Podvody na DPH

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa filip glasa »

asi nemali dostatočné politické krytie:
„Reálne sa nám podarilo zachrániť 700-tisíc eur ako požadované nadmerné odpočty, ktoré neboli vyplatené,“ uviedol na brífingu policajný prezident Tibor Gašpar.
Na odhalení prípadu spolupracovalo spolu viac ako sto policajtov a finančníkov.
„Išlo o predaj nehnuteľností, pri ktorých si subjekty požiadali o vyplatenie nadmerného odpočtu DPH, a na druhej strane, aby nemuseli vyplatiť DPH, ktorá vznikla ako povinnosť, vytvárali fiktívne faktúry na komodity ako sanita či výťahy,“ priblížil generálny riaditeľ sekcie daňovej a colnej finančnej správy Daniel Čech.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6778989/polic ... z2RSHiZSTc" onclick="window.open(this.href);return false;
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Oni s tym aj nieco musia robit. Tieto tlacovky co maju su dobre,ale mam z nich dojem akeho si len BUBUBU ,ze nieco robia. Aj vysledky su dobre ,ze s tym vobec zacali.
K dnesnemu dnu vyvoj danovych prijmov je velmi zly. K 24.3.2013
danove prijmy 2012 k 24.4. 2,288 miliardy a k 24.4.2013 2,176 miliardy.
DPFO 24.4.2012 24 milionov a uz dan.prijmy rastli - teda preplatky mali viac menej vyplatene dnes -0,65miliona a dnes je najnizsi stav,teda ich vyplatene este nemusia mat
DPPO minuly rok 693 miliona dnes 746 miliona. Tu sa preplatky minuly rok zacali vyplacat az zaciatkom maja, tohto roku zacali skor,ale si treba uvedomit,ze preddavky sa plati uz zo sadzby co je o 21% vacsia,teda z 23%, nie 19%.
DPH minuly rok 1008 milionov, tohto roku 896 milionov. Tu prave uvidime 30.4.2012 ako to je z DPH. Ale pochybujem ze prekrocia 1,5 miliardy co dosiahli minuly rok.
SpotrebneD minuly rok 469 miliona a dnes 442 miliona.
Vsetky tieto 4 dane su zatial nizsie ako minuly rok. u DPPO myslim,preratanim na novu sadzbu.
inak Miklos na rok 2012 prepodkladal danove prijmy na urovni 9,212 miliardy, kazigraf bol striedmejsi dal to len na uroven 8,912 miliardy,ale skutocne danove prijmy za rok 2012 boli len 8,153 miliardy. Ak sa im podari vybrat aspon to co minuly rok, co nemusi byt iste, tak ma kazigraf 760 milionovu sekeru len na danovych prijmoch a moze byt vacsia.

Schodok mali minuly rok k dnesnemu datumu 1700 milionov dnes 1573 milionov.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa kiikino »

ono akekolvek znizovanie vydavkov statu nedava zmysel v dnesnej dobe, prave by sa mali zamerat na rast HDP aby sa deficit percentualne k HDP znizil, veskere setrenie bude inac len jedna velka katastrofa
proste je nutne zaviest prorastove opatrenia ktore stat nic nebudu stat, a ze ich je len vola nie je ...
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Dôvod, prečo sa úradníci dajú presvedčiť na spáchanie podvodu, je jasný – nízke platy na úrovni okolo 600 eur a ponuka vysokých úplatkov. Vláda sa preto rozhodla štátnych zamestnancov motivovať, aby nespolupracovali s „druhou stranou“. Minister financií má od premiéra voľnú ruku na zvýšenie platov úradníkov, ak na daniach a clách vyberú viac.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/2 ... orumpovat/" onclick="window.open(this.href);return false;
Takto aby im platil minimalne ani to nepostaci vid sudcovia ako sudcom.
Pre úradníčku to znamenalo 290-tisíc eur na ruku.
Fico jej to neda ani za 50 rokov. A vid moj predchadzajuci prispevok, kvoli kazigrafovi by boli na slanej vode. Uplne nesuhlasim s nejakym plytvanim statu. Znizit dane DPH na polovicu a odvody na polovicu a to uvidite rast HDP.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Vláda myslí boj s daňovými únikmi smrteľne vážne. Týka sa to tak neodvádzania dane z pridanej hodnoty (DPH), únikov pri spotrebnej dani, ako aj čiernej práce.
Vyhlásil to dnes v Bratislave na Sneme Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ) podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír.


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6781804/kazim ... z2RaWh2sZC" onclick="window.open(this.href);return false;
Je v koncoch. Inak by ste to rozpravali na konferencii platitelov dane? Ja by som sa ich snazil presvedcit - ze uz v buducnosti budu statne peniaze efektivne vynakladane, ak nie tak polozi funkciu,spacham harakiri. Inak podvodnici rozkradaci verejnych financii sa musia inak bavit, nemyslim na prijmovej strane SR ale na vydavkovej.

SOm na neho velmi zvedavy v najblizsich dvoch mesiacoch.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Dnes bol kazimir v troch diskusiach,som si ich pozrel.

http://ekonomika.sme.sk/c/6783265/kazim ... bluda.html" onclick="window.open(this.href);return false;
S plachtincami podpisali zmluvy MF, Tipos a konsolidancna banka? Vsetko kazimirove firmy. Je mu je to jedno?
Mne tiez. Tri krat dostal narazku na nizsi vyber dani. Inak ten nizsi vyber dani ma len posledne dva dni.

Je mu jedno? A je mu? ... podla mna a neviem ci si to uvedomujete. Tento rok bude mat este horsie prijmy ako minuly rok.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa Biosko »

Bodaj by, nezasluzi si na daniach vybrat ani euro.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Ved iste,ale si uvedomujete co sa bude diat? Inak mozno sa mylim a vyberie tohto roku aj 8,2 miliardy. Ale ma aj tak 600 milionovy schodok. Dnesne cisla prijmov z 26.4.
FO -14265 minuly rok 25 572
PO 733 796 minuly rok 713 348
DPH 1 383 596 minuly rok 1455970
SD 593 771 minuly rok 627 543

Schodok 970 629 minuly rok 1 068 544

Aby to zaplatal tak isto ako minuly rok musi zrusit priklad II.pilier uplne. Aj to bude malo. Dnes by ci o dva mesiace budu trhat rozpocet. Samozrejme ze nebudu. Je to ich rozpocet. Ale na zaklade tych cisiel vidite ako na tom ekonomika je.
pr. na mzdach maju ludia o 50 milionov mesacne menej. Trebars 3%. A odvody? Ak na dani ma 10 milionov menej na dani ,tak na odvodoch je to 30 milionov mesacne.

