DANE a ETF

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
comeoff
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ut 13 10, 2009 5:58 pm

DANE a ETF

Príspevok od používateľa comeoff »

Nevie nahodo niekto viac nikde na internete som nic poriadne nenasiel.

Ak nakupim ETF a predam s dakym ziskom tam ten rozdil by som mal zdanit predpokladm 19% danou (oslobodenie od dane pri 6 mesacnom drzani ako v CR na slovensku asi neexistuje koli rovnej dani neviem...)

akotoje pri ETF ktore vyplacaju dividendy ? Tie sa tiez dania 19% danou ? A ako to je s ETF ktore tieto dividendy reinvestuju aj z toho sa plati dan ?

A je to vobec tak ze musim zdanit ten rozdiel predaj-nakup alebo sa to dani az ked si vyberam peniaze od brokera a teda si ich posielam na svoj ucet ? to asi nie vsak ? :wink:
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: DANE a ETF

Príspevok od používateľa Dana »

comeoff napísal:Nevie nahodo niekto viac nikde na internete som nic poriadne nenasi :wink:

Na tomto fóre by si našiel odpovede na všetky otázky, len treba trochu hľadať
comeoff napísal: Ak nakupim ETF a predam s dakym ziskom tam ten rozdil by som mal zdanit predpokladm 19% danou (oslobodenie od dane pri 6 mesacnom drzani ako v CR na slovensku asi neexistuje koli rovnej dani neviem...)
:wink:

odpoveď je napr. tu http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =15&t=1827" onclick="window.open(this.href);return false;
comeoff napísal: akotoje pri ETF ktore vyplacaju dividendy ? Tie sa tiez dania 19% danou ? A ako to je s ETF ktore tieto dividendy reinvestuju aj z toho sa plati dan ?
:wink:

U nás sa dividendy nezdaňujú, teda s tým sa trápiť nemusíš. To však nevylučuje že ti ich môže zdaniť zahraničná spoločnosť ktorá ich vypláca zrážkovou daňou podľa ich zákonov.
comeoff napísal: A je to vobec tak ze musim zdanit ten rozdiel predaj-nakup alebo sa to dani az ked si vyberam peniaze od brokera a teda si ich posielam na svoj ucet ? to asi nie vsak ? :wink:

Zdaňuje sa podľa toho v ktorý deň prebehla transakcia /došlo k prevodu CP/. Ten deň budeš mať na výpise.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"