Ako zdaniť krypto ak nemám úplnú evidenciu obchodov a transakcií

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Adammd
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm

Re: Ako zdaniť krypto ak nemám úplnú evidenciu obchodov a transakcií

Príspevok od používateľa Adammd »

Takze danove priznanie budes davat az v r 2022.
Ako som pisal, cert to ber, vycashuj sa do viacerych bank po mensich sumach, nech ta banka nenapraska. I ked mensi problem vidim, ze pravdepodobne nemas ucty este zalozene a hned ako otovoris a pride suma napr 15k, moze to byt podozrive, kedze nebudes mat ziadnu historiu.

V danovom priznani bude prijem 170k, vydaj 2k, ci s kolkymi si zacinal. Danovy urad nebude mat dovod posielat kontrolu, ked defakto zdanis celu ciastku, budu happy. Uloz si vsetky vypisy z burz , ktore dohladas pre pripadnu kontrolu... nic lepsie nevymyslis.

Alebo si zaplat konzultaciu, pri zisku nad 100k by som to urobil...napr u Stienigera, https://www.steinigers.sk/, a mozno ti poradi finty, ako neplatit 39% 8)
A pri tej prilezitosti sa ho opytaj na darovanie crpto rodine, jak to vlastne myslel tym neplatenim dani pri naslednom predaji :wink:

paf32
Dátum registrácie: St 06 01, 2021 11:39 pm

Príspevok od používateľa paf32 »

Nedari sa mi zistit kolko vlastne mozem mat prijem na ucet aby nezistovali povod penazi AML. Docital som sa ze uz transakcia nad 1000 EUR sa berie ako neobvykla, nad 10K uz zistuju povod penazi, a este maju nejake kumulaticvne limity. Keby som posielal napr. 5000 3x za mesiac, urcite presiahnem nejaky mesacny alebo rocny limit. Skusim sa ozvat tej firme Steinigers, snad si dohodnem aspon konzultaciu. Dakujem za tip

JUGGLER
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja by som to nerobil tak ako radí Adam. Volakedy bol limit 15 000, ale pracovníčky banky tvrdili, že už nad 10 000 je problém. Teraz je to aj pri menších sumách a posúdenie robí špeciálny pracovník. V jednej banke môže byť neobvykla operácia 1000 € , alebo aj niekoľko stovák, kým v inej prejde 9 900 € bez problému.
Tým že si pozakladáš účty vo viacerých a prijmeš na rôzne účty zhruba v rovnakom čase viac depositov, tým si len zavaríš. Presne to je neobvyklé a podozrivé správanie. Už dávno...možno aj pred 7 rokmi mi jedna daňováčka vravela, že ked chce niekoho preveriť, tak vie si pozrieť všetky jeho bankové účty a pohyby. Zabudnime na nejaké bankové tajomstvá... u nás je všetko prehľadné a z finančných inštitúcii zo zahraničia funguje výmena informácii. Neoplatí za nič zašívať. Treba to urobiť tak, aby nebola žiadna pochybnosť. Normálne to urob na svoj dlhoročný účet v banke v plnej sume a deklaruj, že ide o príjem, ktorý ideš v plnej sume zdaniť. Keby išlo o iné príjmy ako z kryptomien, tak si pozrú, či v minulých rokoch majú niečo zahlásené. Vtedy by si musel podať vysvetlenie a daniť to za jednotlivé roky. Ale teraz si v situácii, že si obchody nerobil cez normálne regulované inštitúcie ( brokeri, o.c.p., banky atd..), Tvoje cryptomeny si trejdil medzi sebou a teraz v 2021 realizuješ výnos v eurách, čo je tvoj zdaniteľný príjem, ktorý ideš v plnej výške zdaniť. Nikto ti nič neurobí keď to podáš tak. Najhorší scénar je vždy len ten, keby si si sám sypal popol na hlavu a tvrdil, že si realizoval zisky v predchádzajúcich rokoch a tie si nezdanil. Nerealizoval si nič v eurách, alebo v USD, čo mohla nejaká inštitúcia hlásiť, nie? Ked nie, tak je to najlepší scénar. Ked áno a priznal by si to, prípadne by to mali nahlásené..tak ti dajú podpísať papier, rozdelil by si zdanenie na jednotlivé roky, pričom by si dostal menšiu pokutu a úroky za oneskorené zaplatenie daní. To že by ťa stíhali, toho sa nemusíš báť. Keby si však veci skrýval..zakladal si teraz účty po viacerých bankách, tak by si mal potom problém vysvetliť svoj dobrý úmysel. Normálne si vyber certifikovaného daňového poradcu, najlepšie keby bol zároveň aj advokátom a prekonzultuj to s ním. Daňové si tiež daj urobiť tak ako sa má.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

cryptotrader
Dátum registrácie: St 03 01, 2018 12:27 pm

Príspevok od používateľa cryptotrader »