Na odvodoch to bude menej,lebo odpadli dohodari co platili odvody len 1,05%. Ale zas moze to byt viac ak skoncili SZCO,co neplatili ziadne dane ale odvody ano.

DPH, spotrebne dane a dane FO sa daju aj teraz porovnavat. A to klesa- Pri PO tam ja ocakavam najvacsi prepad a dnes este nieje. Pri tychto daniach je pokles 7%.

Ale hlavny problem je toto.
http://reality.etrend.sk/reality-blog/n ... statu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ten kamenolom,keby som nadhodil - ma vacsie obraty ako vsetkych mojich 40 -50 zakaznikov. Mozno ma len polovicu ale..?
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa Pette »

Smeruje to k tomu, ze skupinu volicov - zamestnancov nadnarodnych firiem toto netrapi, lebo robia servis svetu za 1/4 mzdovych nakladov voci zapadu, skupina zivnostnikov preziva ako sa da, skupina zlodejov a bielych koni (cca 30 tisic ludi) sa ma dobre a zbytok? To je ta mlciaca vacsina, co nikdy nic nezmeni.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Pette napísal: skupinu volicov - zamestnancov nadnarodnych firiem toto netrapi, lebo robia servis svetu za 1/4 mzdovych nakladov voci zapadu.
Ti maju robotu len kvoli stimulom(Samsung). Alebo cast, potom druha cast ze su lacni.

Danove prijmy porovnavam 29.04.2013 s 30.4.2012. Tam rozdiely ziadne nebudu.
Minuly rok celkove danove prijmy 3 002 042 dnes 2 806 755
FO minuly rok 19 643 vcera -21 074
PO minuly rok 764 711 vcera 733 110
DPH minuly rok 1 496 737 vcera 1406136
Spot.dane minuly rok 627 724 vcera595 537

Pridavam
Bezne vydavky minuly rok 4 495 803 vcera 4 026 339
Schodok minuly rok - 1,171 milardy a vcera -955,157 milionov.

Jedina neznama su zaklad dane PO a ich dan. Pochybujem ze bude vyssia ako minuly rok. Oni mali najvyssie zdanenie. Najvacsi narast zdanenia. Minuly rok bola najnizsia hranica 11.5.2012 prijmu z DPPO 674 516.
Preplatky dani z FO stale nemaju vyplatene. Tu vidim dve dovody ubytok dani dohodarov a rast nezamestnanosti v poslednych troch mesiacoch minuleho roka(vracaju im preplatky).
DPH ani spotrebne dane zrejme nedosiahnu urovne minuleho roku. Aj dnes kupujem cigarety za minulorocnu cenu - vo vsetkych obchodoch, v minulosti som musel v tomto case vyhladavat predajcu co mal stare ceny. Dnes, bila sintra vsetky stanky su predzasobene. Ale v spotrebnych daniach su a jedine vypadky na oleji - teda PHM. Bud domaci nejazdia tolko co sa kvoli dieram ani necudujem, ci tranzit nezastavi na slovenskej pumpe.

Na com stat setri, v januari ci februari stat posla do SP o 260 milionov menej. Kvoli znizeniu prispevku do II.piliera. Schodok ale o to nizsi nieje. Tie peniaze sa prezrali. Iste ma mensie vydavky aj v marci ci aprily, nepoznam plan a ako casto dotovali v minulosti SP.
V minulom roku na daniach vybrali 8,1 miliardy - tohto roku to nemaju podla mna sancu vybrat. Vydavky mozno okresu oproti planu a to je len dobre. Moj odhad pesimisticky vyberu 7,5 milardy.optimisticky 8,1 miliardy.

Inak nezvysili platy ucitelom ani sudnym uradnikom ani lekarom. Inak to Fico a jeho pajaci slubili. Zena ma od maja o 3hodiny nizsi uvazok, nielen ona vsetci ucitelia v skole. Inak by skola nemala asi na novembrovu a decembrovu vyplatu. Sranda je ze decembrovu vyplatu dostala 20.12.2012. V decembri dostala dve aj novembrovu aj decembrovu.

Este dovetok - zena uci na jedinej ucnovskej skole v meste - ina nieje. A mensie platy(ked mensi uvazok, mensi plat) maju hlavne kvoli tomu ze v septembri budu mat menej ziakov. Resp asi,robia si rezervu. Zena nevie ci bude ucit aj v septembri - ja sa o skole so zenou velmi nebavim. ALe je to cudne a mi to je ozaj jedno - dnes ma v cistom 460. Zoberu 50 eur, cez leto ma padaka. Sa obetujem a budem sledovat ten futbal(inak na tipovanie je najhorsi futbal,nemusi sa zmenit skore vobec, ked hokej,ale hlavne bastetbal a volejbal) a za 7 dni zarobim viac ako ona.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

inak zenu,moju zenu nenaucim typovat. Ja ju nechcem ani vo firme. Nechcem aby bola uctovnicka. Jej sestru zoberiem,ale zenu nie(inak svagrina to asi robit bude,alebo niekto iny - lebo kolega na dvochodok pojde ma na to vek, ma na to vek? nebude stihat,aj keby som chcel cim dlhsie aby pracoval). Ona ma ucit anglictinu.

Ja mam 5 ci 10 rokov aby som niekoho nasiel. kolega je aj slusny,aj som mu vdacny, ja by
som chcel snim spolupracovat do mojej smrti. Inak ojebavac maly je aj voci mne,ale to tolerujem. A si to scitavam. Inak nieje to nieco hrozitanske. Neojebava velmi. On si to mozno ani neuvedomuje a mi to je jedno - ten clovek mi pomohol a pracu bez neho by som nemal.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa kiikino »

mozno ma pocit ze mu malo platis

inak k tym ucitelom je to naozaj bieda - vysokoskolsky vzdelany clovek zaraba menej ako ja a to som otrok pri pase, proste take slovenske
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa Pette »

kiikino napísal:inak k tym ucitelom je to naozaj bieda - vysokoskolsky vzdelany clovek zaraba menej ako ja a to som otrok pri pase, proste take slovenske
otazka znie, ako z toho von?
po A, samozrejme, "staci" aby sa na Slovensku nekradlo. To sa u nas bohuzial nestane.
po B, kde vidite zdroje rastu? zahranicne investicie, vstup do EU, presunutie servis centier nadnarodnych korporacii, lebo tu su ludia ochotni robit za 1/4 zapadnych platov? Toto vsetko uz si Slovensko zazilo.

