Our Group s.r.o.

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Milan Ruzicka napísal: po 3 rokoch ziadny klient nerobi zavery.
Fakt?
Ani keď má na účte ,,nulu,,?

Mne neide len o Our Group.
Ide mi o všetky nevýhodné produkty a spôsob ich predaja.
A neide len o dôsledky, ale aj o prevenciu.
Aj tí, čo podpísali zmluvu pred mesiacom sú obete, keď nepoznali pravdu...
Aj tí, čo to podpíšu zajtra...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tago
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 11 03, 2009 5:00 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Tago »

JUGGLER napísal:Dokonca nekonajú ani pri podvodoch, kedy treba posunúť vec prokuratúre, alebo aspoň umiestniť varovanie na ich web, proste netankujú ich ani už vyšetrené podvody vo výške niekoľkých miliónov, kde páchatelia môžu poškodiť ďalších ľudí.
Všetko je to jedna banda byrokratických a lenivých úradníkov, ktorá sa rozhýbe jedine pod tlakom médií, alebo právnikov - to je môj názor.
No tak to som nevedel, ze ten urad to ma az takto "na haku". Naco ten urad potom funguje? Aby si niekto mohol valat gule a brat zato plat? To je realita v nasej statnej sprave...
Tu fakt pomoze len zmena legislativy, inak ten urad bude taketo ziadosti hadzat pod stol, kedze pre nich je to len pritaz...

Btw. Nemame tu niakeho blogera? Mohlo by sa nieco "zbuchat"...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tago napísal: No tak to som nevedel, ze ten urad to ma az takto "na haku".
Ber to ako môj názor. Na základe mojích skúsenosti.
Ja všetko robím cez internet... neviem, či takto reagujú len na emaily...
Možno sú to len byrokrati...a treba im poslať doporučený list cez poštu...
Tago napísal: Btw. Nemame tu niakeho blogera? Mohlo by sa nieco "zbuchat"...
Blogeri sme v podstate všetci. Len nie každý vie napísať blog na takej úrovni ako Filip Glasa, alebo Martin Baláž.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa filip glasa »

môj názor:

1. takto predáva IŽP každá druhá firma - blogov aj článkov je na to popísaných až až

2. NBS a dohľad - to by chcelo viac novinárskej roboty ako iba tieto naše šplechy na fóre. Treba sa ich spýtať ako reagujú na podnety od verejnosti. To že jugglerovi a mne neodpíšu ešte neznamená, že vec nepreverujú. Tak isto treba zistiť cez aké kanály sa nahlasujú podozrenia. Mail administrátorovi webu NBS nemusí byť to pravé. Iný mail nemali na webe uvedený.
Tago
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 11 03, 2009 5:00 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Tago »

filip glasa napísal:1. takto predáva IŽP každá druhá firma - blogov aj článkov je na to popísaných až až
Osobne som sa s takym masovym a neodbornym predajom poistiek este nestretol.
Ale kazdy ma ine skusenosti a vlastny nazor na vec samozrejme.

Aj ked taketo blogy existuju, spolocnosti ako OG, alebo podobne, stale mozu beztrestne podnikat, zmotavat studentov a inych mladych ludi na spolupracu a ponúkať ludom nevýhodné produkty. Asi sa to nepodarilo dostatocne zmedializovat a dostat do povedomia ludi, resp. zakonodarcov, tak, aby sa tym vobec zaoberali.
Myslim, ze ziadny politik nechce, nech je z ktorejkolvek strany, aby ich volici prichadzali o peniaze, kvoli dieram v zakonoch.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

filip glasa napísal: 1. takto predáva IŽP každá druhá firma - blogov aj článkov je na to popísaných až až
Our Group spojila to najhorsie co sa v tomto biznise vyskytuje a vysperkovala to k "dokonalosti". Predavanie IZP ako investicie, to je stare zname svinstvo a bohuzila robi ho 90 % firiem. Bodaj by len kazda druha.

