Ako obchodovať s Panamou

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Valpe
Príspevky: 1
Dátum registrácie: So 06 08, 2016 3:38 pm

Ako obchodovať s Panamou

Príspevok od používateľa Valpe »

Pekný deň,
mám možnosť obchodovať s firmou na Paname, lenže kvôli našim zákonom to je zatiaľ dosť nevýhodné a potrebujem to nejako vyriešiť. Mám na Slovensku s. r. o. a z Panamy by mi fakturovali za služby, ako by sa to dalo vyriešiť, aby som nemusela odvádzať zrážkovú daň - 35% resp. aj by sa tam platila DPH? Lebo to mi nejako nejde dokopy.
Vopred ďakujem za všetky príspevky :)
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Ako obchodovať s Panamou

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Tak myslim ze najlepsie ti poradia vo firme Mossack Fonseca http://www.mossfon.com" onclick="window.open(this.href);return false; :D
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Ako obchodovať s Panamou

Príspevok od používateľa iceberg8 »

nie je to tak, ze tych 35% sa plati, ak je to zo slovenska von? a naopak by to platit nemalo nie? lebo potom sa kapital dovaza, zisk dovaza, ktory sa normalne dani, cize by bola hyperblbost danit zrazkou 35% nieco, co prudi NA slovensko (aj keby to bolo blood money, hypoteticky z ekonomickeho hladiska).
ale tak, vlada ma vie vzdy prekvapit...
Odoslané z počítača
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Ako obchodovať s Panamou

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Nemam skusenosti priamo s Panamou, ale mam nejake skusenosti s inymi krajinami mimo EU. Nikde na Slovensku nenajdes odbornika na Panamu alebo podobnu krajinu. Ak chces riesit pravo alebo dane krajin tretieho sveta vo vztahu k EU, musis si najst odobornika danej krajine, tj v Paname, ktroych tam s rieseniami k EU najdes urcite bezpocet.Opacne to bude velmi narocne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"