Len vy vsetci sa viacej zameriavate na ten druhorady problem na zdanovanie. Prvotny problem ale bude mat paf pri dokladovani povodu. Cize AMLko. Jednak banka, pripadne financna policia. Paf sa pyta, kto to skuma, tak skuma to uz banka. Vacsinou je to autmaticky trigger pri neobvyklom pohybe oproti historickym pohybom na tom konkretnom ucte. Stretol som sa napriklad aj s takym pripadom, ze panko predaval drahsie auto a v zapati kupoval ine. Obe transakcie boli prevody slovenskych uctov, ziadne vklady cashu, ziadne prevody do zahranicia. Predosle transakcie boli nizke na tom ucte. Uz rovno banka pozadovala k transakcii dolozit k tym autam kupnopredajne zmluvy. Co by sa ale dialo, keby ich nechcel dolozit to uz neviem. Kto nesie dokazne bremeno? Ci sa dokazuje vina alebo nevina. Ak paf nevie dolozit povod krypta (teda presuval cez anonymne coiny + cez mixery), tak neviem ci moze byt problem. Najskor by som asi skusil vycashovat mensiu sumu (desat, dvadzat tisic) a pockal na preverenie, ak bude stacit a prejde to, tak nasledne by som isiel do vyberu vyssej sumy.

andre
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm

Príspevok od používateľa andre »

Ako som pisal predtym odporucam ako 1. ist za danovym poradcom. Realny by si mal by podat dodatocne DP za vsetky roky. Podla toho co pises za rok 2020 vies podat podla toho vypisu co mas. Za 2019 sa dalo podat tusim do konca novebra, takze aj pripadny urok z omeskania by bol minimalny, a ako pisala Dana standardne ho aj odpustaju. BTW. su stanovene postupy ako zistit danovy zaklad v takychto pripadok tj. ked chybaju doklady. Ale to ti vysvetli ten danovy poradca.

AML na slovensku sa riadi zakonom 297/2008 vid, https://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-297 Kazda firma, ktorej sa to tyka musi posudzovat nestandarnde operacie. Standarne su to transakcie nad 15000Eur a podla okolnosti aj mensie. Ak podla posudenia je transakcia podozriva nahlasuje ju na Financnu spravodajsku jednotku https://www.minv.sk/?financna-policia , ktora to posunie na preverenie danovej sprave, alebo rovno na prokuraturu..

Podla legislativy v EU, USA.. by to nahlasovanie mali uz robit aj vsetky krypto burzy. Preto musia riesit AML. Cize spoliehat sa na to, ze o tych transakciach nikto neviem podla mna nie je dobry napad. Ak sa dobre pamatam cezhranicne operacie mozu preverovat 10 rokov spatne. Zatial to na slovensku nefunguje moc dobre. Ale asi by si nebol rad, keby to danovaci zacali riesit o 8-9 rokov a daju ti zaplatit uroky z omeskania..

wolf25
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Príspevok od používateľa wolf25 »

Obrázok

Adammd
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm

Príspevok od používateľa Adammd »

Maximálne povolia časový test ako u akcií. Štát sa nenechá pripraviť o zisky. Predpokladaný termín 2025.
A ja som myslel, že krypto je ponzi a nie inovácia.

Glogol
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm

Príspevok od používateľa Glogol »

wolf25 napísal:
Pi 15 01, 2021 10:51 am
nech je ako je - za mna :palec_hore: za info. Osobne nechcem vela, dan nech hoc aj ostane aka je len nech sa zrusia tie zdravotne odvody, ked sa neplatia z urokov banke ani z fondov nech sa neplati ani z obchodov uz krypta ci akcii ci etf.

JUGGLER
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Adammd napísal:
Pi 15 01, 2021 11:37 am
A ja som myslel, že krypto je ponzi a nie inovácia.
Je to ponzi inovácia . :lol: Hlavne nech vám dovolia zdrhnúť kým nie je neskoro...
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

tnk0
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 1:45 pm

Príspevok od používateľa tnk0 »

To je taka mantra na tomto fore? ako som videl v historii uz poriadne dlho sa to tu opakuje :D

wolf25
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ponzi neponzi je to jedno, dozvieme sa to až den po exit scame :D Momentálne nevidim na take dačo dovod, ilikvidný neregulovaný market je pre whales a market makerov dobre namazaná tlačiaren na peniaze, ktorú nemajú zaujem nejak ohrozovať. To začnú až vlády. Kto sa tomu venuje seriozne a nehladí len nato kolko bude mat zarobene na 100k a podobnych cifrách by mal mať davno hotový svoj plán B a exit plán

jaroslav80
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 6:19 pm

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Chlapi, je to od vas velmi velkoryse, ze sa mienite dobrovolne cez dane a odvody delit s vasimi ziskami z obchodovania kryptomien s nami, ktori sme nic nerobili a nic neriskovali. Je to nie len velkoryse, ale aj mile.

Glogol
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm

Príspevok od používateľa Glogol »

trocha mimo temu ale nemohol som odolat to sem postnut
https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/22 ... rzdia-dane

polovnik
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 7:00 pm

Príspevok od používateľa polovnik »

neda postnut odomknuty clanok?

Napísať odpoveď