Dane z kopirovania investorov na ETORO

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
BraveDave2
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 12 08, 2018 9:19 pm

Dane z kopirovania investorov na ETORO

Príspevok od používateľa BraveDave2 »

Zdravim,

vedel by mi tu niekto vysvetlit, alebo hodit link, kde je dobre vysvetlene, ze ako je to s danami v pripade, ze iba kopirujem investorov na Etore? Hlavne ma zaujima to, ci sa do danoveho priznania maju pridavat vsetky uzavrete obchody daneho investora, ktoreho som kopiroval alebo to samotne kopirovanie investora sa berie ako nejaka samostatna trieda "aktiv"?

Kedze, ak sa nemylim, tak do danoveho priznania sa zaratavaju len uzavrete transakcie a co v pripade ak mi kopirovanie stale prebieha, ale v ramci kopirovania mi uz investor nejake tie transakcie uzavrel? Nie je to nahodou tak, ze pri kopirovani etoro len simuluje kopirovanie investorov a realne dane aktiva nenakupuje?

P.S. Popripade ak by ste mali kontakt na nejakeho uctovnika, ktory ma v etoro jasno?

Vdaka.

BraveDave2
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Dane z kopirovania investorov na ETORO

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Myslím, že nikoho nezaujíma, či transakcie na tvojom účte sú kopírované, alebo ich vykonávaš ty.
Aké reálne aktíva? EToro pokial viem umožňuje obchodovanie forexu cez CFD. A CFD sa považuje za derivát.

Zdaňovanie máš x krát rozoberané a popísané vo vláknach u nás, len hladaj ....alebo si vygoogluj spústu iných článkov.
Napr. tu pekne farebne:
https://www.companyconsulting.sk/blog-6 ... icke-osoby" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"