Prezentovanie predaja ako vyhodnej prace, ktoru ponuknes aj kamaratom, to uz tu tiez bolo. Vysperkovane to ma najma ZFP so svojim rodinnym financnym poradenstvom. Podmienenie spoluprace uzatvorenim zmluvy na seba tiez priviedla k dokonalosti ZFP, ale pouzivali to mnohi.

Ponukanim jedneho produktu a to este nevyhodnejsieho ako sa dal kupit na pobocke materskej firmy sa zasa v munulosti preslavil Capitol. Niekto tu pisal, ze je to tak aj u Our Group.

A "zamestnavanie" mladeze: recruiting na strednych skolach, v maturitnych triedach, s tym, ze ide o skvelu karieru pre tych co sa nedostanu na vysku, to tu uz bolo tiez, minimalne v OVB sa to robilo urcite. "Pripadne ani nechodte na VS, vsak mozete mat vybornu karieru v oblasti financii...." Mladych ludi bez skusenosti je lahke namotivovat a vymit im hlavicky. Our Group so svojimi mandatnymi zmluvami a 16-17 rocnych predajcami to doviedla k "dokonalosti" - za hranice vsetkeho moralneho.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa filip glasa »

Myslim, ze ziadny politik nechce, nech je z ktorejkolvek strany, aby ich volici prichadzali o peniaze, kvoli dieram v zakonoch.
Štát podporuje IŽP (aj KŽP) daňovými úľavami keďže lobisti z poisťovní to predstavujú ako zabezpečenie dôchodku (teda sporenie a investovanie).
Keďže nikomu z politikov zatiaľ nedošlo, že cez životnú poistku si dôchodok neporiešim, tak pochybujem o tom, že by robili niečo s formou predaja životných poistiek.
Tago
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 11 03, 2009 5:00 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Tago »

peter.cmorej napísal:A "zamestnavanie" mladeze: recruiting na strednych skolach, v maturitnych triedach, s tym, ze ide o skvelu karieru pre tych co sa nedostanu na vysku, to tu uz bolo tiez, minimalne v OVB sa to robilo urcite. "Pripadne ani nechodte na VS, vsak mozete mat vybornu karieru v oblasti financii...." Mladych ludi bez skusenosti je lahke namotivovat a vymit im hlavicky. Our Group so svojimi mandatnymi zmluvami a 16-17 rocnych predajcami to doviedla k "dokonalosti" - za hranice vsetkeho moralneho.
Toto maju na stranke, asi si to aj cital, ale dam to sem predsa:
"Ak sa v dnešnej dobe chce človek stať úspešným manažérom, potrebuje na to dostatočné vzdelanie. Mnoho ľudí sa orientuje na akademické, teda teoretické vzdelanie. Naša spoločnosť vzdeláva ľudí v praxi."

Takze na toto presne sedi to ci si napisal. Naco vam je vzdelanie, vedomosti, vysoka Skola, titul. Podte robit pre Grupu a urobime z vas skveleho manažera. Manažera, ktory bude vediet akurat tak 10 viet o jednom poistnom produkte a zopar basniciek o spolocnosti...Smutne...
filip glasa napísal:Štát podporuje IŽP (aj KŽP) daňovými úľavami keďže lobisti z poisťovní to predstavujú ako zabezpečenie dôchodku (teda sporenie a investovanie).
Keďže nikomu z politikov zatiaľ nedošlo, že cez životnú poistku si dôchodok neporiešim, tak pochybujem o tom, že by robili niečo s formou predaja životných poistiek.
Hej, to mas pravdu. Aj, ked aspon s tymi licenciami nech sa spravi poriadok, aby sa zachovala aspon niaka odbornost.
kiaaraa
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 23 03, 2009 7:41 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa kiaaraa »

