa, že som doteraz nezistil na čo tá stránka je aj keď som pár krát čítal nejaký blog odtiaľ. Keď mi niekto vysvetlí systém, tak budem rád.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15788
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Strastislav napísal:Všimol som si na tej stránke zaujímavú aktivitu, ponuku zo strany tvorcu. Intenzívne o tom uvažujem, že by som to skúsil. Je to akési chodenie do školy cez web za nejaký ten poplatok. Ten nie je vecou mojej zvedavosti.
Ja si kladiem jednoduchú otázku. Načo sa potrebuje ,,trejder z veľkým účtom,, otravovať zo vzdelávaním neznámych jedincov za poplatok?

Pozrel som si jeho stránku a mne sa zdá, že veľa rozpráva o ničom. Miesto toho aby tam buchol pár trejdov...

Teóriu tradingu ovláda. Ale koho dnes zaujíma teória sama o sebe?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Strastislav »

JUGGLER napísal:
Ja si kladiem jednoduchú otázku. Načo sa potrebuje ,,trejder z veľkým účtom,, otravovať zo vzdelávaním neznámych jedincov za poplatok?
Pozrel som si jeho stránku a mne sa zdá, že veľa rozpráva o ničom. Miesto toho aby tam buchol pár trejdov...
Teóriu tradingu ovláda. Ale koho dnes zaujíma teória sama o sebe?
Čo sa týka tej "jednoduchej" otázky, preto som sa na tunajšie spoločenstvo obrátil, tiež tomu tak nejak menej chápem a nie je mi to jasné, čo prinúti osobu zabezpečenú, k takému rozhodnutiu. Veď po 10 rokoch trejdovania má určité návyky, režim práce atď., nejakým výukovým režimom ak to nemá byť odfláknuté tak to je kopa starostí s každým jednotlivcom, každý s iným tempom chápania, veď to je dobrovoľné samotrápenie. Ani tá suma nie je bohvieako prínosom pre učiteľa. Trejdy "buchnuté" tam má. Prídu mi reálne, normálne.Treba viac?

Dá sa vôbec vyučovať trading, že žiak má aj naučené(nadrilované) od svojho učiteľa takto na diaľku.

Ja toho nemám za sebou veľa (4roky) viem len to čo som sa napozeral a načítal z 2-3 knižiek nech sa viem ako tak orientovať a 3 roky len čumím pravidelne do grafov, sledujem rôzne rozumovania na 2-3 fórach, snažím sa filtrovať informácie ohľadom sratégie, prístupov, riziko, MM, analýzy, prípravy, evidencie ..., ktoré si potom prakticky skúšam a tak dokolečka drilujem. Len mi to príde akoby som mal pridať tempo, alebo je to v norme?

No a práve to mi príde u neho rovnaké - dostanem informáciu(nemusím hľadať) a ja budem praxovať až kým ju vyhodnotí(me) ako zvládnutú, tak postupujem k ďalšej informácii (predpokladám). A tu je podstata mojej zvedavosti. Je reálne predpokladať, že dostanem od danej osoby-učiteľa tak odlišnú a výrazne hodnotnú informáciu, ktorú by som vlastným pátraním nenašiel. Bude praktické zvládanie teórie-informácie-úlohy pod jeho dohľadom výrazne lepšie ako doteraz moje vlastné, nezaplatím si len ten pocit, že mi niekto dýcha na krk a preto pracujem zodpovednejšie?
Nejde mi o peniaze aby ste ma rozumeli, ale princíp. Veľa sa píše o roznych kurzoch, seminároch, školeniach, mentoringoch, knihách. Ale starí harcovníci dávajú vačšiu váhu na vlastný proces vývoja, vzdelávania.
Tak ako to je?
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa ViktorVero »

Strastislav napísal:Trejdy "buchnuté" tam má.
Som rád, že si to uviedol. A nie je to len suché: SELL xxxx, alebo BUY xxxx, z ktorého sa nedá nič naučiť. Množstvo screenshotov – pretože čo len jeden screen vydá za tisíce slov ...
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa ViktorVero »

JUGGLER napísal:Ja si kladiem jednoduchú otázku. Načo sa potrebuje ,,trejder z veľkým účtom,, otravovať zo vzdelávaním neznámych jedincov za poplatok?
Aby mal ten účet ešte väčší. To je predsa jasné ...

A aby sebe a aj ostatným dokázal, že sa aj v našich podmienkach dá rozbehnúť veľký projekt.

Privátne fórum je ale len prvý krok. Najskôr je nutné vybudovať komunitu, komunitu schopných ľudí a až potom je možné ísť ďalej ...
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Strastislav »

ViktorVero napísal: Aby mal ten účet ešte väčší. To je predsa jasné ...

A aby sebe a aj ostatným dokázal, že sa aj v našich podmienkach dá rozbehnúť veľký projekt.

