dane,online broker,student

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Sprandi
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 1:59 pm

dane,online broker,student

Príspevok od používateľa Sprandi »

Ahojte,
otvaram si ucet u online brokera a mam vyplnit formular W-8BEN(Certification of Foreign Status of Beneficial Owner for United States Tax Withholding) a nemam celkom jasno v otazke platenia dani z pripadnych ziskov.
Preto sa pytam hlavne tych, co uz mate zalozeny trading ucet u nejakeho americkeho online brokera.
Ako vlastne platite dane?
Budem mat aj nejaku povinnost na slovensku?
Mozem si ako student uplatnit nejake vyhody?
Precital som si aj zakon o zamedz. dvojiteho zdanenia a aj napriek tomu mi to nie je celkom jasne.
Vopred dakujem za kazdu radu. :?: :?
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa Dana »

Nemám založený účet u am. brokera, ale to tlačivo je skôr o tom, aby ti zrážkovú daň /dividendy, úroky/ strhávali v súlade so zmluvami o zamedzení ..... Dividendy zatiaľ u nás nie sú predmetom dane, takže daň sa platí iba v zahraničí, o úrokoch sa to už povedať nedá. Ak v zahraničí by strhli menej, ako by si bol povinný zaplatiť u nás, doplatíš u nás rozdiel, príp. si ich zdaníš u nás celé, ak by si ich nemal vôbec zdanené.
To isté aj zisk z akcii, ideš podľa našich zákonov /trvalý pobyt/. V nich máš zrejme jasno, ako študent si nezdaniteľnú čiastku na tieto príjmy môžeš uplatniť už len tento rok + oslobodenie okolo 925 €, od budúceho roka už bude platiť zrejme len oslobodenie vo výške 500€.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dividendy ti zdania amíci ( -15% ) a zisk je predmetom dane na Slovensku (-19%).
Pri vyššom príjme to ovplyvní i zdravotné poistenie a teraz sa Miháľ chystá pridať k tomu aj odvody do sociálky.
Teš sa. Keď ťa neoberie burza, tak ťa dorazí štát :wink: .
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Sprandi
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 1:59 pm

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa Sprandi »

Takze to mam chapat tak,ze dane mi broker zrazi z uctu a odvedie za mna v USA automaticky(bez toho aby som vypisoval nejake priznania) a na Slovensku len raz rocne podam k nejakemu datumu dan. priznanie FO, kde priznam nezdanene uroky a zvysnu dan? :idea:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Áno. Broker urobí ročnú uzávierku. Upozorní ťa mailom. Vytlačíš si to a dáš tomu čo ti robí dane. Alebo sa s tým potrápiš sám.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Sprandi
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 1:59 pm

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa Sprandi »

Dakujem za rady! :)
Dufam, ze nevycarujem nejaky nechceny danovy unik :D
rudo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 07 06, 2007 12:23 pm

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa rudo »

Vie niekto, ako to dopadlo s návrhmi na odvody z kapitálových výnosov (napríklad zisk z predaja akcií)? Budú alebo nebudú? Alebo sa o tom ešte len bude hlasovať? Zmienky na nete som objavil len z leta, odvtedy nič. Ak by hrozili, ešte by som tento rok realizoval nejaké zisky (a opätovný nákup toho istého), len kvôli hrozbe odvodu v budúcnosti.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa JUGGLER »

rudo napísal:Vie niekto, ako to dopadlo s návrhmi na odvody z kapitálových výnosov (napríklad zisk z predaja akcií)? Budú alebo nebudú? Alebo sa o tom ešte len bude hlasovať? Zmienky na nete som objavil len z leta, odvtedy nič. Ak by hrozili, ešte by som tento rok realizoval nejaké zisky (a opätovný nákup toho istého), len kvôli hrozbe odvodu v budúcnosti.
Na budúci rok by mali schváliť novelu o sociálnom poistení a jednotný výber daní, odvodov a cla. Podľa mňa prvý rok, kedy to začne platiť bude 2012.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Kurier
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ut 02 11, 2010 2:40 pm

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa Kurier »

Sprandi napísal:Ahojte,
otvaram si ucet u online brokera a mam vyplnit formular W-8BEN(Certification of Foreign Status of Beneficial Owner for United States Tax Withholding) a nemam celkom jasno v otazke platenia dani z pripadnych ziskov.
Preto sa pytam hlavne tych, co uz mate zalozeny trading ucet u nejakeho americkeho online brokera.
Ako vlastne platite dane?
Budem mat aj nejaku povinnost na slovensku?
Mozem si ako student uplatnit nejake vyhody?
Precital som si aj zakon o zamedz. dvojiteho zdanenia a aj napriek tomu mi to nie je celkom jasne.
Vopred dakujem za kazdu radu. :?: :?
neviem ale podla mna to tlacivo a vsetky tlaciva tzv. TAX forms platia hlavne pre americkych obcanov co im tam ty vyplnis ked nemas TAX ID ? niesi americky obcan
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Kurier: prelož si to, prosím ťa, kým sa vyjadríš:
W-8BEN (Certification of Foreign Status of Beneficial Owner for United States Tax Withholding)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Kurier
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ut 02 11, 2010 2:40 pm

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa Kurier »

sorac registroval som len tax to foregin som prehliadol
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa Dana »

rudo napísal:Vie niekto, ako to dopadlo s návrhmi na odvody z kapitálových výnosov (napríklad zisk z predaja akcií)? Budú alebo nebudú? Alebo sa o tom ešte len bude hlasovať? Zmienky na nete som objavil len z leta, odvtedy nič. Ak by hrozili, ešte by som tento rok realizoval nejaké zisky (a opätovný nákup toho istého), len kvôli hrozbe odvodu v budúcnosti.