dobrý deň!
som rada že som natrafila na toto fórum, ale škoda, že až tak neskoro. ale aj neskoro je lepšie ako nikdy. až teraz som si totiž aj na internete pozisťovala všetky údaje, ktoré som predtým zanedbala a na ktoré som sa vypytovala len mojich nadriadených.
verila som totiž tomu, čo mi povedali, a nie tomu, čo bolo napr. napísané v zmluve. ja som naozaj chcela pre ľudí spraviť len niečo dobré, ale naletela som. ja som chcela robiť len maklerinu, aj ked do mňa stále hučali aby som nejakých nových ľudí zohnala. lebo práve na zháňaní nových mladých ľudí (ktorý ešte nemajú skúsenosti a majú vidinu peňazí) sa zakladá táto spoločnosť.
neurobila som toho síce veľa, ale neviem ako sa budem môcť pozrieť mojim priateľom do očí, ked sa to všetko prevalí a zistia ako na tom v skutočnosti sú.
ale mohli by ste nejako obnoviť tie príspevky mojich bývalých kolegov. presne na tom bolo vidieť ako nás učili prezentovať. neučili nás odpovedať priamo na otázky, na ktoré sa klient pýtal pravdivo, ale odpovedať bud otázkami alebo povedať niečo, čo chce počuť klient.
ja mám aspoň trošku ekonomické vzdelanie a sama som si hľadala informácie o situácii, o novinkách, aby som vedela na všetko odpovedať. lebo ked niečo robím, tak to chcem robiť poriadne. mnoho tých mladých však nevie skoro nič. naučia sa zopár viet na prezentáciu, ktoré omielajú stále dookola a viac ich nezaujíma. a ked sa ich niekto niečo opýta, tak ani nevedia poriadne, čo sa ich pýtajú.
dokonca sme mali ešte zakázané rozprávať o tom, koľko dostávame provízie. pokiaľ by som povedala len tú svoju, bolo by to možno ešte v poriadku, ale kedže táto spoločnosť funguje na MLM, tak tá suma bola asi aj 3krát vyššia, než moja provízia.
a prečo s tým niekto niečo nespraví? potom sa mnohí čudujú, prečo ľudia takýmto veciam neveria. ale ked prišli do kontaktu s takýmto produktom a prišli tam o peniaze, tak sa ani nečudujem.
teraz kedže už pracujem dlhšiu dobu, nebude to také jednoduché sa dostať z tej firmy a zrušiť produkt. naozaj škoda, že som až tak neskoro na toto fórum natrafila. ale otvorili ste mi oči.vdaka
Milan Ruzicka
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 19 03, 2009 8:10 am

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Milan Ruzicka »

A preco by to bolo tazke odist? Proste tam prestan chodit a vybavene. Svojim priatelom mozes doporucit zmluvy zrusit (s tym ze ti odcitaju kaucne konto a mozno budes musiet nieco vratit), alebo nech si ich upravia ako poistku. Sice drahu, ale kto to nehce zrusit ma takuto moznost.
Vraveli ze mame flexibilnu pracovnu dobu, tak tam proste nechod a najdi si nieco ine. :)
kiaaraa
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 23 03, 2009 7:41 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa kiaaraa »

prečo je to ťažké? lebo by som podľa zmluvy musela doplatiť poistné vo výške vstupných nákladov (teda za nejaké dva roky) a musela by som vraj vrátiť províziu, ktorú som za celý ten čas získala. zo zrušením práce nie je problém, len s tou poistkou teraz.
ty si s tým nemal problém??nechceli to od teba??
dokonca teraz ked si zisťujem informácie rôzne o tom, o povinnostiach, tak vraj by sme mali dostať k zmluve aj "Informacnu povinnost podla zakona 340/2005", ale nič také sme nedostali....a tam by malo byť aj uvedené, ako postupovať pri reklamácii alebo stažnostiach. ja však nič také nemám a dokonca mi to moji šéfovia ani nevedia dať, lebo nevedia čo to je...dosť smutné :(
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa filip glasa »

keď poistku zrušia po cca 2 rokoch, tak by nemalo treba vracať vyplatenú províziu.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Bebe »

kiaaraa napísal:.. lebo by som podľa zmluvy musela doplatiť poistné vo výške vstupných nákladov (teda za nejaké dva roky)..(
Toto bude zrejme nejaké ustanovenie zmluvy o spolupráci vzťahujúce sa na jej ukončenie. Skús sem ten príslušný článok presne opísať, sú tu aj nejaký právnici, ktorí by s tým možno vedeli pohnúť
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Milan Ruzicka
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 19 03, 2009 8:10 am

