Chystajuca sa danova reforma

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Chystajuca sa danova reforma

Príspevok od používateľa Danisk »

Otazka do vetra,

pokial som zivnostnik a pocitam pre dalsie zdanovacie obdobie s uplatnenim pausalnych vydavkov,je mozne ze kvoli novej danovej reforme v roku 2022 to uz nebude mozne ani uplatnit? Alebo taketo zmeny vzdy platia az od noveho zdanovacieho obdobia,teda potencialne az pre rok 2023?
Pripada mi to ako celkom zakerny tah a vobec som s tym nepocital no dnes som volal so svojou uctovnickou lebo pripravujem sa na ziadost o hypoteku na buduci rok a nejak medzi recou sme riesili mikrodanovnikov a povedala mi ze vobec sa nemam zaoberat mikrodanovnikmi kedze moze byt ze uz ani nebudu v 2022. To akoze fakt?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Chystajuca sa danova reforma

Príspevok od používateľa andre »

Zatial co sa pamatam sa danove zakony nikdy nemenili retroaktivne. Cize ked nieco schvalia v tomto roku a bude platit od 1.1.2022 bude sa to tykat len prijmov po tomto datume.

Ale samozrejme sa neda spolahnut do buducna napr. si spravis biznis plan na X rokov dopredu a potom ti zmenia zdanovenie..

Podla toho navrhu co "unikol" z MF sa maju zrusit vsetky vynimky napr. nezdanitelne minimum.. Takze ak to schvalia v tejto podobe, zrejme aj statut mikrodanovnika.
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: Chystajuca sa danova reforma

Príspevok od používateľa Danisk »

Diky moc andre aspon trocha si ma ukludnil. Co uz bude co sa tyka prijmov po 1.1.2022 tak to uz budem riesit potom, sam neviem ci sa prestahovat do Madarska alebo do Ceska,uvidime s cim pridu.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Chystajuca sa danova reforma

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

upravovat sa danove zakony budu urcite skor ci neskor aj v Madarsku ci Cechach. Ale ako napisal Andre, nemalo by to byt retroaktivne, to by asi obcania pokojne nerozdychali. Staty maju obrovske dlhy, bude sa zdanovat vsetko co pojde..
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"