Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Donut
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 02 04, 2008 4:42 pm

Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Donut »

Ahoj,

momentalne venujem studiu a vyberu investicii do mojho portfolia akcii v Brokerjet.at

Rodina/Priatelka by tiez chcela investovat na dlhodobo a pozerali sme spolu ceny, kolko vychadzaju poplatky u brokerov, kebyze len kupi a potom to necha lezat tak tam maju poplatok za neaktivitu vo vyske 15-20 EUR co je 80 EUR rocne pri investovani 3000 EUR je to 2.6 % znizenie hodnoty portfolia co sa mi zda dost...

Pri tejto sume a nizsej frekvencii investovania by sa jej skor oplatilo nieco ine, no na SR nie su moc lacnejsie ziadne produkty...

Napadlo ma ze by mohla peniaze previest mne a ja by som jej nakupil za nich akcie.

Nevies nahodou ci toto je v pohode legalne? AK ANO>
A) Musime uzavriet daku zmluvu ak ano tak aku ?
B) Mozeme uzavriet zmluvu ak ano tak aku?

Dakujem za radu

skusal som to googlit ale nic som nenasiel

Ako si treba osetrit dokumentaciu v takychto pripadoch, ak je to legalne a zazmluvnene, aby sa pripadne zisky s investicii zdanovali u ludi, kt tieto prostriedky a nie u mna. Resp, ja si odvediem dane za svoje, a oni by si mali za svoje.
Toto budem musiet vysvetlovat az v pripade ze by si ma vybrala Danova Kontrola.
Chcem mat vsetko 100% legalne a ciste. Tak ako doteraz ... no zaroven by som chcel pomoct tym co nemaju az tolko $$$ aby sa im oplatilo otvarat si drahy brokersky ucet..
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa filip glasa »

nech si otvori ucet u brokera, kde nie su poplatky za neaktivitu. Napriklad uz cesky brokerjet je myslim v tomto vyhodnejsi.
Donut
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 02 04, 2008 4:42 pm

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Donut »

Neni, vychadza to tam teraz asi 8 EUR za qvartal

Kedysi bol Brokerjet AT pri 15 EUR za qvartal,

teraz je to 20 EUR v Rakusku,

mozu to kludne zvysit casom a hovorime tu o dlhodobej investicii nie o tradovani, takze tieto fees pridu a su dost vysoke pri investovani zo Slovenskych platov...
Donut
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 02 04, 2008 4:42 pm

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Donut »

mat v rodine 5 brokerskych uctov je ako mat v jednom dome 5 chladnicky, pre kazdeho jedna a vsetky maju neobmedzenu kapacitu... nedava to ekonomicky zmysel.
Staci stitkovat co kto kupil, co je pri akciach na MENO/POCET KUSOV najlahsia cinnost co si viem predstavit a bude to aj vypisoch z uctov jasne trackovatelne a dokazatelne.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa filip glasa »

brokerjet.cz nema tieto poplatky - otvor si uce v ceskom brokerjete. O tom som hovoril - najdi si brokera, kde taketo poplatky nie su a mas to vyriesene nie len pre znamych, ale aj pre seba.
Tu mas poplatky ceskeho brokerjetu:
https://www.brokerjet.cz/products/fees/" onclick="window.open(this.href);return false;

Okrem toho je milion dalsich brokerov kde to mas vyhodnejsie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Rado »

Ak by ste mali dosť zdrojov, tak u IB otvoríš advisora a máš to vyriešené. Každý zdaňuje svoje a poplatok je len jeden.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Donut
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 02 04, 2008 4:42 pm

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Donut »

kolko je dost prostriedkov?

Filip, pozeral som sadzobnik na cz, nevidim to tam, no ked som tam pred par tyzdnov volal a pytal som sa presne na toto tak mi chlapik do telefonu povedal ze tento poplatok nedavno zaviedli ( alebo zavadzaju uz si nepametam) a ze to ma byt 200 CZK qvartalne... co je cca 8 EUR .... lepsie ako v Rakuskom 20 EUR, ale stale dost...

je dost divne ze mi o tom hovoril a neni to na sadzobniku....

plus ako vidis nic brokerovi nebrani si takyto poplatok zaviest

zvysit ho ( Rakusky mi zvysil z 15 na 20 EUR )

tzn cim viac uctov tym vacsi cost

Benjamin Graham a Warren Buffet jasne radia ze treba mat naklady pod kontrolou a otvorit 5 uctov mi pride dost riskantny tah, Kedze Broker si moze zvysit poplatky a presun akcii k inemu lacnejsiemu brokerovi bude este "mastnejsia" zalezitost

cca 30 EUR na ISIN je myslim momentalne poplatok za jeho prevod inemu brokerovi (preto si neotvaram napr ja ucet v Ceskom Brokerovi, lebo by som musel vysolit hned mozno 120 EUR len na tie prevody...)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Rado »