Privátne fórum je ale len prvý krok. Najskôr je nutné vybudovať komunitu, komunitu schopných ľudí a až potom je možné ísť ďalej ...
Som potešený odozvou pána tvorcu. Ale len po technickej stránke. Je to slušné odpovedať, ale to je asi tak všetko čo k tomu možem z druhej strany napísať. Nič som sa k veci nedozvedel o tom čo ma má presvedčiť o vhodnosti zúčastniť sa na nejakom bližšie nešpecifikovanom projekte. Čo mi to má dať, aké +? Prečo Teba považovať za niečo viac ako už bolo alebo je kdekade? Prečo a včom je Tvoj projekt s vyššou pridanou hodnotou ako ostatné?
Je kopa veľkých projektov rozbehnutých (od bratov grimovcov cez larryho, Tureka, až trebárs po Fullera či ešte väčšie mená), čo nové by mal priniesť ten TVOJ ?

Stále mi chýba konkrátna charakteristika. Alebo sa ju dozviem až keď zaplatím polatok, stanem sa členom klubu "20", pravdaže v prípade ak by som nebol ten koho si vyhradzuješ odmietnuť bez udania dôvodu. Mne nejde o peniaze, to sú drobné čo si stanovil. Ako a na základe čoho si má osoba ako ja (ucho, zelenáč) uvedomiť, že si práve Ty ten s kým dosiahnem viac ako samostatne (rozumej samostatne s dostatočne silným zodpovedným samovzdelávaním). Ja som zatiaľ nič výnimočné a Tvojej stránke nenašiel také, čo sa vymyká štandartu.
Budem potešený konkrétnosťami.
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa ViktorVero »

Strastislav napísal:Som potešený odozvou pána tvorcu. Ale len po technickej stránke. Je to slušné odpovedať, ale to je asi tak všetko čo k tomu možem z druhej strany napísať. Nič som sa k veci nedozvedel o tom čo ma má presvedčiť o vhodnosti zúčastniť sa na nejakom bližšie nešpecifikovanom projekte. Čo mi to má dať, aké +? Prečo Teba považovať za niečo viac ako už bolo alebo je kdekade? Prečo a včom je Tvoj projekt s vyššou pridanou hodnotou ako ostatné?
Je kopa veľkých projektov rozbehnutých (od bratov grimovcov cez larryho, Tureka, až trebárs po Fullera či ešte väčšie mená), čo nové by mal priniesť ten TVOJ ?

Stále mi chýba konkrátna charakteristika. Alebo sa ju dozviem až keď zaplatím polatok, stanem sa členom klubu "20", pravdaže v prípade ak by som nebol ten koho si vyhradzuješ odmietnuť bez udania dôvodu. Mne nejde o peniaze, to sú drobné čo si stanovil. Ako a na základe čoho si má osoba ako ja (ucho, zelenáč) uvedomiť, že si práve Ty ten s kým dosiahnem viac ako samostatne (rozumej samostatne s dostatočne silným zodpovedným samovzdelávaním). Ja som zatiaľ nič výnimočné a Tvojej stránke nenašiel také, čo sa vymyká štandartu.
Budem potešený konkrétnosťami.
Moja reakcia bola poďakovaním za to, že si tu uviedol, že mám na fóre obchody. Nemalo to byť nič viac. A už vôbec som nemal v úmysle Ťa o niečom presviedčať. Nikoho nepresviedčam, to je každého slobodné rozhodnutie.

Čo sa týka privátneho fóra, ako takého, tak u mňa je myslím dostatok informácii. Ak potrebuješ ďalšie informácie, tak sa pýtaj. Dostaneš odpovede. Ale musíš sa pýtať na tom správnom mieste. V kocke povedané, trader dostane v danom fóre to, čo ja považujem za potrebné, aby mohol mať úspech na finančných trhoch.

Čo sa týka toho väčšieho projektu, ten som tu spomínal len nato, aby som odpovedal na otázku Jugglera. Každému musí byť predsa jasné, že musím mať podstatne vyšší cieľ, než len to samotné fórum.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa filip glasa »

mne napríklad nie je jasné, aký máš cieľ.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Strastislav »

ViktorVero napísal: Moja reakcia bola poďakovaním za to, že si tu uviedol, že mám na fóre obchody. Nemalo to byť nič viac. A už vôbec som nemal v úmysle Ťa o niečom presviedčať. Nikoho nepresviedčam, to je každého slobodné rozhodnutie.

Čo sa týka privátneho fóra, ako takého, tak u mňa je myslím dostatok informácii. Ak potrebuješ ďalšie informácie, tak sa pýtaj. Dostaneš odpovede. Ale musíš sa pýtať na tom správnom mieste. V kocke povedané, trader dostane v danom fóre to, čo ja považujem za potrebné, aby mohol mať úspech na finančných trhoch.