Rozklad maleho a stredneho podnikania pokracuje.... zmenami v daniach, zakonoch o restrukturalizaciach sa nicia cele sektory podnikania.
Statny dlh narasta a deficitne financovanie Socialnej poistovne tiez. Bude uspech, ak bude vyber dani rovnaky ako v 2012, aj po ich zvyseni.

Takze, prispejte do diskusie, ako z toho von na horizonte 5 az 15 rokov?
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

http://vranov.korzar.sme.sk/c/6788752/s ... menie.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja sa necudujem. Ale je mi smiesne aj nie ze ma toto dosadili fica. Nic tam nebude. Ziadna farbika
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Sasaci dali trestne oznamenie. Ved o co asi ide.

http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2 ... izmus.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zenska celkom dobre vyzera,ale...
Príjmy štátneho rozpočtu boli pri medziročnom porovnaní nižšie o 8,5 %. Z dôvodu kolapsu Finančnej správy začiatkom minulého roka, keď finančná správa nebola schopná efektívne vyplácať nadmerné odpočty na DPH, resp. preplatky pri DPFO, nie je možné relevantne porovnávať údaje za prvé mesiace tohto a minulého roka.
Medziročný pokles daňových príjmov predstavoval 5,6 %. Medziročný pokles výnosu dane z príjmu fyzických osôb zo závislej činnosti o 0,7 % je možné pripísať na vrub plánovaného vyplatenia odmien z prvej polovice roka 2013 už v decembrových výplatách z minulého roku a vyplatenie odmien v roku 2012 v ozbrojených zložkách v marci 2012 pozitívne ovplyvnilo aprílový výnos dane v roku 2012. Medziročný pokles výnosu DPFO z podnikania o 38 mil. eur v apríli súvisí so skutočnosťou, že v roku 2013 už FS SR pracuje v normálnom režime. V porovnaní s minulým rokom to znamená, že FS SR bola schopná vracať preplatky na dani (negatívne vyrovnanie dane) už v apríli, zatiaľ čo v roku 2012 až v máji. Vývoj v apríli bol v súlade s odhadovaným vývojom MF SR na tento mesiac. Pri dani z príjmu právnických osôb je medziročný kumulatívny vyvíja v súlade s očakávaniami. Medziročný pokles v mesiaci apríl je spôsobený problémami Finančnej správy SR s neskorým vracaním preplatkov firmám v minulom roku (preplatky sa začali vracať až v máji, tento rok už od polovice apríla).
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=609" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja neviem. Ja optimista nie som.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Pri pravidelnej kontrole spolocnej penazenky ma ani tak nezarazilo,ze medzi 3 a 6.majom nepritieklo ani jedno eur,ale ked tie iste cisla scitaju dostanu rozne sumy. :D

1. daňové 2 839 884 2 840 614
z toho:
daň z príjmov FO -41 704 -41 704
daň z príjmov PO 731 528 731 528
daň z príjmov
vyberaná zrážkou
84 490 84 490
DPH 1 461 464 1 461 464
spotrebné dane 595 827 595 827

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=8889" onclick="window.open(this.href);return false;

Uz som to v minulosti cital v HN,ale nedal som si to suvislosti

http://www.financnasprava.sk/news/95/15 ... ovane.html" onclick="window.open(this.href);return false;
V tomto roku podalo svoje daňové priznanie elektronicky celkovo 43 948 subjektov, kým v minulom roku využilo túto možnosť 31 252 subjektov.

Po zoskenovaných daňových priznaní tiež môžeme povedať, že daňovníci darovali tretiemu sektoru zo svojich zaplatených daní 28 985 329 eur. Čo je pokles oproti roku 2011 o viac ako 1,3 milióna eur.
Ak sa nic nezmenilo v legislative 2% darovanej dani,tak je pekne vidiet o kolko sa znizi dan.zaklad. firmam, elektronicky FO(myslim A,nie SZCO) nepodavaju a isto vsetky podstatne subjekty podavaju elektronicky. Teda odhadnem 10 percentny pokles, ci viac?
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Dnes rano v Trebisove domlatili kontrolora pred DU.
Práve daňové podvody môžu byť totiž skutočným dôvodom poklesu medziročného salda v obchode s potravinami o 400 miliónov eur. O toľko totiž medziročne narástli vývozy spomínaných komodít. Minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek (Smer-SD) pritom ešte v minulosti videl za lepšími číslami vyšší predaj domácich potravín v našich obchodoch. Ten sa zatiaľ nepotvrdil.
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-5985154 ... -o-miliony" onclick="window.open(this.href);return false;
V roku 2005 bola sadzba DPH 19% a vybraná DPH za tento rok činila asi 8,2% nášho HDP. Objem vybranej DPH závisí zhruba lineárne od domáceho produktu, takže pri nezmenenej sadzbe by mal byť podiel DPH na HDP približne rovnaký. Lenže u nás sa stalo niečo čudné, podiel DPH na HDP začal od roku 2006 klesať a vlani bol už len 6% napriek tomu, že sadzba v roku 2011 stúpla o jeden percentuálny bod na 20%. Tento fakt skúmala aj známa štúdia IFP MF SR.

Čítajte viac: http://barto.blog.sme.sk/c/327816/Zlyha ... z2Suy59b2u" onclick="window.open(this.href);return false;
V diskusii som precital si.
Martin
je to zjednodusenie. Ekonomika v skutocnosti nerastie, len jej importno exportna cast, ktora do okruhu DPH nevstupuje. Domaca cast ekonomiky, teda produkt spotrebuvany na Slovensku klesa. Ludia si pocinaju ako Europania, v strachu z krizy pozastavili investicie aj nakupy, rast dani a odvodov skrvrkol disponibilne prijmy, Zabudni na DPH a zabudni aj na dan z prijmu. Slovenska ekonomika je v skutocnosti v hlbokej strate.
Dal som si dnes pracu chcel som si overit tvrdenia,ci prist na to v com je problem. od 93 som zozbieral udaje HDP,DPH a mzdovej bazy. Len som to nechal v robote a este to dorobim aby som videl,ze kolko sa skutocne tie roky vybralo a kolko vyplatilo na nadmernych odpoctoch.
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcx ... zBfMlFUNk0" onclick="window.open(this.href);return false;!
tusa to da zistit,aj ked som pozrel za rok 2012 to nepojde,ale v roku 2008 to bolo asi takto.
daň z pridanej hodnoty 139 559 429 857 korun
- daňové úrady 68 336 701 127,60 korun
- výber daní 254 894 335 351,98
- uplatnený nárok na odpočet -186 557 634 224,38
- colné úrady 71 222 728 729,96