U IB potrebuješ ekvivalent 10.000$/účet. Neviem, či by si mohol prevádzať akcie ako píšeš. Väčšina brokerov ti ich eviduje na svojom zbernom účte. Pochybujem, že si vedieš individuálny účet lebo by ťa to stálo viac. Radšej by si si to mal preveriť. Ja som mal účet u FIO, kde som neplatil žiadne poplatky za držanie, ale myslím, že už niečo zaviedli. Akcie som však od nich nevedel previesť nikam. Boli na ich účte vedeného u amerického brokera a tak sa s tým nedalo nič robiť.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa filip glasa »

No sak prave preto ze mas mat poplatky pod kontrolou tak zmen brokera. Je fakt plno. Uz aj FIO alebo Patria su lacnejsi ako rakusky broker jet.
V tom ceskom ceniku brokerjetu je kvartalny poplatok 49 korun. Cize asi 2 eura.
Inac aj v Saxo mozes mat advisory ucet. Ale poplatky su tam vyssie ako u Interactive Brokers, takze nie je moc dovod u nich otvarat ucet.

Kukni si clanky a vyber si:
http://ako-investovat.sk/index.php/brok ... ch-burzach" onclick="window.open(this.href);return false;
http://ako-investovat.sk/index.php/brok ... -v-sr-a-cr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://ako-investovat.sk/index.php/brok ... pske-burzy" onclick="window.open(this.href);return false;
Donut
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 02 04, 2008 4:42 pm

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Donut »

Filip, dik moc za tie linky, stale mi vychadza brokerjet najlepsie z toho rakusky mas 6.95 flat fee cez OTC,
kebyze nakupim kazdy qvartal alebo predam aspon raz za 6.95, tak by sa ucet nemalo nic platit
zo vsetkeho co tam bolo uvedene je to pre dlhodobeho investora, kt nebude tradovat a casto menit portfolio najlepsi discount broker.

Mala nevyhoda toho je ze nie vsetko sa da kupit cez OTC, napr IBM,NVDA by som tam nasiel napr Lang & Schwarz OTC, ATVI som videl len na Tradegate ( neviem ci je to tiez 6.95 EUR) ale BRK.B len cez XETRU..(10 EUR)

INAK je USAv Brokerjete AT za 16.99 EUR co je dost vela.

Nemate niekto skusenosti s tymito OTC obchodmi pri sumach medzi 1000-2000 EUR sa ten spread oproti trhu, kt si asi nahodia, moze pohybovat v absolutnej sume vyssie ako je uspora na poplatkoch 10 EUR ked porovnam 17 EUR k 7 EUR cez OTC. Pri kupe za 1000 EUR by musela byt cena akcie na OTC vyssia o 1% oproti burze aby sa to OTC "nevyplacalo" pouzivat.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa filip glasa »

Na USA pri malych sumach je dobry Sogo Trade. Ak by si nechcel aj EU burzy, tak o inom ani nerozmyslam.
Donut
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 02 04, 2008 4:42 pm

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Donut »

Este otazka ohladom zrazania dani Brokerom, ked ma clovek cesky brokerjet tak mu zrazaju a odvadzaju dan ? alebo len ceskym residentom. vyhoda rakuskeho je ze dan odvadzam az pri danovom priznani v marci a neuverujem stat ked by mi zrazil dan zo ziskov a musel by som cakat na ich vratenie ak by som sa pohyboval este v pasme nezdanitelnych ziskov (do 500 EUR podla momentalnej legislativy) - Tieto peniaze zatial mozu pracovat
resp sa mozu podarit pocas roka aj dake straty zaknihovat takze odvadzan dan vobec nebude treba ... pre maleho investora toto moze byt nezanedbanetalna suma
Donut
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 02 04, 2008 4:42 pm

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Donut »

SOGO Trade

Co znamena pomala exekucia?

- Pomalá exekúcia

- Slabá obchodná platforma

- Slabá zákaznícka podpora

A Slaba platforma... ?

Ohladom zalozenia uctu, kam sa posielaju peniaze ? Mimo SR, nesu tam dake velke poplatky za transfer ? (brokerjet nulove)
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Dana »

Donut napísal:Este otazka ohladom zrazania dani Brokerom, ked ma clovek cesky brokerjet tak mu zrazaju a odvadzaju dan ? alebo len ceskym residentom. vyhoda rakuskeho je ze dan odvadzam az pri danovom priznani v marci a neuverujem stat ked by mi zrazil dan zo ziskov a musel by som cakat na ich vratenie ak by som sa pohyboval este v pasme nezdanitelnych ziskov (do 500 EUR podla momentalnej legislativy) - Tieto peniaze zatial mozu pracovat
resp sa mozu podarit pocas roka aj dake straty zaknihovat takze odvadzan dan vobec nebude treba ... pre maleho investora toto moze byt nezanedbanetalna suma

