Danova optimalizacia - Cyprus

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa glengoolie »

Som pozicny akciovy investor a celkom sa mi dari. Na Slovensku mame celkom dobru vec ak ide o danenie ziskov z investicii, kedy sa plati nulova dan v priapde ze clovek drzi poziciu dlhsie nez rok. Zatial mi to vyhovuje, avsak do buducna by som rad obchodoval trochu aktivnejsie. Ziaden "daytrading" ale skratka sem tam sa naskytne dobra prilezitost, ktoru nemozem kvoli tomu rocnemu obdobiu vyuzit a ponizit si tak potencialne zisk o 20%....respektive nechcem... hlavne ked u nas by sa este riesila zdravotna a pripadne aj socialna k tomu...hned mam polku zisku v prdeli.

Preto planujem zalozit firmu na Cypre, kde su zisky z predaja cenin danene 0%, a obchodovat cez nu. Samozrejme by som potom musel danit danou z prijmu ak by som si vybral z firmy zisk, ale to tu teraz neriesim.

Zaujimalo by ma ci tu s tym ma niekto skusenosti a moze sa rozpisat o celkovom procese, povinnostiach, vydajoch...a proste celkovo o takomto fungovani?
for the best of times
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa andre »

Riesili sme to tu: viewtopic.php?f=15&t=24551

Od 2022 kvoli CFC pravidlam budes musiet zdanit prijmy zo "schrankovej firmy" v zahranici na Slovensku 25% sadzbou v roku dosiahnutia prijmu. A to bez ohladu na to, ci si ich uz raz zdanil v krajine, kde je spolocnost registrovana.

A samozrejme vyplatene dividendy nasledne este 7% sadzbou.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ako pozičný akciový investor, ktorému sa darí a ktorý je oslobodený od daní a odvodov by som najprv ten trading vyskúšal, aby som sa zbytočne na tom Cypre nezamotal. Lebo všetko smeruje k tomu, aby žiadny daňový raj neexistoval a čoskoro tam podľa mňa skončia aj žraloci, oligarchovia a smeráci.
Nielen banky, ale aj brokeri to tak sprísňujú a EU regulácia to tak tlačí, že mať firmu niekde mimo ( a riadiť ju so SR ) sa už podľa mňa neoplatí. Ked si kategória s kapitálom 7 cifier+ a nemáš v SR rodinu, tak sa Ti možno oplatí odisť ...teda byť rezidentom niekde v Dubaji, alebo si vybaviť druhé občianstvo.

Čo chceš optimalizovať? Nulu nikdy nedosiahneš. Do 50 000 maš v SR daň 15%. Ináč 21%. Fyzické osoby to majú zlé s odvodami a z nezapočítatelnými stratami, ale treba počkať na daňovú reformu, možno to vyriešia. Máme echo, že vedia o týchto problémoch, vrátane zdaňovania crypto...len nevieme do akej miery sa to podarí zapracovať do reformy.

Ako zdaňujú trading fyzické osoby a firmy:

https://www.companyconsulting.sk/blog-6 ... icke-osoby
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa glengoolie »

andre napísal: Ut 30 03, 2021 6:33 pm Riesili sme to tu: viewtopic.php?f=15&t=24551

Od 2022 kvoli CFC pravidlam budes musiet zdanit prijmy zo "schrankovej firmy" v zahranici na Slovensku 25% sadzbou v roku dosiahnutia prijmu. A to bez ohladu na to, ci si ich uz raz zdanil v krajine, kde je spolocnost registrovana.