DU vybrali 68 miliard,colne 71 miliard a spolu to je to tych 139 miliard.
Len cisla a grafy to boli zaujimave a je pravda co tvrdi Barto ze 2005 a potom este 1993 bol pomer DPH/HDP 8,2 % a minuly rok 6%. Keby to bolo ako 2005 tak by mali o 1,5 miliardy viac -ide o to ci je to mozne dosiahnut. Preto sledujem aj mzdovu bazu. Ci a kolko sa z miezd za tie obdobia na DPH povyberalo. Pr. 2008 to bolo 254 miliard- ale 186 sa vyplatilo na NO. Proste si to musim dorobit a potom ak sa to da by som tu tabulky aj grafy zavesil.
DPPO
Priemerná výška preplatku:
- právnické osoby (podnikatelia) bola v tomto roku 20 251 eur, čo bolo takmer o 4 a pol tisíc eur viac, v porovnaní s priemernou výškou preplatkov v minulom roku
- fyzická osoba typ A (zamestnanci) bola naopak priemerná výška preplatkov sumu 215 eur čo je o 55 eur viac ako v minulom roku
- takmer zhodný bol priemerný preplatok pri fyzických osobách typ B a to 398 eur, pričom minulý rok to bolo 394 eur
http://www.financnasprava.sk/news/109/1 ... latky.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tieto statistiky preplatkov priamych dani niesu pohromou a boli ocakavane,niesu pohromou pre statny rozpocet. Ide o to ci sa najde niekolko tisic subjektov co tohto roku mali vyssi zaklad dane ako minuly rok a vykryju ten 450 milionovy vypadok. U SZCO a zamestnancov to nehrozi.

Dnes som skontroloval ako to je s tymi 2%, co firmy platia - zakony sa nezmenili,teda z tychto cisiel 10% vypadok dani firiem by mohol byt. Je tu len jedno ale. firmy PO si mozu vybrat bud daruju aj o 0,5% navyse so svojho potom mozu 2% zo " statnych", alebo len 1,5% s tych statnych. teda rozdiel medzi 1,5 a 2,5 je dost znacny,ale ja si myslim,ze tie firmy nemaju velky dovod sa chovat inak, resp sa inak nechovaju.
Kazimir minulom roku vybral 1,733 miliardy ,tohto roku ma v rozpocte 1,943 miliardy. Nedostane ani to co minuly rok.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa Pette »

slimak - ono je to easy, staci sa pozriet na mikro pohlad okolia - poznate niekoho, ci uz ludi, alebo firmy, ktorym sa dari lepsie ako 2006-2008? ak nie, tazko sa moze darit v makropohlade, lebo export je sice fajn, ale velmi skresluje - sice tie pasy v VW, Kia, PSA, Samsung... bezia naplne, ale vysledok generuju pre majitelov.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Mikropohlad na moju firmu,ci firmy co im robim papiere mi nic nepovie. Inak mzdova baza medzi rokom 2008 bola necelych 19 miliard a v 2012 necelych 21 miliard velmi nevzrastla. v 1993 bola prepoctom konverzneho kurzu bola nejakych 3 miliardy,od roku 2000 rastla rocne medzi 1 az 2 miliardami. inak HDP,DPH aj mzdy vzrastli od roku 1993 zhruba rovnako.
Najväčší hráči na trhu si ho pritom nedokážu odôvodniť. „Na vykázaných číslach sa naša spoločnosť podieľa iba približne štyrmi percentami. V porovnaní s rokom 2011 náš export dokonca klesol,“ hovorí člen Dozornej rady Palma Group Peter Benčurik. Spoločnosť je pritom najväčším výrobcom olejov na Slovensku.

Podľa údajov Štatistického úradu sa tak malo vlani vyviezť napríklad päťnásobne viac repkového oleja ako v roku 2011.
Mne je "smiesne" toto. Kolko % z nazho vyvozu ci HDP tvori fiktivny? Ak je unik dph 2%,tak jeto 10%? Ved to ani nemozu zarazit - toby uz museli zostavovat vyrovnany rozpocet. :lol:
Hlavne,ze Jahnatek je spokojny a na tlacovke hned ako si zabije brile cita uspechy jeho posobenia,ako rastie vyroba a vyvoz nasho potravinoveho priemyslu.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Nižšia ziskovosť firiem spôsobila v minulom roku spomalenie rastu ekonomiky na dve percentá. Aj za tento rast však podľa Vanča vďačíme našim veľkým priemyselným podnikom, najmä automobilkám. Zisky priemyselných podnikov podľa údajov Štatistického úradu rástli v minulom roku o 15 percent. Malým a stredným podnikateľom sa darilo menej. „Je to vidieť aj na počte zaniknutých firiem a živností,“ hovorí Vančo. Zisky nefinančných podnikov v minulom roku klesli o viac než osem percent.
http://hnonline.sk/c1-59878940-stat-zap ... -slaby-rok" onclick="window.open(this.href);return false;
Neviem zisky priemyslu rastli o 15%,ale posledna veta ,zisky nefinancnych podnikov klesli o 8%.
Neviem aky je harmonogram danovych stimulov,ale ten pokles celej nefinancnej sfery sa zhoduje mojej predpovedi co som odhadol na zaklade darovanych 2% na pokles o 10%. Ina vec je ze vyrastla sadzba o 21% z 19 na 23. teda relativne sa teoreticky mohli by liznut rozpoctovanym prijmov DPPO, ale neliznu. Inak financny sektor neviem ako rastol,ako sa im pocitaju dane - ale mali specialne dane,ci sa im pocita ako danovy vydavok neviem.
Splácať načas svoje záväzky má na Slovensku problém asi 60 percent spoločností.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clano ... -problemy/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ak je toto pravda tak amen tma ja neviem ani ake boli cisla pred dajme tomu 7 rokmi ci 2mi.

K DPH sa priznam som na nic neprisiel aj ked som si dorobil domacu ulohu. A dam jednu tabulku. ci dve.