Čo sa týka toho väčšieho projektu, ten som tu spomínal len nato, aby som odpovedal na otázku Jugglera. Každému musí byť predsa jasné, že musím mať podstatne vyšší cieľ, než len to samotné fórum.
Viac ako podstata projektu "20" ma nezaujíma, žiadna nadstavba, žiadne + k nemu. To presviedčanie určite neber doslova, je to vlastne poukázanie (moje osobné), že mi chýba dostatok informácií aby som si vytvoril svoje vlastné rozhodnutie v tejto veci (x argumentov ZA / Y argumentov proti). Sám nevidím na Tvojich stránkach nič čo by niekoho naliehavo presviedčalo. Chcel som len vysvetlenie.

Čiže správne miesto na otázky je len a len Tvoja stránka? T.z., že keď tam napíšem tieto isté otázky tak dostanem hodnotnú a vyčerpávajúcu odpoveď? ano? Alebo len vo forme súkromnej pošty či Email -u?

Čiže v kocke dostanem od Teba vzor obchodovania, štýl a podmienky, ktoré si Ty určíš na základe (dúfam) Tvojej úspešnej trejderskej minulosti a ja si ho musím v rámci projektu "20" osvojiť, stotožniť sa s ním a ničím iným. To budem len Tvoja predĺžená ruka, lebo inak ak neposlúchnem dostanem padáka. Zaujímavé. Budeš tam mať 20 osôb, 20 rôznych naturelov, psychík, 20 rôznych úrovní chápania, rôznych reakcií. To mi pripomína niečo ako Slovenské turtles.(alebo ovečky)

Vyššie ciele malo na tomto svete veľa ľudí. Na málokoho sa spomína v dobrom.
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa ViktorVero »

filip glasa napísal:mne napríklad nie je jasné, aký máš cieľ.
Veľmi neskromný – vytvoriť skupinu úspešných traderov ...
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa ViktorVero »

Strastislav napísal:Viac ako podstata projektu "20" ma nezaujíma, žiadna nadstavba, žiadne + k nemu. To presviedčanie určite neber doslova, je to vlastne poukázanie (moje osobné), že mi chýba dostatok informácií aby som si vytvoril svoje vlastné rozhodnutie v tejto veci (x argumentov ZA / Y argumentov proti). Sám nevidím na Tvojich stránkach nič čo by niekoho naliehavo presviedčalo. Chcel som len vysvetlenie.
Jasné. O.K.
Strastislav napísal:Čiže správne miesto na otázky je len a len Tvoja stránka? T.z., že keď tam napíšem tieto isté otázky tak dostanem hodnotnú a vyčerpávajúcu odpoveď? ano? Alebo len vo forme súkromnej pošty či Email -u?
Nepovedal by som to takto „brutálne“, ale je potrebné brať ohľad na toto fórum. Je to oáza slobody v priestore, ktorý podlieha prísnej cenzúre. Tu naozaj nebudem argumentovať, prečo by si mal vstúpiť do môjho fóra. Filip už aj tak dosť veľa toho toleruje.
Strastislav napísal:Čiže v kocke dostanem od Teba vzor obchodovania, štýl a podmienky, ktoré si Ty určíš na základe (dúfam) Tvojej úspešnej trejderskej minulosti a ja si ho musím v rámci projektu "20" osvojiť, stotožniť sa s ním a ničím iným. To budem len Tvoja predĺžená ruka, lebo inak ak neposlúchnem dostanem padáka. Zaujímavé. Budeš tam mať 20 osôb, 20 rôznych naturelov, psychík, 20 rôznych úrovní chápania, rôznych reakcií. To mi pripomína niečo ako Slovenské turtles.(alebo ovečky)
V podstate áno. Len neexistuje možnosť, ako ťa k niečomu nútiť. Padáka nedostaneš, to je jasné. Ale tak isto je jasné, že ak budeš robiť vyložené somariny, ako napríklad, že nebudeš rešpektovať money management, tak Ti rovno poviem aby si peniaze spálil v krbe.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Strastislav »

ViktorVero napísal: Nepovedal by som to takto „brutálne“, ale je potrebné brať ohľad na toto fórum. Je to oáza slobody v priestore, ktorý podlieha prísnej cenzúre. Tu naozaj nebudem argumentovať, prečo by si mal vstúpiť do môjho fóra. Filip už aj tak dosť veľa toho toleruje.

V podstate áno. Len neexistuje možnosť, ako ťa k niečomu nútiť. Padáka nedostaneš, to je jasné. Ale tak isto je jasné, že ak budeš robiť vyložené somariny, ako napríklad, že nebudeš rešpektovať money management, tak Ti rovno poviem aby si peniaze spálil v krbe.

Človeče, keď tu Filip toleruje výlevy toho uleteného "autora najfantastickejšiho policového bestselleru všech dob" tak tu vadiť argumentácia človeka s dostatočne silným sebavedomím, ktorý prezentuje odhodlanie trápiť sa s 2 desiatkami trejderských zelenáčov vadiť nebude. Skôr v tejto sfére vadí opak - nedostatočná informovanosť.

