Bitcoins alternativy účtavanie prijmu

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Bitcoins alternativy účtavanie prijmu

Príspevok od používateľa kobolcs »

Ahojte,

v poslednom case viac sa darilo na mining trhu a kedže SK má najnizsie ceny elektriny . Da sa to robit legalne na SK ako podnikanie povedzme ako PO?
Napr takto :
Čo ide :
1| nakup hardware , odpocet dph, jednarazovy odpis - kedze zostaveny mining rig je cca 1700 bez dph
2 prenajom priestoru s dostatocnou elektr. kapacitou nejaky priemys. objekt so slusnym internetom min s 2x nezavislymi operatormi.
3 platba za elektrinu (dat pozor aby som zostal malý podnik, čiže regulované ceny), mzdu, a ostatne cacky
Čo nejde :
4) dolovanie Bcoinu - ako a ci to uctovat
5) zmena na coinburzach - ako a ci to uctovat
6) zisk vybrat na ucet/kartu - ako to zauctovat ?

4-5-6 jedine čo ma napadlo je prenájom výpočtovej kapacity , ale komu to fakturovat lebo zisk z prenajmu by som mal vytvorit kedze som uplatnoval naklady-

Samozrejme pri kusovkach sa to da ale dat len tak, ale co by ste navrhli pri 500 či tisic takých rigov ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"