Po kolkych rokoch mozno skartovat ?

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Po kolkych rokoch mozno skartovat ?

Príspevok od používateľa Glogol »

Z akeho roku uz moze zamestnanec s prijmom zo zavislej cinnosti a obcasnym prijmom z akcii, fondov a pod, vsetko poctivo platiaci a odkladajuci si doklady, vsetko skartovat ? Dnes som trocha upratoval a mam pocit ze uz trocha prehanam ak mam sanon este z roka 2001. Kontrolu som nikdy nemal aj tak vsetko poctivo platim ale viac ako 10 rokov si myslim ze netreba vsetko archivovat. Dakedy bolo ze staci 5 rokov, 5 dalsich mam rezervu - nemylim sa ?
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Po kolkych rokoch mozno skartovat ?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mam pocit ze na SK sa danove nedoplatky daju vymahat najneskor 6 rokov po vzniku povinnosti na zaplatenie danej dane. Potom je uz vsetko premlcane.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Po kolkych rokoch mozno skartovat ?

Príspevok od používateľa Dana »

Ako nepodnikateľovi ti stačí, ak budeš doklady držať tých 6 rokov. Teraz by mohli dávať sankcie za rok 2009 /DP podané v r. 2010/. Ale kontrolu môžu urobiť kedykoľvek, hlavne ak majú nejaké podozrenie. U neplatení daní väčšieho rozsahu, je to už s premlčaním inak, tam sa to riadi už trestným zákonom.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Po kolkych rokoch mozno skartovat ?

Príspevok od používateľa Glogol »

Nic by nemalo byt zamlcane. Uz vobec nie vacsieho rozsahu. Ale viete ake je to niekedy tazke niekedy vsetko sparovat. Navyse sa aj zakony menili. Kedze som opatrny - mam sanony od 2001. Skartujem prve
prve 4 do roka 2005.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Po kolkych rokoch mozno skartovat ?

Príspevok od používateľa jogo »

Ja mam sanony s danovymi dokladmi od roku 1991, kedy som otvoril prvu zivnost. Je to taky moj archiv a niekedy je zaujimave v nom zalistovat. Pri jeho citani sa mi vynaraju spomienky na minulost.
Vyhoda rodinneho domu je, ze na povale je dost miesta aj na taketo sentimantalne veci. Su tam este otcove knihy zo skoly, rozne casopisy aj z prvej republiky. Obcas zaujimave citanie, ake vtedy mali ludia nazory..
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"