Brokeri aspoň u nás a v ČR zrážku dane nerobia, jedine čo by si mohol mať zdanené sú dividendy, ktoré sa zdaňujú u zdroja. Zisky si každý zdaňuje sám cez DP.
V Čechách myslím platí ešte výhoda, že kto drží CP viac ako 6 mesiacov má zisky oslobodené od dane, ale týka sa to len rezidentov ČR.
P.S. Pomalá exekúcia znamená asi rýchlosť vyplnenia príkazov.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Donut
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 02 04, 2008 4:42 pm

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Donut »

Dakujem :)
Radost byt rezidendom CR, bohuzial niesom.

Pozeral som to SOGO kedze je to USA, viete mi povedat kolko trva a stoji prevod ? v EURach ci v USD to treba poslat?

Kolko vychadza prevod? Mate niekto skusensti?

je to daka WANG Investments firma sice chranena a lowcost... 3 USD je fakt super, len otazka ci je lowcostovy Wang Sogo zrovna vhodny partner na najblizsich X rokov investovania..

Zda sa mi inak ze USA ma hodne vyssiu poistenu sumu oproti Europe. tam je dakych 20.000 EUR v USA som videl ze do 250.000 USD az 500.000 USD su poisteni brokeri resp ucty ich klientov...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa filip glasa »

zalezi od banky z ktorej posielas, ale dajme tomu 20-30 eur moze stat prevod do USA.
Donut
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 02 04, 2008 4:42 pm

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Donut »

filip glasa napísal:zalezi od banky z ktorej posielas, ale dajme tomu 20-30 eur moze stat prevod do USA.
z toho mi vyplyva ze pre Slovaka je stale lepsi brokerjet
ci uz AT alebo CZ, ked nakupi nieco raz za qvartal v AT za 6.95 flat fee na OTC tak je to easy a nemali by mi uctovat 20 EUR za necinnost
je tam len 1.80 EUR fee za TAC Key SMS security
Donut
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 02 04, 2008 4:42 pm

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Donut »

Este znova otazka, preco nemozem na mojom brokerskor ucte jointly investovat prostriedky otca/mamy/brata priatelky dlhodobo ? usetrilo by to fakt vela poplatkov, pokial to nie je nelegalne nevidim dovod preco sa touto cestou nevybrat.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa filip glasa »

mozes, preco by si nemohol. Len to rozdelenie a zdanenie je uz sukromne medzi vami.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Rado »

Zdaňuješ to ty. IB sa napríklad pýta, či sú zdroje na tvojom účte len tvoje. Zaklamať môžeš. Daňový úrad to však zaujímať nebude. Ideš obchodovať "drobné" tak ti preddavky nehrozia. Inak by to mohol byť problém podeliť.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Biosko »

Donut napísal:Este znova otazka, preco nemozem na mojom brokerskor ucte jointly investovat prostriedky otca/mamy/brata priatelky dlhodobo ? usetrilo by to fakt vela poplatkov, pokial to nie je nelegalne nevidim dovod preco sa touto cestou nevybrat.
Urcite by si mohol to takto spravit.
Donut
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 02 04, 2008 4:42 pm

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Donut »

Rado napísal:Zdaňuješ to ty. IB sa napríklad pýta, či sú zdroje na tvojom účte len tvoje. Zaklamať môžeš. Daňový úrad to však zaujímať nebude. Ideš obchodovať "drobné" tak ti preddavky nehrozia. Inak by to mohol byť problém podeliť.
1) Preco to Zdanujem ja ked tie zisky prinalezia inej osobe>?, viem na zakladne money trail danovemu auditu preukazat ze tie prostriedky prinalezia niekomu inemu - pytal som sa kamosky pravnicky, moze tam byt daka mandatna zmluva podpisana, len potrebujes este overit ci nahodou nemusim byt nahodou obchodnik s cennymi papiermi - o.c.p a byt patricne niekde regulovany..., registrovany, kontrolovany... ci ked je to familia a blizki tak sa tam tieto reguly neuplatnuju ? toto este chcem overit

2) Brokerjet sa tiez pyta ci su peniaze len moje. Presne kvoli tomuto som tam volal pred tyzdnom a povedali ze mi som im dodal dokument, ze moj danovy domicil na na SR a im to vobec nevadi, kebyze prostriedky mojej rodiny alebo priatelky tam investujem.. Brokerovi je to zjavne jedno a ta otazka je tam asi len preto lebo ma dake implikacie pre domacich rakuskych residentov (mam brokerjet.at)