Aj tie sú už schválené http://www.nrsr.sk/Dynamic/Download.aspx?DocID=349023" onclick="window.open(this.href);return false;
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa Martin52 »

Znamena to ze budeme v marci podavat zuctovanie, tak uz donho zahrnieme kapitalove prijmy a dividendy za rok 2010?
Resp. kapitalove prijmy budu uvedene vo vypise z danoveho priznania, ktore bude ako priloha zuctovania ?
A dividendy mame akoze priznat (lebo v danovom nefiguruju), po odcitani sumy 44.2% minimalnej mzdy (celkovo za rok) (tipujem ze to teda bude pri dividendach cca od 300 eur rocne) ?

V tomto pripade ale uzatvarat teraz zisky by nepomohlo.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin52 napísal:Znamena to ze budeme v marci podavat zuctovanie, tak uz donho zahrnieme kapitalove prijmy a dividendy za rok 2010?
Resp. kapitalove prijmy budu uvedene vo vypise z danoveho priznania, ktore bude ako priloha zuctovania ?
A dividendy mame akoze priznat (lebo v danovom nefiguruju), po odcitani sumy 44.2% minimalnej mzdy (celkovo za rok) (tipujem ze to teda bude pri dividendach cca od 300 eur rocne) ?

V tomto pripade ale uzatvarat teraz zisky by nepomohlo.
Takto to bude po novom, podľa toho, čo tu dala Danka:

(9) Ročné zúčtovanie poistného za rok 2010 sa vykoná podľa predpisov účinných do 31. decembra 2010...

(12)Povinnosť platiť poistné na verejné zdravotné poistenie sa vzťahuje na dividendy vyplácané zo zisku dosiahnutého v účtovnom období, ktoré začalo po účinnosti tohto zákona.

(13)Mesačné prerozdeľovanie preddavkov na poistné podľa tohto zákona sa vykoná prvýkrát v marci 2011 za január 2011. Ročné prerozdeľovanie poistného podľa tohto zákona sa vykoná prvýkrát v roku 2012 za rok 2011.“.

Podľa mňa treba rozlišovať pojmy ako kapitálové príjmy a podiely na zisku, alebo dividendy. Podiely na zisku a dividendy nie sú predmetom dane a netreba ich zahrňať do daňového priznania Ovšem po novom už budú musieť byť zahrnuté v ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia a bude sa z nich platiť poistné.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa Dana »

Dividenda má byť vyplatená zo zisku, ktorý sa dosiahol v r. 2011, čiže je vyplatená v r. 2012, poistné v r. 2013
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa Martin52 »

Super, aspon za tento rok sa neplati :)

Inak su firmy co davaju dividendu mesacne.

Ale ktovie ci bude mat Zdravotna poistovna sancu zistit, ze napriklad nejaka firma v Kanade vyplatila obcanovi SR dividendy, ked uz z nej bola stiahnuta witholding tax, nikde sa to nereportuje a neuvadza sa to ani v danovom priznani.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa jan »

Tak takto to zatial vyzera:

Až v roku 2013
Napriek tomu, že povinnosť odviesť zdravotné poistenie platí už od januára, akcionári ho zaplatia až v roku 2013. Postup je nasledovný. "Zúčtovávať sa budú dividendy vyplatené v roku 2012 zo ziskov, ktoré vznikli v roku 2011. Ročné zúčtovanie poistného za rok 2012, teda v roku 2013 s najväčšou pravdepodobnosťou bude obsahovať kolónku pre dividendy,“ vysvetľuje hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Katarína Zollerová. Rezort určil sadzbu poistného na desať percent.


http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4851840 ... stovky-eur" onclick="window.open(this.href);return false;
rudo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 07 06, 2007 12:23 pm

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa rudo »

Ak výnosy túto hranicu presiahnu, investor si musí priznanie podať a príjmy nad 500 eur zdaniť. Môže z nich dokonca platiť aj odvody, ak mu to vyjde v ročnom zúčtovaní zdravotných odvodov, do ktorého treba výnosy zo zahraničných fondov zarátať. Odvody sa naopak nebudú platiť z výnosov z tunajších fondov. Zákon túto povinnosť nariaďuje len pri príjmoch, ktoré sa nezdaňujú zrážkovou daňou.

http://financie.etrend.sk/investicie/in ... vinky.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nechceli tuším zjednodušovať daňové pravidlá?
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa Dana »

Len dúfam, že neveríte tomu, že pre zahraničné pod. fondy platí /bude platiť nejaké oslobodenie. Však je to už staré 3 roky, že aj zahraničné PL sa zdaňujú v § 7, kde oslobodenie neplatí.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa jogo »

http://www.podnikam.webnoviny.sk/spravo ... =93&k=Aktu" onclick="window.open(this.href);return false;álne odvody

Ak toto neznovelizuju do konca buduceho roka, tak Fico ma dalsieho volica - mna, hoci som 20 rokov volil pravicu! A bude mi jedno, ci tento stat krachne.