DU plat NO CO Spolu
1992
1993 -0,1570 0,5655 -0,7229 1,0690 0,9120
1994 -0,4410 0,6267 -1,0680 1,6660 1,2250
1995 -0,5540 1,2400 -1,7950 2,2910 1,7370
1996 -0,6610 1,3870 -2,0480 2,2750 1,6140
1997 -0,6430 1,6150 -2,2590 2,4650 1,8220
1998 -0,5600 1,8320 -2,3910 2,3940 1,8340
1999 -0,3730 1,8450 -2,2180 2,3290 1,9560
2000 -0,4540 1,9130 -2,3670 2,7960 2,3420
2001 -1,1380 1,9150 -3,0530 3,5800 2,4420
2002 -1,2000 2,1560 -3,3560 3,9290 2,7290
2003 -1,0950 2,3300 -3,4250 3,8760 2,7810
2004 0,9070 4,0540 -3,1470 2,3980 3,3050
2005 2,6740 6,0620 -3,3880 1,3890 4,0630
2006 2,4350 6,9890 -4,5540 1,8280 4,2630
2007 2,3430 7,7560 -5,4120 2,2170 4,5600
2008 2,2680 8,4610 -6,1920 2,3640 4,6320
2009 2,2350 7,5180 -5,2820 1,6100 3,8450
2010 2,2430 7,6170 -5,3730 2,1880 4,4310
2011 2,2000 8,4400 -6,2410 2,5530 4,7530
2012 1,6120 8,4400 -6,8280 2,6950 4,3070

DU plat NO CO Spolu
Len k vysvetlivkam, prvy stlpec su roky, druhy co DU vybrali ako rozdiel tretieho co ozaj zaplatili danove subjekty a 4.ty co boli nadmerne odpocty5. je co DPH vybrali colne urady a posledny je spolu. Rok 2012 co vybrali Du a aky bol nad.odpocet som si tam udeje dal ja - tie udaje niesu zname ako ani v roku 2013. Ale rok 2012 je najhorsi co sa tyka NO. Dovody neviem. Vlastne stale nechapem ako to presne funguje.
Naposledy upravil/-a slimak v St 15 05, 2013 6:53 pm, upravené celkom 1 krát.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Dam aj druhu tabulku,ked som to robil, su to hodnoty v miliardach eur
mzdy DPH HDP
1992 3,650 0,850 11,030
1993 4,310 0,911 13,656
1994 4,960 1,225 16,450
1995 5,790 1,736 19,319
1996 6,610 1,616 21,527
1997 7,500 1,823 23,867
1998 8,100 1,834 26,171
1999 8,500 1,956 28,109
2000 9,000 2,343 31,177
2001 9,880 2,442 33,881
2002 10,810 2,730 36,806
2003 11,590 2,782 40,612
2004 12,800 3,305 45,161
2005 14,280 4,064 49,314
2006 16,050 4,264 55,002
2007 17,860 4,513 61,449
2008 19,780 4,632 66,842
2009 19,500 3,846 62,794
2010 19,230 4,431 65,869
2011 20,660 4,783 69,108
2012 21,180 4,307 71,463
Spolu 252,040 60,393 849,607
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

„Budeme sledovať aj to, kde sa tehly nakúpili a či sa za tieto tehly odviedla DPH, týka sa to všetkého stavebného materiálu,“ cituje k plánu agentúra SITA ministra financií Petra Kažimíra.
V zákone by mala pri kolaudačnom konaní pribudnúť podmienka, že je k nemu potrebný aj súhlas finančnej správy, že dotyčný subjekt zdokladoval výstavbu. Finančná správa zastrešuje od vlaňajška daňové a colné orgány.
http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-sl ... uduju.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Lepsie ako blockova loteria ta posluzi imreczemu a SAPu. Teraz ma napadlo preco tam daju 1 cenu na 18 000? Co nedaju pr. 10 000 nasobok DPH z blocku. Aspon by si tu cenu rozdelili fifty -fifty ludia(ak sa tu nebude podvadzat,co by ma neprekvapilo) a SAP.

Ale konecne idu po tych pravych zlodejoch nasho statneho rozpoctu. Aj ten Kalinakov napad o nahlasovani pobytu v zahranici nieco napoveda(ci rusenie detskych pridavkov na deti,len este nevedia komu to zobrat) o financnej kondicii tohto statu.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

http://ekonomika.sme.sk/c/6807436/dania ... dovat.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Link na clanok,ale ide o diskusiu. 8 rokov, ci 6 ci 10 take prispevky tam neboli. Ja si pamatam co buduca mamicka si optimalizovala matersku ako bola do.je.bana zenami(pordporil som ju len ja - robil som to iste a Mihal). A to prilepsit si chcela mozno o 4 000 Sk. Zakonne.
Inak moja zena co je konci 30.6. pracovny pomer, nema narok na podporu. Ved OK,mne to netrha zily - aspon vidite ze niesom dokonaly ,pritom to bolo jednoduche - nemyslel som tak dopredu(na tento pripad, nic by ma to nestalo a mohla mat podporu). Ale ti mladi ucitelia co cez leto su nezamestnani, nieze prvy rok,ale mozno aj dalsie tri roky su cez prazdniny bez prijmu. Je jedno ze desat mesiacov platia poistenie v nezamestnanosti. Je im to nanic.

Ide to ku dnu - Fica uz ani nevidno - chce byt prezident? Nevidno ho uz mesiac. Nezamestnanost stupa. Co tvrdi miister je jedno ani sm jeho tlacovku si nehladal. Ocistena nezamestnanost stupa. Ale ine to ani byt nemoze. Inak cakali by ste ze vo februari klesne nezamestnanost - nielen v tom to roku ale hocikedy - nikdy. Tohto
roku sa to podarilo. Zamestnanost klesa neviem kolky mesiac asi 18.

K teme ojeby na DPH aby som bol k teme sa budu stupnovat ku koncu - krachu statu.
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/statisti ... 122011.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Toto bol posledny mesiac od 1993 kedy zverejnvali hodnotu nadmerneho odpoctu. Aky je dovod ze sa to zmenilo?
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