A samozrejme vyplatene dividendy nasledne este 7% sadzbou.
Cyperske firmy su akciovky, srocky tam nemaju, takze ak by som si vyplatil zisk tak je to de facto dividenda. A na SK by som danovu rezidenciu nemal takze to je jedno. Mna skor zuajmala prakticka skusenost niekoho s procesom ale uz to mam nastudovane na zahranicnych forach :)
for the best of times
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa Glogol »

tie schranky na Cypre sa teraz zakladat vobec este oplati ?
https://ekonomika.sme.sk/c/22618221/cyp ... iriem.html
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa glengoolie »

to je zle polozena otazka. kazdy potrebuje inu schemu zlozenia a nastavenia veci. ako som pisal, mne ide o danovu optimalizaciu, snazit sa o nelegalne vyhybanie sa platenia dani je v 21. storoci uplna blbost. to ze niekde su 0% dane na iste veci a za istych podmienok neznamena ze ide o nelegalnu cinnost napriklad.

cyprus je dobry v tom ze nema dan z vynosu z kapitalu. cize ak by som sa prestahoval na cyprus a obchodoval akcie osobne, napriklad aj ako daytrader(tzn. velky objem transakcii a jediny zdroj prijmov), tak by som platil 0% dan. Keby som kupil dom mimo Cypru a predal ho so ziskom, znovu 0% dan. A tak dalej. Ako som pisal, zalezi aky mas biznis, ako fungujes, a td. Cize niekomu sa firma na Cypre oplati, inemu nie. Mozno niekomu sadne viac Malta, Isle of Man, UAE, Madeira, Kanarske, UK. Skratka..."it depends"
for the best of times
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa andre »

glengoolie napísal: St 31 03, 2021 11:24 am Cyperske firmy su akciovky, srocky tam nemaju, takze ak by som si vyplatil zisk tak je to de facto dividenda. A na SK by som danovu rezidenciu nemal takze to je jedno. Mna skor zuajmala prakticka skusenost niekoho s procesom ale uz to mam nastudovane na zahranicnych forach :)
To je jedno, CFC sa tyka vsetkych firiem nezalezi na tom ci to je a.s., alebo s.r.o..

Na Cypre plati anglosaske pravo. Najcastejsie sa zakladaju LTD spolocnosti, co je sice akciova spolocnost. Ale pri porovnani s kontinentalnym pravom, je najblizsie k s.r.o. A tak ju aj beru slovenske organy, co sa tyka obmedzeni pri zapisoch do OR a pod.

Dividenda je dividenda pri s.r.o. aj a.s., tam nie je rozdiel v zdanovani.

Ked nebudes Slovensky rezident, treba nastudova danove pravo danej krajine kde rezident budes. Lebo CFC pravidla platia vo vacsine krajin sveta. Aj na Cypre.

To uz je podla mna jednoduchsie byt ako FO rezident v krajine s minimalnym zdanenim. Ale ani to neni take jednoduche ako si vacsina mysli.

Aj to sme riesili v tom 2. vlakne: "To uz roky nie je take jednoduche. Musis min. 180dni stravit v krajine kde chces zdanovat a aj tak sa Slovensko moze dozadovat svojich dani ak sa zdrziavas aj tu. V podstate by si nesmel na Slovensko priijst vobec. Hlavne u krajin s ktorymi Slovensko nema zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia, kde je zmluva riesi sa to podla zmluvy to je tych 180dni by si musel stravit v tej 2. krajine. Riesi sa stredisko zivotnych zaujmov... "

Vid. https://dennikn.sk/blog/888242/slovensk ... -v-monaku/
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa jan7925 »

Co sa tyka CFC nasiel som takyto suhrn :

https://accace.sk/wp-content/uploads/si ... -ebook.pdf
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa glengoolie »

andre napísal: St 31 03, 2021 12:43 pmDividenda je dividenda pri s.r.o. aj a.s., tam nie je rozdiel v zdanovani.
je tam kurevsky velky rozdiel. pretoze pri nasej typickej sro je podiel na zisku brany ako prijem kdezto vyplatneie dividendy z akciovky je presne to - dividenda. cize podla jurisdikcie v ktorej sa nachadzas budes platit uplne ine dane pretoze je to uplne iny zdroj prijmov. jasne, niekde to je videne ako rovnaky typ prijmu ale inde zase nie. taktiez niekde ti do toho capnu zdravotnu alebo socialnu pripande ine veci. takze hovorit ze je to jedno je skratka blbost. a ako som pisal hore, zalezi aky mas danovy a biznis setup.
for the best of times
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa jan7925 »

Takze SK zdanuje na zaklade toho odkial sa firma fyzicky riadi?