Tak oni dividendy a podiely na zisku s.r.o-ciek nezdania,hoci sa to zdanuje v celej Europe, lebo to by museli siahnut do vrecka kamaratom-tiez velkopodnikatelom.
Oni siahnu na nezdanitelne minimum tym najchudobnejsim, a nedovolia im ho odpocitat od nejakych bocnych prijmov par. 7 a 8 zakona.
To znamena, ze ak je niekto na podpore, preda nejake akcie, aby mal za co zivit rodinu, tak zaplati z toho 19% dan a este 14% zdravotne odvody. A to uz len cakam, kedy zavedu odvody z tychto prijmov pre socialnu poistovnu.

Mam dve otazky:
Obchodujete niekto akcie na zivnost a ako sa to da?
Ako sa da najjednoduchsie zmenit danovy domicil na Polsko pripadne Cesko a ci aj tam nahodou nemaju taketo nezmyselne zakony.

P.S: Brani, asi si mal s touto vladou pravdu. Ty naozaj vsetko prenasaju na tych najchudobnejsich...
Ja neviem, ci absolutne nerozmyslaju, co schvaluju, alebo chcu dat Ficovi ustavnu vecsinu ako Madari Orbanovi.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa Martin52 »

Nie ze by ma tie zmeny tesili ( kedze som prave zacal aktivnejsie podnikat aj investovat), ale tuna mas k tomu obrazkovy komentar :wink: :
Prílohy
101208_4.gif
101208_4.gif (94.75 KiB) 23018 zobrazenia
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa Martin52 »

Este par vypoctov co som si dal dohromady (bez zaruky, nie som uctovnik, iba co viem z hlavy):

Dane na 2011

Dane z kapitalovych prijmov - 500 EUR nezdanitelna cast (klesla asi na polovicu voci minulemu roku, cize -500 EUR).
Nezdanitelne minimum - zrusili krizovy bonus - dalsich asi 500 EUR dole.
Takze na daniach zaplati clovek o 190 EUR za rok viac oproti predchadzajucemu roku, ak pracuje/podnika + investuje.
Nestastny moze byt kto iba investuje (nepracuje ani nepodnika) lebo prichadza o cele nezdanitelne minimum a teda zaplati o dalsich 750 EUR viac na dani.

Odvody z dividend

Platia sa az pri presiahnuti 4000 EUR rocne. Pri sucasnom vynosi akcii napr v S&P 500 okolo 1.8%, - witholding tax 15% to znamena, ze by som musel mat nakupene akcie za asi 300 000 EUR, aby som zaplatil vobec nejake poistne.
Pre investora, co ma par desiatok tisic u brokera to nema vyznam riesit.

Odvody z kapitalu

Pre domace fondy sa neplatia (su zdanene zrazkou). Pre normalne obchodovanie:

Clovek co je dobrovolne nezamestnany a ma prijem iba z kapitalu:
Plati rocne minimalne zdravotne poistenie 46,06 € x 12mesiacov=552 EUR.
Cize moze mat danovy zaklad z kapitalovych prijmov cca 4500 EUR (500 nezdanitelne + za 3948 uz zaplatil preddavky) a nebude platit vacsie zdravotne odvody nez doteraz.

Clovek co je zivnostnik s takym prijmom, ze nemusi platit do socialky a ma okrem toho prijem z kapitalu:
Plati rocne minimalne zdravotne poistenie 46,06 € x 12mesiacov=552 EUR.
Na zivnost ma prijem max 3 949 EUR, minus 40% pausalne vydavky = 2369 EUR. (mozno sa z toho este odcitaju preddavky na zdravotne? neviem)
Takze moze mat danovy zaklad z kapitalovych prijmov cca 2000 EUR (500 nezdanitelne + za 1578 uz zaplatil preddavky navyse voci prijmu zivnosti) a nebude platit vacsie zdravotne odvody nez doteraz.

Najhorsie je na tom clovek, co investuje popri praci - ten bud bude investovat cez domace fondy, alebo bude platit zdravotne z prijmu nad 500 EUR.
A predpokladam,ze domace fondy nesmie uvadzat v danovom priznani pre znizenie dane o 500 EUR, inak mu to pojde do danoveho zakladu a bude platit zdravotne aj z nich ?