http://slavikova.blog.sme.sk/c/329183/K ... aktur.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dnes bol velmi plodny den pre tuto moju temu. Ten blog. Jedina prosta zena ma viac rozumu ako vsetky ministerstva(ti uradnici co tam sedia) v tejto gubernii. Aj ked neviem ci ma na 100% pravdu. Inak ma tam aj dve rozumne navrhy.
Ak vám niekto niečo ponúka bez papiera a je to oficiálna firma, znamená to , že aj napriek kvázi výhodnej cene pre vás, to on oficiálne predá ešte lacnejšie ako vám. A rozdiel si nechá pre seba. Ak vám zamestnanec nedá bloček, okráda väčšinou svojho zamestnávateľa a mnoho krát aj vás.
Ma napadol hypoteticky pripad. Ja obchodnik(najlepsie ked to je obchodnik - zamestnanec) nakupim za 100 euro aj s DPH,dam cenu 150, clovek co chce usetrit si vypyta zlavu bez dokladu dohodneme sa na 130, ja potom do kasy natukam 103. Co stym blockom? Este aj ten predam za 1 euro, tomu co potrebuje blocek(priklad pre stavebnu sporitelnu - vlastne stat),alebo ... poslem SMS aby som vyhral 3.cenu v loterii,ked nic predam doklad.
"Práve teraz spúšťame výzvy pre tých sedem tisíc subjektov na to, aby si splnili svoje povinnosti, ktoré si nesplnili a na základe ktorých sú identifikované ako subjekty rizikové,“ povedal v utorok prezident finančnej správy František Imrecze.
Genialne. 9000 firiem to uz je 5-10% vsetkych firiem ? To porastie zamestnanost a HDP. genialne riesenia. Som zvedavy kolko firiem bude na zozname po stvrtom,piatom upgrade a hlavne ked sa ten zoznam zacne vyuzivat pri danovych kontrolach.
Kto si plánuje založiť spoločnosť s ručením obmedzeným, od októbra bude musieť dať dokopy aspoň päťtisíc eur na naplnenie základného imania firmy.
http://ekonomika.sme.sk/c/6815491/malym ... zicat.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Radsej si pozicat 5000 eur a moct dalej podnikat,ako platit aj nasobky tej sumy na odvodoch, ked na ne nemas. U zivnostnika bezna vec. Nemusis byt ani vstrate, staci ak z roka na rok ti klesne zisk o polovicu, kludne ho mozes mat aj 25 000 rocne, ale minuly rok si mal 50 000. Si skoncil.

Myslim, ze Imrecze odide po spusteni blockovej loterii. Tie danove prijmy vyzeraju horsie a horsie.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa Pette »

na DPH sa nepodvadza pri vztahu realny dodavatel - realny odberatel.... ale na sieti firiem, carousel a podobne, kde to niekde zacina alebo konci do stratena na fiktivnych dokumentoch, alebo totalne bez dokumentov, na schrankovej firme. Tieto male uniky je zbytocne riesit. a bohuzial na tie realne nikto nesiahne, preco by mali?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa filip glasa »

Inštitút finančnej politiky pri ministerstve financií pred dvoma rokmi odhadol, že strata DPH dosiahla v roku 2010 až 2,3 miliardy eur.
Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6836917/maju- ... z2WGPLfml1" onclick="window.open(this.href);return false;
Rezort financií priznal, že nevie, aký podiel z daňových únikov tvoria daňové podvody s nadmernými odpočtami a aký podiel to, že niektorí podnikatelia nevydávajú bločky a faktúry.
pekna tabulka:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa filip glasa »

Konečne sa tej DPHčke niekto poriadne povenoval:

[quote]Ak slabý príjem z DPH nemožno hodiť iba na sivú ekonomiku bez bločkov, v čom môže byť ešte problém? Zostala iba jedna možnosť: podvody s vratkami.
Z vyzbieranej dane štát každý rok vracia miliardy eur firmám, predovšetkým tým, ktoré vyvážajú tovar, potom najviac tým, ktoré veľa preinvestovali. Vlani to bolo 5,5 miliardy eur, viac ako čistý príjem štátu z DPH.


/quote]

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6839601/kto-j ... z2WYT1Bbnk" onclick="window.open(this.href);return false;[
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Od budúceho roka tak budú musieť podnikatelia musieť okrem daňového priznania vypĺňať aj kontrolný výkaz DPH. Štát prichádza od januára budúceho roka s novinkou, podľa ktorej by mali všetci platitelia dane z pridanej hodnoty vyplňovať nový elektronický formulár, v ktorom budú po novom uvádzať detaily o všetkých faktúrach, ktoré podnikateľ, teda platca DPH, dostal alebo obchodnému partnerovi poslal. Týkať sa to má aj všetkých vystavených bločkov.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clano ... vyostruje/" onclick="window.open(this.href);return false;
Toto si neviem predstavit. netvrdim, ze by to ak by to bolo 100% nieco neprinieslo,ale to by ten softvar musel parovat mozno aj miliardy faktur mesacne. A teda miliony chyb(tu si mozu zamestnat tisice kontrolrov -telefonistov co budu riesit jednotlive nezrovnalosti ci ICu, datume v cisle variabilneho symbolu, ci vzaokruhlovani sum - sam budem mat desiatky chyb mesacne). A pokladnicka v Tescu by bola aj fakturantka aj keby tam to vyriesia club cartou aby ico zakaznika nemusela nahadzovat.
Ja ako uctovnik co mam zakaznika a ma 30 blockov za den,vsetky dam do jedneho zapisu aj ked su na jednotlivych riadkoch - suhrnny vydavkovy doklad -robime to kvoli uspore casu, papiera a pod. by som musel kazdemu jednemu blocku priradovat ico(co nemam sancu zvladnut - toto predrazi pracu aspon dvojnasobne a to by som uz nevedel co s peniazmi). A zregistracnej pokladne dodavatela by museli davat rovnaky zoznam aby to malo zmysel. Co by nebol problem. Toto opatrenie by jemne vyriesilo mozno PHM blocky. Ale aj to sa da riesit, vsetkym znamym nadiktujes svoje ICO.

Neviem, ak to prejde ako je v tom clanku popisane bude to zaujimave. Na cierny obchod to nema vplyv -ten to neodhali. Podla mna vyznamne nenablokovane trzby - ide o cisto cierny tovar o ktorom nieje ziaden zaznam, nikdy nebol fakturovany. Priklad cierny alkohol v krcmach, nafta, vietnamsky tovar,stavebny material a pod.
Aj ked sa nevyznam karuselovym obchodom to tiez nezabrani. Na to maju suhrnne vykazy na cezhranicny obchod uz teraz.

Je to cista buzeracia,podla mna sa to malo tykat podnikatelov nad istu sumu obratu,alebo ked vsetkych tak nad sumu hodnoty faktury ci 1 000 euro ci 100 000. neviem co tym chcu hlavne dosiahnut. Mam pocit viac DPH aj tak nedostanu - uz len z dvovodu vela slovenskych firiem skonci na Slovensku. neviem ake podnikatelske prostredie je v zahranici. Ale ... co je dost je uz aj vela.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa Pette »

Je to dalsi krok, ktory vyzenie podnikatelov zo Slovenska.

A dalsi tunel, lebo softver nato bude "stat" aspon 50 milionov eur. Uvidite.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Podnikatelia používali na úpravu pokladníc softvér, tržby krátili aj o 95 percent.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6881604/z-23- ... z2aAx0Mzow" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja si to predstavit neviem,ale kludne verim ze to nasli. To DPH bude stale problem. Ja by som to riesil- znizit sadzbu aspon na 15 percent - znizit platitelov aspon o polovicu a potom krizova kontrola a kontrola vsetko co bude len trosku podozrive.