Skúsim teda u Teba.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Airmike »

rozprudili ste tu riadnu debatu, takze ak mozem prihodit svoj nazor tak to vidim asi takto.

som brutalne velky fanusik kvalitnych projektov, hlavne ked taky projekt zacne robit nasinec. kamen urazu pri tychto projektoch ale spociva v originalite a informnacnej hodnote. ja osobne vzdy ked vidim ze nieco nove vznikne, tak prve co pozriem je nejaky uvod o autorovi, bio alebo cokolvek co moze napovedat co vsetko moze autor ponuknut.

vacsina ludi ma na podobne projekty nazor taky ze ten kto ich robi musi byt specialista (s cim suhlasim) a musi byt megauspesny obchodnik (co ja osobne vobec neberiem ako podmienku).
viktor sa prtezentuje ako trader, ktory je mega skuseny a obchoduje mega velke ucty atd. co je mozno fajn informacia pre vacsinu, ale mna to vobec nezaujima. to co ma zaujima je obsahova cast webu. blogu. v podstate to cim tu komercnu aktivitu chce naplnit. no a tu sa dostavam k pointe.

po precitani zakladnych informacii od autora a nejakej tej historie, ma napadla jedna jedina vec. tento pribeh som uz cital, a nie raz. vyhodnotil som to asi tak ze to nebude pre mna zaujimave citanie. a tak som sa tym dalej nezaoberal. dnes rano som si ale precital prispevok Jugglera. a to ze mu pride blog nezaujimavy preto lebo je tam kopec omacok a ze ma autor mozno zmaknutu teoriu ale realne obchody mu chybaju. no a kedze si myslim ze Jugglerove postrehy maju nieco do seba, tak som si povedal ze tomu blogu este venujem nejaky cas. klucove slovo pre mna bolo zmaknuta teoria. to je nieco, co mna docela zaujima. ak mam sancu dozvediet sa nieco viac tak idem do toho. a tak som zacal stdovat zalozku tradingove pasce. a prisiel som na toto.

ziadna , ale absolutne ziadna originalita, vsetko je ako cez kopirak , dokonca aj klucove slova, obedy zadarmo, skratky neexistuju, bla bla bla. vsetko co som precital som cital uz niekde inde, a co je na tom najhorsie, je ze som to cital v ceskoslovencine. okrem toho ze v zalozke tradingove pasce je uplne to iste co je vsade po nete popisane kvanta materialov, spoliehal som sa ze najdem tu teoriu ktoru spominal juggler, ale nech som sa snazil ako som chcel, nic som nenasiel. nasiel som len nazory autora , domnienky, s ktorymi sa ani nemozem na 100% stotoznit. presiel som k clankom backtest a moneymanazment a tam mi uz bolo jasne ze nema vyznam to dalej citat. prvy dojem (samozrejme subjektivny) pre mna bol spravny. dalsi web , ktory postrada originalitu. pise sa tam presne to iste co vsade naokolo, proste taky tradingovy bulvar.

vadila mi este jedna vec a to je to akym sposobom sa snazi viktor vsugerovat nazor o tom ako vsetci tvrdia ze nieje potrebny backtest , forward a podobne,ze nieje potrebne demo a podobne. fakt nemam potuchy kde tieto veci zobral. drviva vacsina "akozetraderov" berie backtest a paper za nieco co je totalne nutne. co je samozrejme jasne, ale nechapem neustale opakovanie akejsi vystrahy pred negaciou tychto zakladov je podla mna uplne mimo. je to ciste bulvarizovanie. tvrdit ze vsetci tvrdia nieco, co nikto netvrdi, to je take robenie si pody pre senzacne odhalenia.

zaver pre mna: mozem sa na blog pozriet z 3 hladisk.

som laik , zaciatocnik a fakt neviem ktora bije - v tomto pripade bude pre mna skutocne web super a je uplne jedno ci nejaku informacnu hodnotu ma alebo nie. pretozev tejto faze je pre mna super vsetko. budem hltat vsetko, az dovtedy kym nenajdem web ktory sice obsahovo je totozny, ale je vacsi a je na nom viac informacii , vacsia komunita. viac zdielania, odbornejsie clanky.
som teoretik a zaujimaju ma len a len cisla, statistiky, strategie, fakty - web je pre mna nezaujimavy, zapada do mainstreamu a nieje dovod sa mu venovat. lebo som na nom nic nenasiel.
som profesionalny trader - ak nemam zrovna uchylku sledovat co sa okolo mna deje, tak si podobny web ani nevsimnem.

bez ohladu na to ci viktor trejdi milionove ucty, alebo je to len PR. myslim si ze plan vytrenovat nejaky elitny klub profi traderov sa mu asi nepodari, pretoze by potreboval obrovsku masu ludi ktori by ho nasledovali, a nasledovat ho budu len ti naozaj zacinajuci. takze jeho ciel je odsudeny hned od pociatku, kazdopadne prial by som mu aby sa mu to podarilo. statistika je ale neuprosna.

