Fincentrum

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
medo
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 15 06, 2008 4:19 pm

Fincentrum

Príspevok od používateľa medo »

Ahojte,

co hovoríte na túto poradenskú firmu, máte s ňou skúsenosti? Ide o českú firmu, ktorá od roku 2007 pôsobí aj na Slovensku

http://www.fincentrum.com/index.asp
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Fincentrum

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

povodom ceska firma, lakaju k sebe poradcov z OVB na vyssie provizie, vacsiu volnost a nepovinne skolenia :) Teda aspon tak to vraj funguje v Cechach. Na Slovensku neviem, este som sa nestretol ani s jednym ich poradcom.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Fincentrum

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Poviem to možno trosku všeobecne, ale ešte som k tomuto svoj názor nepovedal. Momentálne na Slovensku nie je spoločnosť, ktorá by spĺňala kritéria finančného poradenstva.

Ak uvažuješ o seriózne o profesii finančného poradcu, musíš si vybrať spoločnosť, ktorá by mala mať na 90% zastrešený produktový trh na Slovensku. Len tu môžeš robiť prácu, kde môžeš tvrdiť, vyberám najlepšie čo je na trhu. Sú to väčšinou malé firmy a v zásade aj OVB, kde ale celé portfólio určite využívať nebudeš. Toto je primárna úloha poradcu, všetko najviac ako investičná rozhľadenosť, spoločenská, či trhová, sú záležitosti, ktoré posúvajú fin. poradcov ďalej, ale žiaľ len veľmi malo sa kvalitatívne ďalej dostane.

Čo je ale najdôležitejšie a žiaľ vo väčšine prípadov o náhode, je tvoj mentor, ktorý ta bude “školiť“. Ak máš mať správne návyky, rozvíjať sa ďalej,tak toto je prvoradé.
Je ťažké ho nájsť, ale sám postupne človek zisti aj tu na fóre, kto mu sedí a kto nie.

p.s možno si tam vôbec nechcel začať robiť, a pýtaš sa zo strany klienta, tak potom si môj príspevok nevšímaj.
Obrázok
medo
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 15 06, 2008 4:19 pm

Re: Fincentrum

Príspevok od používateľa medo »

Jozef, vdaka za odpoved, nie som ani nadejnym klientom ani nadejnym buducim poradcom, iba som na tuto spolocnost narazil tak ma zaujimalo ake su na nu ohlasy.

Pekny den
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"