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Milan Ruzicka »

K tej zmluve. O nejakom doplatku som este teda nepocul. Vela ludi si zrusilo Investora a nikto po nich nic nechcel. Ked tam mam naskladanych napr 7 000sk, ktore mi po zruseni nevratia, tak pochybujem, ze budu chciet este nieco viac.

Co sa tyka provizie. Tak ta zmluva co mas ty, nebola pisana na teba, ale na tvojho sponzora. Cize ak zrusis ty zmluvu, tak on pride o privizie (zrtrhava sa to z kaucneho konta).
Jedine ak nejaky tvoj znamy, ktoremu si dala zmluvu, ju zrusi, tak vtedy prides o provizie ty (pocet bodov zo zmluvy* hodnota bodu na tvojej aktualnej pozicii)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

podla nejakeho paragrafu z OZ, ktoreho cislo z pamati neviem, ma poistovna narok na poistne do konca poistneho obdobia. Tz, ak je poistne obdobie jeden rok, napr. do 1.12. a zmluva zanikne neplatenim napr. 1.7. (napr dnes prestanes platit a oni ti zmluvu po 3 mesiacoch kedy ti budu posielat upomienky zrusia), tak poistovna ma narok na poistne az do 1.12, tz. do konca aktualneho poistneho obdobia.

Poistovna tie peniaze moze vymahat, ale nie vzdy to robia.

este k tej informacnej poistovni - ide o informacnu poistovnu voci klientovi, takzvany poistny protokol. Ak ho klientom nedavate podpisat, tak NBS pri kontrole urcite napari mastnu pokutu. Mozno moze zobrat aj licenciu, to neviem.
Milan Ruzicka
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 19 03, 2009 8:10 am

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Milan Ruzicka »

A ked ma niekto zmluvu uzavretu do 60-80 rokov?
To ked ju zrusi po pol roku, tak mozu vymahat poistne za dalsich 79,5roka? nejak som sa stratil
Tago
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 11 03, 2009 5:00 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Tago »

Milan Ruzicka napísal:A ked ma niekto zmluvu uzavretu do 60-80 rokov?
To ked ju zrusi po pol roku, tak mozu vymahat poistne za dalsich 79,5roka? nejak som sa stratil
Ja by som povedal ze to bude takto:
- Moze byt v zmluve nieco take, ak zrusis zmluvu a nemas zaplatene este vsetky poplatky, mozu ti to dat uhradit.
- Kedze, ked to zrusis, tvoje konto bude na nule, tak poistvovna to nebude mat z coho strhnut.
- To, ako to posudzuju neviem. Ale v zmluvu som to uz videl.
- Precitaj si pozorne zmluvu a ak tam najdes nieco podozrive, tak to sem postni.
- To, ci mozu mat narok aj na poistne, za celu dobu poistenia, neviem.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Milan Ruzicka napísal:A ked ma niekto zmluvu uzavretu do 60-80 rokov?
To ked ju zrusi po pol roku, tak mozu vymahat poistne za dalsich 79,5roka? nejak som sa stratil
nie, poistne obdobie je spravidla 1 rok - od podpisania zmluvy do jej vyrocia presne o rok. Uz som videl aj take, kde bolo poistne obdobie 3 mesiace. Nad rok, to asi neexistuje. Keby existovala, to by bol pekny odzub :) Sice, uz aj takto je to pekny odzub.
Tago
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 11 03, 2009 5:00 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Tago »

peter.cmorej napísal:ie, poistne obdobie je spravidla 1 rok - od podpisania zmluvy do jej vyrocia presne o rok. Uz som videl aj take, kde bolo poistne obdobie 3 mesiace. Nad rok, to asi neexistuje. Keby existovala, to by bol pekny odzub :) Sice, uz aj takto je to pekny odzub.
Ano, to je ono.
Doplatit zostavajuce poistne za poistne obdobie, znizene o poplatky a naklady poistovne podla sadzobníka.
Pokial by nebola zmluva zrusena pisomne do dvoch(jedneho) mesiacov od zaciatku poistenia.
Milan Ruzicka
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 19 03, 2009 8:10 am

