Da sa prevod akcii medzi brokermi pocitat ako obchod

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Da sa prevod akcii medzi brokermi pocitat ako obchod

Príspevok od používateľa Glogol »

Zdravim. Radsej sa najskor poradim skor ako spravim nejaku hlupost. Sory ze trocha zosiroka. Akciam sa sporadicky venujem cca 13 rokov ale ozaj len sporadicky. Davno ked som zacinal som bol chamtivy zaplietol som sa do fora na pink sheet akcie a umrtvil som si v jednom tickete vacsie mnozsto penazi. Akcie sa uz par rokov nedaju predat lebo cena je 0,0001 a nie je dopyt. Toho roku som mal mal blby pocit pred virusom a vypredal som takmer vsetky akcie aj tie co som mal menej ako rok a jedna z nich ( TSLA ) mi vygenerovala danovu povinnoost co budem musiet zaplatit bud. rok. Teraz by bola idealna doba ako sa tych sr.ciek za 0,0001 zbavit a realiizovat stratu v tomto roku ale neviem ako, kedze nie je po nich uz par rokov ziadny dopyt. Napadla ma taka idea ze by som si otvoril ucet u ineho brokera a keby sa dalo skusil by som ich preniest sam sebe do ineho brokera. Nebude to zdarma ale opatilo by sa mi to. Ak by sa to teoreticky dalo ( este neviem ) dal by sa taky "obchod" povazovat ako realny a realizovana strata by mohla padnut do tohto roku ? Varianta2: Ponukam zadarmo a zaplatim aj vsetky poplatky kupujucemu za 4 800 000 akcii v cene 0,0001 USD. Chcem sa ich len zbavit v tomto kalendarnom roku.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Da sa prevod akcii medzi brokermi pocitat ako obchod

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Glogol napísal:Teraz by bola idealna doba ako sa tych sr.ciek za 0,0001 zbavit a realiizovat stratu v tomto roku ale neviem ako, kedze nie je po nich uz par rokov ziadny dopyt. Napadla ma taka idea ze by som si otvoril ucet u ineho brokera a keby sa dalo skusil by som ich preniest sam sebe do ineho brokera. Nebude to zdarma ale opatilo by sa mi to. Ak by sa to teoreticky dalo ( este neviem ) dal by sa taky "obchod" povazovat ako realny a realizovana strata by mohla padnut do tohto roku ? Varianta2: Ponukam zadarmo a zaplatim aj vsetky poplatky kupujucemu za 4 800 000 akcii v cene 0,0001 USD. Chcem sa ich len zbavit v tomto kalendarnom roku.

Keď som kámošovi prenášal účet z Kanady do USA, práve také akcie sa nedali preniesť. Možno v USA je to OK (jeden OTC trh ), ale nevidím zmysel prenášať to, ani aby si platil 480 USD za nákup. Ja som vtedy požiadal brokera, aby to zlikvidoval ručne. Chlapík zatelefonoval na OTC a vybavil to.

Bol to drahý broker, kde bežný trejd stál 10-15 USD...ale tá ručná likvidácia nestála viac ako 50 USD.

P.S. Ak máš IB, viem ťa inštruovať ako vygeneruješ ticket na customer service a oni ti pomôžu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Da sa prevod akcii medzi brokermi pocitat ako obchod

Príspevok od používateľa Glogol »

Viem ze som pako ale je to tato s.cka. https://investorshub.advfn.com/Hard-to- ... HTDS-2167/" onclick="window.open(this.href);return false;
Samozrejme ze 480 by som nechcel dat - myslel som este viacej nul tam dat pri prevode ...ak by sa dalo. Zial som obcasny akciovy dinosaurus a mam e-brokera od Fia ale dik za tip - skusim oslovit technicku podporu na likvidaciu ....
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Da sa prevod akcii medzi brokermi pocitat ako obchod

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To je presne ten prípad: 5 rokov vyradená z tradingu
As of 9/17/14 there is a trading restriction with most major brokers on HTDS.

Z pink sheets prešla na other OTC...odtiaľ ti ju musia vystornovať RUČNE.

Broker to vybaví...nájdi si v cenníku, kolko to bude stáť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Da sa prevod akcii medzi brokermi pocitat ako obchod

Príspevok od používateľa Glogol »

HTDS mi po vyse 10 rokoch ozilo - z 0,0001 na 0,0002. Aj objem. Asi reakcia na americky sen TSNP - zo 100 dolarov milionarom za 4 mesiace. Kam sa hrabe GME. https://finance.yahoo.com/quote/tsnp. Priznam sa ze TSNP nepoznam ci je ten graf ok -ci tam nebol revere split. Len sa snazim dopatrat preco mi ozivaju pink sheets po x rokoch nepredajne a narazil som na TSNP-
Ale asi ano z 0,0001 na 1 .... https://investorshub.advfn.com/boards/r ... =161551432
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"