Dane a zrušené IŽP

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Ondrej17
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 8 times

Dane a zrušené IŽP

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

Ahojte, zrušil som IŽP a nie som si istý či to musím udávať do daňového priznania.

Prosím vedel by mi niekto poradiť? Viď foto.
Screenshot_20220922_110307.jpg
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Been thanked: 3 times

Re: Dane a zrušené IŽP

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Ondrej17 napísal: Št 22 09, 2022 11:06 am Ahojte, zrušil som IŽP a nie som si istý či to musím udávať do daňového priznania.

Prosím vedel by mi niekto poradiť? Viď foto. Screenshot_20220922_110307.jpg
NIE
Ondrej17
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 8 times

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

Ďakujem!
andre
Platinum Member ***
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Príspevok od používateľa andre »

No podla mna to ako prijem uviest treba podla §7 ods. 1 písm. e). Ale ako vydavok si vies dat zaplatene poistne, cize vysoko pravdepodobne ziadnu dat platit nebudes, lebo IZP su vacsinou v strate..

Pokial teda neslo o prijmy z ktorych ti poistovna uz strhla zrazkovu dan, v takom pripade uz je dan vysporiadana.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 225 times

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Má vo výpise Základ dane:: 0€
Podľa mňa nemusí nič uvádzať.
Ak by mal zdanitelný príjem z investícii cez domáce fondy, nastúpila by zrážková daň. Tiež nemusí nič uvádzať.
Ak je zdanitelný príjem zo zahraničných fondov, vtedy poisťovňa upozorni, že je to predmetom dane klienta.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"