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Milan Ruzicka »

cize ak si platim pol roka a chcem to zrusit tak budem musiet zaplatit dalsieho pol roka. Tak to sa mi nepaci. Tolko vela veci teraz lutujem, ze som sa nehal nachytat.

edit : tak som cital zmluvu a nasiel som len toto :
Vypoved poistnej zmluvy
Poistenie mozem zrusit do 2 mesiacov od uzavretia. (nieje moj pripad)

"Poistenie pri ktorom je dojednane bezne poistne zanikne pisomnou vypovedou poistnika. Poistenie je ukoncene nasledujuci den po doruceni vypovede poistovatelovi na adresu jeho sidla. Ak poistnik uvedie vo vypovedi neskorsi datum, ku ktoremu ma byt poistenie ukoncene, ukonci sa poistenie k tomuto datumu."

"Odkupna hodnota je zalozena na technickej rezerve danej poistnej zmluvy platnej ku dnu ukoncenia poistenia a je vypocitana podla standartnych poistnomatematickych medod. Vyska odkupnej hodnoty sa nerovna sume zaplateneho poistneho.

"Poistovatel ma pravo na poistne za dobu do zaniku poistenia. Ak poistenie zanikne pred uplynutim doby, za ktoru bolo bezne poistne zaplatene, je poistovatel povinny zvysujucu cast poistneho vratit poistnikovi (predplatene poistne), znizene o poplatky a naklady poistovatela podla sadzobnika."


dalej som nasiel odsek "neplatenie poistneho"
"Ak bezne poistne za dalsie poistne obdobie nebolo zaplatene do jedneho mesiaca od dorucenia vyzvy poistovatela na jeho zaplatenie alebo ak nebolo bezne poistne zaplatene pred dorucenim tejto vyzvy, poistenie zanikne alebo bude prevedene do splateneho stavu."

Cize, ak nezaplatim bezne poistne, tak mi pride vyzva a ak to nezaplatim ani potom, tak mi zrusia zmluvu. To pripada mne ako najlepsie riesenie. Prestanem platit a oni to zrusia, ci?
Asi sa na to pojdem opytat priamo do ING.
kiaaraa
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 23 03, 2009 7:41 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa kiaaraa »

filip glasa napísal:keď poistku zrušia po cca 2 rokoch, tak by nemalo treba vracať vyplatenú províziu.
no ved to viem že sa nevracia po tých dvoch rokoch....ale vraj ja by som ju musela vracať.

a čo sa týka zrušenia investora, nie každého človeka berú rovnako.pokiaľ je to len bežný človek, čo ani nepracoval, tak im to moc nevadí, ťažšie to je v tom prípade, že niekto v ich spoločnosti už nejaké peniazer zarobil. aj ja ked som sa na to pýtala, tak mi nepovedali priamo, ale vraj by to bol problém.

a kde je to napísané, že aké dlhé je poistné obdobia, ked nemôže byť dlhšie ako jeden rok?lebo v zmluve sme sa museli rozhodnúť na aké obdobie si to uzatvárame a oni to odporúčajú mať do 80-tky. teda presne je to poistná doba a to je to nie je to isté ako poistné obdobie?
kiaaraa
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 23 03, 2009 7:41 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa kiaaraa »