ako cas plynie som si urobil zopar svojich pozorovani a vysledkom jedneho z nich je, ze ak mate dostatocne velku skupinu ludi, ktori sa zaoberaju obchodovanim (priklad 1000 ludi). tak v % vyjadreni moze byt cast z nich uspesna a cast bude neuspesna. ake velka bude skupina uspesnych nezalezi na tom kto je ako mentalne silny aku ma psychiku a disciplinu. zalezi len na tom aku informacnu hodnotu dostanu, ake silne bude know how, ktore im bude poskytnute. a preco to tak je? pretoze ide o skupinu, a nie o individalny uspech. v porovnani dvoch statistickych vzoriek, dvoch skupin, po 1000 ludi, sa da predpokladat ze v oboch skupinach budu mat ludia v priemere rovnaku uroven pociatocnych skillov.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Strastislav »

Mika napísal:rozprudili ste tu riadnu debatu, takze ak mozem prihodit svoj nazor tak to vidim asi takto.

som brutalne velky fanusik kvalitnych projektov, hlavne ked taky projekt zacne robit nasinec. kamen urazu pri tychto projektoch ale spociva v originalite a informnacnej hodnote. ja osobne vzdy ked vidim ze nieco nove vznikne, tak prve co pozriem je nejaky uvod o autorovi, bio alebo cokolvek co moze napovedat co vsetko moze autor ponuknut.
ďakujem ďalšiemu harcovníkovi za stanovisko, toto som si prečítal, podumal. Čo z toho pre mňa ale vyplýva? Mne to príde akoby si mi naznačil, že sa mám drilovať sám tak ako doteraz, krok za krokom. Čiže aj keď to zoberem, teda ak by ma zobral, tak žiadnu výraznú nadhodnotu vo svojom vývoji nedosiahnem. Teda ak nemá v ponuke niečo čo sa mi ešte nepodarilo na weboch nájsť, niečo inovatívne v spôsobe výuky a metodike obchodovania. Ale aj ja som sa dočítal len to čo všade, discíplína, risk, kvalitný výber, príprava, učenie, práca, PA, SL. To ale robím aj teraz bez toho aby ma nútili, tak nejak prirodzene pudovo. Len som si myslel, že potrebujem pomoc, lebo sa len vznášam nízko a s obdivom čítam o tých čo už lietajú.
Chápem to tak, že v rámci skupiny ak by som zaostával tak by som brzdil skupinu a keby naopak exceloval tak by ma skupina brzdila. Alebo?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa filip glasa »

ked si zaciatocnik, tak to asi pre teba bude mat vyznam. Kolko to vlastne stoji?
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa mircof »

filip glasa napísal:ked si zaciatocnik, tak to asi pre teba bude mat vyznam. Kolko to vlastne stoji?
""Čo bude stáť tento „špás“? 990 EUR. Pre prvých 20 to je cena za 10 ročné členstvo. Naschvál nepíšem doživotné členstvo, lebo to je veľmi neurčitý údaj.""

http://www.smartpriceaction.com/2012/05 ... #more-1433" onclick="window.open(this.href);return false;

baťovská cena - no nekúp to!

dnes som sa do tejto témy trošku začítal, platí to čo mám napísané pod čiarou...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa filip glasa »

ale ked si to prepocitas na 10 rokov, tak je to len 99 :lol:

tak to sa radsej Strastislav vzdelavaj sam. 990 eur dat za nieco o com nie su presvedceny ze je 100% pre teba dobre, tak to si za to radsej kup nieco pekne. Napr. manzelke starozitny prsten s malym diamantom. Je to pekne, slusna investicia a este ta aj zena pochvali.

Samozrejme, ze 990 by nebolo vela, keby mi to zmenilo zivot a naucil by som sa niecomu nevidanemu. Ale skepticizmus je na mieste. Lebo skepticizmus je vzdy na mieste. A to aj v pripade toho prstena s diamantom.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Airmike »

Strastislav

no zjavne som ten blog neodhadol spravne. pretoze keby som vedel ze po par mesiacoch existencie bude pytat viktor 990 eciek za webinar. tak by mi tato informacia uplne stacila na identifikovanie , kam to mam zaradit. s priecinku nezaujimave by som to hned hodil do priecinku proti mojmu presvedceniu.

garantujem ti , ze ked pojdes na stranku http://www.trading-strategies.info/taxonomy/term/83" onclick="window.open(this.href);return false; , tak sa o konkretne o price action dozvies daleko viac od skutocneho profika na PA. zaplatis daleko menej a hlavne, budes mat k dispozicii 100x viac materialu na studium, 8 rocnu databazu trejdov. live trading room , support a komunitu ludi okolo seba.

tym samozrejme nechcem povedat ze by si si mal zaplatit prave tuto sluzbu, ja by som za price action webinar neplatil ani cent, tento obchodny styl je popisany na nete kompletnme free, nieje to ziadne svetoborne know how


mircof to vystihuje uplne presne , tych 990e je dozivotne clenstvo, lebo zivotnost takychto sluzieb malokedy presiahne par mesiacov.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15788
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika, Filip, Mircof: pripájam sa k vaším názorom

Tajomstvo odhalené : 990 € za ,,prístup do fóra, teda prístup k informáciám, ku komunite traderov a môj servis,,. Ako som prišiel na toto číslo? Je to cca 1.25 násobok priemernej mzdy v priemysle SR za prvé tri mesiace tohto roku.