Ako by to bolo v tomoto pripade:

Zijes a pracujes na SK,
Zalozis si na cypre firmu ktora robi trading.
Zamestnas1 cloveka na cypre, ktory je CEO a riadi firmu (robi market research a risk assessments atd)
Zamestnas 1 cloveka na na cypre na admin pracu
Zamestans vo firme seba ako tradera - ty robis trading z SK

Mas na cypre fyzicky office aj 2 ludi ktory riadne chodia do prace.

Ty dostavas od cyperskej firmy normalnny plat.

Otazka 1) Pokial je na konci roka zisk a peniaze ostavaju na ucte cyperskej firmy , platim ako slovak nejake dane?
otazka 2) Pokial si vyberiem peniaze ako majitel tak budu zdanene len vo vyske divident?

Tym padom by asi danovaci nemohli povedat ze mate iba schranku ,kedze mate zamestancov aj cloveka ktory riadi firmu .
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa glengoolie »

ja som sa prisiel pytat, nie radit ale co uz :D

Cyperska firma ma dve pozicie - riaditel a akcionar. Ak je riaditel na Cypre, tak je firma povazovana za Cyperskeho danoveho rezidenta a dani prijmy z celeho sveta. Ak riaditel nie je na Cypre(Cyprus toto dovoluje) tak je firma brana ako danovy nerezident a dani sa iba to co sa zarobi priamo na Cypre a zvysok v krajine odkial je riadena. Neviem vsak momentalne ci riaditel moze byt pravnicka osoba, ale zda sa mi ze ano.

Riaditel aj akcionar(alebo viac) moze byt jedna a ta ista osoba.

Je jedno o aky setup ide, pokial z firmy peniaze nevyberies tak nic nedanis a zalezi na jurisdikcii kde je firma a akym sposobom dani. Napriklad v Estonsku sa dani az pri vybere penazi ako podielu na zisku, takze mozes akumulovat kapital vo firme kolko chces rokov a reinvestovat do firmy bez zdanenia. toto mi pride najviac fer vo svete. V pripade Cypru su dane zo zisku z kapitalu(capital gains tax) 0% s vynimkou ak ide o zisk z nakupu a predaja nehnutelnosti na Cypre alebo nakup a predaj akcii firmy ktora nakupuje a predava nehnutelnosti na Cypre. Cize ak robis akcie napriklad na NASDAQ a zarobis, tak danis 0%. Podla tvojho prikladu je firma riadena z Cypru(cize cudzi clovek ma plne kompetencie a ty si iba akcionar ktory realne nemoze nic, ani si vyplatit zisk lebo to moze len riaditel), a teda je danovy reziden Cypru, a v tom pripade plati 0% dan lebo prijmy boli iba z investicii, avsak ak ide o Cyperskeho danoveho rezidenta - firmu, tak sa myslim aplikuje SDC(odvod do ich vojenskeho fondu) co je na prijem z investovania 17%. Avsak toto momentlane riesim ze ako to presne je lebo su tam rozne vynimky no v tomto pripade myslim neplati.