3) Danovy urad by to malo zaujimat, lebo by z toho vyplyvali ine dane tych ludi, kt by som to zdanil ja a zaplatil ja tu dan. Moze byt moje danove pasmo dako vyhodne a ti, kt investujem by mohli dako ziskat, samozrejme aj opacne to plati... kazdy ma narok na 500 EUR ziskov nezdanenych, co by pri investovani $ pre 4 ludi bolo aj 2000 EUR rocne nezdanenych ziskov (*500 EUR na hlavu) co je cca 380 EUR usetrenych, taktiez dividendy a zdratovny odvod kazdy z nich ma narok na myslim 130 EUR dividend oslobodenych od zdravotneho poistenia

5) toto nerobim za ucelom danovej/odvodovej spekulacie, ale chcem usetrit rodine na poplatkoch a toto usetrenie nam pomoze vsetkym, dane a odvody by mali plynut statu tak ako keby boli investovali na vlastnom ucte

Dakujem za dalsie rady a ochotu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Rado »

Keď to robíš ako službu už to nie sú ostatné príjmy, ale podnikanie. Takže to nemôžeš zdaňovať podľa tvojej predstavy. Vyberať vklady od ľudí a tie zhodnocovať nie je len tak. Preto som ti písal, že to spraviť môžeš, ale výnosy si aj zdaníš. Na daň sa zložíte. Ak by ti z tejto činnosti vyšli preddavky na daň, tak by si to mal horšie. Zdravotné poistenie by ste mali brať tiež do úvahy.
Tvoja predstava o rozdelení príjmov cez mandátne zmluvy je špekulatívna. To by si každý takto rozdelil príjmy na spriaznené osoby, aby si znížil základ dane. Účet je na tvoje meno, tak to daníš ty. To je fakt.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Donut
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 02 04, 2008 4:42 pm

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Donut »

Nemoze danovy urad argumentovat, ze ked to zdanim ja som v nizsom danovom pasme ako priatelka kt je vyssie (moze mat vyssi plat ktovie :) platila by vyssiu sadzbu ako ja.... takto ked sa nato pozries tak danovy urad moze tvrdit ze tym ze som to zdanil ja tak oberam stat o dane lebo keby to bola zdanila ona vo svojom danovom priznani ako prijem tak by zaplatila statu viac... takto si sa na to uz pozeral?
Donut
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 02 04, 2008 4:42 pm

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Donut »

Rado napísal:Keď to robíš ako službu už to nie sú ostatné príjmy, ale podnikanie. Takže to nemôžeš zdaňovať podľa tvojej predstavy. Vyberať vklady od ľudí a tie zhodnocovať nie je len tak. Preto som ti písal, že to spraviť môžeš, ale výnosy si aj zdaníš. Na daň sa zložíte. Ak by ti z tejto činnosti vyšli preddavky na daň, tak by si to mal horšie. Zdravotné poistenie by ste mali brať tiež do úvahy.
Tvoja predstava o rozdelení príjmov cez mandátne zmluvy je špekulatívna. To by si každý takto rozdelil príjmy na spriaznené osoby, aby si znížil základ dane. Účet je na tvoje meno, tak to daníš ty. To je fakt.
Tie mandatne zmluvy boli len napad mojej kamosky pravnicky, nie som si isty ci je to spravne riesenie, za odmenu a ako sluzbu to nechcem robit... ziadne podnikanie... len ked mi povedala ze mandatna zmluva musi mat odplatu tak to asi nie je najvhodnejsi sposob aj keby to bolo 0.01 EURa
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Rado »

Donut napísal:Nemoze danovy urad argumentovat, ze ked to zdanim ja som v nizsom danovom pasme ako priatelka kt je vyssie (moze mat vyssi plat ktovie :) platila by vyssiu sadzbu ako ja.... takto ked sa nato pozries tak danovy urad moze tvrdit ze tym ze som to zdanil ja tak oberam stat o dane lebo keby to bola zdanila ona vo svojom danovom priznani ako prijem tak by zaplatila statu viac... takto si sa na to uz pozeral?
Nemôže. Účet u brokera je na tvoje meno a tak zisky z neho sú tvoje.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

pokial viem Lynx nema poplatky za neaktivitu, maju SR-CR support a poplatkovo je na tom lepsie ako Brokerjet a spol. Napis Jozovi a popytaj sa ho:
http://ako-investovat.sk/profil/8/jozef-puchon-mgr" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa Biosko »

Podla mna to zbytocne komplikovat cez zmluvy. Povedzme ze zarobis 20% tak im jednoducho vyplat polovicu a to 10% podla podielu. Tych 10% z ich podielu si nechas na dane a performance fee.
gogo956
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 15 09, 2010 7:29 pm

Re: Dane / Brokerske poplatky / Sharovanie brokerskeho uctu

Príspevok od používateľa gogo956 »

Lynx nema mesacne poplatky a zatial ho mozem iba odporucat, vsetko vybavili velmi rychlo, aj ked ta ich platforma moc prehladna nie je.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"