peter.cmorej napísal: este k tej informacnej poistovni - ide o informacnu poistovnu voci klientovi, takzvany poistny protokol. Ak ho klientom nedavate podpisat, tak NBS pri kontrole urcite napari mastnu pokutu. Mozno moze zobrat aj licenciu, to neviem.
a čo mám teda robiť, ked si to od nich pýtam a oni nevedia čo to je, hm? a čo všetko tam má byť presne uvedené? a dá sa podať nejako sťažnosť, bez toho aby som ja mala potom s tým nejaké opletačky?
lebo ja som žiadala o pomoc jedného známeho čo sa do toho vyzná a ten mi preštudoval aj pracovnú zmluvu a vravel že je to blbosť a ja musím niesť zodpovednosť za to že som to podpísala. a že pokiaľ mi nedajú tú "informačnú povinnosť", tak mi s tým nemôže pomôcť.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

kiaaraa napísal:a čo mám teda robiť, ked si to od nich pýtam a oni nevedia čo to je, hm? a čo všetko tam má byť presne uvedené? a dá sa podať nejako sťažnosť, bez toho aby som ja mala potom s tým nejaké opletačky?
lebo ja som žiadala o pomoc jedného známeho čo sa do toho vyzná a ten mi preštudoval aj pracovnú zmluvu a vravel že je to blbosť a ja musím niesť zodpovednosť za to že som to podpísala. a že pokiaľ mi nedajú tú "informačnú povinnosť", tak mi s tým nemôže pomôcť.
prepac nepochopil som o co ti s tou informacnou povinnostou ide. Ak si v pozicii klienta (co si, ak mas podpisanu poistku) a ten, kto je podpisany ako uzatvaratel poistky (asi tvoj sponzor) ani Our Group nema tebou podpisany papier, ze si splnili informacnu povinnost, tak im NBS napari pokutu ak to zisti pri kontrole. Takze mozes sa stazovat na NBS. Zavolaj si tam.

Nic to vsak nemeni na tej podpisanej poistke ani na tvojej "pracovnej" zmluve
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

kiaaraa napísal: a čo sa týka zrušenia investora, nie každého človeka berú rovnako.pokiaľ je to len bežný človek, čo ani nepracoval, tak im to moc nevadí, ťažšie to je v tom prípade, že niekto v ich spoločnosti už nejaké peniazer zarobil. aj ja ked som sa na to pýtala, tak mi nepovedali priamo, ale vraj by to bol problém.
to vyzera ako take klasicke bu bu bu
kiaaraa napísal: a kde je to napísané, že aké dlhé je poistné obdobia, ked nemôže byť dlhšie ako jeden rok?lebo v zmluve sme sa museli rozhodnúť na aké obdobie si to uzatvárame a oni to odporúčajú mať do 80-tky. teda presne je to poistná doba a to je to nie je to isté ako poistné obdobie?
za aku dobu je lehotne poistne ? To je poistna doba = doba za aku je lehotne poistne. Rovnako si pozri zanik zmluvy. Z toho by malo byt jasne, aka perioda je poistna doba.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

prikladam subor, v ktorom su prispevky z tejto temy este pred zmazanim falloutbaby a gumkacika. Je tam vacsina z nich.
Prílohy
Our Group.doc
(182.07 KiB) 248 stiahnutia
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Milan Ruzicka napísal: "Poistenie pri ktorom je dojednane bezne poistne zanikne pisomnou vypovedou poistnika. Poistenie je ukoncene nasledujuci den po doruceni vypovede poistovatelovi na adresu jeho sidla. Ak poistnik uvedie vo vypovedi neskorsi datum, ku ktoremu ma byt poistenie ukoncene, ukonci sa poistenie k tomuto datumu."

