forex a dane

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
MartinMM
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 18 10, 2017 3:59 pm

Re: forex a dane

Príspevok od používateľa MartinMM »

Ahojte aktuálne začínam obchodovať s binárnymi opciami. Chcem sa spýtať a požiadať o pár rád. Vložil som do brokera 100€ súčastný zisk mám 30€ . Som FO a som povinný zdaňovať. Čo všetko, čo sa týka papierovačiek na Daňovom úrade musím urobiť aby všetko prebehlo v poriadku a neprišiel som ešte do nejakej neplánovanej straty vďaka daniam.

Povedzme že zisk na konci roka 2017 budem mať 150€ , financie vyberiem.

Ako môžem dokázať zisky a straty na daňovom úrade, príp. ako si to viem nejak predom prepočítať.

Sú to laické otázky avšak berte do úvahy že sa to chcem naučiť.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: forex a dane

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ak najdes na chodniku 10E, ides ich nahlasit na policiu?

OK, aj ja som zvedavy na odporucany postup danovych expertov.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: forex a dane

Príspevok od používateľa Chris »

MartinMM napísal:Ahojte aktuálne začínam obchodovať s binárnymi opciami. Chcem sa spýtať a požiadať o pár rád. Vložil som do brokera 100€ súčastný zisk mám 30€ . Som FO a som povinný zdaňovať. Čo všetko, čo sa týka papierovačiek na Daňovom úrade musím urobiť aby všetko prebehlo v poriadku a neprišiel som ešte do nejakej neplánovanej straty vďaka daniam.

Povedzme že zisk na konci roka 2017 budem mať 150€ , financie vyberiem.

Ako môžem dokázať zisky a straty na daňovom úrade, príp. ako si to viem nejak predom prepočítať.

Sú to laické otázky avšak berte do úvahy že sa to chcem naučiť.
do 500e sa dan neplati.

NA ostatok je vypis z uctu od brokera, odpocitas stav 31.12 od 1.1 a mas danovy zaklad
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: forex a dane

Príspevok od používateľa andre »

Chris napísal: do 500e sa dan neplati.

NA ostatok je vypis z uctu od brokera, odpocitas stav 31.12 od 1.1 a mas danovy zaklad
oslobodenie do 500eur sa tyka len cennych papierov nie opcii.

Cize ak ti vznikne povinnost podat DP uvedies tam prijmy a naklady a z rozdielu zaplatis dan + zdr. odvody.
Tokar
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 03 03, 2021 11:35 pm

Re: forex a dane

Príspevok od používateľa Tokar »

Dobry Den chcel by som sa opytat
Otvoril som si ucet na forex ale nedal som deposit a chcem vediet ci budem platit dane
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: forex a dane

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dane sa platia z realizovaných ziskov po uplynutí kalendárneho roku. Deposit je len vklad.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
crixus111111
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 17 02, 2021 9:56 am

Re: forex a dane

Príspevok od používateľa crixus111111 »

Uzavreta pozicia cfd na akciu po 2 rokoch cisty zisk 5000 swabove body 5000 mozem to uplanit ako naklad ?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: forex a dane

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ten cisty zisk je po zapocitani swapovych bodov ci bez swapovych bodov? Cize nakupnu cenu pocitas povodnu alebo upravenu o swapy pri zatvoreni pozicie?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
PJ85
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2021 10:05 pm

Re: forex a dane

Príspevok od používateľa PJ85 »

Zdravim pani,
Potreboval by som poradit ohladom dani a forexu. Zacatkom roka 2022 som cez Lynx broker zmenil EUR za USD. Za nejake USD som nakupil akcie, nejake som zmenil spet na EUR a nejake som ponechal na ucte.
Problem je, ze zmena spet z USD na EUR mi urobila zisk lebo sa kurz EUR/USD zmenil v prospech USD.
Po precitani tohto vlakna mi je uz jasne, ze kvoli tomuto musim podavat danove prinanie, pretoze sa to berie ako forex trade so ziskom.
Blbe je, ze na prijem z derivatovych operacii sa neda uplatnit ani oslobodenie do 500 eur.
Podla toho co som videl tak Lynx tiez vygeneruje na zaciatku roka 2023 dokument pre danove ucely kde budu uvedene vsetky cisla?
Bol by som velmi vdacny keby sa k tomu vedel vyjadrit niekto co s tym ma uz skusenosti.
Dalsia otazka je co s tymi dalsimi dolarmi na ucte, kedze kvoli predaju budem musiet podavat danove priznanie, dali by sa nakupit akcie a keby som ich potom predal, Lynx by zrejme pricital zase len dolare a zase by som ich musel len previest na EUR keby ich chcem vybrat.
Dakujem,
S pozdravom,
Peter
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"