.
..
...
Prajem stastny novy rok a vela uspechov. Ked uz vyssie dane, tak aj vyssie zisky! :)
...
..
.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa jonatanus »

preistotu sa spytam - ak som doteraz ako pan velkomozny nenazrany podnikatel dobrovolne nezamestnany platil odvody 0 a zdravotne minimalne, dividendy vyplatene v 2010 (zo zisku 2009) uz nieco menia na veci? a ak nie, ake je teraz zdravotne minimum?

dakujem.. (aj tomuto SKURVENEMU statu.)
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa Martin52 »

jan napísal: Napriek tomu, že povinnosť odviesť zdravotné poistenie platí už od januára, akcionári ho zaplatia až v roku 2013. Postup je nasledovný. "Zúčtovávať sa budú dividendy vyplatené v roku 2012 zo ziskov, ktoré vznikli v roku 2011. Ročné zúčtovanie poistného za rok 2012, teda v roku 2013 s najväčšou pravdepodobnosťou bude obsahovať kolónku pre dividendy,“ vysvetľuje hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Katarína Zollerová. Rezort určil sadzbu poistného na desať percent.
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4851840 ... stovky-eur" onclick="window.open(this.href);return false;
takze zatial divideny nie ... az v 2013
Aj za 2010 vyplatne v 2011 sa este neplati. Dokonca, ak dostanes vyplatene v 2011 dividendy za rok 2011 (stvrtocne, mesacne) tak ich nebudes uvadzat, lebo v zuctovani 2011 podla vyssie uvedeneho proste nebudu mat ani kolonku "dividendy" ... asi na take nieco nemysleli .. co potom bude v 2012 s takytmito dividendami ???

Minimalne zdravotne odvody na 2011 su 46.06 EUR a platia sa od februara (mesiac pozadu).
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jono: zatial sa nič nemení. V 2012 budes musieť uviesť podiely na zisku z 2011 do ročného zúčtovania zdr.poistenia a platiť s toho odvody (10%, asi od 2013). Ovšem je tam strop, takže maximálne to vyjde na nejakých 3000 € ročne.
Toľko dáš na záchranu zdravotníctva, nie?
Lekárom dvihnú platy, nebude treba chodiť do nemocnice s obálkami, taškami s proviantom a hajzlovým papierom. :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa kobolcs »

a nevie niekto z vas ako to bude pri subehu viacerych prijmov ?
1) prac. pomer vymer.zaklad pre SP,ZP nad max
2) zivnost - platim nieco?
3) sro- podiel zo zisku, odmeny konatela - platim nieco ?
4) prenajom - platim nieco?
lebo predpokladam ze na taketo extremy pani politici nemyslia cize pesimisticky budem platit 4xZP,2-3xSP.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa jonatanus »

martin52 & juggler: dik
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa Martin52 »

Neviem ci sa to menilo, ale ked som mal subeh prac + zivnost, tak tam bol iba jeden strop. V rocnom zuctovani sa scitali vsetky prijmy, na vsetky spolu sa aplikoval strop.
Preddavky na kapitalove prijmy a dividendy som cital ze sa platit nebudu.
Zivnost ked mas popri praci preddavky platis podla toho co si uviedol v poslednom zuctovani. Ak si mal prijem 0, alebo mas zivnost prvy rok, tak popri praci nemusis platit.
Prenajom - musis sa prihlasit teraz a platis preddavky (ale ako sa vypocitaju neviem).
Na tom portale co tu daval jogobela (http://www.podnikam.webnoviny.sk) ked pohladas by to malo byt vysvetlene.
rudo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 07 06, 2007 12:23 pm

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa rudo »

Martin52 napísal:Prenajom - musis sa prihlasit teraz a platis preddavky (ale ako sa vypocitaju neviem).
Na tom portale co tu daval jogobela (http://www.podnikam.webnoviny.sk) ked pohladas by to malo byt vysvetlene.
Dnes som sa bol zaregistrovať ako SZČO (kvôli prenájmu + neviem či aj z predaja akcií sa bude platiť - asi áno ako tu tak čítam vyššie), preddavky som si mohol vybrať aké som chcel, dal som nulu (síce o rok prí zúčtovaní viac doplatím, ale zase ich nemusím sponzorovať, radšej svoj účet). O rok potom vypočítajú preddavky podľa vtedy podanému zúčtovaniu za rok 2011.
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa polovnik »

JUGGLER napísal:Dividendy ti zdania amíci ( -15% ) a zisk je predmetom dane na Slovensku (-19%).
Pri vyššom príjme to ovplyvní i zdravotné poistenie a teraz sa Miháľ chystá pridať k tomu aj odvody do sociálky.
Teš sa. Keď ťa neoberie burza, tak ťa dorazí štát :wink: .

to znamena ze ked mi vyplatia dividendy tak tie budu zdanene 15 % v usa a dalsim 19 % na sk ?
hm to by chcelo vyberat tituly kt. su kotovane v UK, Brazilia, ... to by som potom neplatil tych 15 % .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa JUGGLER »

polovnik napísal: to znamena ze ked mi vyplatia dividendy tak tie budu zdanene 15 % v usa a dalsim 19 % na sk ?
Nie. U nás už dividendy nepodliehajú zdaneniu.
Ale takýto príjem sa bude musieť uviesť do roč.zúčtovania zdrav. poistenia a platia sa z neho odvody.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jono:
Ešte jedna zlá správa:

- od 1. 1. 2011 sa zamestnancov budú považovať aj ľudia s nepravidelným príjmom - čiže konatelia s.r.o, členovia štatutárnych orgánov, správnych a dozorných rád a spoločníci s.r.o.

