Our Group s.r.o.

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

páni vy ste z tých finančno-poradenských spoločností kde sa pýta poplatok za poradenstvo formou faktúry, ktorú musí klient zaplatiť? myslím konkrétne peter cmorej a vratko michalík
Ja nie som. Na Slovensku zatiaľ na toto nie je trh. Existuje minimum produktov, ktoré by mali z poplatkov vylúčenú províznu nákladovosť. To znamená, že klient by len zaplatil dva krát. Raz faktúru za poradenstvo a potom aj tak v dojednanom produkte províziu.
Ak moja práca pre klienta súvisí s dojednávanými produktmi, tak má klient všetky analýzy a výstupy bezplatne.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dnes som pridal clanok o Our Group:
http://cmorej.blog.sme.sk/c/252116/Dare ... p-sro.html" onclick="window.open(this.href);return false;

zajtra pridam o T-Universe. Aj tam je o com pisat. Knecht, Timo, precitajte si.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

o T-Universe:
http://cmorej.blog.sme.sk/c/252225/T-Un ... ticia.html" onclick="window.open(this.href);return false;
lubo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 06 05, 2012 11:35 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa lubo »

po niekolkych rokoch ako Our Group skrachovalo sa mi ozvala nejaka mila teta ze vraj od nich vymahaju pohladavky a pre vsetkych klientov, ktori uzavreli investicne poistenie (aj ked ho hned po uzavreti zrusili) plynie teraz narok na vratenie penazi, moze byt natom nieco pravdy? ved ak zrusim poistku v prvych dvoch rokov aj tak nic nemam co dostat naspät
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Bodaj by to bola pravda :)
Skor sa bojim ci to nebude iba zamienka ako vo vyssie uvedenom blogu.
Vsak zisti viac a napis
lubo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 06 05, 2012 11:35 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa lubo »

Peter no mal si pravdu :D
mila slecna externa studentka prava uz na zaciatku povedala ze pracuje sice spomenula aj T universe ale inac vraj FD alebo FG finance nic som o nich este nepocul, no kazdopadne som si tie prazdne reci vypocul nech sa o to mozem aspon podelit tu na diskusii, na zaciatku zacala kecala o Our group a o oklamanych klientoch ktorych vraj bolo az 13 000 a ich databazy su pristupne im aby mohli tychto klientov odskodnovat samozrejme len tym ze im ponuknu tie "najvyhodnejsie" produkty na trhu. Najprv zacala o poistkach a aby ukazala ze nieco vie kecala o tom ze dvojrocna platba ide na provizie a bla blaa vsetko zname potom dost kritizovala Partners group samozrejme najlepsie pindat na konkurenciu a pripravit si podu, ale potom prisla bomba a ich poistka je sice investicne zivotne poistenie ale oni maju specialne dohody ze na sporiacu cast nemusi ist nic, vsetko iba na rizika ako cista rizikovka, potom sa ohrnala tym ze na uvere dokazu kazdemu klientovi vybavit az o 0,5 % vyhodnejsi urok, dalsi vyhodny produkt PZP dokazu dat o polovicu lacnejsie no a nakoniec prisla s podielovymi fondami spomenula aj Pioneer tak som cakal co bolo v clanku vyssie o T universe ale nakoniec prisla s EIC ze ich dokazu sprostredkovat klientovi bez vstupneho poplatku...ked videla ze ma na nic nepresvedci aspon sa ma snazila ukecat na poistku aka je strasne nevyhnutna aj ked som student mat kryte riziko trvalych nasledkov no nakoniec ostala smutna ze som nic nechcel...spominala ze maju este velky vyber fin. partnerov ze je platena na fix a to je asi vsetko co si pametam
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

aspon ze ti neponukala vyslovene voloviny :) to ze ta chcela ukecat sa jej da prepacit :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa jogo »

lubo napísal: ale potom prisla bomba a ich poistka je sice investicne zivotne poistenie ale oni maju specialne dohody ze na sporiacu cast nemusi ist nic, vsetko iba na rizika ako cista rizikovka,
Konecne poistenie, co je iba poistenie. Zaujimalo by ma, kolko sa plati poistka rocne pri takomto poisteni z cielovej sumy napr. 30 000 EUR v pripade trvalej invalidity.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
lubo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 06 05, 2012 11:35 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa lubo »

Sice nespominala na ake cielove sumy davaju rizika ale mesacne to vraj vedia spravit za tych 15 EUR.
povecsi
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 22 07, 2012 6:34 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa povecsi »

Poviem vam moju skusenot, pekne to sumarizuje to co tu uz vsetci napisali.