Ti kontrolori to nemaju lahke a sucasny stav nemaju sancu nejak vzratit.

Teda sadzba maximalne 15 percent,lebo kradnut sa pri 20 percentach oplati a znizit platcov DPH na 75 tisic(z dnesnych viac ako 200 000,ich nemaju sancu skontrolovat,ale aj ked ich skotroluju neverim ze im nieco dokazu - neda sa to - ak sa to robi rozumne a kontrola je tupa ci podplatena) a ich tvrdo kontrolovat.
Som si isty ze by vybrali viac. Dnesny stav isto nevyhovuje ministrovi financii. Iba ak by to bolo inak. Ze by mu to vyhovovalo.

Dnes si nemyslim, neviem ci Vareha a jeho podvody a podobne mozu rozkradnut 2,4 miliardy. Nemyslim si to. Teda bud tie uniky su mensie alebo problem je niekde inde. Inak stale si myslim 50 percent ci aj ovela viac mojich zakaznikov na DPH neukradli nic - nemaju na to rozum. Ale ine tisicky mozu na tom velmi dobre zit.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

http://nicholson.blog.sme.sk/c/334010/V ... -Cast.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja som cital cast o chate. Toto je vysetrovane a bude to OK(teda mozno je to vysetrovane). A tak mojim vypoctom cena chaty milion, rozdiel medzi kupnou a predajnou milion a 800 tisic za rekonstrukciu. Teda ak toto je OK,ja beriem kazdy danovy unik obcana do 60 000 eur za absolutne v pohode. Inak v ekonomike to len pomoze.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

http://hnonline.sk/c1-60329080-tisicky- ... latia-dane" onclick="window.open(this.href);return false;

Dobry nadpis. 169 tisic danovych subjektov neplati legalne a podla zakona preddavky na dan. Oproti minulemu roku sa ich pocet navysil o 14 000.

Inak prvy krat sa mi stalo v tomto roku, ze danovy urad porusil zakon a nevyplatil danovy preplatok ,islo sumu asi 1000 euro. On ten danovy preplatok mal a musel vyplatit, poziadalo sa o to v danovom priznani. Cca na konci aprila posielali oznamenie,ze ten preplatok sa pouzije ako preddavok dane. V oboch pripadoch, ziaden narok(povinnost) na preddavky nevznikol. V jednom pripade sa dala dodatocna ziadost o vyplatenie danoveho preplatku, v druhom neviem, nerozpraval som sa so subjektom,ale vratili mu to behom maja. Jednu cast po 10.maji do kedy maju lehotu na vyplacanie preplatkov.

Ja si to vysvetlit neviem. Ako mozu takto konat. Ci im tie oznamenia a rozhodnutia chrli program. Teda tam maju absolutny bordel.

http://www.webnoviny.sk/ekonomika/finan ... lanok.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Danove nedoplatky vzrastli o 208 milionov za dva roky od roku 2011. To je suma co firmy vykazali v priznaniach a nezaplatili. Ta miliarda je z predchadzajucich rokov.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Viacerí bývalí šéfovia finančnej polície považovali za najlepšie DPH rovno zrušiť, lebo všetky opatrenia podľa nich za podvodníkmi vždy zaostávajú o desať krokov. Aký je váš názor?
Myslím si, že jedným z možných riešení je uvažovať o zrušení DPH, čo však z pohľadu príjmov štátneho rozpočtu asi nie je reálne. Daňové podvody sú problémom v rámci celej EÚ. Zaujímavú vec zistili kolegovia z Veľkej Británie. Dali si urobiť prieskum 10 najpredávanejších zahraničných pív. Na poprednom mieste bolo pivo z Nemecka, ktoré sa však podľa daňových výkazov do Británie dodáva len minimálne. Zrejme sa teda dostávalo do obehu pivo, ktoré nebolo priznané v rámci samozdanenia a nebolo zaťažené DPH. Preto bolo lacnejšie a išlo dobre na odbyt.
http://hnonline.sk/slovensko/c1-6032966 ... -milionari" onclick="window.open(this.href);return false;

Sranda, nie? Riesenie policajta co ma riesit podvody na DPH je tu dan zrusit. Co si to myslim, ja? Ako ma pravdu,ze to pre stat nieje nejak efektivne(ked ma tak sikovnych kontrolorov a policajtov). Asi to co som napisal naposledy, znizit sadzbu a pocet platitelov. Su bezradni.

A k tomu anglicku a nemeckemu pivu? Cierny obchod. Inak odkial vedeli spotrebitelia ze pili nemecke pivo? To pivo sa kde predava? To sa uz nepytali? Falsuje sa vsetko aj pretlak. Je vyrobeny v Maroku - firmou falsovatela, aj chemicke hnojiva(cina), aj vsetko na auto(priklad oficialny dodavatel - vyrobi naviac - pre cierny trh). Colnici aj to riesia. Odhalovanie falsovaneho tovaru. Ale ako dosledne,ci ake maju uspechy. Iste sa na cierno vyraba aj v Europe.

Inak ten hrasok,pivo, ci kecup sa predava normalne v obchodoch aj hypermarketoch. Vlastne vsetok falosny tovar. Aj coca cola.

Ked mali minuly rok problem v Cechach s metanolom, preco zakazali predaj alkoholu vsade? Aj v hypermarketoch. Lebo nevedeli kde ten napoj moze byt. Nenasli sa u nas plnicky flias? Naco asi boli? A nik - myslim z policajtov o nich nevedel? Colnikov.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa Pette »

netreba DPH rusit, staci zaviest pravidlo, ze platcovia dph si medzi sebou fakturuju bez dph a ta sa uplatni pri koncovom spotrebitelovi bez IC DPH.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Pette napísal:netreba DPH rusit, staci zaviest pravidlo, ze platcovia dph si medzi sebou fakturuju bez dph a ta sa uplatni pri koncovom spotrebitelovi bez IC DPH.
To sa neda ak nezregulujes platitelov DPH. Lebo bez DPH by chceli nakupovat vsetci. Obycajni ludia by si zakladali firmy aby nemuseli platit DPH. A keby ich bolo 400 000 uz by statny rozpocet nedostal z DPH mozno nic. 250 000 firiem by bolo v strate. Nik to neskontroluje.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ako mozu vyzerat podvody na DPH:
Čo spájalo Noru Mojsejovú a Slovenskú informačnú službu?
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/c ... luzbu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Tomu nerozumiem. Štátny záujem predsa existuje, nie? Nielen ako pojem, ale reálne.

