dane z vynosu z predaja akcii

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
mademan
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 28 08, 2007 1:41 am

dane z vynosu z predaja akcii

Príspevok od používateľa mademan »

Zdravim,

rad by som si overil jednu zalezitost:

Ak tento rok kupim akcie ktore podrzim a predam az buduci rok za vyssiu cenu ako nadobudaciu, buduci rok mi vznikne danova povinnost z rozdielu medzi predajnou a nakupnou cenou, je tak?

Teda, zakon pamata na to ze som ich v minulom roku za nieco nakupil, nie ze som k nim v roku 2015 prisiel za cenu 0 eur.

Dakujem
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: dane z vynosu z predaja akcii

Príspevok od používateľa Dana »

Ešte to by chýbalo, aby sa zdaňoval komplet celý príjem. Výdavkom je kúpna cena alebo cena zistená v čase nadobudnutia + si ešte do výdavkov môžeš zarátať poplatky, ktoré si zaplatil za nákup/predaj CP. Zdaňoval by si až budúci rok, ked budeš mať príjem
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
mademan
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 28 08, 2007 1:41 am

Re: dane z vynosu z predaja akcii

Príspevok od používateľa mademan »

Dakujem : )
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: dane z vynosu z predaja akcii

Príspevok od používateľa Marcos »

Len poznamka na okraj - toto plati ak kupis na trhu, za trhovu cenu. Ak ich kupis so zlavou - napr. od svojho zamestnavatela, treba zdanit aj pri kupe rozdiel medzi trhovou a tvojou cenou a aj neskor pri predaji, cize cast zdanujes dvakrat. :(
A ak celkovy zisk pri predaji za dany kalendarny rok je nizsi ako 500 EUR, neplatis ziadnu dan zo zisku pri predaji.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"