Ja myslím, že na číslo sa prišlo takto:

Potrebujem 20 000 €...takže 20 ľudí po 1000 € a aby sa im to nevidelo veľa, tak ,,iba,, po 990 € ( však ja si tých 10€ dotrejdím... ). A navrch doživotné členstvo!
Hm...To ich budem mať na krku do konca života?...tak nech je to 10 rokov.


Takže konečne vieme o čom je web a ,,veľký projekt,,.

Autor po 10 rokoch prišiel na to, že vie trejdovať, len akosi...no skrátka aj nejaký pravidelný a istý príjem by sa zišiel... Tých 20 babiek ročne ,,popri tradingu,, by stačilo. :)

Ten smajlík pridávam zámerne... lebo nielen obsah stránky je ako cez kopírak, ale aj vývoj trejdera a jeho zmýšlanie je ako cez kopírak. To sa usmievam aj na seba.

Ja som poslednému záujemcovi o učenie za peniaze pred tromi dňami napísal:

Ja sa učeniu nevenujem. Za žiadne peniaze. Nespal by som dobre ak by si raz kvoli tradingu skrachoval. Sám o sebe môžem prehlásiť, že aj po 12 rokoch na burze sa stále učím.
Neustále dostávam lekcie, vymýšlam nové stratégie a nič nefunguje večne. Trading nie je len o učení. Je to niečo, čo musíš mať v sebe.


Chápem školenia a semináre... Naplní sa trieda... Školitel odprednáša teóriu od A po Z...odovzdajú sa vedomosti, zoberú peniaze a hotovo...rob si čo chceš. Ďalší sú na rade...

Ale keď niekto sľubuje niečo viac a chce odovzdať niečo viac a myslí, že sa vytvorí nejaký kolektív, ktorý bude pod jeho vedením profitovať...a ešte zato zoberie peniaze, tak si berie kríž na chrbát ako ten Ježiš. A to bremeno svedomia podľa mňa nestojí za nijaké prachy.

Myslel som, že ,,veľký projekt,, je opačný. Že tu máme ,,slovak turtles,, ako píše Strastislav... vychovať si vlastných trejderov, dať im prachy a nech pod dohľadom makajú.
Taký projekt sa financuje a víťazstvo je zisk pre všetkých.

Rozdiel je však v tom, že školiteľ platí a školiteľ si môže vyberať. Že môže poslať tisíc ľudí k psychológovi ako Ari Kiev, nech najprv vyselektuje vhodné povahy. Že sa môže sám rozhodnúť koho sa oplatí niečo učiť.

Viktor Vero možno nájde 20 ľudí, čo je ochotných zaplatiť, ale z nich uspeje možno jeden.
Priemerná šanca je 1:100, takže dajme mu kredit, že to zníži na 1:19.
Aký bude osud ostatných? Desať z nich to vzdá, päť sa bude boriť roky,,na nule,, a štyria skrachujú? Jeden možno spácha samovraždu? Kdeže úspešná partia trejderov !
Každý rok ked uspeje jeden, tak sa nejaká partia vytvorí za 10 rokov. Hoci v živote som nestretol profíka, čo v tradingu stavia na partiu.

Aký veľký bude za 10 rokov cintorín tých, čo neuspeli?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tmadnar
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 03 06, 2012 11:55 pm

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa tmadnar »

Ale keď niekto sľubuje niečo viac a chce odovzdať niečo viac a myslí, že sa vytvorí nejaký kolektív, ktorý bude pod jeho vedením profitovať...a ešte zato zoberie peniaze, tak si berie kríž na chrbát ako ten Ježiš. A to bremeno svedomia podľa mňa nestojí za nijaké prachy.
Áno správne, myslím si, že je lepšie venovať sa len svojmu tradingu. Aj keď trading je veľmi neistá a riskantná obživa. Pre mnohých je to jednoduchšie ako zamakať na nových výzvach. Čo sa týka svedomia, Viktor nestavia vzdušné zámky, aspoň ja som niečo také nezachytil. Takže ak by z tých 20 ľudí všetci skrachovali, Viktor môže mať svedomie v pohode - samozrejme len v tom prípade ak urobí pre ich úspech maximum.
Aký veľký bude za 10 rokov cintorín tých, čo neuspeli?
za 10 rokov? Ak Viktor aj zoženie 20 ľudí - ale nič viac ako 20 skrachovancov z toho nebude, potom viem presne aký bude veľký za 5 za 10 aj za 100 rokov. Bude na ňom "ležať" presne 20 ľudí, kto ďalší by do toho skočil? No neverím že by sa niekto našiel. Ak zožne úspech "nevídaný", a urobí aspoň 50% úspešnosť potom za 10rokov netuším veľkosť cintorínu - (tu si ale treba položiť otázku aké bude množstvo úspešných?). Viem však že by mnohým spadli gamby až na zem. Ktovie koľkí by to dokázali rozdýchať.
duku
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 08 10, 2010 11:10 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa duku »