"Poistovatel ma pravo na poistne za dobu do zaniku poistenia. Ak poistenie zanikne pred uplynutim doby, za ktoru bolo bezne poistne zaplatene, je poistovatel povinny zvysujucu cast poistneho vratit poistnikovi (predplatene poistne), znizene o poplatky a naklady poistovatela podla sadzobnika."
podla tohto to vyzera, ze ING to ma upravene prekvapivo priaznivo v prospech klienta.
1. vacsina poistovni akceptuje iba vypoved k vyrociu - ING podla tohto kedykolvek
2. ING ma podla uvedeneho narok na poistne iba do zaniku poistky a zanik nastane nasledujuci den po vypovedi
Milan Ruzicka napísal: Cize, ak nezaplatim bezne poistne, tak mi pride vyzva a ak to nezaplatim ani potom, tak mi zrusia zmluvu. To pripada mne ako najlepsie riesenie. Prestanem platit a oni to zrusia, ci?
Asi sa na to pojdem opytat priamo do ING.
Pozor Milan, ta vyzva ti moze prist kludne po troch mesiacoch. V takom pripade by si im dlhoval poistne za tie tri mesiace + mesiac kym by zmluva zanikla. Tz. ak plati to co si napisal vyssie (a co som na zaciatku tohto prispevku citoval), tak najlepsie urobis, ked co najskor poslel okamzitu vypoved.
Milan Ruzicka
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 19 03, 2009 8:10 am

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Milan Ruzicka »

V Pondelok idem na pobocku ING, takze budem mudrejsi. Potom vam sem zvestujem vysledok. V kazdom pripade dakujem.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

som zvedavy co ti na tej pobocke povedia. Ludia su skoleni ako uzatvarat zmluvy, nie ako ich rusit :wink:
Milan Ruzicka
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 19 03, 2009 8:10 am

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Milan Ruzicka »

Na pobocke mi povedali, ze doplacat nebudem nic a mam to zrusit cim skor, pretoze to je uplne zle vypisana zmluva a ze ak by som si tu istu ciastku daval na ING konto, tak mam vatsi zarobok.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa filip glasa »

Na pobocke mi povedali, ze doplacat nebudem nic a mam to zrusit cim skor, pretoze to je uplne zle vypisana zmluva a ze ak by som si tu istu ciastku daval na ING konto, tak mam vatsi zarobok.
:mrgreen: no tak čo na toto povie VIP partner ING ?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čaute.
Tak mi došiel výpis z IŽP o ktorý som si požiadal (aké prezieravé, že to nepošlú sami od seba, ale treba o to žiadať a podpisovať žiadosť).

Po 4 rokoch vkladania je odkupná hodnota okolo 25% z vložených peňazí.

Je to najhoršia investícia akú som v živote urobil.
Mal to byť ďalší malý pilierik na staré kolená, aspoň tak som si to predstavoval, keď som hľadel do očí maklérke...
No dnes viem, že sú to vyhodené peniaze a nepotrebujem, aby sa mi ktokoľvek iný staral o budúcnosť.
Najlepšie sa o ňu postarám sám.

Takže , idem to rušiť.
S tým, že mám ešte jedno, neinvestičné ŽP a to si ponechám.

Milan Ruzicka:
Takže stačí im poslať hocikedy výpoveď a hotovo?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa filip glasa »

Milan Ruzicka:
Takže stačí im poslať hocikedy výpoveď a hotovo?
Ja som presne takto jedno IŽP úspešne zrušil. Inak pri tvojom živobytí by som predsa len zvážil či nepreklopiť "investíciu" naplno na poistku a kryť riziká smrti atď.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal: Ja som presne takto jedno IŽP úspešne zrušil. Inak pri tvojom živobytí by som predsa len zvážil či nepreklopiť "investíciu" naplno na poistku a kryť riziká smrti atď.
Smrť mám poistenú niekoľkokrát, ale je to blbosť, lebo po mne ostanú majetky, účty v bankách a pod.
Poistenie smrti je dobré akurát pre zadĺženého človeka - živiteľa rodiny.
Poistenie pre prípad invalidity ( a straty zamestnania ) je pre mňa rovnako neužitočné, lebo kým budem vedieť kliknúť na myšku, alebo povedať pokyn niekomu inému - dovtedy sa uživím...
A tie ostatné poistenia - pre prípad úrazu, náhradu nákladov liečenia a pod. - to si platím roky a nikdy som to nevyužil.
Vlastne mi ani nijaké peniaze od poisťovne netreba, veď si platím zdravotné poistenie.
Nežijeme v Amerike, kde človeka jeden úraz, alebo ťažká choroba dokáže zruinovať...
Na zahraničné cesty - tam si stále kupujem cestovné poistenie.
Keď tak nad tým rozmýšlam, som poistený krížom-krážom, dokonca aj cez kreditky a je mi to na ho... houby.

