partners group, winterian, salve group

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
ylam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 27 04, 2008 12:58 pm

partners group, winterian, salve group

Príspevok od používateľa ylam »

Ahojte v minulosti este na strednej skole som skusil OVB poradenstvo teraz rozmyslam pocas studia na VS ze zacnem opet robit poradenstvo nakolko mam aj dost kontaktov... . Ale neviem sa rozhodnut do ktorej spolocnosti vstupim. Podstatne su pre mna faktory ako 1. aby mala dana firma co najviac partnerov(lebo to davam ako hlavny predpoklad na nestranne-objektivne poradenstvo) 2. kvalitne skolenia (nielen motivacne dristy, ale ozajstne odborne skolenia). Vopred dakujem vsetkym za reakcie . BTW mozte tu napisat aj ine fin. spolocnosti ktore su podla vas kvalitne... . Kazdopadne zvazujem nad niektorou z tychto troch .
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: partners group, winterian, salve group

Príspevok od používateľa filip glasa »

Partners má portfólia užšie ako OVB, Winterian je tuším sieť nejakej poisťovne (axa či aegon?) a tlačia len tú jednu. O Salve group tu už písal Bebe:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=16&t=552
ylam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 27 04, 2008 12:58 pm

Re: partners group, winterian, salve group

Príspevok od používateľa ylam »

filip glasa> a mozem ta poprosit o radu , ktoru by si poradil moze byt aj ina... (to mnozstvo partnerov pokladam za dolezite z toho dovodu lebo sa mi to javi z toho dovodu viac objektivne, aj ked je pravda ze na produkty mozu byt ine provizie ale to uz je na poradcovi ci chce hrabat pre seba alebo dobre pre klienta... )
ylam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 27 04, 2008 12:58 pm

Re: partners group, winterian, salve group

Príspevok od používateľa ylam »

tak winterian vylucujem nakolko to su viacmenej poistovaci(ak tomu spravne chapem). a zostava mi partners group a fincop(aj ked pozeram ze fincop nema AXU medzi partnermi poskytujuce poistky, a pritom axa myslim patri medzi spicku ). Zaujimalo by ma aj aky system skolenia maju jednotlive spolocnosti, akolko priblizne do tych pociatocnych skoleni treba vrazit, aby clovek bol schopni ist niekomu nieco radit
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: partners group, winterian, salve group

Príspevok od používateľa filip glasa »

toto ja neviem, budeš musieť počkať na vyjadrenie nejakého poradcu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: partners group, winterian, salve group

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ak chces marketingove a obchodne skolenia, tak Partners
Inak ti davam do pozornosti nasu firmu, MFC
V portfoliu mame prakticky vsetko a provizne sme na tom ovela lepsie ako MLM firmy, ktore si spominal. Viac ako na marketing sa sustredime na odbornost.
Vacsinou k nam vsak chodia uz hotovy poradcovia, takze neviem ako je to s tebou, co vies, co nevies, kolko a na akej urovni si sa tomu venoval.
Ak chces napis na mail, mozeme pokecat.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: partners group, winterian, salve group

Príspevok od používateľa Bebe »

ylam napísal:..aj ked pozeram ze fincop nema AXU medzi partnermi poskytujuce poistky, a pritom axa myslim patri medzi spicku..
Sú poradenské spoločnosti, ktoré predávajú produkty poisťovní, resp. ich modifikácie a sú spoločnosti, ktoré pripravujú v spolupráci s poisťovňou produkt pre klientov sprostredkovateľskej spoločnosti takpovediac podľa požiadaviek. Viem, že Salve takto pripravilo v spolupráci s ČP ižp pre klientov AFS (MLM) a Fincop. Vraj jedine ČP bola ochotná splniť požiadavky na produkt. Obdobným spôsobom tuším robí aj Partners, o ostatných neviem, ale toto si môže dovoliť iba silná maklérska spoločnosť. Fincop je na plný úväzok, teda nie je vhodný na privyrobenie si popri štúdiu na VŠ, to skôr MLM, tam ale ideš postupne od piky a robíš väčšinou najprv poistky. Skús podebatovať s Petrom Cmorejom o MFC, Peter je fajn chalan, určite Ti poradí..

Je dobré si zvážiť, kde začneš, pretože väčšinou dostaneš na podpis zmluvu, kde je zákaz konkurencie resp. činnosti po vypovedaní zmluvy na určité obdobie, takže náhla zmena firmy je pod hrozbou sankcie.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: partners group, winterian, salve group

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

peto ty si ziadany :)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: partners group, winterian, salve group

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dakujem, dakujem ... este sa slovencinu naucim (hotovi/y) a budem dokonaly :)

inak k tym "exkluzivnym produktom". Otaznik mal minule dobry postreh. V skutocnosti stoja tie exkluzivne produkty za staru belu, pretoze poplatky za krytie rizika su uplne rovnake a jedine co je v tychto "lacnejsich" produktoch nizsie, su "pociatocne jednotky" (poplatky), ktore sa rataju zo sumy, ktora sa ma investovat.

Lenze investovanie nie je dovodom preco mat IZP. Takze ak ho mate na minimalnu sumu alebo povedzme na 1000 Sk mesacne, tak usetrite 5,50 a mozete si ist kupit lizatko.
Ako "vyhodu" to mozu prezentovat iba masovy vrahovia, ktori s kludnym svedomym davaju IZP na 5000 mesacne bez poistenia rizika a podobne. Tragikomedia.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: partners group, winterian, salve group

Príspevok od používateľa Bebe »

otaznik napísal:peto ty si ziadany :)
..dokonca už i v m-Bank :D
-----------------------------------------------------
..prepáč Peter, toto som si nemohol odpustiť
------------------------------------------------------
a k Tvojej reakcii:
Ani som nemyslel na to, že takým exkluzívnym produktom klient niečo ušetrí, skôr na iné parametre napr. na variabilnosť uzavretej zmluvy. Neviem, či už vštky uzavreté poistky sú max. variabilné, ale tento parameter považujem za veľmi dôležitý od chvíle, keď som sa dozvedel, že v mojej starej ing kapitálovej poistke si nemôžem zrušiť žiadne pripoistenia a musím ich platiť celých 20rokov. Pridať si môžem, ale zrušiť už nie. Situácia klienta sa v čase mení a mala by byť možnosť meniť i parametre poistenia a iste sa nájdu i iné parametre, ktorými je možné získať konkurenčnú výhodu. Lebo inak by bolo úplne jedno, kde sa poistím veď poistná matematika nepustí.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: partners group, winterian, salve group

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ano mas pravdu, inak ING je v tomto extremny priklad. Nic ine tak neflexibilne nepoznam. Na mnohych inych poistkach nie je mozne menit riziko smrti, ostatne je mozne menit. A su aj poistky, kde je mozne menit vsetko.
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"