V druhom pripade si nevyberas peniaze ale vyplacas si dividendu takze na slovensku zaplatis 7% dan z dividend lebo Cyprus je clensky stat. Avsak nepozeral som zakon ako to je v pripade ze dividenda pochadza z firmy ktora nie je na burze.

pre viac info: https://www2.deloitte.com/content/dam/D ... _Noexp.pdf
for the best of times
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa jan7925 »

Vdaka za velmi dobre podrobne vysvetlenie.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa glengoolie »

sorry, SDC nie je na prijem z investovania ale na dividendy(17%), 30% na uroky a td. je to v tom pdfku vsetko len si to info treba vyskladat z tych roznych moznosti setupu ktory si zvolis.

v kazdom pripade dani sa tam odkial sa firma riadi, to plati vsade. taktiez treba pozerat na zmluvy o dvojitom zdaneni medzi krajinami a podobne.

tl;dr ak clovek chce platit totalnu 0% z investovania do akcioveho trhu bez obmedzenia dlzky drzania akcii(ako u nas minimalne 1 rok alebo v cechach 3) tak sa staci prestahovat na cyprus a obchodovat ako individual. treba tam byt pol roka na ziskanie danovej rezidencie a zvysok roka moze byt clovek inde. ale to som tu neriesil, to len tak pre info...vsetko pekne legalne a v EU dokonca. aj slnko, more, plaze, hole baby :D
for the best of times
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa andre »

glengoolie napísal: St 31 03, 2021 2:43 pm je tam kurevsky velky rozdiel. pretoze pri nasej typickej sro je podiel na zisku brany ako prijem kdezto vyplatneie dividendy z akciovky je presne to - dividenda. cize podla jurisdikcie v ktorej sa nachadzas budes platit uplne ine dane pretoze je to uplne iny zdroj prijmov. jasne, niekde to je videne ako rovnaky typ prijmu ale inde zase nie. taktiez niekde ti do toho capnu zdravotnu alebo socialnu pripande ine veci. takze hovorit ze je to jedno je skratka blbost. a ako som pisal hore, zalezi aky mas danovy a biznis setup.

glengoolie: to sa ti pomotali pojmy.

Z dostupnej literatúry: Dividenda je peňažný podiel z čistého zisku akciovej spoločnosti vyplácaný akcionárom podľa stanoveného percenta nominálnej hodnoty akcie.

Cize dividenda je vzdy podiel na uz zdanenom zisku a preto sa zdanuje 7% sadzbou resp. 35% sadzbou pri vyplateni z firmy z nespolupracujucej krajiny.

Takto je dividenda chapana aj v Slovenskej legislative, napr. danovych zakonoch.

To co uvadzas, je podiel na zisku z danovo "pass-through entity". Cize firmy ktora nezdanuje prijmy na urovni firmy, ale prijmy si zdanuju spolocnici (akcionari) firmy na osobnej urovni. Na slovensku existuje tento typ spolocnosti ako V.O.S., v USA LLC.. Tento model vyuzivaju aj niektore investicne schemy napr. US REIT, rozne offshore spolocnosti a pod.

Samozrejme kvoli nizsim daniam sa to vyuziva tak, ze ako spolocnici v takejto firme su ine spolocnosti typicky s.r.o.


jan7925: podla zakona pokial bude spolocnost nejaku cinnosti fyzicky vykonavat na Slovensku, alebo tu mat zamestnancov musi si tu ta firma zalozit dcersku firmu, alebo organizacnu zlozku a tieto prijmy zdanovat v SR.

Pre preukazanie sidla firmy na Cypre by si tam musel mat skutocnu kancelariu, zariadenie a zamestnancov. Tym padom sa naklady na prevadzku tej firmy riadne zvysia a nebude to uz schrankova firma..
Naposledy upravil/-a andre v St 31 03, 2021 9:38 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa glengoolie »

nezlievaju sa mi pojmy. ja tu nehovorim o Limited Partnership(LP) kde nejde o dividendy ale o podiely na zisku napriklad. ako som pisal, vsetko zalezi na jurisdikcii v ktorej sa clovek nachadza. a vzhladom na to ze hovorim o cypre tak hovorim o dividendach, nie o podieloch na zisku. kazda firma zdanuje prijem, ide len potom o to ako sa to distribujue dalej - na majitelov, ako sro alebo na akcionarov, cez akcie. na cypre funguje na baze akcii a teda sa distribuuje dividenda zo zdaneneho zisku firmy.