- tí budú zamestnacom len na účely dôchodkového poistenia, teda musia byť zamestnávateľom povinne prihlásení do Sociálnej poisťovne do 31. januára 2011.

Tu je k tomu predpis:

Zmeny v sociálnom poistení týkajúce sa zamestnanca a zamestnávateľa od 1. 1. 2011
Novela zákona rozširuje okruh zamestnancov, ktorí sú povinní platiť poistné na sociálne poistenie. Zamestnanec je podľa novely definovaný ako fyzická osoba v právnom vzťahu, ktorý jej zakladá právo na pravidelný mesačný príjem zo závislej činnosti podľa zákona o dani z príjmov okrem fyzickej osoby v právnom vzťahu na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Za zamestnanca sa považujú napr. tieto osoby:

•fyzická osoba v pracovnom pomere,
•fyzická osoba v štátnozamestnaneckom pomere,
•fyzická osoba v služobnom pomere,
konateľ spoločnosti s ručením obmedzeným, ak za túto prácu dostáva odmenu považovanú za príjem zo závislej činnosti podľa osobitného predpisu,
člen štatutárneho orgánu, člen správnej rady, člen dozornej rady, člen kontrolnej komisie a člen iného samosprávneho orgánu právnickej osoby, ak za výkon funkcie dostáva odmenu považovanú za príjem zo závislej činnosti podľa osobitného predpisu,
spoločník spoločnosti s ručením obmedzeným, komanditista komanditnej spoločnosti a člen družstva, ak sú odmeňovaní za prácu v spoločnosti alebo v družstve formou, ktorá sa podľa osobitného predpisu považuje za príjem zo závislej činnosti.

Podľa novely zákona je potrebné rozlišovať medzi zamestnancami, ktorí majú pravidelný mesačný príjem a ktorí majú nepravidelný príjem.

Ak ide o pravidelný mesačný príjem, na zamestnanca sa vzťahuje povinné nemocenské a povinné dôchodkové poistenie vrátane poistenia v nezamestnanosti. Ide o tie osoby, ktorých príjem je zdaňovaný podľa §5 zákona o dani z príjmov a ktorým z právnych predpisov (napr. Zákonník práce) alebo z právnych vzťahov (napr. príkaznou zmluvou, mandátnou zmluvou) vyplýva právo na pravidelné mesačné odmeňovanie. Do tejto skupiny sa zaraďuje aj konateľ spoločnosti s ručením obmedzeným, ak za výkon funkcie dostáva pravidelne odmenu každý mesiac.

Ak ide o nepravidelný príjem, na zamestnanca sa vzťahuje iba povinné dôchodkové poistenie. Ide napr. o konateľov spoločnosti s ručením obmedzeným, ak za výkon funkcie dostávajú odmenu nepravidelne, teda nie každý mesiac. V prípade nepravidelných príjmov sa tieto rozpočítajú na kalendárne mesiace od predchádzajúcej výplaty príjmu. Týmto spôsobom sa jednorazový príjem, ktorý by v jednom mesiaci prekročil maximálny vymeriavací základ (2 978 eur), rozpočíta na viacero mesiacov s možnosťou platenia maximálneho poistného za každý z nich.

To znamená, že ak si konateľ vypláca odmenu vždy v decembri, pričom v decembri 2011 by si vyplatil 30 000 eur, táto odmena sa rozpočíta na jednotlivé mesiace (január – december, teda 30 000/12 = 2 500 eur) a z týchto mesačných vymeriavacích základov sa bude odvádzať poistné.

Splnenie povinnosti registrácie zamestnancov, ktorí sa od 1.1.2011 stanú povinne poistenými na účely sociálneho poistenia, je potrebné vykonať do 31. januára 2011.

