Zdaňovanie dobrovoľných príspevkov

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
wegan
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 04 08, 2016 5:15 pm

Zdaňovanie dobrovoľných príspevkov

Príspevok od používateľa wegan »

Ahojte, popri živnosti by som chcel vytvoriť web, kde by návštevníci mohli za jeho obsah prispievať dobrovolné čiastky ak by bol pre nich užitočný. Tieto príspevky by museli byť uhrádzané na podnikateľský účet? Ak by sa brali ako príjem na živnosť bolo by nutné vystavovať faktúru na každý príspevok? Ako by sa zdaňovali, prípadne ako by sa z toho platili odvody?
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Zdaňovanie dobrovoľných príspevkov

Príspevok od používateľa Dana »

Nejaký podnikateľský subjekt budeš musieť byť a mať na to aj zvláštny účet. Z dokladov neviem či by to bola práve faktúra alebo darovacia zmluva či príjmový doklad ale asi aj na vyberanie tých príspevkov bude treba nejaké povolenie. Možno ti na živnostenskom niečo poradia.
Dary ako podnikateľ musíš zdaňovať aj platiť z nich odvody, otázka je, či v súvislosti s webom nemusíš byť aj registrovaný k DPH aj ked budeš ako neplatca, ja sa v tom nejak nevyznám, to by ti zase na daňovom mohli vedieť povedať.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Zdaňovanie dobrovoľných príspevkov

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Tak to je brutalne, to aj ine staty maju take nieco?
Lebo DONATE button, to ma pomerne vela blogov, stranok atd..
Ale je to zaujimave.. To by potom aj bezdomovci legalne museli mat sro/szco, ach jaj : )
Ale to len moj povzdych nad systemom...
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"