k tvojej poslednej poznamke, ak tam clovek nechce byt ale chce tam danit, tak sa pouzivaju pravne kancelarie ktore riesia nominantov a funguju ako front a sktorymi mas vecsinou zmluvu o zodpovednosti a ktorym samozrejme platis za takut osluzbu, ale na to su asi lepsie trusty a podobne.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa glengoolie »

len pre ujasnenie, hovorim o Private Company Limited by Shares a dividendy su popisane v clanku 169A zakona 113 o firmach.
https://www.systemday.com/cyprus-company-law/

samozrejme na cypre je viacero typov firiem ale tak ci onak su vsetky akciovky, tak ako ich chapeme u nas. su sukromne ale mozu byt aj verejne obchodovane, vtedy to je samozrejme "public". to co my mame ako sro tam skratka neexistuje. aspon podla informacii ktore mam doposial k dispozicii.
for the best of times
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa jan7925 »

"podla zakona pokial bude spolocnost nejaku cinnosti fyzicky vykonavat na Slovensku, alebo tu mat zamestnancov musi si tu ta firma zalozit dcersku firmu, alebo organizacnu zlozku a tieto prijmy zdanovat v SR."

Takze ked ma firma teoreticky 100 zamestancov na cypre a na SK prijme 1 zamestanca tak si musi otvorit dceru na sk ?
Takze tym padom musi zaplatit 21% dan zo zisku ako SRO na SK? Koli jednemu zamestancovy firma strati 0% dan ktrou ma na cypre?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa andre »

jan7925: nie, len tu cast prijmov, ktoru vygenruju zamestnanci v SK musis zdanit v SK. A pre tento ucel si povinny tu zriadit organizacnu zlozku alebo dcersku spolocnost. A z jeho platu budes odvadzat slovenske odvody.. Z toho co si popisal na zaciatku to bude tvoja hlavna cinnost, tym padom zdanis vsetky prijmy v SR..

glengoolie: vsetky firmy oznacene ako LTD alebo LIMITED slovenske organy povazuju za s.r.o. Stretavam sa s opakovane uz roky.. Ja viem, ze su to akciovky ale im sa to neda vysvetlit. V Cechach uz asi pred 10 rokmi pochopili..
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa glengoolie »

len bacha teda ze ci ten jeden zamestnanec na SK je naozaj zamestnanec alebo len zivnostnik.
for the best of times
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa jan7925 »

Zalezi na tom ? Mne to pripada ze danovaci povedia ,ze tak ci tak riadis firmu z SK.
Mne to tak pripada , na zaklade tych prispevkov , ze ked si zamestananec (aj majitel ) co robi trade execution z SK , tak ti danovaci povedia ze ty riadis firmu z SK, aj ked by sa to mozno dalo vyargumentovat s dobrym pravnikom, kedze ja sice robim trades z sk ( machnicky zadavam prikazy) ,ale research robi niekto iny a firmu riadi niekto iny kto zije na cypre. Argument danovakov by bol , preco robim trades Ja a nie CEO.
CEO podla mna nemusi mat uplne vsetky pravomoci . A nakoniec by som musel tak ci tak zaplatit . Risknut to s dobrym pravnikom . V najhorom pripade zistis uz prvy rok , ci to funguje alebo nie. Vsetko je legalne a v najhorsom pripade zaplatis dan na SK a zistis ze takto cesta nevedie.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa jan7925 »

-
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Danova optimalizacia - Cyprus

Príspevok od používateľa glengoolie »

cyperska firma musi mat riaditela, podla toho sa urcuje danovy domicil firmy(tzn. odkial sa firma riadi). v priklade bolo " Zamestnas1 cloveka na cypre, ktory je CEO a riadi firmu", takze ak si len akcionar, tak firmu neriadis ty a teda platis dan len z prijmu ktory si formou dividendy vytiahnes na konci roka.
for the best of times
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"