Viac o zmenách v zákone o sociálnom poistení, o výške vymeriavacieho základu zamestnanca a zamestnávateľa, ako aj o zmenách pre SZČO, sa dočítate na stránke podnikajte.sk

Parlament schválil novelu, na základe ktorej sa od 1.1.2011 budú platiť zdravotné odvody aj z dividend, a to z dividend vyplatených fyzickým osobám. Pôvodne mali zdravotné odvody z dividend uhrádzať právnické osoby, ktoré dividendy vyplácajú. Sadzba poistného na odvody z dividend bude na úrovni 10 % z vymeriavacieho základu, ktorý bude ročne ohraničený 36 násobkom priemernej mesačnej mzdy na Slovensku z pred dvoch rokov.
Zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení a o zmene a doplnení zákona č. 95/2002 Z. z. o poisťovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

I. Odsúhlasené zmeny v oblasti okruhu poistencov

a) zamestnanec - okruh zamestnancov sa rozšíri na všetky fyzické osoby, ktorých príjem je zdaňovaný ako príjem zo závislej činnosti (podľa § 5 zákona č. 595/2003 Z. z.), nebude tam patriť príjem z dohôd vykonávaných mimo pracovného pomeru,

b) zamestnávateľ - okruh zamestnávateľov na účely zdravotného poistenia sa rozšíril o osoby vyplácajúce príjmy zamestnancom uvedeným v bode a) a je prispôsobený požiadavkám európskeho práva a medzinárodným zmluvám,

c) samostatne zárobkovo činná osoba - okruh samostatne zárobkovo činných osôb sa rozširuje podľa definície § 6 zákona č. 595/2003 Z. z. aj o osoby, ktoré majú príjem z prenájmu, naopak nebude tam patriť príjem osobných asistentov,

d) osoba dobrovoľne nezamestnaná - okruh osôb sa nemení, vždy pôjde o osobu, ktorá nie je zamestnancom, samostatne zárobkovo činná osoba a nie je poistenec štátu,

e) osoba, ktorej sa vypláca dividenda - zavádza sa nový platiteľ, ktorý vypláca dividendy poistencom Slovenskej republiky podľa § 3 ods. 2 zákona o dani z príjmov,

f) osoby, ktoré príjem z kapitálového majetku a príležitostné príjmy - ide príjem z § 7 a 8 zákona o dani z príjmov, okrem príjmu zrážaného zrážkovou daňou.

O zmenách, ktoré nastali v oblasti zdravotného poistenia od 1.1.2011, sa viac dočítate na stránke podnikajte.sk



Od 1. januára 2011 sú pripravené zmeny aj v zákone o dani z príjmov, ktoré sa dotknú všetkých daňových subjektov. Najvýznamnejšie zmeny nastali v uplatňovaní nezdaniteľnej časti, ktorú je možné uplatniť iba na tzv. aktívne príjmy, zo zákona boli odstránené aj ďalšie výhody a výnimky. Novela zákona o dani z príjmov bola schválená NRSR, po opätovnom prerokovaní (návrh zákona bol vrátený prezidentom), dňa 21. decembra 2010.

Zmeny v zdaňovaní príjmov fyzických osôb od roku 2011

Novela zákona o dani z príjmov zrušuje možnosť zníženia základu dane zdravotníckych pracovníkov (zamestnancov), ktorí vykonávajú zdravotnícke povolanie lekára, zubného lekára, sestry a pôrodnej asistentky, o náklady na špecializačné vzdelávanie z dôvodu zrovnoprávnenia výpočtu základu dane s ostatnými zamestnancami.

Ďalšou zmenou je obmedzenie uplatňovania nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka a na manželku (manžela) len na tzv. aktívne príjmy – táto nezdaniteľná časť základu dane sa bude uplatňovať len v súvislosti s príjmami zo závislej činnosti, z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti.

Pasívne príjmy, na ktoré sa nebude vzťahovať možnosť uplatnenia nezdaniteľného minima, sú napr. príjmy z prenájmu nehnuteľností, z kapitálového majetku, z predaja hnuteľných vecí, z príležitostných príjmov, zo zdedených práv z priemyselného alebo duševného vlastníctva, výhier a pod.

Nezdaniteľné minimum, ktoré bolo v rokoch 2009 a 2010 upravené ako súčasť protikrízových opatrení, na sumu 22,5-násobku životného minima, sa v roku 2011 vráti na pôvodnú úroveň 19,2-násobku. To znamená, že výška nezdaniteľného minima bude v roku 2011 vo výške 3 559,30 eura, čo je oproti roku 2010 rozdiel v sume 466,40 eura.

Okrem zníženia nezdaniteľnej časti na daňovníka je ďalšou zmenou zrušenie nezdaniteľných častí základu dane na účelové sporenie, životné poistenie a doplnkové dôchodkové sporenie, ktoré bolo možné uplatniť do výšky 398,33 eura. Pre daňovníka to bude znamenať, že zaplatí daň z príjmov vyššiu o 75,68 eura oproti roku, kedy si túto nezdaniteľnú časť uplatniť mohol.