Ale uznám - pre človeka, ktorému hrozí úraz v zamestnaní, alebo je nadmerne aktívny - pre takých má poistenie a pripoistenie opodstatnenie.
Nie však pre mňa.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa filip glasa »

no to hej, ak má človek dostatočné peniaze v likvidných a bezpečných aktívach, tak nemá význam poisťovať sa zrovna na takú istú sumu.
BLINKY2
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 10 12, 2007 9:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa BLINKY2 »

Podľa mňa má zmysel životko len z pasívnych príjmov. Platiť to z platu je blbosť. Snáď jedine v prípade ak má človek vysoko rizikové povolanie. Tiež som mal a tiež som zrušil.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa filip glasa »

Podľa mňa nezáleží na tom z čoho poistku platím, ale či a v akej výške ju potrebujem. Rovnako ako nemá každý bez rozmýšľania havarijnú poistku a pri byte si zváži na koľko sa poistiť, tak pri životnej si to treba tiež rozmyslieť.

Ak mám niečo čo sa približuje pasívnemu príjmu a bude fungovať aj po mojej smrti, zabezpečí pozostalých, tak životná poistka veľmi význam nemá.
Ale ak ešte nemám dostatočné úspory ani pasívny príjem a niekto by mohol po mojej smrti potrebovať peniaze, tak význam má.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:
Poistenie pre prípad invalidity ( a straty zamestnania ) je pre mňa rovnako neužitočné, lebo kým budem vedieť kliknúť na myšku, alebo povedať pokyn niekomu inému - dovtedy sa uživím...
Jugg, nebol by som si tak isty. Tak ako starne telo, starne aj mozog. A raz zistis, ze uz nie si dostatocne bystry na to, aby si robil trading tym hektickym sposobom, akym ho robis. Opytaj sa programatorov, coho sa najviac boja. Po 30-ke ti povedia, ze uz to nie je ono, a boja sa okamihu, kedy nebudu stihat konkurovat mladsim...
Samozrejme, pokles vykonnosti sa da nahradit do urcitej miery skusenostami....
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

JUGGLER napísal: Takže stačí im poslať hocikedy výpoveď a hotovo?
Pozor ! zalezi zmluva od zmluvy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal: Jugg, nebol by som si tak isty. Tak ako starne telo, starne aj mozog. A raz zistis, ze uz nie si dostatocne bystry na to, aby si robil trading tym hektickym sposobom, akym ho robis.
Buffett, alebo Pickens už majú po osemdesiat a páli im to :)
Myslím, že aj z Alhezhaimerom, či Parkinsonom by som sa zhodnotil lepšie ako poisťovňa...
Aj tak trejdujem stále menej a menej...zlenivel som. Ale baví ma to.
Ono aj keď človek zlenivie, alebo mu to páli menej ako za mlada - vynahradia mu to skúsenosti a trpezlivosť.
A ako vekom trejderovi narastie kapitál, tak ho uspokojí i menšie zhodnotenie...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Myslím, že aj z Alhezhaimerom, či Parkinsonom by som sa zhodnotil lepšie ako poisťovňa...
Mam taky pocit, ze v poistovniach, bankach a fondoch nevyuzivaju svojich odbornikov na to, aby lepsie dokazali zhodnotit peniaze klientov, ale na to, ako vymysliet co najrafinovanejsi sposob, ako pomocou poplatkov a roznych fint pripravit ludi o zisky z ulozenych penazi.

P.S: Teraz mi sesternica hovorila, ze prisli v zivotnom, studentskom a neviem akom este poisteni o asi 120 000 Skk v jednej nemenovanej poistovni, ktora by za chvilu mala byt kritizovana v Palbe.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"