Raz som bol na skoleni v OG, zmotala ma tam suseda, ze ma super spôsob ako zarobit rychlo peniaze ze sa nemam nic pytat dat si oblek, dat jej sto korun a vsetko uvidim, bude to noblesne posedenie s dôlezitymi ludmi a vecerou. Ja ze: ok, a ta trapna stovka je pre teba ze si ma zmotala ? Ona ze nie, to je predsa za tu veceru. :D :D :D tak si hovorim ok. podme do toho .. Prisiel som na skolenie, kde bolo dalsich asi 20 ludi vtedy v mojom veku 17rokov nahodenych v obleku, prednaska trvala asi 3 hodiny. Uz si to presne nepamätam ale myslim ze to zacalo tym ze ako sa chcem mat v padesiatke :D :D :D logicky ako stredoskolak som odpovedal ze chcem mat bentley, ferrari a vilu. - reakcia prednasajuceho bola: spravne! a teraz sa podme pozriet na spôsob ako to jednoducho dosiahnete. // potom nasledovala prednaska o spolocnosti a MLM a otom ako dostanem po urcitej dobe zlate pero, sluzobne auto a podobne neskutocne benefity za par hodin prace, popritom zopar manazerov spominalo ake maju platy po roku prace v OG. Neskôr sme sa dostali k spominanemu produktu ING - investor. Nasledovalo vela historickych grafov o nie 10% ako sa tu uz spominalo ale nam ukazovali ako je 10% len minimum a ze velmi casto sa to uz pohybovalo na 30% p.a. // samozrejme nasledoval vypocet ako pri minimalnej mesacnej pladbe 500SK dosiahnem (teraz uz neviem ci po desiatich alebo dvadsiatich rokoch) milion korun.. skolenie skoncilo islo sa na veceru - tu nechutnu veceru si pamäatam do teraz - postavili sme sa doradu a kazdy fasoval tanier z mokrymi zemakmi a biednym bravcovym reznom. sedenie bolo na styl sadni kde je volno za stoly pre dve osoby. Vtedy som olutoval tych 100sk, kedze sme zabili pol hodinu jedlom na styl skolskej jedalne roztruseny pomedzi ostatnych hosti tej vyvarovne. Mozno by im chodilo na tie skolenia aj viac ludi :D keby nepytali po 100sk za uplne nezmyselnu veceru zahambujucu cely ten ich bezkonkurencny spôsob "ako byt rychlo zavodou" :D ... Po vecery nasledoval osobny pohovor z jednym z manazerov kde mi dali podpisat mandatnu zmluvu aby som mohol namotat svojich kamaratov, a zmluvu INVESTOR - ING aby som si otvoril IZP, + zoznam 50 ludi respektive ich tel. ktorych zacnem motat. bolo to trochu vela namna aj ked hlavu som mal kvalitne pomotanu, mal som par otazok.. ako mozem podpisovat zmluvy ked nemam 18r. --- ze to nevadi to podpisu rodicia. // potom sa pytam preco si musim otvorit ten produkt (vyssie bolo pisane ze produkt neni podmienkou spoluprace? chcem videt jedneho co snimi robi a nema otvoreneho investora) opoved bola : predsa ako by to pôsobilo na klienta keby mu ponukate produkt ktory sam nemate ?? potom by si myslel ze ten produkt neni najlepsi - takze preto si ho otvorite.. ja ze ok to da rozum. ( "urcite som mal na vyber" :D, teraz uz viem ze na kazdeho oponenta maju prakticku prirucku ako vyvratit akukolvek jeho pochybnost ) . Prisiel som domou a hovorim mame : budem bohaty, budem makler len teraz mi daj par korun na mesacne investovanie potom si to budem platit sam... samozrejme ma vysmiala vysvetlila mi co je pyramida a ja som jej samozrejme povedal ze tomu nerozumie toto je ine. nastastie ze bola podmienka aby to podpisal rodic teda nikdy som sa nestal sucastou tejto masinerie. // den nato som sa stretol zo svojou susedou ktora chcela odomna podpisane zmluvy - bol som tak presvedceny o tych krasnych reciach ze som dokonca zhanal niekoho kto by to podpisal zamna ako dospelak. (nastastie som nezohnal)

Na zaver dodam : Neviem kde su teraz OUR Group ale viem kde je mojich par kamaratov co islo snimi dotoho... niektori nechali vysoku skolu aby sa tomu mohli venovat naplno,,,, dokonca jeden kôli tomu nema ani maturitu.. dnes robia : dokladac tovaru, predaj drobneho ovocia, a toho bez tej maturity dokonca vyhodili z domu. zrejme robia aby mohli platit poistku, a tí co si to zrusili do dvoch rokov ked zistili ze sa to neda robit toto namotavanie tak z INVESTORA im vela nevratili ak vôbec nieco. Ale to poznate ako je to s poplatkami na IZP do dvoch rokov. Dokonca jeden kamos bol tak snazivy ze dostal auto - vtedy som zapochyboval ze ci som nemal ist predsalen dotoho. :D teraz to auto predal lebo trh je uz znich unaveny a nema na chleba.

Teraz ked stretavam tu susedu tak rád vtipkujem na temu jej slov: nebojsa je to super investicia ING je stabilna dlho fungujuca spolocnost mas tam 10%p.a. minimalne, ale ved videl si ze kazdym rokom je to viac, väcsinou nad 20%, to by musela prist nejaka hospodarska kriza vo svete aby to nebolo nad tych 10%, a to sa nikdy nestane!

:D :D :D stalo sa


takze asi takto o OUR Grup... tymto pozdravujem toho manazera co tu pisal, nech vie ako to vidia ludia z druhej strany :D :D :D ked vyhlasil ze akí sú 17 rocny múdri a ake dokazu robit dobre obchody tak to asi chvalil seba ako kvalitne si vycvicil opice.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa davoo »

Tieto príhody ma nikdy neomrzia, ale je mi ľúto tvojich priateľov ako skončili. 17 ročné deti takto zavádzať... Som zvedavý kde sú hranice týchto bezcharakterných zbojníkov.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Povecsi: dík za námahu, že si napísal svoj príbeh. Nie je nič cennejšie ako autentická realita.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jj, je to sice slabe zadostucinenie pocuvat ako sme mali vtedy pravdu, tak ale aspon nieco :)
peter681
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 05 09, 2012 2:39 am

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter681 »

Hneď na úvod by som chcel povedať že budem vystupovať pod menom Peter a rad by som sa podelil o skúsenosti s T-universe
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"