Príklad na výpočet daňovej povinnosti v roku 2011 v porovnaní s rokom 2010, ako aj ďalšie zmeny v daniach k 1.1.2011 nájdete na stránke podnikajte.sk

P.S. KONATELIA A SPOLOČNÍCI
K 1. januáru môžu konatelia a spoločníci urobiť zmeny v odmeňovaní, pretože od roku 2011 sa budú považovať za zamestnancov a budú musieť začať platiť odvody. Môžu sa rozhodnúť pre úpravu zmluvy o výkone funkcie konateľa, spôsobu vyplácania podielov spoločníkom na zisku. Vyhnúť sa plateniu odvodov sa možno aj vzdaním sa funkcie konateľa a to odstúpením z funkcie. Vzdanie sa funkcie konateľa je platné dňom doručenia odstúpenia z funkcie príslušnej spoločnosti, ale funkcia konateľa končí ku dňu konania nasledujúceho valného zhromaždenia alebo v lehotách podľa spoločenskej zmluvy. Zvolaním mimoriadneho valného zhromaždenia možno zrušiť spoločnosť a vymazať ju z obchodného registra.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa jonatanus »

dik :x

http://www.socpoist.sk/tabulka-platenia ... -2011/924s" onclick="window.open(this.href);return false;

predtym jak si kupim modre sluchatka a postrielam cely tento POJEBANY stat moze mi niekdo prosim vysvetlit kolko je max co budem platit?

sak to budem platit na tychto novych kokotinach snad pol miliona? :shock:
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa kobolcs »

zistoval som moj pripad nie je to take zle:
Subeh:
zamestnenia: nestaram sa
zivnost : prijem bez uplatnenie vydavkov do cca 3800/rok
platim len Dan, ZP si mozem stanovit( stanovujem si to na 0€ 8) ), do SP sa neplatí nic,
inak tych min. 109 (dost nestastne riesenie pre podnikanie s nizkou marzou, a vysokou pred.cenou)
najomne : prenajom za garaz daleko od BA cize sa zmestim do 500€, neplatim si nic
sro konatel : bez odmeny len podiel na zisku - len dan
s odmenou - ZP, DP do SP,dan reg do 31.1.11
s nepr. odmenou - ZP,DP do SP reg v danom mesiace a rozpocitane na predosle mesiace
na Dohodou - dan inak, nic sa neplati (zl plati nejakych 0,8% do SP)
ine dohody - dan, inak nic
prikazna zmluva - dan, inak nic

ZP : dostanem spat/doplatim v RZZP
dan : dostanem spat/doplatim v DzPFO
SP : viem ze ak je subeh 2 prac. pomerov a vym. zaklad je vyssi nez max, tak to vratia,
  • som zvedavy ci to plati aj na kombo tpp + konatel s odmenami. :?:
jonatanus : viem ze to bola len recnicka otazka ale
maximalne extremny priklad : SZCO+prenajimateľ+konatel s odmenou a s TPP 3000eur/mesiac do SP,
1280 eur do ZP (230-mesiac, rozdiel dostanes naspat o rok v juni, mozno), DPH 0%-25% rozdiel medzi EU-SK sadzbou,
aby som nezabudol este aj dane z prijmu kde vselico nemozes dat ako vydavok (napr. strata z deriv. operacii) alebo je s tym viac prace nez uzitku (cestaky do zahranicia pri zhanani klientov), miestne dane atd atd :twisted:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jonatanus napísal: moze mi niekdo prosim vysvetlit kolko je max co budem platit?
Pri podiele na zisku 35736 € a viac, keď v s.r.o. na účely dôchodkového poistenia budeš prihlásený ako zamestnanec, tak by to malo byť ročne maximálne: 1430 € starobné do sociálnej poisťovne, 1072 € invalidné do sociálnej poisťovne a 2600 € do zdravotnej poisťovne.

SPOLU okolo 5000 € ročne.

Výpočet:
Starobné poistenie zamestnanca je 4%, invalidné 3% a zdravotné poistenie je 10% z vymeriavacieho základu.
Strop pre dôchodkové poistenie zamestnanca je 4% + 3% z 12 x 2978 € ( aj jednorazový príjem ako podiel na zisku sa rozpočíta na mesiace ).
Strop pre zdravotné poistenie je 10% z 36 násobku priemernej mzdy v SR spred 2 rokov ( beriem približne 720 € x 36 = 26 000 : 10 = 2600 € ).

Ovšem háčik je v tom, že firma ako zamestnávateľ musí za Teba ešte zaplatiť 14% starobné a 3% invalidné.

A to je ďalších 6000 €.

Myslím, že najlepšie riešenie je čo najviac prachov míňať cez firmu (a dávať to do nákladov) a vyplácať si menšie podiely na zisku. Keď máš spoločníkov, tak podiel na zisku sa dá vyplatiť na inú - vlastnú s.r.o. Eseročka sama za seba neplatí ani zdravotné, ani dôchodkové poistenie.

Ďalšie riešenia sú presun firmy do zahraničia, alebo výplata podielov na zisku do zahraničnej firmy ( nie na osobu ).
Dá sa aj odsťahovať do zahraničia, zrušiť si trvalý pobyt v SR a pod. Pre tých, čo podnikajú vo virtuálnom prostredí - no problem.

Kua. Ten Miháľ to vymakal !
Čím viac do toho pozerám, tým menej kľučiek vidím.

S týmto chlapec zachráni sociálku i zdravotníctvo.