JUGGLER napísal:
Takže konečne vieme o čom je web a ,,veľký projekt,,.

Autor po 10 rokoch prišiel na to, že vie trejdovať, len akosi...no skrátka aj nejaký pravidelný a istý príjem by sa zišiel... Tých 20 babiek ročne ,,popri tradingu,, by stačilo. :)
ja som zelenáč, ktorému sa Viktorov projekt páči a chcem ísť do toho, čo som aj priamo deklaroval na jeho fóre. Preto ma môžete považovať za zaujatého a nebudem tu teda polemizovať, nemám na to odborné predpoklady ani dlhoročné skúsenosti.

Chem len upozorniť na to, že podľa mojich informácií citát, ,ktorý som tu vypichol nie je pravdivý. Nejde o ročné členské, ale o jednorázovú sumu a to teda dosť mení celú perspektívu pohľadu na tento projekt a o "nutnosti" pravidelného príjmu pre jeho autora.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa filip glasa »

Viem že to je na 10 rokov. Preto to nie je až taká veľká suma. Ale platilo by to ak by si mal platiť 99 eur ročne. Potom by to bolo pomerne výhodné. Ak však platíš 990 naraz, tak mi to príde trochu pochybné.
O dva roky možno ten web ani nebude existovať.
Maatej
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 08 04, 2007 1:39 pm

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Maatej »

Ja by som rad vedel, ci price action moze naozaj fungovat. Mozno mi niekto z trejderov odpovie, budem rad za nazor skusenych aktivnych investorov. Ja osobne som voci tomu skepticky.

Price action je predsa strategia, o ktorej je popisane more materialu na free web strankach, su k dispozicii videa, screeny obchodov, knihy za par usd (napr. Martin Pring). Navyse tie strategie nie su nijak zlozite - najdi pin bar, inside bar, outside bar a pod v smere trendu blizko nejakej S/R urovne, nastav SL, nastav TP na 2xSL a cakaj. Toto vyzera naozaj dead simple. A napriek tomu vo svojom okoli pozorujeme viac uspesnych biznismenov, remeslenikov, ci ITckarov atd. ako uspesnych hedge fond manazerov, ci individualnych trejderov. Ako je to mozne?

Je mozne, ze by vsetci ti portfolio manazeri z celeho sveta prehliadli strategiu tak jednoduchu na obchodovanie a volne dostupnu, ak by naozaj fungovala? A ak aj kedysi fungovala, nie je rozumne mysliet si, ze uz nefunguje, kedze ju zacalo pouzivat prilis vela trejderov?

Budem rad za kazdy nazor.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Strastislav »

filip glasa napísal:Viem že to je na 10 rokov. Preto to nie je až taká veľká suma. Ale platilo by to ak by si mal platiť 99 eur ročne. Potom by to bolo pomerne výhodné. Ak však platíš 990 naraz, tak mi to príde trochu pochybné.
O dva roky možno ten web ani nebude existovať.
Niečo v tomto zmysle zamestnáva moju myseľ. Tá suma nie je bohvieako z dlhodobého hľadiska (10 či aj len 5 rokov) motivačná pre toho, kto sa vlastne tej 20 -ke školychtivých zaväzuje pravidelne a zodpovedne sa venovať. Jednorazová platba a defakto neidentifikovateľný čas platnosti. Žiak si vlastne platbou zaviazal učiteľa. Neviem si však predstaviť ako bude vedieť postaviť štruktúru skupiny 20 tak aby v rámci odlišnosti kvality jednotlivcov nedošlo k postupnému rozpadu (ako spomína Juggler).

Potom dôjde k náhrade odídencov novým prišelcom ktorý splnil základné - pôvodné kritériá vstupu? Alebo sa kritéria pre náhradníkov budú zvyšovať podľa úrovne vývoja skupiny pozostalých? To sa potom bude celá štruktúra tak nejak motkať okolo tej istej úrovne, alebo žiaden nový člen už sa nedokáže napojiť. Alebo to bude selekcia a potom individuálny prístup? To si ale zas neviem predstaviť ten časový harmonogram profesora Viktora.

