Andrej Kiska - Dobry Anjel

Odkazy na články, weby, portály o investovaní
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Andrej Kiska - Dobry Anjel

Príspevok od používateľa jogo »

Nieco, co ma zaujalo.

http://www.cestazpekla.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Andrej Kiska - Dobry Anjel

Príspevok od používateľa Biosko »

No jo bohatym sa dobre pomaha ked nemusia uz rozmyslat kde co investovat a podobne.
A na quatre a v triangli mu asi pekne isli zisky zo splatok druhych tj peniazky zadarmo.

A inac co ta konkretne zaujalo?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Andrej Kiska - Dobry Anjel

Príspevok od používateľa jogo »

Biosko napísal:A inac co ta konkretne zaujalo?
Vela veci.
-popis prace v USA v 90-roku
-investovanie penazi do akcii USA-firmy, ktora mu ponukla riadenie pobocky na Slovensku a jej nasledny krach
-sposob rozbehnutia podnikania a jeho riadenie - proste nezaspal na vavrinoch a inovoval aj ked mal 75% podiel na trhu (prechod z katalogoveho predaja na splatky na predaj na splatky v kamennych obchodoch:Triangel/Quatro - inovuj kym sa ti dari a nie ked uz padas)
-nazeranie na podnikanie ako sluzbu zakaznikom a nie len ako proces na dosiahnutie zisku - proste "nevymyslat" stale nejaku fintu, ako zo zakaznika vytiahnut viac penazi za tu istu sluzbu, ked prestane rast obrat a tym aj zisk (vid terajsie pocinanie brokerov, ktori nenapadne zavadzaju dalsie a dalsie poplatky v neprospech klienta - proste je kriza, tak si to musi uvedomit aj broker, ze zisky mu nebudu rast)

Filozoficke nazeranie na svet: "Rano vstanem a pol hodiny premyslam o tom, aky som stastny clovek, lebo mozem vstat, som relativne zdravy, mam stastnu rodinu, deti mi nedroguju, mam co jest, kde spat, co si obliect...proste kopec malickosti, ktore si ani neuvedomujeme a ktore su pre vela ludi vo svete nedosiahnutelnym snom.

A samozrejme jeho system pomoci, kde clovek adresne vie, komu pomaha. Som tiez jeden z tych Slovakov, o ktorych Kiska hovori, ktory ma problem dat peniaze nejakej neziskovke na dobrocinne ucely, lebo mam pocit, ze sa z tych penazi vela minie na reziu neziskovky a casto sa za nich kupuju nepotrebne a drahe veci.
Ale dat 100 Eur rodine, ktora zije v hmotnej nudzi preto, lebo sa musi starat o svoje chore dieta a tak si nemoze najst zamestnanie, to velmi pomoze.
A kedze malokto ma moznost venovat 100Eur mesacne, tak je to vyborny sposob spojenia malych sum od malych darcov, aby to malo nejaky efekt pre danu rodinu.

P.S: Mal som v praci veduceho, ktory 10% svojho platu daval na dobrocinne ucely. Ale nie tym sposobom, ze dal peniaze nejakej organizacii.
Nie, on napriklad zaplatil nezamestnanemu ciganovi, aby vykopal starej babke vykop na pripojku k domu a zaplatil mu zo svojich penazi. Neboli to peniaze firmy, kde bol zamestnany, lebo firma hradila naklady len po hranicu pozemku. On to platil zo svojho...
Ked som sa ho na to opytal, preco to robi, tak povedal, ze v Biblii sa pise, ze desiatok ma clovek davat Bohu, tak on ho takym sposobom dava...
Tomu cloveku sa v zivote vyborne darilo(aj financne)...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Odkazy na webe a investovanie"