Už vidím ako firmu presúvaš do offshore a ty sám investuješ do iných firiem, alebo do realít, ktoré sa dajú po 5 rokoch predať bez dane zo zisku.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa jogo »

Jonatanus :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: To som sa zas dobre zasmial.
Vidis, nesledoval si politiku,lepil si tanky, aby si sa nerozculoval, a aj tak sa ti politici votreli do vedomia cez dane a odvody. :)
Hadam si ludia zacnu konecne uvedomovat, ze zadlzovanie statu neni az take bezbolestne, ako sa im to doteraz zdalo.
Kto to kedy videl, aby sa za normalne povazovalo (lepsie povedane za nedosiahnutelny ciel) schodok 3% HDP rocne, co v ludskej reci znamena, ze kazdy rok minieme o 10% viac penazi ako vyberieme na daniach.
To aka rodina alebo podnik by takto dlhodobo prezil.
A teraz mame este platit dlhy za inych Europanov.

Najviac ma hneva, ze sa zadlzujeme a minimum z toho mame, lebo sa vsetko rozkrada cez predrazene tendre a nakupy.
Zaujimave: Statne nemocnice su vkuse zadlzene a sukromne su v zisku. Sak to aj slepy vidi, ze statne vlastnictvo je nanic.Len zavistlivi ludia radsej maju zadlzene statne podniky, len aby niekto nemal viac ako oni. Ludi netrapi,ze by sa mali horsie ako za komancov.Ich trapi to, ze vtedy sme sa skoro vsetci mali rovnako zle(alebo dobre- ako sa kto na to pozera) a teraz sa sikovni ludia maju lepsie ako oni.(oni sikovnym ludom hovoria podvodnici-zamozrejme aj taki medzi nimi su)
Cim mensie dane a odvody,tym sa tu menej bude kradnut a tunelovat statny majetok,lebo nebude z coho.
Proste rozpocet bez deficitu a hotovo. Ked niekto strati pracu,straca polovicu prijmu a po case este viac(socialne davky).Tvrdo sa musi jeho rodina uskromnit, ale prezije to. Az najde pracu, znova sa vsetko vrati do starych kolaji.
Tak by to malo byt aj zo statom. Plosne znizim vydavky vsetkym ministerstvam o 10% a je po deficite(co je neporovnatelne s 50% vypadkom pri strate zamestnania) a nech s tym gazduju ako sa da. A nikto nech mi nehovori, ze sa neda. Ved pozrime sa, ake predrazene hluposti sa kupovali vo financnej krize na ministerstva a celom statnom aparate a ako sa predrazovali tendre.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa jonatanus »

JUGGLER napísal:Kua. Ten Miháľ to vymakal !
tym co su pod max vymeriavacim zakladom prakticky zvysil dane z 19% na 4+3+10+14+3+19=53%!!!

to chcem videt toho idiota co si ten zisk normalne vyplati.. gratulujem pan mihal!

komu tym naozaj pomoze su firmy co sa specializuju na danove optimalizacie..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jonatanus napísal: komu tym naozaj pomoze su firmy co sa specializuju na danove optimalizacie..
Hej. Treba počkať kým ich poradcovia absorbujú všetko nové a zaplatiť si konzultáciu. Sranda je, že Mihál bol v podstate jeden z najlepších a perfektne sa vyznal v domácej optimalizácii.
Jeho bestseller ,,Ako ušetriť pri platení daní a odvodov,, je teraz prakticky bezcenný.

Na druhej strane sú to pre tento skorumpovaný štát dobré zmeny. Do systému príde viac peňazí.
Len či táto vláda dokáže aj zaplátať diery, ktorými to všetko zo systému odteká. Čo diery -celé kanály - rozšírené a prehĺbené bývalou vládou.
Najkrajším príkladom je STV. Koľkokoľvek do nej nalejú, toľko odtečie. Len na jediný okamih to tak nebolo - keď tam šéfoval za Dzurindu Rybníček...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa jonatanus »

JUGGLER napísal:Na druhej strane sú to pre tento skorumpovaný štát dobré zmeny. Do systému príde viac peňazí.
no to som si neni vobec isty. mna tymto tak nasrali, ze radsej skrachujem len aby tento SKURVENY stat nedostal odomna ani halier. a to som na tom este relativne dobre, oproti tym ktorym to zozere polovicu zisku - uz vidim ako to plati konatel, ktory minuly rok pri zisku milion zaplatil 190tisic a teraz pri tom istom zisku zaplati pol miliona (skk)..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: dane,online broker,student

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Konatelia, spoločníci atd si to zariadia. Nie nadarmo sa ide zaviesť, že základné imanie eseročky bude 1€. Nie nadarmo neprešlo, že aj firmy by mali platiť zo zisku odvody.
Vznikne kopa eseročiek a akcioviek medzi ktorými sa bude prelievať a topiť zisk. Ten sa už nebude prevádzať na súkromné osoby, ale zmizne vo firmách, alebo v zahraničí. A kopa firiem sa daňovo zoptimalizuje cez offshore. Veď žraloci a politické strany nám už roky idú príkladom.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"