Ja ti poviem, že štátny záujem neexistuje. Existujú len záujmy mocenské a privátne. A mocenské neznamená štátne, ide o záujmy konkrétnych ľudí v politike.



Čítajte viac: http://nicholson.blog.sme.sk/c/335922/M ... z2d73DbbpI" onclick="window.open(this.href);return false;

Teda to sme asi pochopili davno. Zas nie tak davno ale je to jedno.

Inak bude od septembra sranda jedna a od januara sranda druha.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clano ... ne-tikety/" onclick="window.open(this.href);return false;

Krizova kontrola faktur ci aj blockov?
Jedno aj druhe si myslim bude fiasko. Neverim, ze podnikatelia ukradnu miliardu na DPH rocne. Neda sa to a keby to nejaky dokazali - oni musia mat iny majetok. Budu kradnut inak.

Ale nechapem,ze to tak dlho tolerovali. Miliarda rocne to mate 10 miliard eur. To uz viete zalobovat v hocijakom parlamente. Ci vyhrat volby v hocijakej krajine.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Za túto "spoluprácu" dostal 300 eur. Kým ich odhalili, stihla trojica podnikavých zlodejov od začiatku roka 2011 dostať zo závodu 87 cisterien plných benzínu, konštatuje agentúra Bloomberg.

Čítajte viac: http://auto.sme.sk/c/6919285/v-europe-s ... z2dflrB0Ka" onclick="window.open(this.href);return false;
Na cierny tovar(falsovany) asi nie su ziadne faktury. Ale aj mozu byt. Ale predat sa da len a len cez oficialnych predajcov,aj ked moze to byt aj inak. Priklad ku osmim ci trinastim cisternam legalnych co predam normalne, predam jednu mimo vsetkeho, len treba mat na to zakaznikov a vybavenie. Vlastne teoreticky a prakticky asi to ide kludne predavat normalne aj blocek dostanes.

Toto blockova loteria ani nic neodhali. Na litri je 1 euro dane. Na cisterne je to 10 000. A neverim ze v tom sla trojica - lebo jeden by to nerobil za 3 percenta zisku.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa filip glasa »

Aj veľké reťazce ako KIK robia podvody s dvoma kasami, aby sa vyhli DPH:

http://ekonomika.sme.sk/c/6992834/pre-f ... teriu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

http://www.vlada.gov.sk/robert-fico-pln ... -a-unikom/" onclick="window.open(this.href);return false;

Fico a spol sa dnes pochvalil ako uspesne bojuju proti danovym podvodom. Komu sa nechce pozerat 36 minut, dam par cisiel co spomenuli,snad som ich spravne pochopil. Inak ja kvitujem,ze snad nieco robia, nechapem,ze nato doteraz kaslali.


Za mesiace september,oktober vybrali na daniach o 210 milionov viac.
Narast na DPH 130, DPPO 60 a spotrebne dane 20 milionov. Ja ked som porovnal hotovost co mali 1. septembra,oktobra a novembra, tak to relativne sedi, mne vyslo,medzi tymi datummi za dva mesiace narast o 254 milionov a na jednotlivych daniach 128,89 a 37 miliard(DPH,DPPO,SD).
Povedali zaujimave cislo, ze tohto roku vyplatili na NO o 367 milionov menej za prvych 10 mesiacov,ako v minulom roku.
Ale celkovy narat hotovosti na DPH medzirocne k 1 novembru je 227 milionov. Teda mne vychadza, ze firmy platcovia dane poslali na danovy urad o 140 milionov menej.

V minulom roku urobili za I.polrok 7500 kontrol , tohto roku 6000. V roku 2011 za I.polrok objem kontrolovanych NO bol 340 milionov, 2012 300milionov a 2013 200 milionov. NO sa celorocne vyplatia asi v hodnote 8 miliard,teda skontroluju asi 5%.
jedno je ale fakt, co kvitujem, ze zrejme tie kontroly robia aj vo firmach kde to ma vyznam. V minulosti robili,ked bola u nas danovy urad to bolo fakt tak, ze jednemu subjektu robili kontrolu kazde dva roky,lebo museli vybrat firmu asi z kazdeho odvetvia,ale jemu povedali - ze takych je u nas okrese malo, tebe robi uctovnictvo XY a vieme,ze to bude v poriadku.
Alebo za jeden polrok sa venovali vsetci kontrolori,len nasim firmam - skoro vsetkym. Pritom to nemalo ziaden vyznam.
Aspon ja si to myslim. nemame ziadneho exportera - NO-ctara. Drobni podnikatelia.

Fico tam tliachal, ze pri zavedeni 23% sadzby,aky to uspech ze vyberu viac na DPPO ako ked sa preddavky platili so sadzbou 19%. ved to je narast sadzby o 21%. Ked mam medzirocne rovnako velky pocet firiem, s rovnako velkym zakladom dane tak ten vynos musi by o 21% vacsi. k 1.novembru v 2012 to bolo 1502 milionov,dnes je to 1707 milionov, teda narast o 13%,ale ved oni vedia - toto su preddavky. Skutocnost sa ukaze 31.marca 2014.

este par cisel co spomenul Kazigraf. (celky pocet pokladnic je 750 000), tak spomenul ,ze 200 000 z nich sa nepouziva,ci podivnym sposobom. V loterii za dva mesiace maju 20 milionov blockov. Teda ak ma pamat neklame,im to dost rapidne ubuda. Prvy dvojtyzden mali vyse 7 milionov, druhy 5 aj nieco, a dalsi mesiac 7? Takze polovica. Pomaly sa mozno oplati zaregistrovat a nasupem tam 5000 blockov. A celkovo maju 300 000 "kontrolorov". na sankciach vzbrali 300 000 tisic, teda vraj vyhry uz maju prefinancovane.

Na rok ocakavaju od krizovej kontroly a dalsim opatreniam,ze na DPH vyberu o 250 milionov viac. A rast zamestnanosti.
Pokles danovych prijmov u FO je v statnej pokladnici z 127 na 119milionov - to je z celkoveho objemu asi 6% - ostatne maju VUCa OBCE, teda pokles mzdovej obalky o 6%. pri yvyseni sadzby z 19 na 25%(teda to sa tyka len milionarov).

Posledna veta,co spravne poznamenal kazigraf. Minuly rok tato budova v ktorej sme dnes lahla popolom.
Preto mne sa tie cisla nezdaju nejak ohromujuce.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"