"Wash sale" pravidlá na Slovensku?

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
changarid
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 28 08, 2018 8:53 pm

"Wash sale" pravidlá na Slovensku?

Príspevok od používateľa changarid »

Zdravím,

moje portfólio s akciami delím na dve kategórie: v tej prvej sú krátkodobé obchody pri ktorých očakávam daň 19%. Akcie v tej druhej kategórii chcem držať aspoň rok, reálne však aj niekoľko rokov takže pri nich nebudem platiť daň zo zisku. Momentálne je moja situácia taká, že v prvej kategórii mám zrealizovaný zisk za rok 2018 zatiaľ čo v druhej kategórii mám pasívne straty.

Otázka: môžem zrealizovať straty v druhej kategórii tým že predám a vzápätí znovu kúpim akcie v druhej kategóri? Za predpokladu že následne vydržím akcie v druhej kategorii minimálne rok sa tým z časti vyhnem plateniu dane za realizované zisky v prvej kategórii. Viem že v USA sú proti takýmto praktikám pravidlá: https://en.wikipedia.org/wiki/Wash_sale" onclick="window.open(this.href);return false;

Pokiaľ viem v Európe a ani na Slovensku pravidlá a mechanizmi proti takýmto "Wash sales" neexistujú. Chcem sa ale uistiť.

Dík za odpoveď a s pozdravom,

Matúš
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"