Všimol som si časť stanoviska autora projektu, že to robí preto aby ešte viac vylepšil účet, aby mal ako trejder a zároveň učiteľ ešte väčší kredit. Chápem to tak, že tento projekt 20 aj jemu má vlastne pomôcť v motivácii pre skvalitnenie svojho vlastného postupu v trejdení. A čo ak zistí za 1-2 roky, že to ten efekt nemá. SKturtles ostanú ako nechcené deti, alebo čo sa stane. Dovzdelajte sa už sami, sorry, ale za 2 roky sa na Vás nalepilo už aj tak dosť?

S Jugglerom s tým cintorínom nesúhlasím. Pri tom konzervatívnom MM a prísnom, pravidelnom dohľade ako prezentuje autor, je veľmi ťažké si predstaviť skrachovancov. Tam nič zlé nevidím. Ale tá poznámka s tým krížom má čo do seba, len či to skôr nebude hrb. Kríž vieš odhodiť, hrb potrebuje chirurga.

Po tom všetkom čo tu čítam, neviem sa nejako trafiť do jednoznačného rozhodnutia. Čo ale vnímam, je to že tí čo sa tu prezentujú ako služobne starší nie sú z toho výnimočne presvedčení a nadšení sú len začiatočníci.
Tajana
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 01 06, 2012 8:45 pm

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Tajana »

Netusim, co budu podpisovat v zmluve, ale tych 10 rokov je smiesnych aspon pre mna. Anatomiu cloveka ucia na medecine 6 rokov, stavat dialnice ucia na VS 5 rokov... je price action tak zlozita, ze je potrebne ucit ju 10 rokov? -Tu predsa nehovorime o uspechu pri trejdovani, ale o jednej strategii....vazne 10 rokov???? Alebo je v tej zmluve, ze ich nauci trejdovat...co ked price action uz nebude fungovat, vymysli nieco ine co ich nauci?
Vazne sa im bude chciet a aj panu profesorovi chodit 10 rokov na sukromne forum? Je istota, ze forum nezanikne po 2 mesiacoch?
Minimalne by som sa pozrela, ak forum zanikne po tyzdni ako sa mi vratia peniazky, kedze aj pri 100% garancii vratenia je tu este rychlost sudov....
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15788
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Presne tak. Platiť niečo na 10 rokov dopredu a nevedieť čo mi to prinesie o mesiac, o polrok je volovina. A podľa čoho?
Podľa obsahu? Na tom webe nie je nič extra. Žiadna pridaná hodnota.
Podľa autora? Kto ho pozná? Aké má referencie? Sladké reči nestačia.

Mne celý ten obsah pripadá ako čítanie 10 rokov dozadu. Vtedy, keď sa čokoľvek objavilo na webe v sk, cz, tak to bolo vzácne. Ale dnes?

Tak ako píše Mika a Maatej: toto všetko máte na webe zadarmo.

Dnes nájdete na webe takýchto stránok tisíce. Z väčšinou z nich je zbytočné strácať čas.
Keď platiť, tak si vyberte niečo extra - pridanú hodnotu.
Môžete trejdiť s profíkmi už od 100 USD mesačne. Môžete cez kameru vidieť reálny daytrejding. Môžete kupovať hotové setupy. Môžete byť koučovaní ľuďmi, čo niečo dokázali, čo majú referencie.
Každý z tých servisov vám dá zadarmo 3 týždne trial a potom platíte len tolko, kolko vás to baví. Môžete odísť po mesiaci a vyskúšať niečo iné. Vyhodíte pár stoviek, ale všade sa niečo naučíte. A keď zistíte, že sami nedokážete trejdiť a daný servis vám skutočne prináša zisky...tak OK, väčšina z nich vám umožní zaplatiť aj za doživotné členstvo.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Strastislav »

JUGGLER napísal:Presne tak. Platiť niečo na 10 rokov dopredu a nevedieť čo mi to prinesie o mesiac, o polrok je volovina. A podľa čoho?
Podľa obsahu? Na tom webe nie je nič extra. Žiadna pridaná hodnota.
Podľa autora? Kto ho pozná? Aké má referencie? Sladké reči nestačia.
Mne celý ten obsah pripadá ako čítanie 10 rokov dozadu. Vtedy, keď sa čokoľvek objavilo na webe v sk, cz, tak to bolo vzácne. Ale dnes?
Ja som doteraz mal predstavu, že tunajší služobne starší toho chlapa aspoň ako-tak poznáte. Preto som tu aj svoj prvý príspevok napísal takto do fóra, že dakto niečo zreferuje. Takže ostáva len "príbeh" neznámeho človeka bez realizovaného projektu "daj mi 990 ak chčeš do domu" a predpokladám, že s postupne odumierajúcou webkou. Ale to potom nechápem načo toľko energie. Myslel som si, že trejderi vyššieho levelu majú vyvinutý dostatočne silný zmysel pre racionálne ciele, že svoj čas míňajú cielene a na len nevyhnutný režim. Zvyšok venujú len sebe. Splietol som sa?
Napísať odpoveď

Návrat na "Odkazy na webe a investovanie"